Merlin
11.2.2016 10:46
Kampaň: Deník rohatého
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
14.7.2020 12:19 - Babaj
03.Plamenec Letniny (Červenec) 1500

Casne z rana mi Bryen prinese slibene veci od velkokraliovny a odebere mi zajatce.
Navstivim Neesku a zkusime dat hlavy dohromady a promysletdalsi postup. je jasne ze nemuzu pouzit teleportaci k prenosu knihy.. to jeste musim odzkouset. patrne nejlepsim resenim nez zjistim jak knihu znicit nebo vyuzit je odnest ji do strezene lokality bez magie u trpasliku. nemohu nechat Hruna dlouho o samote. preci jen nebezpeci utoku je velike a sam Hrun by mohl byt pro Belovouse lahudkou.Teleportuji se tedy za nim a postupujeme dale... vyzkousim portaci s knihou.. kniha zustane na miste a odpoutani se nas stoi velkou drinu... ja se citim unaven ze sotva udrzim vicka...
Presto putujeme dal a ja prilezitostne navazuji sledovani s mlady princem. Stale zije a je vezneni v nejakem pokoji s jednim oknem.. nevypada , ze by stradal.
14.7.2020 12:26 - Babaj
04.-05.Plamenec Letniny (Červenec) 1500
postupujeme stale dal k horam... uz druhym dnem. Dnes prichazi ale zmena z hor k nam sjizdi osamely jezdec. S tabardem Kael Kalidirskeho posla... posilam k nemu sarteenku na vyzvedy... zjistuje , ze onen jezdec vubec neni za co je kouzlem zmneny.. konecne poznavam podobu Belovouse.... Nasrazim tedy na nej lecku.. Presne vi a citi knihu... necham ho privest do provizorniho tabora a vytahnu na nej nejsilnejsi kalibry co mam... Ale je proti magii vybaven... ma kouzla odrazi s vyhodou jako by se nechumelio... sice jsem pak nucen na nej povolat u Hruna. ale jeho magie je vysoko nad nasi.. presto se nam podari ho sahnout i k pozastaveni casu .. ale pri uletu se nam podari jeho soustredeni jeste prerusit dokonce ho dostat do chvilkoveho bezvedomi.. ale Zla sila nad nim drzi ochranou ruku a on s odteleportuje nekam do bezpeci,,, Kniha pada na zem.... Prvni kolo jsme na body vyhrali.. .. rozdil je ze ja pouzil ve co jsem mel.. on si jen prisel pro knizku a pobavit se... Priste to bude myslet vazne.. doufam, ze ho odpoutani od knihy stalo dost sil aby tomu nebylo prilis brzy a ja se mohl nejak pripravit... hmmmm jeste prijit na to jak se pripravit ..
Ale aby tomu nebylo k vydechnuti dost... Hrun mne varuje pred podezrelym zablisknutim z nedalekeho kroni na male vyvysenine.
Hruna necham zalest do stanu a vypustim sarteenku na pruzkum... Zjistuje, ze cely incident nekdo napjate pozoruje. ozbrojeny muz v letech a skonem opodal zanicene pozoruje deni pod sebou. Sartenka zjistuj ze jeho srdce tlucev souzneni s neutralnim dobrem. Zda se ze je opravdu jen prilezitostny poutnik. Coz mi da za pravdu kdyz ho vyzvu aby se pripojil. je sice zmateny, ale neni se cemu divit pote co videl... Predstavil se jako ....... jmeno....... a putuje za obzivou do Kael kalidiru.. po nedavnych udalostech kdyz prisel o zbytek rodiny se rozhodl zuzitkovat sve zkusenosti se zbrani v ruce v kael kalidiru.. po dlouhem rozhovoru, jsem se rozhol uverit svemu instinktu a nabidl mu zamestnani sam. Vim ze to je se mneou nebezpecne, ale prijde mi ze nejak svuj sklonek zivota by radeji zasvetil necemu za co je spravne polozit zivot.. Jeho temer smirenost s osudem a zaroven touha dotahnout zivot smysluplne do konce mi imponuje.....
seznamim ho s nebezpecenstvim a v hodnote dvou zlatek na den spojime sve cesty.... do vecera se jiz tohhpo mnoho neudeje a po utaboreni pri este dale do hor.. se pokusim setkat ve snech s Neeshkou a s Antolou... Neeska se pokusi misehnat olovenou skatuly na knuhu a antola ma pro mne vyborny tip na nedaleke misto, kde z neznameho duvodu a puvodu nejsou k magii vlakna......
21.7.2020 12:29 - Babaj
06.Plamenec Letniny (Červenec) 1500


Hned z rana vyslu sarteenku aby se po te oblasti pooohledla Sarteenka a my se vydvame timz smerem...... netrva dlouho a Sarteenka hlasi hledany shluk kamenu... neco po obede se tam dotrmacime i my.... a nyni t nejtezsi.. vymyslet jak s timto mistem nalozit.....
Po chvili co davame hlavy dohromady se jme muj spolecnik kopat jamiu uvnitr.
Nikdy se nevi zdali nebuide potreba. Ja se venuju dokonceni prevleku ahlidkovani.. preci jen se neodvazuju az tak vstupovat do kruhu. previ jen par expertimentu je na miste.. vime ze potion je po vlozeni a vylozeni zcela bez ucinku... nakoec se i pokusim zkusit knihu.. ta se drzi... jako by si vlakna sebou vnesla jako vzduchovou bublinu ve vode...
Postavime tabor a privedeme kone.. k veceru se zdejchnu na navstevu do kael kalidiru.. preci jen se Neesce podarilo sehnat olovenou krabici pro knihu... Jeste chvili debatujeme nad plany, ale nakonec se rychle vracim zpet na misto mozneho nebezpeci.. jsme sice pripraveni .. ale do vecera se nic nedeje.. v noci se pokousim jeste pospojovat s Myvalem a Leopoldem.. maji par dobrych postrehu a navic Myval dostal nejaky y dobry napad ,ale musi si ho overit...
28.7.2020 13:24 - Babaj
07.Plamenec Letniny (Červenec) 1500



