Kultura

ShadoWWW
9.1.2012 13:49
D&D Next (5E) (před vydáním)
Chystá pátá edice (zvaná Next či 5E).

Data vydání:

Dungeons & Dragons Starter Set
15. července 2014


Players's Handbook
19. srpna 2014


Monster Manual
30. září 2014


Dungeon Master's Guide
18. listopadu 2014


Tým pro 5E:
Mike Mearls, Team Lead
Greg Bilsland, Team Producer
Bruce Cordell, Designer
Robert J. Schwalb, Designer
Jeremy Crawford, Development Team Lead
Tom LaPille, Developer
Rodney Thompson, Developer
Miranda Horner, Editor

Playtest oficiálně skončil.

První playtest z 24.5.2012 ke stažení ZDE.

Druhý playtest z 14.8.2012 ke stažení ZDE.

Třetí playtest z 8.10.2012 ke stažení ZDE.

Čtvrtý playtest z 29.10.2012 ke stažení ZDE.

Pátý playtest z 13.11.2012 (s monkem/mnichem) ke stažení ZDE.

Šestý playtest ze 17.12.2012 ke stažení ZDE.

Sedmý playtest z 28.1.2013 (s barbarem) ke stažení ZDE.

Osmý playtest z 20.3.2013 (s druidem, hraničářem a paladinem) ke stažení ZDE.

Devátý playtest z 1.4.2013 ke stažení ZDE.

Desátý playtest z 7.6.2013 ke stažení ZDE.

Jedenáctý playtest z 2.8.2013 ke stažení ZDE.

Dvanáctý - POSLEDNÍ VEŘEJNÝ - playtest z 20.9.2013 ke stažení ZDE.

Překlady posledního playtestu:
Deník postavy
Deník postavy - interaktivní
Jak hrát
Tvorba postavy
Rasy
Barbar
Bard
Bojovník
Druid
Hraničář
Kněz
Kouzelník
Mnich
Paladin
Tulák
Kouzla
Minulosti a dovednosti
Odbornosti
Vybavení
Multipovolání

Příručka PJ
Bestiář
Kouzelné předměty

Jak se díváte na D&D Next (5E)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Už teď ho hraji z playtestových materiálů!kladné body2
Hodně se o něj zajímám a mám zájem ho hrát, jak vyjde.kladné body10
Zajímám se o něj, ale nemám zájem ho hrát.kladné body9
Moc se o něj nezajímám, ale jak vyjde, tak si ho možná přečtu a zahraju.kladné body18
D&D Next mě vůbec nezajímá.kladné body7
1.11.2012 15:48 - noir
Almi: Chybí ti tam to nejdůležitější: "This FINAL season of D&D Encounters will be epic, even if the tier is heroic".

Encounters jsou tedy oficiálně mrtvé...
2.11.2012 01:05 - sirien
Almi: No, nedá mi to: z toho co píšeš 5i vypadá jako velmi sympatický systém, který jsi Ty nedocenil, protože jsi zmanipuloavný svou zaslepeností ve 4e...
...plus teda k tomu vydali nové Encounters, kam narvali pár zbytečností na které nadáváš, ale oni prostě fakt potřebovali ve velkém ozkoušet ty mechaniky, tak tam narvali hromadu příležitostí k tomu je použít.

EDIT: noir: ???
2.11.2012 08:45 - Almi
sirien: No, víš - já nejsem na teoretické kecy, jako Ty. Já rád prostě reálně hraju. A rád se bavím. Nijak se netajím tím, že mi na 4e vyhovuje to, co jiní kritizují (deskovkové souboje). Musím se smát, když čtu, že co bylo při příchodu 4e zatracováno je nyní vyzdvihováno. Mám z toho pak pocit, že je něco špatně a mám k tomu přirozenou nedůvěru.

