Kultura

ShadoWWW
9.1.2012 13:49
D&D Next (5E) (před vydáním)
Chystá pátá edice (zvaná Next či 5E).

Data vydání:

Dungeons & Dragons Starter Set
15. července 2014


Players's Handbook
19. srpna 2014


Monster Manual
30. září 2014


Dungeon Master's Guide
18. listopadu 2014


Tým pro 5E:
Mike Mearls, Team Lead
Greg Bilsland, Team Producer
Bruce Cordell, Designer
Robert J. Schwalb, Designer
Jeremy Crawford, Development Team Lead
Tom LaPille, Developer
Rodney Thompson, Developer
Miranda Horner, Editor

Playtest oficiálně skončil.

První playtest z 24.5.2012 ke stažení ZDE.

Druhý playtest z 14.8.2012 ke stažení ZDE.

Třetí playtest z 8.10.2012 ke stažení ZDE.

Čtvrtý playtest z 29.10.2012 ke stažení ZDE.

Pátý playtest z 13.11.2012 (s monkem/mnichem) ke stažení ZDE.

Šestý playtest ze 17.12.2012 ke stažení ZDE.

Sedmý playtest z 28.1.2013 (s barbarem) ke stažení ZDE.

Osmý playtest z 20.3.2013 (s druidem, hraničářem a paladinem) ke stažení ZDE.

Devátý playtest z 1.4.2013 ke stažení ZDE.

Desátý playtest z 7.6.2013 ke stažení ZDE.

Jedenáctý playtest z 2.8.2013 ke stažení ZDE.

Dvanáctý - POSLEDNÍ VEŘEJNÝ - playtest z 20.9.2013 ke stažení ZDE.

Překlady posledního playtestu:
Deník postavy
Deník postavy - interaktivní
Jak hrát
Tvorba postavy
Rasy
Barbar
Bard
Bojovník
Druid
Hraničář
Kněz
Kouzelník
Mnich
Paladin
Tulák
Kouzla
Minulosti a dovednosti
Odbornosti
Vybavení
Multipovolání

Příručka PJ
Bestiář
Kouzelné předměty

Jak se díváte na D&D Next (5E)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Už teď ho hraji z playtestových materiálů!kladné body2
Hodně se o něj zajímám a mám zájem ho hrát, jak vyjde.kladné body10
Zajímám se o něj, ale nemám zájem ho hrát.kladné body9
Moc se o něj nezajímám, ale jak vyjde, tak si ho možná přečtu a zahraju.kladné body18
D&D Next mě vůbec nezajímá.kladné body7
22.5.2014 10:03 - ShadoWWW
Mike Mearls k tomu ještě tweetnul:
Mike Mearls píše:
Encounters stores will have access to a specially edited, PDF version of the first part of the Tyranny campaign to run in stores.
22.5.2014 10:16 - Harug
ShadoWWW - můžeš sem hodit odkaz? Já to nenašel..
22.5.2014 11:32 - Shako
ShadoWWW píše:
PHB
MM
DMG


To je kompletní sada nebo ten starter set potřebuješ?
22.5.2014 15:11 - Sparkle
noir píše:
Tak wizardi načrtli své další plány s Encounters: http://wizards.com/dnd/Article.aspx?x=dnd/news/adventurersleague


Jsem to moc nepochopila... no jestli se toho někdo ujme, že se o to bude starat, tak to nahlásím.
22.5.2014 18:23 - ShadoWWW
Shako: Stačí Velká trojka.

EDIT: Respektive Velká Trojka jsou komplet core pravidla. Starter Set je samostatný a je spíš pro nalákání nových hráčů: Bude tam méně voleb (ras, povolání atd.), ale zas tam budou některé věci víc polopatě vysvětlené, budou tam kostky atd. Bude to takový box "vem a hraj".
22.5.2014 20:39 - ShadoWWW
Dnešní imho zajímavé Tweety Mika Mearlse:

Právě jsem napsal úvod do Příručky hráče.
Napsal jsem ho ve stylu Gygaxe, tedy i s datem a navíc i místem sepsání.
- Jak je to možné? Vždyť Příručka hráče má vyjít už v srpnu.
Příručky tiskneme v USA, takže to stíháme.
Úvod se jim líbil, takže se teď můžu pustit do závěru.
- Myslel jsem, že šéfem seš ty. Kdo je to "oni"?
Redaktoři. To oni jsou skutečnou silou za DMovou židlí.

- Kdy uslyšíme o tom, co bude mezi Krabicí pro začátečníky a Příručkou hráče?
Právě jsme na konferenci ACD Distributorů oznámili, že 15% z Příručky hráče bude dostupné zdarma jako PDF.
- To je to, o čem jsi mluvil? Taky jsem slyšel, že tam bude nějaký alternativní taktický válečný systém, je to pravda?
To je část toho, a klíčová část pro Krabici pro začátečníky. Více taktická bojová pravidla budou v Průvodci Dějmistra.

