Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
25.1.2012 22:25 - Colombo
Střepy? SotE?
25.1.2012 22:38 - Gurney
Colombo píše:
Střepy? SotE?

No vidíš, když to vezmeš od začátků rpg u nás tak to už máš dvě nominace za posledních dvacet let, to je průměrně jedno rpg za deset let a tudíž padesátiletý interval bude ideální :D
25.1.2012 22:47 - sirien
Tak DrDo, DrD+, DrDII, Střepy, SotE a netuším jak na tom po roce byly HF. To by bylo šest za dvacet let, tzn. jedna za tři nebo čtyři roky. Možná že by dvacetiletej interval stačil, padesát netřeba.
25.1.2012 22:56 - Sparkle
Nejhloupější příspěvek je dobrá kategorie. Né že by se mi teda úplně chtělo prohrabávat se diskusema a hledat nějaký hnůj, ale určitě si s tím někdo dá práci a ještě ho to bude bavit :)

Přínos pro propagaci RPG mezi veřejností určitě taky dobrá kategorie.

Za sebe bych přidala kategorii "wtf roku".
25.1.2012 23:07 - Shako
Sparkle píše:
Za sebe bych přidala kategorii "wtf roku".


:D

V tom pripade bych navrhnul Void a myslim, ze dalsich kandidatu netreba.
25.1.2012 23:57 - Vojtěch
Já toliko navrhuji kategorii. Od udílení jsou tu jiní ;)
26.1.2012 00:14 - sirien
Hm. Sirienovy Harpyje:
  • Harpyje za propagaci RPG scény
  • Harpyje pro fyzicky vydané RPG, které si na sebe do roka vydělalo
  • Harpyje za nejhloupější příspěvek
  • Harpyje za WTF roku
Měli bysme si ujasnit, jestli to má bejt pozitivní nebo negativní ocenění... protože pro negativní by se to mělo jmenovat spíš Sirény.

(note: Harpyje byly původně krásná stvoření, do potvor a zrůd byly degradovány až později (stále ještě v antice, výjimečně nejde o křesťanské prznění původních mýtů))
26.1.2012 00:33 - Merlin
Jste zapomněli na stín meče :)
26.1.2012 00:47 - Shako
Sirien: No, pozitivni cena za WTF? No, nevim, jak si to predstavujes. To same nejhloupejsi prispevek. Ale ty prvni dve vypadaji hodne pozitivne. Tak mozna muzes rozdavat oboji.
26.1.2012 00:58 - Sparkle
No budou tam negativní i pozitivní kategorie.

Co třeba příjemné překvapení roku a zklamání roku?
26.1.2012 01:48 - sirien
Tak můžu rozdávat Harpyje i Sirény, že jo... žádnej problém. I když Siréna zní moc hezky. Možná Harpyje a Trollíky.

Sparkle: A co myslíš že Tě tak jako například během roku překvapí či zklame v takové míře, aby to dostalo ocenění?
26.1.2012 01:50 - Shako
Krom DrDII? Tak blizi se jeste DnD next.. Ma prece vyjit Void... :D
26.1.2012 01:57 - sirien
Shako píše:
Tak blizi se jeste DnD next

wo-wo-wow, klídek zase jako, tak arogantní abych hodnotil oceněníma i zahraniční scénu, natož anglofonní, nejsem ani já... :)
26.1.2012 02:01 - alef0
Píše:
Zsolta Vargu kvůli jedinému slovenskému RPG ČaroDěj, kterého se prý prodalo 500 kusů, i když Alef0 má proti němu furt něco.

Whut whut whut whut whut? Furt niečo? Niečo mi ušlo?

ČaroDej je jasný srdcolam :-) Viď môj komentár na RPGF pod anotáciou, alebo recenzia, na ktorej ani po takmer 6 rokoch niet veľmi čo meniť.
26.1.2012 02:36 - sirien
alef0 píše:
ČaroDej je jasný srdcolam :-)

au, to bylo ošklivé alef0, hůř už si to odsoudit asi skutečně nemohl. Já sice uznávám, že tohle je diskusně benevolentní web, ale prosím zkus to přecejen trochu mírnit, takhle silná prohlášení jsou trochu zbytečná a pod úroveň, nemyslíš?
26.1.2012 02:36 - Shako
sirien píše:
wo-wo-wow, klídek zase jako, tak arogantní abych hodnotil oceněníma i zahraniční scénu, natož anglofonní, nejsem ani já... :)

Jsem mluvil o prekvapenich. Zda to bude dobre nebo spatne to se uvidi.;-) DrDII bylo prekvapeni. Void treba taky prekvapi - uz jenom tim, ze vyjde, nehlede na kvalitu. Tu prece hodnoddis v jine kategorii, zda byl komercne uspesny nebo ne.

Btw. Strepy nebo Pribehy se zaplatili uz v prvnim roce?
26.1.2012 07:22 - alef0
Sirien píše:
au, to bylo ošklivé alef0, hůř už si to odsoudit asi skutečně nemohl. Já sice uznávám, že tohle je diskusně benevolentní web, ale prosím zkus to přecejen trochu mírnit, takhle silná prohlášení jsou trochu zbytečná a pod úroveň, nemyslíš?

Čak Testa.

O tom, ci sa jednotlive hry zaplatili, vie Eric a Bouchi, o zaplateni Pribehov vedia Ecthelioni, ale okrem Bouchiho sem nedolezie nik.
Co znamena zaplatis sa? Ze autori neprerobili na cene papiera a tlace a distribucie? Naklady na tvorbu su totiz obvykle nulove.
26.1.2012 09:11 - Wild West
Píše:
tak arogantní abych hodnotil oceněníma i zahraniční scénu, natož anglofonní, nejsem ani já...


To už je taky na zklamání roku čili Sirienu.
Sirien není dost arogantní... svět není, co býval.
26.1.2012 09:41 - Noldo2
Pohrávám si s myšlenkou kategorie něco jako "RPG postava roku" nebo "Příběh/dobrodružství/zápis" nebo "Hráč roku" nebo "vypravěč" tak něco, ale protože se to hraje soukromě, a o většině lidí, postav a příběhů se neví, netušim, jak by se to dalo "měřit". A navíc by to bylo tradiční "Já na bráchu - brácha na mě".

EDIT: A samozřejmě si o cenu, krásně fyzicky ztvárnitelnou, řiká "Troll roku". Měl bych kandidáta... možná i na emeritní titul "Trollí král" :D
26.1.2012 09:53 - Vojtěch
Bacha abys nenarazil na nějaký copyright Warhammeru. Trotl roku by ale mohl fungovat...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13230204582214 secREMOTE_IP: 18.217.150.11