K ranu mam hotovy prevlek, cas se zoufale vlece, ale vyuzivam ho aspon k castecne lokalizaci prince. kopani jamy jde dobre...Pripravime lanove pasti k zaseknuti pres kone v kruhu.
Po odpoledni sarteenka hlasi osameleho kone... Je jasne ze mel na sobe jezdce...
Ano byl to Belovous... Prisel si pro knihu.. Moc toho nenamluvi... zvlastni.. asi neni tak namysleny, nebo opravdu uvazuje o myslence ze mne necha zit... Pomoci lsi se mi podari vmanipulovat ho do smycky.. navnadou je mu kniha... tes nez ji staci vzit mu ji vyfouknu pod nosem a jeste se mi podari prolomit jeho odolnost a na chvili ho paralyzovat. PoteMungo vybehnuvsi na kone zatahl smycku kolm belovousovych nohou, jenz otresen z paralyzy sice mirne poposkocil, ale natolik, aby se mu smycka nezachytila za kotniky... zeme zadunela pod dopadem jeho tela na zem aVRES SE NESTACIL BZUCIVE TRHAT POD VLECENYM TELEM...belovousovo telo po vniknuti do magieproteho prostoru se znacne nafouklo a za hlasiteho bolestneho revu se rozprsklo do vsech stran.. nyny snad jen ozvena jeho revu lemovala tisnivost tohoto okamziku, kdy jsem ohromene ziral na maly čůrek endoplazmy vpijici se do mnou drzene knihy....Pozdeji jsem knihu prohledl a zahledl kousek kuze, ktery tam drive nebyl.. asi neco jako pecet po Belovousovi.. Marne jsem se pokousel sezbirat vsechny castecky a zkousel jsem mendingem je srovnat , abych mohl aspon lebku vyslechnout... Prilis drtive dopadla prazdnota na Lasina.
Ani predmety co mel u sebe nejevi znamky magie....
nejakou dobu premitam o tom co se stalo a jake to muze mit nasledky.... v noci se jeste spojim s myvalem, leopoldem a antolou.... ... Pak udelam neco co se snad projevi v budoucnu... knihu zakopu bez vedomi Munga do jamy kterou zitra dosypeme.. A krabici budu vydavat za jeji schranku.. nasbiram par ostatku Lasina a kuze.. a jmu se delat repliku knihy... Myslim ze zitra vyrazime do Kamenozlebu... a kniha bude s nami ikdyz nebude.
11.8.2020 13:25 - Babaj
08.-11.Plamenec Letniny (Červenec) 1500


Cesta do Kamenozlebu nas vede kolem jižního cípu hor a po snove dohode na nas uz cekala patrola Hrdych trpasliku u vchodu do skal.. Doprovodili nas az k Baralovi.Knihu v olovene schrane jsem mu predal k peclive uschove v jame. cestou z hory jsem se pokusil splnit Neescinu touhu po svicnu... Hrobku nebylo tezke najit.. jen svicen tam chybel... po pretahovani se o sarkofagy s golemy mi praskla hul... a krom stare lucerny a par cenosti jsme tam toho mnoho nnasli.. Natoz svicen.. Ppo blizsim pruzkumu jsme zjistili ze kouzlo telpeort nas sice dostal k hrobce, ale ne te spravne... nakonec jsme se presunuli rovnou do Cael Kalidiru i s Mungem.
11.8.2020 13:31 - Babaj
12.Plamenec Letniny (Červenec) 1500

Po navratu do Cael kalidiru jsmem se setkal s onim dobrodincem..Jde o chlapika s vyjimecnou magii ale plachou povahou... mnoho tech cinu co vykonal, na ktere neni prilis hrdy patrne i podnikl diky vlivu kouzel .. jeho Jmeno je ***** Jmeno ******
. Poptal jsem se nanej Myvala.. a pravda vzpomina si na jednoho takoveho.. koliuje o nem jedna historka.. sic se trochu lisi v detailech, ale hlavni je ze se pokusil obalamutit kouzlo přani a to mu k přaní aby dostal vse po cem zatouzi mu pridal i d vinku bezptouzbost .. Mozna velmi vhodny nositel knihy... Nicmene citi ze by bylo spravne odcinit nejake sve ciny a proto mi nabidl moznost dostat se tam kde je uchovavano prave, prvotni telo Belovous o jehoz bezpeci se staral... Jeho bratr obstaraval repliky tohoto tela . Dohodli jsme se ze zitra tak skocime.
11.8.2020 13:51 - Babaj
13.Plamenec Letniny (Červenec) 1500