- Sorry, že tě ještě otravuji, ale poslední otázka (slibuji!): Bude tam víc magických systémů?
Ano, tradiční D&D v Příručce hráče a manový v Průvodci Dějmistra.
22.5.2014 20:54 - noir
Hm, tak na tom je zajímavý hlavně to, že tisknou v USA. Čtyřka se tiskla v Číně, ne? Pak je teda taky jasný, proč je cena, jaká je...
Chápu to správně, že Dms Guide bude vlastně spíš Players Option nebo něco takového?
22.5.2014 21:06 - ShadoWWW
Další tweety od fanoušků z ACD Game Days:
- V DMG budou postranní rámečky (sidebars), které pomohou Dějmistrům k přizpůsobení hry k předchozím edicím D&D.
- Díky Amazonu jdou ceny předobjednávek dolů i v kamenných obchodech.
- Obchody v rámci sítě Wizards Play Network dostanou D&D knihy jedenáct dní před oficiálním datem vydání.
- Zadní strany příruček mluví o nové edici jako o páté edici. (Viz fotky níže.)



22.5.2014 21:11 - ShadoWWW
DMG bude klasický DMG, ale s rozříšeným obsahem alternativních věcí pro hráče. Původní příručky 4E se taky tiskly v USA, akorát Essentials se tiskly v Čině (myslím, že všechny 4E příručky, co přišly na konci životního cyklu 4E). Deskovky taky tisknou v Čině. Paizo taky tiskne v Číně.

Jinak přepočet po inflaci vychází na stejnou cenu jako 4E příručky. A MM a DMG vyjdou cenově za stránku levněji, protože všechny 3 core příručky budou mít 320 stran (což v 4E měl jen PHB).

Ale je vidět, že pár "prototypových" příruček už si nechaly vytisknout (je ukazují na různých konferencích a z nich unikají různé mobilem pořízené fotky).
22.5.2014 21:13 - ShadoWWW
Jinak ten důvod tisnout tyto zásadní příručky v USA je imho prozaický: Aby mohli dělat ediční zásahy do poslední možné chvíle a bylo pokud možno co nejméně nutných errat.
22.5.2014 22:36 - York
ShadoWWW píše:
Jinak ten důvod tisnout tyto zásadní příručky v USA je imho prozaický: Aby mohli dělat ediční zásahy do poslední možné chvíle a bylo pokud možno co nejméně nutných errat.


Myslíš, že je rozdíl, jestli pošlou tiskové pdfko do USA nebo do Číny?
22.5.2014 23:58 - Shako
York píše:
Myslíš, že je rozdíl, jestli pošlou tiskové pdfko do USA nebo do Číny?


Jasně a oni jim z Číny pak pošlou ty knížky taky přes net, co? :-D
23.5.2014 00:21 - Vojtěch
Tak na kvalitu tisku z USA myslím nebyly úplně kladné ohlasy, protože písmo se mělo tendenci rozmazávat. Paizo zase mělo stížnosti na pevnost vazby, což bylo částečně díky velikosti knihy...

Jinak čím déle na to koukám, tím ošklivější mi ty knížky připadají :(
23.5.2014 00:39 - ShadoWWW
No mně se zas layout těch zadních stran obálek docela líbí. Je to podobné layoutu 4E, ale líbí se mi tam ten přesah ilustrace z přední strany obálky.

Co se týče kvality tisku a materiálu, tak tam jednoznačně platí, že 2E či BECMI knihy měly mnohem lepší kvalitu než např. 4E knihy. A kvalita tisku Essentials byla dost hrozná - ty knihy se rozpadaly během několika týdnů přenášení.

Věřím, že přesun tisku z Číny do USA je také kvůli tomu, aby zvýšili tiskovou kvalitu knih. Cenově je to OK, za tu cenu se dá vytvořit pevná vazba, co vydrží desítky let.
23.5.2014 00:43 - Vojtěch
Mě tam tedy hlavně nesedí ta černo červeno bílá kombinace. Kdyby zahodili ten krasnyj nápis a nechali to bílé, tak se houby stalo a lépe to vypadalo.
23.5.2014 04:50 - Naoki
Tak furt lepší než modro-oranžová, ne? ;-)
23.5.2014 05:00 - sirien
Vojtěch, ShadoWWW: WTF? tak moment, kde teda byla ta kvalita tisku horší?


Jinak teda přenos alternativních mechanik do DMG mi přijde... trochu nekoncepční
23.5.2014 06:25 - Vojtěch
Essentials knihy hlavně nebyly asi ani zamýšleny k nošení mimo krabici, protože měly měkkou vazbu a byly jen lepené. Jinak tisk a vazba spolu nemusí nutně souviset a ani to nemusí dělat stejný podnik. U 4E core jsem slyšel stížnosti právě na tisk, ne zase tak moc na vázání knih.

Naoki: porovnání ošklivého s jiným potenciálně ošklivým moc nepomáhá. Ono by to mohlo vypadat i v těchto barvách dobře, ale převaha černé s akcentem červené z toho dělá něco nepěkného.





Tyhle vypadají slušně, ale zatím zadní strana nových D&D připomíná spíš tohle :(



BTW modrá a oranžová taky nejsou zas tolik neobvyklé v kombinaci na sportovních věcech... nebo kostýmech Ledňáćka.
23.5.2014 09:24 - andtom
Vojtěch: U PHB čtvrté edice se mi prakticky okamžitě rozpadala vazba, a to jsem na knížky a zacházení s nimi celkem háklivý.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064169883728027 secREMOTE_IP: 18.216.190.167