Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
7.12.2020 22:49 - Corny
LokiB píše:
proč do toho zase tahat začátečníky? lite verze je na vyzkoušení a osahání před KOUPÍ ... co to má společného se začátečníky?


Vzhledem k tomu, že sama DH lite verze hovoří o tom, že obsahuje vše potřebné pro hru nováčků na první úrovni, tak je spojitost se začátečníky docela fér.
7.12.2020 23:50 - LokiB
Corny: a jo, uznávám, že jsem si zvykl ignorovat to, co o svých produktech říkají autoři :) moje chyba.
v tomhle smyslu se asi vícero lidí neshodne s autory na tom, co znamená "vše potřebné pro hru nováčků" ... puristicky ano, je možné si vytvořit postavy na první úrovni a z hlediska mechanik hry tam nic chybět nebude. že se v tom někteří případní nováčci na úrovni GM dobře nevyznají, je fakt.
Tedy ve smyslu ... "vše potřebné pro hru nováčků, kteří budou hrát postavy na první úrovni, s pokud možno zkušeným PJ" bych s nimi i souhlasil. Nováčkové PJové to budou mít o dost těžší, aby si s tím v lite verzi bez příručky PJ poradili.
8.12.2020 08:46 - Gurney
Fakt dobrý online seminář na téma praktické vedení hry, sjednocování představy, tempo a dělení pozornosti mezi hráče (zde). Nenechte se odradit všudypřítomnými odkazy na Dračí hlídku, je to zcela prosté klasických dračákismů.

Edit: prosté až na jeden nebo dva "divácké" vstupy
8.12.2020 09:18 - Jerson
Zrovna to sleduju a říkám si, proč tyhle přístupy nepoužili už v pravidlech. Je to sice rozvleklejší, ale proti těm myšlenkám nemám žádné námitky (tedy zatím do třicáté minuty).
8.12.2020 20:57 - kokotus
Protože jináč by to nebyl Dračák, neasi!
10.12.2020 18:47 - Gurney
Tak ona většina toho, co tam řeší, s pravidly příliš nesouvisí.
10.12.2020 19:28 - RoVan
S pravidly DH ne, ale s DH jako takovou ne. Já v tuto chvíli vidím, že má DH reálný potenciál stát se dominantním RPG v česku - právě taková podpora k tomu přispívá, stejně tak jako poměrně agresivní marketing a podpora komunity ( ať už online hra pro lidi s limitovanou verzí, online seznnamka pro hráče, aplikace...).
10.12.2020 19:43 - Jerson
Což o to, komunitu si buduje silně, a rozvíjí i další aktivity, ale i RPG bych jako nejdůležitější očekával vyladěná pravidla.
10.12.2020 20:33 - York
To bys očekával špatně. DnD vlastně nikdy opravdu vyladěný pravidla nemělo a zjevně na tom nijak zvlášť nezáleželo.
10.12.2020 20:43 - LokiB
York: jako jo a ne ... ale pravidla DH, tak jak jsou nyní psána pro 1.-5. level v sobě mají háčky, které budou podle mě další rozvoj brzdit.
Ať už jsou to problematické obtížnosti a růst Dovedností, nebo velmi dřevní souboják, nebo ne moc povedený magický subsystém.
Tam se může stát, že budou narážet na zdi limitů, které budou DH v rozvoji obtížně překonávat.
10.12.2020 20:56 - York
Můj tip je, že problém nebude ani tak kvalita pravidel DrH, jako spíš to, že vyjdou JaD ;)
10.12.2020 21:01 - Gurney
Kombinaci odfláknutých pravidel s hezkými ilustracemi a agresivním marketingem už kdysi zkoušel Karpianus a moc to nedopladlo. Imo problém je, že jakkoli je ta podpora komunity na naše poměry docela velká, tak kvalitativně i kvantitativně silně zaostává i za celkem alternativníma zahraničníma rpg. A když přijde na skutečný "servis", který hráčům fakt ušetří čas, přípravu, a umožní jim s co nejmenším úsilím začít hrát, tak je prakticky nulová.
10.12.2020 21:23 - LokiB
York: až vyjdou JaD ... uvidíme, co bude za rok. jako bezpochyby, kvalitně udělaná hra s potenciálem JaD bude pro hodně hráčů lepší produkt.

pro mě mají JaD pořád ještě pachuť toho, že přebírají nějakou část textu z překladu DnD, který nemá moje moc velké sympatie (tedy jako fan produkt pochopitelně joo, ale jako komerční produkt nee). Vlastní původní texty ve hře tomu dávají za mě vždy vyšší level (a JaD jich má taky hodně, bohužel ne všechny). Ale uznávám, že mnoha hráčům je tohle šumák :)

Takže JaD pak DH zastíní ... až vyjdou v kompletní podobě Příručka hráče + Kniha pro Gm + Bestiář.
Co se dalšího rozvoje týče, i tady asi bude mít JaD navrch (i když mě ten systém třeba pro povolání v jasné a pevné struktuře rozvoje přijde svazující).

Jestli do té doby stihnou DH vydat PPP + další materiály, bude to aspoň zajímavé pro všechny.
10.12.2020 22:41 - Log 1=0
LokiB píše:
bohužel ne všechny

Co zůstalo? Reálně mě nic nenapadá. OK, sem tam odstavec možná ano, ale víc ne.
10.12.2020 23:45 - sirien
Popis vybavení tak z 90 procent a popisy kouzel tak z 80 procent. Upřímně doufám že obojí dalšími korekcemi klesne o dalších aspoň 10 procent.

Zbytek jsou naše původní texty.
12.12.2020 20:09 - mrkew
Prokletá Lhota #02 - sen… zační pevnost | Dračí Hlídka

Po předchozím taktickém ústupu (čtěte- útěku o pokus zachránit si holý život), bylo potřeba přečkat někde noc. A také přežít hordy dotěrných kostlivců! Teď je čas na druhé kolo! Bomby, luky, kladiva, Sidvelina useklá ruka a svatokrádež! Tady najdete všechno!

Nové video již teď na Youtube -> https://www.youtube.com/watch?v=k0JhCBwIk7w

23.12.2020 10:33 - Jerson
Poslechl jsem si všechny tři díly Akademie Vypravěčů, sledoval to někdo z vás?
23.12.2020 10:42 - sirien
TLDW

Ale jestli máš dojem že to sou stojí za řešení tak by si to asi zasloužilo vlastní téma.
23.12.2020 10:50 - Jarik
Jerson. Já ne. Mám se překonat?
23.12.2020 11:35 - Jerson
Jako - podle mě je to výživné. Po dobrém prvním dílu a "Dračák in - Dračák out" druhém dílu je ten třetí opravdu chuťovka. Já bych to nazval "jak dát nezkušeným nováčkům co nejvíc špatných rad za hodinu", ale vsadím se, že když se na to podívá někdo jiný, tak budu za hatera, protože "tisíc lidí, tisíc chutí".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.054198980331421 secREMOTE_IP: 3.15.226.173