rano jeste navstivim Velkokralovnu, ale pak po rozhvoru s Neskou se vydavam do hostince k teleportu na belovousovo utociste.
Je komplex mistnosti bez oken, ale s privodem vody a vzduchu.. je pra zapeceten i pomoci vyvolavaci magie , jez maji co spolecne s demony.
na misto vede teleportacni kruh, jez samstvoril jako rvaly... Domluvims e s nim na pravidelne navstevy do zajeci packy kde se bude ptat po vzkazu pro pana "T" a rozloucim s e snim..
Telo Lasina se nachazi hned ve vedlejsi prostore za sklenenym oknem... jinak ma ona mistnost narozdil od te v ktere se nachazim jedny dvere... Pomoci Sarteenky prozkoumame mistnost.. nejder tam dychat.. ale jinak se vse jevi v poradku.. tedy krom toho ze tam neni ani slyset...
Dobra pokusim, se Lasinovo telo ziskat... Po blinknuti do mistnosti se zjevi demon.. podari se mi uchopit telo a premistit se do predmistnosti.. odlozim si telo na postel a jdemem do utoku... vrhneme se pres sklo a vypustim Hruna.. Demoni se zjevi dva a pak i treti hned pote co jednoho vratime zpet do sve sfery... Ticho dost suzuje pravidelny nedostatek vzduchu... Vsimnu si ze dvere v mistnosti je jakesi puzzle.. ale s tim ze se nesklada ale macka.. okamzite zacneme mackat a otevreme pruchod do mistnosti s hlukem a vzduchem.. Karta se razem obrati a my Demony premuzeme... Kratky odpocinek je na miste..

Chodby se deli do tvaru T a jsou ukonceny dvermi snadno otevritelnymi.. Dame s cestou do leva... v mistnostijsou nejake postele skrine .. prostory evokujici jako loznice pro nekolik ucencu... V levitaci prozkoumavam i dvere vedouci z mistnosti... Dokud nevstoupi do mistnosti Hrun, aby prohledaval postele tak se nic nedelo.. jeho prichodem se ale situace rapidne meni... mistnost vyplni tri obrovsti opum podobni demoni s mohutnymi pestmi a nezarzitelnou zurivosti... pomoci vypuzeni se dvou zbavime a ikdyz nas chytre treti pronasleduje do chodby, nepodari se mu me soustredeni drzici jeho pribuzne zpet v jejich dimeni privolat zpet a po jeho premozeni se k nim doma pridava... jen lehce vydechneme a mistnost s vitezoslavnym chticem chceme prozkoumat. Ale nenadale po vstupu do mistnosti se trojice jinych Opodemonu zjevi a jme se nas svymi petmi castovat jako dav slavici nejaky vyznamny svatek... Pokudsim se se zbytkem sil dva opet vypudit.. coz se mi sice podari.. ale tretim se po nekolika kolech podari me soustredeni narusit a zbyli se vraci... Boj je to urputny, ale i to male rozdeleni nam dalo nadeji je postupne udolat...
Tentokrat si oddechneme dukladneji. Nabereme sily a mne dojde , jak asi Belovousovy pasti funguji... V levitaci aniz bych se dotkl podlahy rozlustim hadanku na dverich a pas se po vstupu Hruna do mistnosti nespusti.
na poradi je velka kruhova mistnost se vzorem a dvemi dvermi. nedami to a vratime se zpet do zrcadlove umistene mistnosti za T chodbou kde ocverim svou teorii a tu hle podobnou mistnosti s postelemi proletnu v levitaci a zlomim hadanku na dverich... Mistnost po otervni vystupnich dveri uz demny nereprodukuje...
stejne tak to provedu s mensimi obtizemi u kruhove mistnosti...
Potize jsou v tom jak hadanku zlomit...

Na drivejsich dverich bylo nutno prilozit postupne levou, nebo pravou ruku Lasina.. pak se prostridali oci...
Ale tady u finalnich bylo zapotrebi nejen vsech rukou a oci ,,ale bylo nutno i
spravnou vahou seslapnout malou dlazdicku u dveri... hacek byl v tom neslapnout do mistnosti.. Opet pouzijeme byvale telo uz pomalu zacinajici tlit..
Mistnost za dvermi uz vypada jako konecna odpocivarna Lasina.. najdu zde notnou davku minci, kouzelny prsten a nekolik dalsich uzitecnych veci. Nicmene je to vse a tady jsme skomcili.. je na case se premistit zpet do Kael Kalidiru.
7.9.2020 12:17 - Babaj
14.Plamenec Letniny (Červenec) 1500 - 14.Kesen (Březen) 1501

