Kultura

ShadoWWW
9.1.2012 13:49
D&D Next (5E) (před vydáním)
Chystá pátá edice (zvaná Next či 5E).

Data vydání:

Dungeons & Dragons Starter Set
15. července 2014


Players's Handbook
19. srpna 2014


Monster Manual
30. září 2014


Dungeon Master's Guide
18. listopadu 2014


Tým pro 5E:
Mike Mearls, Team Lead
Greg Bilsland, Team Producer
Bruce Cordell, Designer
Robert J. Schwalb, Designer
Jeremy Crawford, Development Team Lead
Tom LaPille, Developer
Rodney Thompson, Developer
Miranda Horner, Editor

Playtest oficiálně skončil.

První playtest z 24.5.2012 ke stažení ZDE.

Druhý playtest z 14.8.2012 ke stažení ZDE.

Třetí playtest z 8.10.2012 ke stažení ZDE.

Čtvrtý playtest z 29.10.2012 ke stažení ZDE.

Pátý playtest z 13.11.2012 (s monkem/mnichem) ke stažení ZDE.

Šestý playtest ze 17.12.2012 ke stažení ZDE.

Sedmý playtest z 28.1.2013 (s barbarem) ke stažení ZDE.

Osmý playtest z 20.3.2013 (s druidem, hraničářem a paladinem) ke stažení ZDE.

Devátý playtest z 1.4.2013 ke stažení ZDE.

Desátý playtest z 7.6.2013 ke stažení ZDE.

Jedenáctý playtest z 2.8.2013 ke stažení ZDE.

Dvanáctý - POSLEDNÍ VEŘEJNÝ - playtest z 20.9.2013 ke stažení ZDE.

Překlady posledního playtestu:
Deník postavy
Deník postavy - interaktivní
Jak hrát
Tvorba postavy
Rasy
Barbar
Bard
Bojovník
Druid
Hraničář
Kněz
Kouzelník
Mnich
Paladin
Tulák
Kouzla
Minulosti a dovednosti
Odbornosti
Vybavení
Multipovolání

Příručka PJ
Bestiář
Kouzelné předměty

Jak se díváte na D&D Next (5E)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Už teď ho hraji z playtestových materiálů!kladné body2
Hodně se o něj zajímám a mám zájem ho hrát, jak vyjde.kladné body10
Zajímám se o něj, ale nemám zájem ho hrát.kladné body9
Moc se o něj nezajímám, ale jak vyjde, tak si ho možná přečtu a zahraju.kladné body18
D&D Next mě vůbec nezajímá.kladné body7
16.8.2013 05:40 - ShadoWWW
Důležitá zpráva z GenConu: Ohlasy na playtest jsou stále spokojenější. V polovině září vyjde poslední veřejný testovací balíček! Neznamená to, že by práce na Next skončila, ale testování už nebude veřejné.

Vydání 5E na příštím GenConu se tím stává docela reálné...
16.8.2013 21:09 - Alnag
Wizardi končí s otevřeným playtestem DnD Next (ještě vyjde jedna verze v půlce září). Prý už jsou skoro všichni v průzkumech spokojení. Teď je otázka, jaký odpad ty průzkumy měly a jaká je tedy jejich vypovídací hodnota. Mezitím bude WotC vydávat pseudo-Lego figurky DnD a podobné ptákoviny.

Mezitím si Paizo s Pathfinderem už zřejmě brousí kudlu s novou OGL iniciativou, do které možná vtáhne další - menší vydavatele d20 doplňků - soudě dle krytických vzkazů tohoto typu - What is Secret Plan X and what does it mean for Pathfinder fans?

Tak jsem na to dost zvědav, kdo tuhle bitvu ve finále vyhraje. A nehraje se zrovna o málo. Nejspíš o budoucnost mainstreamových RPG her.
16.8.2013 21:55 - Vojtěch
Mno, doufejme, že to vyhraje hráčská komunita...
16.8.2013 22:23 - Sparkle
Asi pochopili, že to musej vydat opravdu co nejdřív, než jim zbylý fandy stihne přebrat 13th Age.
16.8.2013 22:47 - ShadoWWW
Myslím, že měli jasný nůž na krku - vydání k 40. výročí D&D. A pokud stále platí, že musí mít komplet hotovou příručku připravenou k tisku půl roku před vydáním, pak to znamená do konce roku.

