Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
26.1.2012 09:55 - Caryfuk
PetrH píše:
asi to neni zadna novinka, ale na uloz.to jsou casti knihy v pdf kazdopadne doporucuji majiteli prav si s touto informaci nalozit dle sveho...
to je realita:) je zde pdf kapitola 3 jak hrat tusim 18 stranek, dale je zde doplnek pes a v zipu pod heslem je cela kniha;)



No co je tam pod heslem je celkem jedno - přeci jen je to úložiště, kam si lidé zálohují své soubory a heslem je zabezpečeno, že to využívá pouze majitel. A volně přístupné soubory je možné nechat smazat. Je tam na to takové pěkné tlačítko (ta vlaječka vpravo dole) a admini vcelku reagují :)

Jinak je jasné, že pravidla dříve či později takovým způsobem utečou. (ostatně je tam možné najít komplet DrD 1.6, DrD + a většinu doplňků). Být autory, tak z toho příliš velkou obavu nemám. Ti kteří hrají si beztak koupí knihu, takže o peníze nepřijdou. A poslouží to aspoň ostatním, kteří by si knihu nekoupili, jako vynikající reklamní materiál a třeba je to naláká. Když ne ke koupi knihy, tak ke koupi navazujících, rozšiřujících produktů.
26.1.2012 10:46 - Sparkle
sirien píše:
Sparkle: A co myslíš že Tě tak jako například během roku překvapí či zklame v takové míře, aby to dostalo ocenění?


No, takže na zklamání roku bych nominovala:

Drd2

Přístup českých hráčů RPG, kteří si koupí 2000 kusů Drd2 ale mnohem lepší, pro začátečníky přívětivější RPG Kouzlem a mečem nechají zcela bez povšimnutí (prodalo se jich prý jen 50, i když měli velmi slušnou kampaň na RPGF)



Příjemné překvapení:

Projekt Omega
26.1.2012 10:54 - Sparkle
alef0 píše:
Whut whut whut whut whut? Furt niečo? Niečo mi ušlo?

ČaroDej je jasný srdcolam :-) Viď môj komentár na RPGF pod anotáciou, alebo recenzia, na ktorej ani po takmer 6 rokoch niet veľmi čo meniť.


Pravidelně tu od tebe pochytávám narážky na ČaroDěje. Přitom se ho prodalo hodně a nedivila bych se, kdyby ho hrálo víc lidí než Příběhy impéria nebo Střepy snů. Ano, zřejmě většina těch lidí co to hrajou si musela dát od Zsolka dovysvětlit nejasnosti. Ale to je u Drd2 taky. Jen u něj se čtenářům nejasnosti nedovysvětlují během 10 minut ústně, ale písemně během půl dne čtení fóra.
26.1.2012 10:59 - crowen
Este k tym doplnkom k DrDII, co vobec nevysli, pretoze autori na DrDII po vydani pravidiel kaslu a nikoho ta hra vlastne nezaujima :-)

22.7. - Vychadza DrDII
9.8. - vychadza prvy doplnok - zalozky
1.10. - vysli rady pre hracov DrD 1.6, ako si konvertovat postavy do DrDII
27.10. - DrDII - Piratska verzia - zadarmo (novy material, ktory bolo treba napisat, oilustrovat, editovat, vysadzat, ...)
23.11. - vysla krabicova verzia s dalsimi extra materialmy, co zase bolo treba pripravit do siritelnej podoby
3.12. - v Drakkare vysiel clanok s novymi magickymi predmetmi pre DrDII - fluff pisal kolektiv autorov, pravidlove vyjadrenie Mytko - jeden z autorov mechanik DrDII

Okrem tychto oficialnych doplnkov od autorov DrDII sa vyrojilo pomerne vela doplnkov od hracov a fanusikov, namatkovo genialny Maugirov Prehlad tvorov a netvorov, v tomto vlakne na RPGF je zoznam viac menej vsetkych hracskych doplnkov, co sa daju najst na webe. A v poslednych 3 Drakkaroch (cisla 27, 28, 29) tiez vysli doplnky pre DrDII, dalsie sa chystaju do najblizsieho cisla 30, a predpokladam, ze sa budu objavovat aj v buducnosti.