Premistili jsme se i s telem Lasina do naseho obydli s Neeshkou. Tam mne ceka jedno velike, ikdyz ne tak necekane zjisteni... Jsem opet prohlasen za mrtveho... Uplynulo totiz 8 mesicu od meho posledniho setkani kde jsme se loucili na chvilkovou navstevu Lasinova doupete... Patrne pobyt a boj v blizkosti Lasinova uloziste byl opet zamotyny v casove smycce kde odhadem jedno kolo znamenlo jeden mesic zde.
Hostinec uz vypada pekne rozbehnuty. i mesto se zacina vzmahat jak po politicke i obchodni casti... Muj novy naverbovany veteran se nesmiril s myslrnkou me ho umrti a najak nejake zoldaky ku obrane knihy a vydal se s nimi k jeskyni , aby byl po ruce ... Informuji stare dobre pratele ze ma prodleva v pobytu nema fatalni duvod... Podle Neesky se setkala s onim magem****jmeno**** ktery mi ukazal misto lasinova doupete.. privedl ji na myslenku, ze jsem to nezvladl a kdyz se se mnou nedokazal spojit a sam pouzil magii ,aby na to ohavne misto Lasinova doupete zapomnel.
Spojim se i s ****jmeno**** abych ho pochvalil za jeho snahu s zoldaky a povolal jsem ho opet do Kael Kalidiru.
nyni vice nez drive je nutne dokoncit rozetou zalezitost s velkokralovskym Synkem ****jmeno****...
Seznamim s mymi umysli velkokralovnu a vyptam si od ni kratky dreveny mecik a slogan na uklidneni prince.....
7.9.2020 12:33 - Babaj
15.Kesen (Březen) 1501
Setkam se s velkokralovnou a zahajim pripravy na svuj teleportacni unos uneseneho...
je dobre ze ma mila Titanie rozsirila muj repertoar spojencu o jednoho sdisktrditovaneho Poloorciho ucence Imše.. myslim ze jeho vestecne schonosti hned otestuji.... V noci se dam do prvniho pokusu.
Je hned asi jasne ze pokoj bude nejak chranen.. ouzlo teleportace mne bez potizi souplo uplne jinam.. ale neni to ani podbna mistnost... a vypada to ze je nastrazena prave pro nezvane hosty... Kruhova se dvermi otviratelnymi z jedne strany , a ne zrovna z te moji... Piscita uhlazena podlaha.. ptrne pro odhaleni neviditelnych.... Pouziji levitaci a pro jistotu pisek zahladim magii.... Pouziji lampu odhaleni.. ale nikoh nevidim,, ale jjei svit vzbudil zajem polospicich strazi ve vedlejsi mistnosti.. okamzite shasinam a v mlzbne podobe se uvelebim nade dvermi.. nastesti se koukali jen dvirky ved verich... Necham je opet ukonrjsit v nic nedelani a proplizim se kolem strazi ven.. jsme na utesu nedaleko mesta jemuz vevodi hrad.. siluleta podaobna tomu v Kael Kalidiru, ale je jasne ze Kael kalidir to neni...
ve meste je jeste rusno a a vypada to bud na hornicke mesto, nebo se sem privadi mnoho nerostneh bohatsvi a exportuje na pritomnych velkych lodich pryc...
S IMSEM A JEHO VESTENI NAJDEME VE VEZI PEVNOSTI VELMI PODOBNY POKOJIK, kde by princ mohl byt.. Ims mi take dal najevo ze uz se s moznymi kouzly nebo i prirozenymi misty ktere odklani teleportacni magii uz setkal...
Plan je jasny.. pomoci levitace se ve vetrnem pocasi dostanu k oknu . kde se zapru a povolam imse na svych ramenou aby se pokusil dispelem uvolnit patricne ochranne zamky ci kozla z okna a mistnosti.. Nase pocinani vsak neujde pozornosti v tomto pocasi velice nezvyklemu hejnu netopyru.. Obavam se ze uz neni mnoho casu. Prohodime si pozice a ja prvni pomoci kouzla otevru okno a vstoupim do mistnosti,, Ims se protahne vzapeti.. neni moc co resit... nevim jestli je to nastraha , nebo nahrada... obavam se ze rychlejsi bude,, promenit prince v zabu a i s nim se telepotrovat pryc.. Zaba jd lehce i vyskok z okna... ale pak se veci komplikuji... netopyri prizvakli sve vetsi brasky a tlucou oblohu az v pozadi triskaji blesky... i do mistnosti vrazi oplechovany mohutny ozbrojenec a jmee se Imse castovat svou velkou zbrani.... Mensi komplikace je s teleportaci a vuli zaby... nastesti se mi ji podari presvedcit a po nekolika vyhybavych uskoku se nam podari dostat se do ticha hostince.. nasledne i privolany Ims vypada , ze sic schytal nekolik ran, ale jinak je v poradku......
Uklidnim jeho vysost a spravim jeho matku o uspechu nasi mise... Myslim , ze ani ranni svit nedorazil drive nez Ashar a Brienem v doprovodu strazi prerusilo pokoj hostince a mladeho prince si odvadi do pevnosti.
6.10.2020 10:53 - Babaj
16.Kesen (Březen) 1501


tento den zasvetim odpocinku a take nechavam prostor pro usporadani veci na hrade..
V polednich hodinach dostavam pozvanku na zitrejsi obed.
6.10.2020 11:11 - Babaj
17.Kesen (Březen) 1501

Obed je slavnostni a ja se v nove podobe setkavam s kendrikem a jeho vernymi.Podekuje mi za zachranu syna a za aktivni ucast ve vecech ktere souzi jeho kralovstvi. sic mi nabizi cokoliv o co si reknu, ja jsem vnitrne stastny ze tahle rodinka je opet pospolu.. Nicmene kdyz prislo na vec Amnu, naznacil mi abych dokoncil tuhle zalezitost do konce...
Po obede se jeste setkavam s velkokralovnou. Ma i pro mne iformace o miste hrobky
Alistaira Donnchada jenz byl velky vladce mesicnin a mel by byt pohrben s relikviemi, ktere pouzival na svou ochranu vcetne ctyr strazcu vyzbrojenymi talismany pravdiveho videni...

vecer zacnu ted zjistovat porebne informace... Brien mi prislibil poslat nektere cleny vojska pochazejici ze snezeni... U zajeci pracky si je poslechnu.
Mnoho toho neni, ale kostra by se z toho poskladat dala.. mistni nebyli prilis alaronem nadseni a brali jeho nadvladu spise mocenskeho rivala a kdyz prichazela z Amnu kupecka podpora ani nepocitovali jak se severskemu zpusobu zivota odcizuji a jak roste moc Amnu.. Vicemene se tomu i vysmivali.. az jednou se probudi pod podrucim Amnu...
bylo i nekolik povstani, rychle tonoucich v krvi.Mozna by se dalo najit nejaka centra odporu... v tomto smeru mne zaujalo povidani o nejakem Kovari jmenem ******jmeno*****. A velkokral jakoby mel svazane ruce....
nicmene se pokusim i o presun na misto odpocinku listaira.. ale bezuspesne..
6.10.2020 11:23 - Babaj
18.Kesen (Březen) 1501

dnes necham pripravovat nas presun a pobyt na mesicninach.. zvlaste ocekavam vecer dalsi informace ze svicmarku o Amnu...
dnes se mi take podarilo zacilit Hrobku...
ze je vsak misto velice chraneneo.. jak mechanicky.. ale obzvlaste magicky.. ozivle zbroje strazcu byo obtizne porazit, ale mnohem hure bylo porazit ozivle lebky jez chranily cenosti oloveneho sarkofaku Alisteira...jenz obsahoval nejen prsteny ale i korunku, zbroj a sekerku. jakmile jsem se pokusil vzit krom prstenu i zbytek lebky strazcu, jez bylo zapotrebi k otevreni ozili modrym plamenem a zautocili...