Jednoznačně však vítám, že 5e dostala tak zaníceného obhájce, jako jsi Ty. I kdybys to vlastně nakonec ani nehrál, bude to alespoň zábavné :)

Jinak - nekritizuji, že se rozhodli to otestovat. Jak jsem psal - sám bych si to rád vyzkoušel. Jen v tom nechci dlouhodobě hrát, protože by mne to nebavilo :) Což však neznamená, že jednotlivé novinky rád nevyzkouším a v případě prospěchu nepřevezmu do svých her.

noir: To jsem radši ani nepsal. Protože v současné době je to spolu s Lair Assaultem asi to jediné, co od Wizardů ještě funguje na solidní úrovni. Stále doufám, že se předmětné prohlášení týkalo sezony Encounters ve vztahu k letošní drowí superkampani.
Jinak to není nic jiného, než ohraná variace na téma "vesničani zachraňují svět". Ale pokud to má akcentovat minulé edice, tak bych se ani neměl divit...
2.11.2012 09:07 - Alnag
Almi: Rád bych se na ty Encounters podíval, lze-li. Nicméně moje skepse k 5i je veliká a čím dál tím větší. A to i přesto, že možná nemám s Almim totožný vkus. Čím to asi bude? Hm?
2.11.2012 09:50 - Almi
Alnag: Jasně, že lze, proč by ne? :) Rád buď to zapůjčím, nebo Ti seženu jedno vydání. Když už nic jiného, jsou tam hezké mapy...

Nějak Ti to v příštím týdnu dopravím, nejpozději v tu sobotu. Pokud nepodniknu nějakou neplechu v průběhu týdne...
2.11.2012 09:56 - Horacio
Alnag:

a) Stárneš a tvoje pověstné nadšení z novinek už není, co bývalo.

b) Prožíváš třicátnickou krizi a revoltuješ proti diktátu dominantní firmy na poli RPG.
2.11.2012 10:18 - sirien
Almi píše:
Musím se smát, když čtu, že co bylo při příchodu 4e zatracováno je nyní vyzdvihováno

jo, je to trochu ironické - ale znáš to, každá hra si nakonec najde své fanoušky a 4e neni udělaná úplně špatně - spíš naopak.

Almi píše:
Jen v tom nechci dlouhodobě hrát, protože by mne to nebavilo

já myslim, že to teď takhle fakt nemůžeš říct. Jako představ si že bys v době začátku 4e dostal na testování dobrodružství v podobě dvou battlegridů spojených krátkou a nezáživně popsanou skill challengí - taky bys nebyl úplně odvázanej, minimálně ze začátku, předpokládám.

Jinak já zase až takový fanda 5i nejsem - pořád tam neodstranili HPčkovou inflaci, spíš naopak a nějaké další drobnosti - jen ten směr kterým se designově ubírá mi připadá sympatičtější, než to, kam se ubírala 4e.
A navíc, kdyby tu všem ta kritika 5i jen tak procházela, tak to tu bude pěkná nuda ;)

Alnag: c) Tvým vrozeným skepticismem k čemukoliv :)
2.11.2012 10:23 - noir
Tak poslední Encounters nejsou poslední Encounters, bylo to jen necitlivé vyjádření:
https://twitter.com/Wizards_DnD/status/257954932332847104
2.11.2012 10:40 - Alnag
Horacio píše:
Alnag:

a) Stárneš a tvoje pověstné nadšení z novinek už není, co bývalo.

b) Prožíváš třicátnickou krizi a revoltuješ proti diktátu dominantní firmy na poli RPG.


No jen do mne... :)
2.11.2012 10:46 - noir
Varuju: Kdo kope do Alnaga, jako by kopal do mě!!!
2.11.2012 13:52 - sirien
noir: Dva v jednom, to se dá jen těžko odolat :p
2.11.2012 15:13 - wlkeR
Nové Encounters mám dvoje a jedny pustím případnému zájemci. Pořád to vypadá, že 10. přijedu na FRPGD.

Současná verze mi nijak nevadí, hraju je sám se sebou a zatímco věřím, že pro bandu 5 lidí jsou souboje opravdu k smíchu, pro cca 3-členné družiny to může být aj zajímavé.

