Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
6.10.2020 17:59 - ShadoWWW
V DnD umí plavat každý dobrodruh, stejně jako rozdělávat oheň nebi jezdit na koni. Různá ověření (Atletika, Síla, Přežití) jsou tam jen pro pro normálního člověka extrémní situace.

Vytváření toho skill listu prošlo jistým vývojem, který je popsán i v článku od Monte Cooka, co jsem tehdy tady překládal. Konkrétní seznam se vyvíjel i během playtestování DnD Next, podobně jako třeba seznam stavů (tam si pamatuju, že byl dlouho i stav opilý).

Ale vždycky je to jen best prectise. Třeba AiMe ho má pro Ardu upravený - něco vyhodili, něco přidali (třeba Bilbovo ikonické Hádankářství).
6.10.2020 18:07 - sirien
Ale ale... to ke mě ale doputoval moc hezký sken. Podle všeho velmi vstřícný k textovému rozeznání a konverzi do img-dokumentu. :D

...si asi v blízké době napíšu nějakou recenzi.
6.10.2020 18:10 - sirien
ShadoWWW: upřímně - jen "pasivně" z toho co sem potkal při práci na Jeskyních a Dracích musim říct, že ten DnD skill list je dost shit a zlepšit ho tak o 100% vyžaduje asi tak 10 minut s tužkou a papírem (...excelem) a průměrně dobrýho RPGčkaře. Kdyby to nerozbilo zpětnou kompatibilitu k DnD, tak sme ho s chutí předělali. Ale jestli za nim stojí Monte, tak by to hodně vysvětlovalo.
6.10.2020 18:25 - Xeth
Ohledně debaty na Discordu mohu říct jen tolik, že tam všichni figurují za sebe a nejedná se o postoje týmu DH. Neznám celé pozadí diskuze a takto vytržené z kontextu se mi to špatně hodnotí, takže se ani nemohu přiklonit na něčí stranu co do oprávněnosti postoje. Každopádně, pokud chcete probírat pravidla, je nejspíš nejlepší se obrátit přímo na Tiruse (otázky-na-tiruse), ten má nejlepší představu o tom co jak a proč je.

Pokud je to dobrodružství skutečně takové, jak se tu píše (a není důvod si myslet, že tomu tak není), pak je to chyba. Ty popisované nedostatky jsou často základní a do očí bijící. Připisuji to tomu, že ke konci autor honil termíny a tak mu nejspíš nezbylo na doladění dostatek času. Jak, jsem psal, považuji to taky za chybu a předpokládám, že dojde k nějaké nápravě.

Ohledně luků nevím téměř nic, takže se k nim nemohu fundovaně vyjádřit. Hodnoty však dávali dohromady lidé, kteří pro to měli lepší dispozice než já.
6.10.2020 18:36 - sirien
Xeth: a tak v rámci transparence, Ty máš s DH vlasntě společnýho co přesně?
6.10.2020 18:55 - Xeth
Poměrně dost jsem spolupracoval na jejím vývoji. Konzultoval jsem v podstatě všechny části PPZ (jako pohled mimo Drd), viděl jsem rané verze PPJ, napsal jsem několik předmětů a bestiář (témeticky, hodnoty jsem jen nastřelil pro vzájmenou referenci). Konzultoval jsem taky některá přebíraná dobrodružství, po věcné stránce, aby dávala smysl a nebyly tam vyloženě logické boty apod.

Proto jsem se taky nikdy neangažoval v dobrovolničení na JaD, byť mne to taky zajímá. DH ale přišla dřív a bylo by to v konfliktu, nemluvě o časové vytíženosti.
6.10.2020 19:22 - PetrH
Xeth: no ale člověče ty komunikuješ úplně jinak, máme nepříjemé až jízlivé komenty a ty nikdy nenapíšeš, že tu řešíme peetchoviny (cited) nikdy jsi neprovedl žádný výpad na osobní úrovni, to je ohromný rozdíl, nemusíš tu s náma souhlasit a taky často máš jiný názor, ale podáváš ho dosti kultivovaně (mimochodem, napsal jsi mi, at si to pořídím a posoudím sám si udělám img) jo mrzí mě strašně moc věcí, protože drd je moje krev. pokud by se našla skupina asi v rámci své zkušenosti dokážu z toho vykřesat jak psali kluci výš, ale pjovat bych to nechtěl. Poslední dobou jsem rpg hrál jak v AW: -6/7-9/10+ :Dnicméně mě osobně vadí to plácání se po ramenou oslavné recenze na webech co působí jako vejce vejci (a ještě jako že si je tým napsal sám) a pak když se zeptáš (někdo jiný) na základní nejasné věci jsi poslán ad annus.... (strašně moc mi to připomíná drd 2, končinu :( )
6.10.2020 19:27 - ShadoWWW
O to je smutnější, že to nevydali jako PDF, než to šlo do tisku (jako to udělalo například Paizo u PF2). Co jsem pochytil, tak většina si stejně DH koupila, protože chtěla podpořit autory. Koupili by si to tak jako tak. Ale to je jen takové rétorické povzdechnutí.
6.10.2020 19:32 - LokiB
ShadoWWW: no nevím. kdyby lidi četli PDF, tak by si možná mnozí řekli "podporovat jo, ale tohle ne" ;)
6.10.2020 19:43 - ShadoWWW
Vždycky riskuješ, že se netrefíš do noty. Lidi ale hlavně štvou chyby proofreadingu a to by tím šlo vyladit.
6.10.2020 19:47 - ShadoWWW
Vyjadřování 4. cenové...

7.10.2020 11:12 - Jerson
Recenze se mi nějak natahuje. Dvě strany A4 a jsem jen u výběru postav.
7.10.2020 11:14 - Ugy
Jerson: Tak šup šup. Dost se na to počtení těším.
7.10.2020 11:17 - sirien
Jerson: to seš na tom líp jak já - já se ještě pořádně nedostal za to stáhnout si to PDFko a proletět očima jak to vůbec vypadá :D
7.10.2020 18:37 - sirien
RPG Forge recenze

jakože... "recenze" - 10 minut pozitivního povídání o DH a na závěr info že má soutěž o Dračí hlídku - to zní jako VELMI nezaujatá recenze.
7.10.2020 19:55 - Demonica
"Video není k dispozici. Uživatel video odstranil."
Ale našla jsem jiné, nejspíš to samé.
7.10.2020 19:59 - RoVan
Demonica jop to je přesně ono, přesunuli to na YT kanál strangerů
7.10.2020 20:18 - sirien
Jo, to je ono. Pocestě rovnou zmizla i ta diskuse s Jersonovou (poměrně dost umírněnou a věcnou) kritikou.
7.10.2020 20:37 - Jerson
Napíšu ji znova, zajímá mě odpověď.
7.10.2020 20:55 - PetrH
A zmizí to video zase? třeba se teleportuje :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083093166351318 secREMOTE_IP: 3.23.101.60