Merlin
11.2.2016 10:46
Kampaň: Deník rohatého
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
7.8.2019 07:33 - Babaj
7-8.Kytorn Travorost (Červen)

Stolami s doprovodem cesta uplynula rychleji nez jsem ocekaval a jasne svetlo slunce
v odpoledni se i nam zarizlo do oci.... dal nas nas pruvodce nedoprovazi nez nekolik soutezek po uboci..... Tam nam vysvetli ze jsme na hranici kterou povazui za hranici s Obry a vratil se svou cestou do ochrany sera pod horou..
Kratce se zorientujem a vyrazime podel hory po necem co by ukazovalo na schudnou stezku dale do hor...
netrvalo to vice nez snad hodinu a sarteenka hrali pohyb tri velikanu z hory valici se neprimo k nam.. ale jejich skoky a sesplh meni smer a nakonec se rozhodnem skryt aby nas minuli bez povsimnuti.... Sarteenku necham obry kopcovite sledovat a my se splhem vydame po stopach obru zper k vrcholu hory.. Slunce uz se temer schovava za pahorky zapadniho uvalu kdyz dorazime k nahorni plosine obyvane v chatrcich asi patnaci Kopčaky.......
Kratce po privolani Sarteenky zpet necham prohlednout tabor ... zadni zajatci.. snad jen par koz z nichz jedna se vesele opekajici nad ohnem svadi k myslence ze jsou to ti obri kteri krvelacne vybji stada Trpasliku a jejich drzav...
Nalezneme vsak i obrovsky vchod do jeskyne zakryty kuží..
drobne Sarteence se lehce podari dostat do temnoty zakrate jeskyne... Ale podrimujici oddechy neceho obrovskeho prozrazuji pritomnost neceho velkeho . Drobne svetlo v Sartencine batuzku ozari drobnou jeskynku v porovnani s obrovskym deetisahovym kamenym obrem spicim ve vchode do chodby ustici do nitra hory...cela mistnost je jiste tesana a navic prikraslena runami cerstvymi i vice v case posunytymi do minulosti.
Sarteenka se pres obra sice prenese anahledne do chodby. ale jeji seveleni kridel asi ve spanku privodila obru podivny sen jenz ho probudil... V chodbe sarteenka potemnela pri vypnuti krystalu a obr se dozadoval vysvetleni proc byl tak probuzen a snazil se slovne vyzadat toho jenz mu spanek prekazil... Ale zcela jiste vyhodnotil situaci jako sen,, ale kdy uz vstal rozhodl se pokracovat ve sve praci...lehce minul Sarteenka v pres stovku sahu dlouhe chodbe do obrovske sine kde rozžal mohutnou pochoden a zapocal ve sve rutini praci pri tepani run do zdi a podlah patrne svatyne...
Jeste notnou davku minut sleduji toho obrovskeh tvora a premyslim jakou roli a jake sily se tu tvori...
nakonec se rozhodneme na to prijit na kloub... Premystime se pomoci kouzla do vchodove svatyne, kde si kratce odpocinem a pak pokracujem do obrovskeho Domu..

Obrovsky dom je tezke obsahnou zrakem je temer zcela pokryt runami.. vzajemen propletene Tkanivem ve velmi dumyslnem vzorci .. Avsak na druhe strane tohoto domu skrytem v temnojsou as 4 sahy ctverecne nepokrat runammi a pod timto nistem je nepravidelny kvadr zcela zjevne zakryvajici pruchod d nizsi casti ...
Je cas tedy na konverzaci... Aniz bych se mu zjevil a pozitim Sartenky promlouvam zhury pro obra jiste nezvykle..Je jasne ze Obecnou byt mozna rozumi ,ale rozhodne ji nehovori... Pomoci magie upravim nasi konverzaci do nam obema srozumitelne reci. Nejdrive je velkan zvany Rodgi pobouren pak dokonce urazen... Tohle misto nazyva svatyni jeho boha .......Skoraeuse....... a to oc se tu snazi je povolat ho a setkat se s nim zde v teto svatyni.... pokousim se z nej dostat vice,ale jsem rad, ze jsem ho dokazal aspon zbavit hlavni vlny poboureni z nasi pritomnosti zde apreci jen jsem ho zvyklal k nabidce spoluprace... pokud mu pomuzeme s jeho praci pak se primluvi u sveho boha k zisku jiste cenne informace od jeho boha...
Mnoho toho o jeho bohu nevim, ale pomoci hlavokamen se vyptam Antoli o radu...


..... Opis dopisu: Skoraeus Kamenokost zvany velky tvurce je jeden z obrich bohu. Je vniman jako nejucenejsi buh ve vecech magie, ochran, zhoub, skrytych pokladu, tajemstvi zeme .....


necham dohodu otevrenou a jdu se poradit s Garotem.. spolecne se shodnem na pomoci tomuto velikanovi...
jeho ppotiz je v tom zemu zapadlo rydlo do sterbiny a propadlo do nizsich pater kam se vzhledem ke sve velikosti nevejde...