Tudíš poslední playtest v půlce září je logický. Co je však horší, že když se člověk ohlédne dva roky zpět, kdy začínal L&L, tak je jasné, že si sami mysleli, že ten veřejný i neveřejný playtest bude mnohem rychleji odsýpat a dnes už měli být mnohem dál.
17.8.2013 05:17 - Vojtěch
A mezitím Paizo sklízí cenné kovy na ENnies....
19.8.2013 00:41 - Čindi
Alnag píše:
Mezitím si Paizo s Pathfinderem už zřejmě brousí kudlu s novou OGL iniciativou, do které možná vtáhne další - menší vydavatele d20 doplňků - soudě dle krytických vzkazů tohoto typu - What is Secret Plan X and what does it mean for Pathfinder fans?


nemůže to být tohle?

http://www.kickstarter.com/projects/1708940685/spheres-of-power-a-new-pathfinder-magic-system?ref=category

What is 'Spheres of Power'?

Spheres of Power is a completely new magic system usable with Pathfinder and other D20 fantasy games. Rather than simply being a new way to access the old system (spell levels, spells per day, spell slots, etc.,) Spheres of Power reworks everything from the ground up, giving players and GMs a talent-based magic system that provides everything they need to explore whole new settings and characters.
19.8.2013 05:47 - Vojtěch
Ne, tohle nebude secret plan mezi velkými borci. Tohle je něčí house-rule spell system, co si chtějí autoři vydat, ale nemají na to prachy / testují zájem. Kdyby v tom jely těžké váhy RPG vydavatelství, tak už by alespoň grafická stránka vypadala jinak, neblbli by s kickstarterem atd.
21.8.2013 10:12 - ShadoWWW
Mike Mearls mluví o D&D Next na videu z GenConu ZDE.
21.8.2013 16:51 - Element_Lead
Alnag píše:
Mezitím bude WotC vydávat pseudo-Lego figurky DnD a podobné ptákoviny.
Nejdriv sem si myslel, ze sis delal srandu, dokud jsem to nevidel na tom videu :)

Wizardi tim asi maji v planu oslovit novou generaci hracu a odchytavat je v co nejutlejsim veku ne.

I kdyz zrovna v praci mam dva lidi co rocne daji za lego okolo 200 tisic a stavej si z toho. Tak jestli to neni zacileny i na tuhle komunitu. Ale co jsem s nemam mluvil tak jsou hodne vyhraneni vuci temhle lego "fejkum".
21.8.2013 20:29 - Vojtěch
Jakési LEGO orky jsem viděl už tak dva roky zpět, takže fantasy kostičky nejsou nic nového. Jen prostě jednu značku plácnou k druhé.
21.8.2013 22:36 - Me-dea
byl by prosím nějaký odkaz na to d&d lego? díky
21.8.2013 22:41 - Alnag
21.8.2013 23:38 - Alwaern
Tak aspoň je jasné, s čím si bude hrát syn :)
22.8.2013 05:15 - Element_Lead
Pokud to bude levnejsi, tak to bude alternativa k figurkam :) Jestli pujde treba vymenou par dilku udelat z armady orku armadu goblinu nebo banditu...
22.8.2013 08:26 - Alwaern
Figurky nejsou špatný nápad, ale když chci vyvolat dojem armády, tak mi stačí přes program si naklikat na battlemap na televizi tak 100 orků, pár desítek lukostřelců, monstr pavouků a vrků s vlky a stačí sledovat s pobavením co to uděla s družinkou...
22.8.2013 09:14 - Yashamaru
No vzal jsi me moc doslova. By armadou jsem myslel proste encounter :) to je hlavni duvod proc nepouzivam figurky. Potreboval bych 20 zombii, 20 orku, 20 goblinu, 20 koboldu, apod. + specialni kusy atak. Skrz ty blistery se mi to hrozne blbe davalo dohromady + nejsou to MTG aby to slo snadno a levne sehnat jako kusovky.
22.8.2013 11:45 - Alwaern
Aha, chápu, tak to ano, kdysi jsem chtěl používat figurky, ale bylo to trochu těžkopádné a zdlouhavé - teď jen uploadnu mapu a nahraju jednotlivé tokeny.
Pak největší problém skýtá bezdrátová myš, když přejde do Sleep mode.

Ale figurky jsem si nechal už jen ze sentimentálního důvodu, hezky se na ně bude koukat za pár let.
22.8.2013 11:56 - Max
Alwaern píše:
kdysi jsem chtěl používat figurky, ale bylo to trochu těžkopádné a zdlouhavé

Jak řešíš ovládání postav? Myslím tím, jsou na LCD i hráči? Bylo by foto jak to vypadá v reálu?

Osobně jsem si navykl že pokud chci umístit hodně jednotek, použiju pro ně skleněný tokeny a figurkama řeším jen hlavní tvory.
22.8.2013 11:58 - Merlin
yashmaru: holt ti unikl boom s DnD Miniatures :) mě ne :) a kupoval jsem ve velkým

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085361957550049 secREMOTE_IP: 3.17.5.68