boj byl velmi neprijemny a nakonec se podarilo je rozbit... nicmene za necelo hdinku opet ozili a ja vycerpan musel se sekerkou vzit za vdek ustupovemu planu...
tepeportujeme se s Hrunem do skladu kde nechame modre zarici sekerku k pozorovani do dalsiho dne..
U Neesky zadam odhaleni identifikace amuletu a Leopolda na dalku pozadam o radu co s lebkami.. Poradi mi svecenou vodu nebo zrus kletbu a mozna i dispel...
take od svicmarckeho zdroje se dozvim novinky...:


v současnosti vládne Amnu Rada pěti...složená ze zástupců rodů: Alibakkar, Dannihyr, Nashivaar, Ophal, Selemchant
Pod Radou jsou Obchodní rodiny...když tyto obchodní rodiny nemají člena v Radě, tak se sice nepodílí na vládě, ale jsou mocnými autoritami a vlivnými mocnostmi ve městěch a oblastech, kde žijí ve městech je cca 10-30 obchodních rodin, V Athkatle je jich cca 42
dále patří k vládnoucí vrstvě Obchodní domy (v podstatě takové cechy), spojující menší obchodníky a řemeslíky bohatství se dává na odiv co se týká náboženství, je Amn polyteistický...jsou povolena všechna náboženství, která neoslabují vládu
preferovaná je Waukín, Liíra na venkově šántí a jako jeden z mála států zde je otevřeně uctíván Cyrik
6.10.2020 11:39 - Babaj
19.Kesen (Březen) 1501


Na druhy den po obede, kdy jsem jeste cekal na zpravy od Leopolda ohledne lebek se opet presuneme do hrobky dokoncit vypustene zlo do spravnych koleji.. najdeme zde jen tri lebky... Jak jsem se obaval,, lebka nasledovala sekeru do Kael kalidiru..
Pobit ted tri lebky nebylo tak obtizne jako kdyz jsem nane nebyl pripraven.. podari se mi je i pomoci zruseni kletby nadobro znicict.. veci ale porad zari...
neni zbyti,, nad´jdeme si taboriste s vyhledem na hrobku a zabavime se na zbytek dne.. ja si v klidu dodelavam prevleky a stravime zde noc.. take se mi podari vyystopovat kovare v .. snad nebudu mit pri teleportaci mnoho vice potizi..
6.10.2020 11:39 - Babaj
20.Kesen (Březen) 1501

Na druhy den v polednich hodich si to lebka pririti k sekyre v hrobce... Posledni kus se podari zazehnat uz skoro s rutinou.. nicmene veci stale planou.. nezbyva nez tedy oslovit samotneho Alasteira .... snazim se mu nastinit slozitost situace a ziskat od nej povoleni pouzivat jeho veci.. coz se mi castecne podarilo ale jelikoz nejsem jeho rodu a nejsem vladcem alaronu tak mi tyto predmety slouzit nebudou... nicmene tedy mi nabidne jinou vypomoc, kdyz snim jeho jazyk...
byl tak presvedcivy, ze dam na jeho vuli a jeho jazyk pozru..... sekera, korunka, zbroj a boty stale zhnou modrym svetlem.. pozbiram tedy i cenosti pro Neesku a premistime tato artefakty do uschovy v trezorech Zajeci packy... Neco mi rika, ze Velkokral Kendrick v budoucnu bude potrebovat silu magie....
7.12.2020 09:35 - Babaj
21.Kesen (Březen) 1501

Dnes jsem si konecne trochu pospal.. avsak, vyrusil mne posel z kralovskeho sidla.. velkokral mne zve na audienci konanou dnes v predvecer na hrade.
Dnesni den zasvetim pripravam na tuto udalost a take nezapomenu obcas propatrat kovare...
Vcer se na hrade sejdou stari znami v uzsim krouzku bez dvoranu.. Myslim ze Velkokral zacina chapat co jsem zac a ze vzhled muze klamat.. Ikdyz kdovi...
Velkokral se mi citi zavazan a jeho nabidka je natolik velkorysa, ze ji zdvorile uprimne odmitnu, nebo spise zacit necham otevrenou.. Dulezite je ze je rodina opet pohromade a ze zle pletichy dostaly zase nekdy na zadnici.
Nicmene je zde stale otevrena otazka mesicnin jako takovych.. Kdyz uz Erliza nedrzi krale za koule.. muze se konecne sever nadechnout.. nicmene na tazeni neni vhodna rocni doba a navic jsou sily potreba i jinde... Dohodneme se , ze se na problem Mesicnin podivam blize a pokusim se zamezit co vysokym ztratam...
7.12.2020 09:51 - Babaj
22.Kesen (Březen) 1501