A od autorov mam potvrdene, ze sa pracuje na dalsej knihe pre DrDII.
26.1.2012 11:07 - Sparkle
Crowen: A co to dobrodružství, tuším Nezbedná manželka? To jste slibovali jako první doplněk.
26.1.2012 11:11 - crowen
Sparkle píše:
Crowen: A co to dobrodružství, tuším Nezbedná manželka? To jste slibovali jako první doplněk.


Ja som nic nesluboval, ja nepatrim do kolektivu autorov DrDII :-)
26.1.2012 11:12 - Caryfuk
Píše:
A od autorov mam potvrdene, ze sa pracuje na dalsej knihe pre DrDII.


a čeho se bude týkat?
26.1.2012 11:24 - crowen
Caryfuk - to uz je otazka na autorov, ja tu nechcem nic slubovat ani zverejnovat v ich mene
26.1.2012 11:28 - sirien
Noldo2 píše:
Pohrávám si s myšlenkou kategorie něco jako "RPG postava roku" nebo "Příběh/dobrodružství/zápis"

Hm. Tyhle super-geeky ocenění klidně přenechám RPG Fóru. Jejich zbytečnost a nesmyslnost ukazujou rok co rok za mě. Neexistuje lepší ukázka jejich pitomosti než Jersonův "Chci tu pitomou knížku tak du napsat vítěznou postavu na míru" vítězný experiment (dost mě pobavil, mimochodem)

crowen: Výborně, máme tu jakýsi sporý náznak průběžné online podpory. A ty skutečné doplňky v podobě tištěných produktů jsou kde? Modifikace pravidel různých sourcebooků k původnímu DrD (Taria, Asterion...) jsou kde?
No nic, vrátim se zpátky do reality.
26.1.2012 11:32 - crowen
Sirien: piratske pravidla dostanes vytlacene za cenu postovneho, v krabicovej verzii su vytlacene niektore doplnky tusim, krabicovku nemam.

Na modifikacie sourcebookov sa pytaj autorov sourcebookov, nie autorov DrDII imho.

Inac zaujimave, ze prave tebe chybaju tlacene materialy, ked si tu vyplakaval nad nedostupnostou PDF verzii :-)
26.1.2012 11:35 - Merlin
crowen píše:
na RPGF je zoznam viac menej vsetkych hracskych doplnkov, co sa daju najst na webe

já ti nevím..ale neměli by "doplňky" vydávat a dělat především autoři? jako brát homemade jakože je to počin "autorské podpory projektu" je poněkud zavádějící...
26.1.2012 11:43 - crowen
Merlin píše:
já ti nevím..ale neměli by "doplňky" vydávat a dělat především autoři? jako brát homemade jakože je to počin "autorské podpory projektu" je poněkud zavádějící...


Ved vydavaju, zatial kazdy mesiac nieco nove od autorov DrDII vyslo.

A okrem ich podpory sa najdu aj ludia, co tiez tvoria nove doplnky pre svoje hry a publikuju ich na webe.

V com presne zavadzam?
26.1.2012 11:43 - Vojtěch
Co se postavy roku atd. týče, tak zkuste RPG Superstar na Paizu - výhrou může být i placená práce u nich ;)

A co do Kouzlem a mečem, tak se prodá klidně 51, když na to někde narazím (objednávat se mi to fakt nechce).
26.1.2012 12:01 - sirien
crowen píše:
Inac zaujimave, ze prave tebe chybaju tlacene materialy, ked si tu vyplakaval nad nedostupnostou PDF verzii :-)

A můžeš mi prosím, ideálně podrobně a detailně, popsat, v čem se vylučuje to, že chci pdf verse, s tím, že myslím že součástí dobrého produktu je i support v podobě dalších fyzických doplňků?