Odkryje nam v zadni casti mistnosti onen prulez pod nedodelanym mistem a po kratkem pruzkumu se preneseme do nizsich pater k podzemnimu jezeru a ruin neceho prastareho snad trpaslici vyroby...
Pri prohledavani jezera na nas zautoci ledovi Mephiti... jejch mnozstvi a zlovole je prevelika , ale ackoliv Garot ponoren plavouci v jezere a ja bez vrcholove magie se s hordou techto ledovych poletavcu vyporadame.. po kratkem odpocinku se nam nakonec podari najit majzlik velikosti prerostleho obourcniho mece najit. jeste nekolik hoin se snaime najit naznaky nebo jine skryse tajici pred nami tajemstvi tohoto mista.....Dle Antoly zde v blizkosti by se mohl nalezat jedenz Mitalu... A OBAVAM SE ZE JSME HO MOZNA NALEZLI... DOCHAZI MI TO od chvile co jsem majzlik se snazil uschovat do pytle drzeni jenz se mi v tu chvili znicil
.. Nasledny pruzkum odhalujici magicke schopnosti mi naznacil velkouartefaktovou ilu tohoto predmetu... vytvoril jsme nakresy run a tvaru majzliku a s velkym pocitem ztraty jsem nakonec usnul..
7.8.2019 08:19 - Babaj
9.Kytorn Travorost (Červen)


