Kultura

ShadoWWW
9.1.2012 13:49
D&D Next (5E) (před vydáním)
Chystá pátá edice (zvaná Next či 5E).

Data vydání:

Dungeons & Dragons Starter Set
15. července 2014


Players's Handbook
19. srpna 2014


Monster Manual
30. září 2014


Dungeon Master's Guide
18. listopadu 2014


Tým pro 5E:
Mike Mearls, Team Lead
Greg Bilsland, Team Producer
Bruce Cordell, Designer
Robert J. Schwalb, Designer
Jeremy Crawford, Development Team Lead
Tom LaPille, Developer
Rodney Thompson, Developer
Miranda Horner, Editor

Playtest oficiálně skončil.

První playtest z 24.5.2012 ke stažení ZDE.

Druhý playtest z 14.8.2012 ke stažení ZDE.

Třetí playtest z 8.10.2012 ke stažení ZDE.

Čtvrtý playtest z 29.10.2012 ke stažení ZDE.

Pátý playtest z 13.11.2012 (s monkem/mnichem) ke stažení ZDE.

Šestý playtest ze 17.12.2012 ke stažení ZDE.

Sedmý playtest z 28.1.2013 (s barbarem) ke stažení ZDE.

Osmý playtest z 20.3.2013 (s druidem, hraničářem a paladinem) ke stažení ZDE.

Devátý playtest z 1.4.2013 ke stažení ZDE.

Desátý playtest z 7.6.2013 ke stažení ZDE.

Jedenáctý playtest z 2.8.2013 ke stažení ZDE.

Dvanáctý - POSLEDNÍ VEŘEJNÝ - playtest z 20.9.2013 ke stažení ZDE.

Překlady posledního playtestu:
Deník postavy
Deník postavy - interaktivní
Jak hrát
Tvorba postavy
Rasy
Barbar
Bard
Bojovník
Druid
Hraničář
Kněz
Kouzelník
Mnich
Paladin
Tulák
Kouzla
Minulosti a dovednosti
Odbornosti
Vybavení
Multipovolání

Příručka PJ
Bestiář
Kouzelné předměty

Jak se díváte na D&D Next (5E)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Už teď ho hraji z playtestových materiálů!kladné body2
Hodně se o něj zajímám a mám zájem ho hrát, jak vyjde.kladné body10
Zajímám se o něj, ale nemám zájem ho hrát.kladné body9
Moc se o něj nezajímám, ale jak vyjde, tak si ho možná přečtu a zahraju.kladné body18
D&D Next mě vůbec nezajímá.kladné body7
29.1.2013 14:52 - sirien
ShadoWWW píše:
Ber to třeba i tak, že o novém vydání Fate Core se zase dozvíš jen na RPG F. :-)

A proto tu informace o tom, že vůbec bude nějaké FATE 3e Core a že pojede na Kickstarteru byla ještě dlouho před RPG F, tuším že někdy od února 2012, vyvěšena celé měsíce v horním infoboxu, že (v tom kam jsem jí teď znovu doplnil zpátky)?
A tuším že se to tu zmiňovalo i v pár diskusích.

Mimochodem, kdo chce přispět na Kickstarter a dostat všechny ty awesome bonusy, tak má posledních 14 hodin
29.1.2013 14:59 - Alnag
ShadoWWW: Díky, že sem postuješ novinky. Jsem za to velmi vděčný!
29.1.2013 15:00 - ShadoWWW
sirien: Sorry, nějak mě to tu minulo. :-) Co ty, deš do toho?
29.1.2013 15:21 - sirien
ShadoWWW: pudu do toho někdy dneska v noci, až rozřešim své strašlivé dilema jestli platit 10USD a dostat všechny ty cool bonusy nebo jestli platit 40USD a dostat v první vlně hardcover rulebook, jenže za cenu opětovných hádek z těma zasranejma čůrákama z celního úřadu.
Omlouvám se za vulgaritu, ale mé předchozí zkušenosti s posíláním věcí z USA do ČR jsou opravdu VELMI kvalitní a drtivě odrazující (a ještě se mi ty šmejdi vymlouvali že prej "nařízení EU" - bylo velmi zajímavé, že mnohem dražší, větší a těžší balíček co mi z USA dorazil do Německa, které je v EU úplně stejně, vůbec žádné podobné problémy neměl)
29.1.2013 16:52 - Gurney
sirien píše:
...mé předchozí zkušenosti s posíláním věcí z USA do ČR jsou opravdu VELMI kvalitní a drtivě odrazující...