Skutečně by mě to zajímalo. Prosím popiš mi všechny kontradikce, které se v těch tvrzeních nacházejí, protože já v nich žádné nevidím a domnívám se že od Tebe jde buď o naprosto demagogický argument, nebo o velmi chabý pokus o kousavou ironii stojící především na tom, že jsi položil prsty na klávesnici rychleji, než jsi nad tím zvládal přemýšlet.
26.1.2012 12:07 - crowen
Sirien, povodne som napisal siahodlhu odpoved, ale potom mojim dvom mozgovym bunkam doslo, ze reflexy v prstoch boli rychlejsie, nez vymena informacii medzi nimi, a dali pokyn prstom reakciu zmazat.
26.1.2012 12:16 - sirien
crowen: ah, to překvapilo.
26.1.2012 12:17 - ilgir
Já vím proč vychází málo tištěných doplňků DrD2 - protože má Bouchi málo peněz.
A vím, proč má Bouchi málo peněz - protože je rozdává na úplatcích.
Sotva Jerson založil na RPGF téma Dojmy po zahrání, už se tam objevili nějací zmanipulovaní přispěvatelé, kteří tvrdí, že tu hru hrají a vyhovuje jim.
26.1.2012 12:18 - sirien
ilgir: No, i Void někomu vyhovuje. Téma na RPG F kolem dojmů k DrDII částečně sleduju a upřímně mi zrovna jako dobrá vizitka té hry nepřijdou, ale názor Ti brát nehodlám...
26.1.2012 12:21 - crowen
Ilgir: tiez som si hovoril, ze sa tam podozrivo rychlo vyrojilo tolko pozitivnych ohlasov z dlhodobeho pravidelneho hrania :-)
26.1.2012 12:25 - alef0
Sparkle píše:
Pravidelně tu od tebe pochytávám narážky na ČaroDěje. Přitom se ho prodalo hodně a nedivila bych se, kdyby ho hrálo víc lidí než Příběhy impéria nebo Střepy snů. Ano, zřejmě většina těch lidí co to hrajou si musela dát od Zsolka dovysvětlit nejasnosti. Ale to je u Drd2 taky. Jen u něj se čtenářům nejasnosti nedovysvětlují během 10 minut ústně, ale písemně během půl dne čtení fóra.

Presné čísla by sa dali zistiť, ja som to aj niekam písal, ale zabudol som kam. ČaroDej mal na začiatku skvelý spôsob šírenia, autor to hrával s ľuďmi kade tade (však určite aj s tebou), boli k tomu turnaje, proste bolo to niečo, čo robí Jerson. Len online podpora bola nulová, predávalo sa to len v slovenskom Brlohu a potom už len boli nejaké ústne aktualizácie (mágia sa tuším hrala neskôr inak) a tým sa životný cyklus ČaroDeja prakticky skončil. Ešte boli nejaké nápady na dvojku, ale to je už dlhodobo v kóme.

Osobne si myslím, že to veľkej miery to zastúpil KaM.

Sparkle píše:
Přístup českých hráčů RPG, kteří si koupí 2000 kusů Drd2 ale mnohem lepší, pro začátečníky přívětivější RPG Kouzlem a mečem nechají zcela bez povšimnutí (prodalo se jich prý jen 50, i když měli velmi slušnou kampaň na RPGF)

Takže sklamaním roku je DrD2 preto, lebo hráči sú divní a namiesto toho si nekupujú KaM? Dúfam, že to tak nie je, lebo potom je v tejto vete toľko logických kotrmelcov, že až. (Btw, skade sa vedia čísla o predajnosti?)

To je divné, že KaMu sa predalo len tak málo, ale na druhej strane je to podobné ako s ČaroDejom (možno ešte horšie, ten mal turbošírenie jedom, viď vyššie), že mimo zopár online propagácie je to totálne tajný produkt, čo je škoda. Mám pocit, že sa stráca medzi stolovkami. KaM som si kúpil v košickom Brlohu, ale ono tým, že je to malé, sa to stráca (v Brlohu to mali vyložené v presklenom stole niekde medzi kartami a kockami, keby som to hľadal, tak to nenájdem).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12299013137817 secREMOTE_IP: 3.139.62.103