Je na case provest prvni kroky.. Kupodivu se mi podari napoprve telepotrtovat na vhodne misto pobliz Kovarny,, ale tohle male vitezstvi kazi jedem Amsky vojak zrovna mocici opodal ... Muj presun asi primo nevidel ale muj pobyt tam odhalil... vyuziji sve historky o podnikavem obchodnikovi z Amnu co provedl dobrodruznou plavbu pres neprizen pocasi a take na to doplatil Ztrodkotanim.. nastesti aspon na Snezeni...
Jmenuje se Artur a veli drobne jednotce prevazejici suroviny Do Kael Westphalu.V Arturovi se nezapre jeho Amndky puvod povysenosti nad mistnimi a take obchodni rys. kdejakou bokovku si dokaze najit aby taky sbohatl na ukor mistnich. Po kratke ceste na jeho voze se s nim ale rozloucim a pod zaminkou ze zde podle jeho slov musim oveit vlastni obchodni moznosti.Vracim se ke kovari , kde po zkoumavem rozhovoru se domluvime na vecerni schuzku u nej doma.
CAs jeste ztravim patranim po mistnim medenem dole... Zadne nucene pracanty zde nenachazim, ale zato zde nachazim zminovane mistry tezare trpasliky.. Zvlaste chvili studuji jejich predaka....
Vecer se zastavim u Mailse Medocha... je ochotny vzbourit mistni odboj, ale shromazdeni bude trvat asi dva desetidny... V Kael Westphalu mi doporuci jednu vdovu jako misto pro pobyt.. jde o Taru Mc Cormikovou a prokazu se vzkazem ze Mails Medoch mne posila a ze kova ty prave okovy..
Jeste ten vecer se premistim do znameho altanu.... dalsi pruzkum ale necham na dalsi dny . nyni je treba sse ubytovat...
najit domek Tary neni tak obtizne. Po pruzkumu bohjzel neni sama.. jeste ma tri deti a psa. Nicmene je to silna zena a muj prichod s heslem bere stoicky severansky.. Rozhodne vic o riskuje a asi to nedela ani poprve.... Deti posila na venkov a mne dava podzemni skryty pokojik.. ma svuj vlastni skryty unikovy vychod a taky je vybaven zvoneckem pro pripad necekanych navstev..
7.12.2020 10:25 - Babaj
23.Kesen (Březen) 1501

hned rano se dam do pruzkumu .. jednak vyzvidam u Tary mistni pomery.. Je zajimave ze Erlisi dlouho nikdo nevidel... A taky je zajimave ze chodi v doprovodu svych patolizalu a ona sama pry az tak nebyla videna konat nejakou zlou vec ... nicmene jeji patolizalove co si pry asi privezla z Amnu primo cisi svou aroganci a povysenectvim....
Hrad je chranen magickou barierou. tedy aspon hlavni budova se dvema vezemi... patrne proti vniknuti.. aspon jako alarm a pripadne prot presunu teleportacia jim podobnym zpusobum... nachazim i Asi 40 citku obrovskych netopyru v jeskynich pod hradem od more.. take tam nachazim dals mozny vchod do hradu.... Hlavni budova vypada jako nejstrezenejsi misto hradu.. vcetne sluzebnictva...
12.12.2020 10:40 - Babaj
24.-30.Kesen (Březen) 1501

Dalsi dny jsou venovane zisku informaci.. Otypovavam si sluzebnictvo...
Ve meste jsem se doslechl o Erlizine oblibe v kulture....
Dobra tedy ,,, vyuziji svych dovednosti a znalosti z Hlubiny a zajitim si nekolik vystoupeni v mistnich lokalech.. Opravdu netrva dlouho a oslovi mne Muz jmenem Webster .. Tedy mne , mistra slova, Sabata.. posledniho prezivsiho po lodni tragedii...
Nakonec se dostavam do hradu... jakobych pres blanu potreboval popostrcit Webstrovou rukou.... Nicmene U Erlizy.... se kona neco jako velka vecere s hosty.. ona na trunu... dvorane.. dve zeny a tri muzi za ni.. Opravdu neurvali a namysleni... Dale v sale dalsi dvorane ale takovi ti normalnejsi , dalo by se rici... noc je to unavna... musim prehravat temer vse co si pamatuju a co jsem po nocich ziskal ze Svicmarku...

Nakonec postupne opousti mistnost vetsina dvoranu.. Okouzlujici Estrid, ale ma vydrz a nakonec zustavame sami.... vec se vyhrocuje.. kdyz uz nehraji pokousim se o konverzaci.. pokousi se mne svest a udivene se mne pokousi i Zmast nebo uhranout... pristoupim na jeji hru... Nemam na vybranou .. Za touto trunni mistnosti ma svuj soukromy pokoj... pokusim se ji v posteli pripoutat zakryt oci.... kdyz je uvolnena nasadim si prilbici a pokusim se nas prenest do Cael Kalidiru.. bohuzel nas to prenese do odklonovaci veze... zde se tedy utkame... spolecne i s privolanou strazi.. docela si ze mne utahuje... oplyva imunitou na me paralyzujici kouzla ,, nevidanou regeneraci a mrstnosti.... je to nejaky upir.. asi i vyssi upir... nezbyva mi po prvnim kousniti opustit bojiste.. nyni je mimo me sily.. ale najdu zpusob jak ji premoci......Ale nekdy jindy....
opustim vez teleportem do Kael Kalidiru do Skladiste.. zde s dam s Hrunem doporadku a po odpocinku se okmzite vracime na Snezeni.....
1.1.2021 10:21 - Babaj
1.Tarsach (Duben) 1501