Mám podobné zážitky. Komunikovat s touto partou idiotů a dokazovat že k nám nepašuju jaderný materiál, rafinovaně maskovaný za balík s knihami, je vskutku úžasná zkušenost.
29.1.2013 17:19 - Nachtrose
ja zatim pri balicich z Amazonu ani Nobleknighta sem k nam problem nemel.
29.1.2013 17:26 - Sosáček
sirien píše:
ShadoWWW: pudu do toho někdy dneska v noci, až rozřešim své strašlivé dilema jestli platit 10USD a dostat všechny ty cool bonusy nebo jestli platit 40USD a dostat v první vlně hardcover rulebook, jenže za cenu opětovných hádek z těma zasranejma čůrákama z celního úřadu.
Omlouvám se za vulgaritu, ale mé předchozí zkušenosti s posíláním věcí z USA do ČR jsou opravdu VELMI kvalitní a drtivě odrazující (a ještě se mi ty šmejdi vymlouvali že prej "nařízení EU" - bylo velmi zajímavé, že mnohem dražší, větší a těžší balíček co mi z USA dorazil do Německa, které je v EU úplně stejně, vůbec žádné podobné problémy neměl)

Ses mohl pridat k hromadny objednave na rpgf. Ted uz je teda asi pozde, pac objednavam jenom lidem kteri mi daji prachy predem, a pokud nemas stejnou banku jako ja, tak uz mi je neposles. Vyjde to o neco levnejs.

A ano, to DPH na veci za vic jak 22 EUR je to klasicky banda ceskejch zmrdu co si neco zavedli a svadi to na EU.
29.1.2013 18:03 - sirien
kdyby za 22 EUR, mě z USA přišlo něco za 4 EUR a součet všech "daní", "cel" a "poplatků" mě nakonec vyšel na dalších cca 5 EUR.
Balíček o desetinásobném objemu a váze za asi 120 EUR co mi přišel do Německa mi bez jakejchkoliv keců přistál v obálce Deutsche Post do schránky na kolejích jako jakákoliv jiná pošta a obírat chudáka studenta o nějaké další poplatky nikomu nestálo za námahu. (o tom, že pošta USA->Německo putovala od naklikání obědnávky v e-shopu 7 pracovních dní, zatímco pošta USA->ČR naklikaná v ten samý den putovala JEDEN A PŮL MĚSÍCE ani nemluvě)

A to jsem v ČR nakonec po měsíci a půl místo svého balíčku dostal do schránky jeho fotku a informaci o tom, že jestli ho chci někdy vidět naživo, tak se mám dostavit i s penězma na celní úřad. Normálně jak vyřizování mafiánskýho únosu s výkupnym, jediný co tomu chybělo k dokonalosti byla informace malými písmenky, že jestli kontaktuju policii, tak to můj balíček schytá.
I když - v ČR se nejspíš podobnou informací mafie už ani neunavuje...
29.1.2013 19:24 - Vojtěch
Jo, cokoli s uvedenou hodnotou nad X EUR je u nás automaticky cílem 20% (tuším) DPH + necelých 200 Kč za vystavení celního papíru poštou. DHL a Deutsche post jedno jsou mají to v Německu dost lépe obšancované taky.
29.1.2013 21:33 - Sosáček
Tak me prislo nemalo veci z kickstarteru a americkyho amazonu jen tak bez cla a dph, ono to je o tom jaky mas stesti.
29.1.2013 22:28 - Vojtěch
Nebo o tom, kolik uvedou hodnotu zásilky a jak to deklarují.
30.1.2013 10:55 - Ebon Hand
Já si objednával z US čepice a proclení mě naprosto znechutilo..
30.1.2013 15:20 - sirien
Tak sem se celou noc učil na zkoušku a v 5:20 sem si vzpomněl, že sem chtěl poslat ty prachy na FATE... sem myslel že si odšroubuju hlavu vzteky :/
21.3.2013 04:39 - ShadoWWW
Nový playtest je venku! Odkaz ke stažení v záhlaví.
21.3.2013 16:51 - Dargor
Ahojte, je tady někdo, kdo by měl zájem o překlad? Mám dnes volných několik hodin, takže pokud by byl zájem, mohl bych pár stránek zbouchat.
21.3.2013 21:13 - ShadoWWW
Dargor: Jasně že jo! Mám kámoše, kterého 4E nezaujala, ale toto docela jo (podle článků) a překlad by docela uvítal.
21.3.2013 22:16 - Dargor
ShadoWWW: Tak já se tedy do toho pomalu pustím. Nějaké tipy, o které části by byl největší zájem (s čím mám začít)?
22.3.2013 09:22 - ShadoWWW
Character Creation a pak třeba Classes.
22.3.2013 10:36 - kin
Jinak díky za sdílení, začíná se mi next docela líbit...sice mi tam chybí powery ze čtyřky, ale mimo to, se mi snad líbí i víc.
Líbí se mi ten minimalisticý sandboxový styl co razí. :)
22.3.2013 11:10 - Jarik
Za preklady jsem moc rad (at soucasne ci budouci).
Protoze takto si nejsem jist, zda vsechna povolani chapu :)

Takto to na mne leckde pusobi jako 3ka a leckde jako urcita pravidla z Ess. A nevim, zda z toho vyleze kocko-pes nebo kocici psina.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079216003417969 secREMOTE_IP: 18.118.184.237