Kultura

alef0
3.8.2010 16:11
Uzamčeno: Nové číslo Drakkaru vydáno
Drakkar je internetový časopis zaměřený na fantasy obecně a RPG hry. Je vydáván jakou dvouměsíčník ve formě PDF souborů.

Náš projekt je koncipován jako otevřený. Přijít a přidat se k nám může kdokoliv – stačí se domluvit s některým členem redakce a napsat článek. Naše otevřenost spočívá i v tom, že kritika či pochvaly nás budou motivovat k lepší práci a pokusíme se přizpůsobit vašim požadavkům co možná nejlépe.

Jelikož se budeme věnovat především RPG hrám a fantasy, můžete očekávat teoretické články o hraní, seznámení s dobrými internetovými projekty, občasnou recenzi na knihu či film, doplňky ke hrám a dobrodružství.

Drakkar sdružil mnoho různých lidí; převážně hráčů RPG her, ale to není pravidlem. Jsou mezi námi i tací, kteří v životě žádnou hru na životní příběh nehráli. A naší spolupráci to nebrání.

Náš společný časopis si neklade za cíl být originální či jedinečný, ale být kvalitní a stát se každé dva měsíce vaším oblíbeným čtením.

Chtěl jsem dát příležitost autorům Drakkaru k propagaci na zdejším webu. Nicméně opakovaně se stává, že není propagován časopis, ale zejména je propagována nesnášenlivost, neschopnost pracovat s kritikou a negativní emoce. Myslím, že to není potřeba. A tak je tahle diskuze zamknuta a další diskuze na téma Drakkar nejsou žádoucí. Když se neumíte chovat, choďte jinam. - Alnag
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
24.11.2011 16:18 - Colombo
No, poezii, kde je důležitý i souzvuk a podobné věci, bych do toho raději nemíchal. Tam se nám to trošičku komplikuje.
24.11.2011 16:51 - sirien
Colombo píše:
Tak jasně, ale není těžší napsat vlastní článek, než něco přeložit či sepsat zápis z hraní?

To se nedá tak snadno posoudit.
Článek vlastní invence - záleží na nápadu a složitosti tématu. Někdy to je hromada práce, jindy to máš zfouknuté za hodinku a ani se nezapotíš.
Překlad - záleží na délce a na tématu. Třeba přeložit mluvenej rozhovor je místy fakt o nervy, když už podesátý posloucháš tutéž pasáž a snažíš se rozluštit ty dvě odmumlaná slova a ani nevíš jestli to jsou normální slova nebo termíny nebo co vlastně.
Zápis ze hry - to je těžší než to vypadá. Zejména když tu hru hraješ dýl, protože se k tomu musíš dostat včas, dokud si to pamatuješ, musíš vzít události z RPG hry (forma A) a překlopit je do povídky (forma B) s minimálními ztrátami, ale tak, aby to zůstalo poutavé...

Takže v takhle obecné rovině bych se soudit neodvažoval.

alef0 píše:
Kvalita článkov v Drakkare nie je zlá

Bohužel je. Ale jsem ochotný kývnout na Tvé kompromisní prohlášení o subjektivnosti takového hodnocení, rozhodně Ti nehodlám vymlouvat abys ztrá... věnoval svůj čas čtením článků v Drakkaru.

alef0 píše:
Pokiaľ práve neprekladáš Edwardsa, kde stojíš nad vetou dve minúty a rozmýšľaš, ako to sformulovať, aby to nevyzeralo ako právnický spis a paralelne s tým...

...přemýšlíš co to vlasntě sakra má znamenat a co bys měl ostatním tvrdit, že to znamená? :P
Ne, dobře, já budu hodnej.
24.11.2011 16:57 - Sosáček
Zapisy z hrani nekdo cte?

Nebo jako, jsou lidi co ctou AWESOME zapisy z hrani (MtAw zapis ze hry jednoho z autoru na rpg.net) ale celkove bych cekal ze slouzi spis pro lidi co sami hrajou tu hru a chteji si to pripomenout, nebo tak. Je to hrozne moc textu, nemuzes zacit odprostredka, stoji to silene moc casu a musi se ti zanr, obsazeni i hra libit jeste vic nez kolik se ti musi libit abys ji hral, pac cist to neni takova zabava.
24.11.2011 17:04 - Wild West
Traktor:

Kopeš do bolavého kolena. Tenhle závěr se dá říct o většině toho, co tu na těch webech plodíme; čte to dost malá a vzácná menšina lidí.
Myslíš, že někdo čte teorii toho, jak si správně hrát?
Nebo někdo normální může strávit čas čtením vtipných situací ze hry, kterou hrál někdo jiný?

V zásadě máme tak na jeden slušný web dohromady. A kdoví, zda-li.
24.11.2011 17:09 - Sosáček
Jasne, ale me pripada, ze zapisy ze hry jsou presne tohle i v ramci kategorie, proto o tom mluvim. Ale tukan tu mava statistikama a treba si je i nevymyslel, tak se treba vyjadri.
24.11.2011 17:20 - alef0
Píše:
Bohužel je. Ale jsem ochotný kývnout na Tvé kompromisní prohlášení o subjektivnosti takového hodnocení, rozhodně Ti nehodlám vymlouvat abys ztrá... věnoval svůj čas čtením článků v Drakkaru.