je nutne se dostat do hradu... teleportaci se dostaneme pod hrad za velke netopyry.. s pomoci Hruna a gongu odemykame a vrazime dovnitr...
Ja se okamzite zneviditelnuju a v uzke chodbicce se zavesen pod stropem mijim s ochrankou.. Hrun navaze vizualni kontakt a dava se s nimi hrat davnovekou hru na Honenou. ja se dostavam za dalsi hlidky smerem do hradu.. Nakonec se seznamuju pres velitele strazi i s plechovym drzitelem kouzelnych blan na hrade.. Rikam mu cvicne pan Ho.... prohledam hrad a pripravim si v nepouzivanem pokoji tiche a skryte utociste. kde si obcas pri prohlidkach odpocinu...
hledam hlavni sal.. je tam ale straz.. pokousim se tedy najit topeniste krbu mimo sal.. pres krboviste zjistuji ze sal je opet plny hodovniku ze vcerejska... pomoci mlzne podoby pod strpem vniknu do komurky za salem z vcerejsiho romanku...
tady se dukladne porozhlednu a nalezam male pruduchy do stropnich prostor...
nevaham a protecu do mista se sarkofagem, jenz jsem z rana videl pomoci scryingu...
mala temna kamena mistnost s kamenym sarkofagem v nemz nepochybne odpociva Erliza... z mistnosti vede vicero pruduchu a mnohe vedou do dalsich podbnych mistnosti.. tedy nasel jsem zbylych sest jejich doprovodniku.....Casu se zacina nedostavat.. sezenu mnoho svic a zacpu a voskem zatecu vsachny pruduchy od erlizy.. na ostatni mi nedostava cas... Musim se vyporadat s panem HO..
toho nalezam v jednom ze dvou pokoju vedle jeho kancelare.. pokusim se ho prekvapit, ale moc se mi to nedari... Trochu podezrele nevola ochranku a hodla si to se mnou rozdat sam... je to kus plechu a obrovskym mecem.. uz jsem nekolik plechacu potkal, ale tohle je zase jina verze.... nakonec se mi ho podari skolit, ale neuslo to pozornosti ostatnich, nebot s poslednim "jeho vydechem" se rozsypal n ahromadu kusu brneni a razova vlna probehla celym hradem... Sesbiram jeho ostatky do jeho plaste a rychle se presunu do komurky abych si trosku odpocinul pred hlavnim setkanim....
Tonastava bezprostredne.. uz o necem vi... viko je otevrene .. jeste stale je konec dne... presto jsme se do sebe pustili... je jen stesti ze je ted odizolovana a taky ze od vcerejska nenabrala sve sily... Presto se musim zdekovat kdyz ma divoka magie zaplni mistnost Hadarovymi chapadly.. za hodinu temer za soumraku se poustime do druheho kola... nakonec docilime jeji zmenu v oblak a jeji navrat do rakve.... odpocineme si a udelame pripravy na presun.. Avsak plany nam opet zrusi.. po hodine nabyla vedomi a zase nanovo jsme se do sebe pustili.. nastesti nemela mnoho sil a dostat ji opet do rakve nestalo tolik sil... pozadam sendingem o pomoc antolu.. ten mi doporuci Osikovy kul do srdce, coz by ji melo paralyzovat... nastava hon na Osiku....
Nakonec se mi ji podari koupit .. tedy par kousku od truhlare upravenych aspon trosku do spicek coz by pripominalo kuly... jeste stihnu Erlizu v sarkofagu..
Po proklati srdce kulem se ji v agonii z ust vyroji chuchvalce krve... Nasbiram aspon tri lahvicky.... Nyni se premistujem i s vikem rakve do Belovousova ukrytu.....
tady ale honicka zacina nanovo.. sotva se tam objevime s zmlzi a kul je opet na zemi... nu ale ason jssem si ted jisty.. vychod z tohoto zarizeni proste neni.... po dvou hodinach to oblak vzdava a na zem se sesune Erliza a meni se na prach krom veci co mela na sobe...
v Belovousove odpocivarne ulozim jak jeho vlastni ostatky , tak tam seskladam i Erliziny ostatky a i pana HO.. Nevim proc si zavadim tohle panoptikum, ale myslim ze na to brzy prijdu...
do rana krom velkeho odpocinku jeste pres sny informuji velkokralovnu a hodim rec se svymi vernymi....Zitra se musim vyporadat s e zbylimi upiry...
8.1.2021 11:59 - Babaj
2.Tarsach (Duben) 1501