Řekl bych, že 5E bude muset HODNĚ investovat do monster math, pokud do sebe bude chtít natáhnout fanoušky 4E. A příšery budou potřebovat pořádnej mechanickej flavor, ne klíčový slova. Ale to snad vyžehlej v příštím update.

Jinak co se současného updatu týče, už se nemůžu dočkat, až rozjedu The Isle of Dread. Na mechaniky příšer jsem zatim nekoukal, ale na první pohled se mi dobrodružství líbí. Čas skrmit družinku tyranosaurovi, mwahaha.
3.11.2012 13:10 - Almi
wlker: Jedny přivez navíc pro Alnaga, když se mu nebudou líbit, určitě se tu někdo o ně přihlásí, a já mu to pošlu. Jinak, pokud chceš přespat, není problém. Totéž platí pro každého (slušného :))
4.11.2012 08:37 - wlkeR
Už si o ně napsal Shako.
8.11.2012 21:42 - Alnag
Pokud se dá věřit Amazonu, chystá se WotC jednak vydat také prémiovou verzi ADnD 2E. A (co je zajímavější) i některé doplňky k 3.5e (tedy nejen základní 3 core rulebooky) spolu s obskurními staršími dobrodružstvími. Musím říct, že mi zůstává rozum stát...
9.11.2012 00:27 - alef0
Pozoruhodné je, že 3.5edičné knihy budú mať nepatrne iný obal.
9.11.2012 06:19 - Vojtěch
Mno, jestli to má být žehlení za ty PDFka atd. Taky myslím, ze vypálenou díru v gatích už jen těžko spraví. Taky nevím, co tím chtěli říct.
9.11.2012 09:02 - ShadoWWW
Je to tak. Před pár měsíci prohlásili, že znovu vydají všechny základní core booky všech edic. Pokaždé ale půjde jen o limitované vydání, spíš o sběratelskou záležitost. Podstatnější ale je, že od začátku příštího roku chtějí nabídnout (postupně) všechny starší knihy všech edic: knihy pravidel, moduly dobrodružství atd., to vše v elektronické podobě. (Nejspší nějak chráněné PDF.)

To vše z prostého důvodu: uvědomili si, že jsou skupiny hráčů, které nikdy nepřejdou na novou edici a pořád budou hrát tu svou oblíbenou starou. Ke každé edici toho ale vyšlo tolik, je je mnoho knih, které si tyto skupiny nestihly koupit. Proto chtějí zvýšit svůj profit i o tyto zákazníky. V konečném důsledku jim může být jedno, na čem vydělávají, hlavně když to bude vydělávat. A hráč staré edice je stále dobrá reklama, jak nalákat nového hráče do D&D - ať už do nové, či staré verze. Hlavně, když si něco koupí.

Současný stav je totiž pro Wizardy maximálně nevýhodný. Spousta nových hráčů si stahuje pirátská PDFka starých edic a WotC z toho nemá ani dolar. I kdyby jen část těchto pirátů začala moduly kupovat, tak je to lepší, než současný stav.
9.11.2012 10:04 - Almi
Alnag píše:
Musím říct, že mi zůstává rozum stát...


Mně ne - uvědom si - oni opravdu neplánují vydat 5e dřív jak v roce 2014! Takže - co mají dělat celý příští rok?! Jen na tilesech to nenahoní... takhle mají, jak psal ShadoWWW šanci, že aspoň na něčem vydělaj.
17.11.2012 21:11 - ShadoWWW
(Přejmenoval jsem téma, neboť už všichni ví, co se chystá.)

WotC má nový problém pro DnDN: Pojem "Dragonborn" (rasa překládaná jako "drakorozený") si zaregistrovala firma ZeniMax jako trademark (TM) a pod tímto názvem vydává nové DLC pro The Elder Scrolls V: Skyrim.

Přestože drakorození byli v 4E dřív než je použil ZeniMax, tak od teď už je nebudou moci Wizardi používat ve svých nových produktech. Proto se spekuluje, že je v Next nějak přejmenují.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089561939239502 secREMOTE_IP: 3.21.231.245