:D Však vravím, pozitívny prístup k veci bol tvojim príspevkom vždy vlastný :-)

Ja si myslím, že aj minoritné veci si z času na čas nájdu svojho čitateľa, resp. nikdy nevedno, kedy príde čas na odkaz na existujúci link -- mne tak tuším 2 roky po vydaní prekladu Primetime Adventures ktosi ďakoval, že to strašne ocenil.
24.11.2011 17:49 - Alnag
Oranžový traktor: Já vím, že zápisy z hraní Amazing Adventures přinejmenším měly velkou čtenost (jak je to teď nevím), ale i poslední příspěvek ukazuje, že se čtenáři rekrutují i mimo herní skupinu.
24.11.2011 18:16 - Gurney
sirien píše:

alef0 píše:
Kvalita článkov v Drakkare nie je zlá

Bohužel je.

Bych si netroufl odsoudit takhle kompletně celý obsah Drakkaru. Nevím jak teď, ale minimálně před zkrácením jsem si tam obvykle tak jeden dobrý článek našel (i když přiznávám, že jsem četl jen články co mě zajímaly, t.j. tak tři v celým čísle, takže kvalitních mohlo být i víc). O to větší škoda byla, že je autor pohřbil do Drakkaru, místo toho aby visely někde na dvacce nebo rpgf, kde by na ně lidi reagovali a kolem tématu probíhala nějaká diskuze.
24.11.2011 18:36 - sirien
Oranžový Traktor píše:
Zapisy z hrani nekdo cte?

Budeš se divit, ale sám sem byl překvapenej kolik lidí to čte... na conech člověk potkává lidi který vůbec nezná a který řikaj "hej, čet sem Tvůj zápis ze hry a..." - bez nadsázky. Almi k tomu má i hezkou storku o holčině co kvůli AA málem neudělala státnice.
24.11.2011 18:36 - alef0
No hlavne RPGFórum nemá mechanizmus na publikovanie článkov :-) To ten istý problém bol na Annune, tam sme to mali šialeným spôsobom nahackované, aby diskusia bola integrovaná s portálom.

Drakkar má pre autora jednu významnú výhodu oproti fóram čo sa týka článkov: stačí mu zbúchať wordovský dokument a zaslať do redakcie, má zadarmo korektúry a hlavne layout. Na Annunovi som mal strašný problém ako riešiť formátovanie zložitých textov (nadpisy a podobne) i pre hlavný web i pre fórum a musel som si navrhnúť vlastný skript, ktorým som to zjednodušil. To isté sa týkalo aj starých článkov pre d20.cz.
24.11.2011 19:21 - sirien
alef0 píše:
stačí mu zbúchať wordovský dokument a zaslať do redakcie, má zadarmo korektúry a hlavne layout.

Na Kostce to stačí nabouchat do Wordu a odeslat jako Blog Post ;) Případně to nabouchat do Live Writeru a odeslat jako blog post ;) Případně použít místní wysiwyg a označit ke zveřejnění :) Nebo použít místní HTML rozhraní a...
...je to jen na Tobě. Zkoušel sem to všechno a všechno to funguje naprosto bez problémů.

A korektury Ti uděláme taky zdarma, to se neboj :)
24.11.2011 19:32 - Colombo
Píše:
a všechno to funguje naprosto bez problémů.

Ehm.
24.11.2011 19:34 - sirien
...a všechno mi to funguje naprosto bez problémů a co se pamatuju tak se všechny hlášené problémy pořešily, nicméně pokud má Colombo nějaký nový, tak mu nic nebrání to napsat do příslušné diskuse...

...za chvíli začnu svoje posty posílat přes právníka...
24.11.2011 19:55 - Wild West
To ti Andtom asi nepoděkuje...
25.11.2011 12:47 - Faskal
Tak si říkám, že by se mi váš vztah k Drakkaru v mnohém vyjasnil, kdybych dostal odpověď na otázku:
"Jak jste přišli na to, že má Drakkar špatný obsah, když jej nečtete?"
25.11.2011 12:59 - Colombo
Faskal: Když někdo něco v přítomnosti nečte, to neznamená, že to v minulosti nečetl.
25.11.2011 13:31 - sirien
Faskal píše:
"Jak jste přišli na to, že má Drakkar špatný obsah, když jej nečtete?"

Protože jsem jej kdysi sem tam četl a protože mi dodnes někdo sem tam napíše, abych si v Drakkaru přečetl něco k čmu chce znát můj názor.
25.11.2011 14:24 - alef0
Ergo, keď je jeden-dva článkt v čísle podľa Siriena zlé, tak je zlý celý Drakkar. :-)
25.11.2011 14:30 - Alnag
Jestli se tu nedostáváme do situace nevyvratitelné kvality - četl jsem všechno => proč to čteš, když si myslíš, že je to špatné; četl jsem jen něco => jak můžeš vědět, že všechno je špatné, když jsi něco nečetl. Zeptám se jinak. Jaká kritérium (objem, výběr) článků bych dle vás musel splnit, abych mohl objektivně posoudit kvalitu Drakkaru jako celku?
25.11.2011 14:53 - Jerson
pokud jde o čtivost článků, je pro mě Drakkar na stejné úrovni jako svého času Pevnost a nebo Dech Draka.Jeden zajímavý článek najdu skoro vždy, dva občas, tři jen výjimečně a považuju to za úspěch, více než polovinu zajímavých článků nenajdu nikdy, býť Drakkar k tomu měl docela blízko. povídky čtu velmi zřídka a tak je nehodnotím nikde.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086838960647583 secREMOTE_IP: 18.119.131.178