za usvitu se premistim teleportaci do hradu, do mistnosti kde jsme se utkal s Erlizou... Po blizsim priuzkumu bylo jasne ze se sem nekteri z upiru obnovenymi pruduchy prisli podivat... Ackoliv je jiz po svitani jsou rakve ostatnich dvoranu prazdne.... Necham hruna zapracovat na rychlem pripanem uzavrenim trhlin do mistnosti a sam se v oblaku jdu podivat po okoli...
z mistnosti s rakvemi dvoranu vedou tajne dvere.. jen z nistnosti kde byli dve rakve jsou dvere pootevrene do honosne mistnosti.. Temi nakouknu dale do hradu.. na chodbe maleznu mrtvou sluzebnou s roztrhnutym hrdlem.. Uslysim i zvuky boje... to o kus dal v pristupovem salu se odehrava sarvatka mezi gardisty... ti co na hrade byli normalne a vojaky z venci... Prevleknu se za vojaky a jdu jim pomoci... boj se vsak zahy preklopive prospech gardistu a mi vojaci bud prchaji nebo padaji pod gardisty.. kdyz osirim tak je ubiju svymi kouzly... podari se mi udrzet v bezvedomi nauivu dva vojaky a jednoho gardistu. Ve sstraznici se skryjeme pomoci iluzi pred prichazejicimi gardisty jez ziskali opet vladu nad hradem....Pomoci sarteenky se dovidam, ze vsechny mrtvoly natahali do jedne mistnosti pobliz lavniho salu a sami gardisti se seskupuji v jedne mistnosti a strazi jednu mistnost za ni...
pomoci portace a neviditelnosti se premistime do mistnosti sse dvemi rakvemi..
Gardisti ale pri prohledavani hradu jdou tady dost na jisto znicit ty rakve.. hledaji tajny vchod.. podari se mi ho iluzi na chvili ochranit.. tedy ne vchod ,ale jejich vniknuti do mistnosti.... Ale mnoho casu nemam pomoci sarteenky a odposlechu je jasne ze se tam vrati a budou se snazit tam dostat aby znicili rakve... Mam jn tak neco okolo pulhodky na presun... proberu jednoho z vojaku.. ale je to slepa ulicka... dostali prikaz dobyt hrad, pobit gardisti kteri meli zabit erlizu a taky dva z dvoranu co jim meli pomahat... pokus se zjevne nezdaril. ikdyz prozradil, ze hlavni branu jim nekdo otevrel... Bohuzel byl tak horlivi pri uprku ze jsem ho musel poslat opet do mdlob.. bohuzel mel vice smuly a na nasldly umrel.. se zbylimi dvema sse premistime do jineho pokoje... je na case navstivit dvere za gardisty.. tam ale je ctverice plechovych bojovniku... neda se nic delat musim si jit odpocinout.. a vrhnu se za jedny ze tri dalsich dveri.. jsou tam dve rakve a take jeden plechovy ochrance.. toho se mi podari na minutku poslat pryc .. ale pri priprave na zakulovani nam jedna upirka procitne.. druhy upir se zrovna take priobiral,ale stihl jsem mu prohnat kulem srdce... takze tedy souboj s upirkou.. otevrela a pozvala zbyle ctyri plechace, .. hrun je zadrziuje ve vedlejsi mistnosti vlastnim telem... mne se podari tak tak premoci upirku .. vrativsi se plechac mne jeste pocastuje bleskem,, ale porozuhodne je ze zustal jen nehnute stat a jen tak zevloval.. pote co se upirka promenila v prach... do vedlejsi mistnosti vrthli i gardisti... ja mezitim chtel dorazit i dalsi upiry ve vedlejsim pokoji, ale tam rakve nejsou.. aspon v tom jednom pokoji vedle.... musim si opet odpocinout.. opet se s Hrunem stahneme do zabezpecene mistnosti...
o hodinovem odpocinku se vydavam hledat svedectvi mrtvych. vsechny nanosili do jedne mistnosti pobliz strazene mistnosti.
mirne zatarasime s hrunem dvere a zacnu s vyslechem nejdrive vojaku utocicich a pak gardistu.
Patrne doslo k rychlym a unahlenym zvratum... pozustali dvorane se rozdelili na dva tabory ... Jedni se opevnili tady v hrade ... To by meli byt ti co jsem jiz zlikvidoval.Druha skupina dvou dvoranu a jedne dvoranky ustoupila do mesta z toho .... jmeno .... se odebral do radnice a odrud ridi mestske sily v utoku na hrad.. Druhy :.....Jmeno ... se uchylil na lod a vyplul 5 mil od pobrezi... Zbyla dvoranka nebyla spatrena po odchodu z hradu...
Sarteenka leti na lod ja se pokusim najit pivnici s upirem na radnici...
Upir nallezen a v prikladnem nacasovani soucinosti s hrunem se mi podari upira odpocivajicim po rusne noci prekvapit a prokladt ho osikovym kulem... ted rychle na lod... je to sice daleko ale pomoci oblaku a sarteencinych kridel se na lod dostaneme jeste na sklonku setmeni... I tohoto upira se nam s Hrunem v jiz secvicenem provedeni proklat srdce osikovym kulem... jeste je zapotrebi zjistit co se stalo s posledni upirici... vydavam se za posledniho upira.... jmeno.... a jdu na lod... zde prichazim ke svemu ani nevim co ale je to V.. jmeno... a ma hodne velky vli v a taky podezreni... nicmene podle nej posledni upirice skonala prave rukama poslednih upira.. navic i tento upir mel sve plany s mestem a rozhodne nemel nic pratelskeho s ostatnimi upiry... Lodi veli kapitan ... jmeno.. a rozhodne tady nejsem takovym panem jakym bych v tele upuira cekal... nicmene V pro mne ma nejakou zvlastni divku po jejimz vypiti bych mel postoupit do nejakeho vysiho mocnejsiho stavu... Ale p. V ma i jine plany .. na palube ma sve vlasti muze... musim zjistit co se deje. pouziju nove probuzene sil a v etheralu propatravam lod..Zjistuji, ze p. V tu ma particku lidi s kteryma se chytli hamizneho planu k zbohatnuti na vrub Santina..
Zjisti ze nejsem pritomen na lodi... nachatzim v podpalubi spousty beden a nektere plne zlatch cihel.. Mimojine nachazim i dvanactero zen prikovanych v podpalubi. Asi ke krmeni...
V uz nechce nechat veci v nejsitote a rozhodne se Santina zbavit.. Kapitanovi navrhne plan jak se upira zbavit.. rozniji a vsypou do more. i s hlinou.. Sam V se pak rozhodne udelat nekolik uprav Santinovi kajuty. Rozhodnu se jej konfrontovat, ale nic kloudneho z nej nedostanu... snad jedine na svou vypravu je vybaven velmi dobre a je to patrene temny elf.. tedy to zjistim az pote co se nase rozprava prehupne v pomerovani sil a doby zivotnosti.. jeste nez se stane kamenem se pomoci lektvaru preteleportuje do sve kajuty...
nyni nastava doba chaosu na lodi pod rouzkou pohybu ve stinu.. ja se snazim dostat zeny pres mustek dostat do lodi a Večkari se snazi propasovat sveho okradeneho veliteledo podpalu ke krabizaci..
Nakonec se vsem podari co zamysleli... ja se zenami a jednim cernym pasazerem doplaveme k pristavisti , Veckari s lodi opousti horozont mesicnin....
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081560850143433 secREMOTE_IP: 18.224.29.112