Preneseme se zpet do velke sine... Obr zde jeste neni a my to vyuzijeme k cerpani novych sil... dlouho na sebe obr nenecha cekat... a my mu s vyslovenym vedomim, ze jde o velmi mocny artefakt ho predame..
Velikam vypada velice potesen a na chvili jako bych spatril v jeho ocich uctu.. tezko se mi prirazuje zda patri jen majzliku nebo i nam, ale presto se k nam zacal chovat mnohem privetiveji... Dokonce souhlasil ze odvola hloupe obry zpe do svych casti hor.....
Mnohm horsi zjisteni jsem dosahl pri prohlizeni si dumyslne a mistrovske prace s runami a v navaznosti na tkanivo... Zvlaste vzoru, ktery vznika diky runam a ktere jakovy vytvarely krasne upraveny palouk pro Titanii aby se mohla po svych nahych nozkach prochazet po svych zahraach jako po magickem palouku...Az jsem nasel v paloucku jeden nepatrici vyrostek parezu... Okamzite mne polilo horko a vyptal se Velikana na jine navstevniky tohoto domu... velikan s e sveril ze zde byl i jiny obdivovatel jeho prace a ze jeho modre oci neslo prehlednout... nastesti se asi knihy nedotkl, nebo aspon o ni Velikan nevedel.. Ale Modrooky zde nejakou dobu pobyval i sam a studoval runy.. Upozornil jsme a varoval velikana pred znesvecenim jeho pace a svatyne a upozornil ho na pokriveni tkaniva v jedne casti jeho mozaiky.. velikan byl mnohem pobourenejsi nez jsem cekal. a v navalu vzteku i cast run v pokriveni rozmazl kladivem...
velikan az se uklidnil mi povlil abych se mohl porozhlednout i po zbyvajicich runach abych mu mohl pomoci v naprave skod zpusobene vetrelcem.....
take uvedl, ze by po dokonceni sveho dila jako oskliva rakovinna nemoc mohla zcela zvratit jinym smerem jeho praci v otevreni trvaleho portalu nekam jinam nez sam puvodne zamyslel...S touto hrozivou myslenkou se davam do prace...
V JEDNE CHVILI ODPOCINKU SE POKUSIM POZEPTAT vELIKANA I NA BERLU PO KTERE pase Neeska.
Rodgi je ale v tomhle ohledu temer bezzaujeti... Mozna ji pouzil jako drzak na svice, ale asi bude nekde pred jeskyni nebo ho maji predjeskynni obri a jak s tim nalozime je na nas.. Vicemene i osud kopcovitych obru je mu uplne ukradeny.. jakokdyby ani nepatrili k sobe.. Asi jejich kultura je ponekud v tomhle volnejsi...
nezbyva tedy nez se po holi poohlidnout po svem.
Sarteenka hlasi priznivejsi stav poctu obru.. napocital jsem sest obrovskych hroud povetsinou drimajicich v tabore.
Kratce si odpocinem a popatrame po moznych komplikacich.. Sarteenkou zajistim odlakani tri kusu pri hondbe za falesnou ovci... dva hromotluci to ppo case kratkem vzdaji a zacnou se vracet.. To je nas cas na utok....
Sekernici vybehnou v zadech se jim vali magicka podpora a prvni z velikanu jeste ve spanku pozna dotek smrti. druhy se staci postavit ve svem malem pribytku a staci jeste zarvat nez mu smrt prichysta klidny odpocinek...Treti uz ale v plne sile uhodi svym stromkem do sekerniku plnou silou a vezte , ze vice techto drobku a polikame andelick y drive nez reknem krvavy kolač... ale i ten se s e smrti vrati do naruce... zatimco se treti snoubi se smrti.. druheho smrt nechala chvili nazivote aby se naposledy nadechl a snazil se ji vysmat machanim stromkem po Garotovi.. ale presny vysleh ho opet posila smrti do naruce... Zatm se vraci z honu ona dvojice , ktera zaslechla z tabora krik.. nastesti byl jeden rychlejsi nez paty... a pres obrovske schytane rany se nam s vypjetim sil podari oba pridat do seznamu smrtelneho mejdanu... Garot polika andelicky a vzapeti i lektvary... posledni mameluk se ale vraci... Zapojuji i hada.... posledni sesty byl mnohem tuzsi nez se zdalo.. ale i on spolecne s garotem se snazi ulehnout se smrti na spolecne loze... ale Ja se garota jen tak nevzdam a spolecne se sarteenkou ho vyrveme z jejiho objeti...
je cas na pruzkum tabota.. krom maleho prasete, batohu s mincemi a dlouheho mece jsme nic poradneo nenasli.. jdeme si odpocinout a sarteenku nechame hlidat.. dlouhe hodiny trva nez se zacnou vracet dalsi tri obri.....
na lest s mecici kozou nam skoci jen jeden... Zbyle dva se snazime zaskocit jeste nez dojdou do tabora... Zhmozdene Gartovo telo ale vypovi posmlusnost a obri si nas vsimnou.. nevadi.. jednoho se mi podari vypuditdo neexiatence zatimco druhy si s garotem hraje k kuzelky.... postupne zdolame s vypjetim sil i posledniho obra... tedy na konte mame devet zaseku.. Toho dne si smrt usmyslela ze ma uz dost miilencu a zadneho Obra nam uz neprivedla....
16.8.2019 14:48 - Babaj
10-14.Kytorn Travorost (Červen)
Obri se neukazali ani dalsi dny... mame dost casu prozkoumat runy a garot aby se dal dohromady.. na sklonku ctvrteho dne se objevi prival energie proudici runami.. je jasne ze Rodgi dokoncil svou tepecky maraton.
V obri sini je pak nahle tesno.. obrovsky etericky Skoraus zacina vyplnovat svou majestatnosti temer cely prostor.. temer desetimetrovy Rodgi pred nim vypada jako loutka v detskem divadle.....Rodgi a skoraus dlouho debatuji o pritonu az dojde rec i na nas.. Skoraus po vyliceni naseho maleho pricineni souhlasi, ze si nas vyslechne...
Skoraus nam vyjevi cile Kramerova snazeni... Kniha ze tri kuzi smrtelnych tel Bala Bana a Mirkula.. sve majitele hodne oslabuji .. navic kramer je ten kdo pohlcuje duse tech u kterych se zapricinil ku skonu a ty duse ho posiluji... jeho zamerem je nakonec postavit se trojici bez casti kuze aby z nich vytvoril smrtelniky a ty pomoci knihy a sve sily z dusi zahubil a pozrel jejich bozstvi..... Odvazna myslenka.. I sam Skoraus nas vybizi ke spechu at ho zastavime rive nez se s nimi utka... naonec nas propousti az se nam zamlzi pred ocima a my se bozskou obri prizni napravy predchozich prikori probirame daleko od hor na rozkvetle louce... Antola je pobliz. nastesti....Povzbuzen Skorausem a nalehavosti okolnosti souhlasim s rozhovorem v lune matky s Landrem..... je to velmi poucne setkani a nekiolik drobnosti ktere bud Gerry zapomnel, nebo jen nevel mi bylo osvetleno.. take se miLander sveril s zajimavosti... duse Landera a SK je nejak spriznena. a v dobe smrti Lander jakoby se otrel o mysl sveho nepritele... rozhodne SK jeste nema dost sil aby se bohum ppostavil. ale mnoho dusi jiz jiste spolykal.... Klicovou roli bude sehravat cerna krev.. jeste mame cas se na setkani pripravit.. Kramer moc nespicha a peclive strada sily......
Procitnuti nebere dni prekvapeni a udivu konce....
Hobit... Ano je ze mne hobit.. citim jak dobrota rasy proudi mym telem a na nohou si vitr pohrava s nezvyklym dlouhym ochlupenim.. Citim prazdnotu v mistech kde jsem s oblibou trefoval motylky a mury v letu.. Ano ocas byl pryc....
Velkodruid Antola Pilark mne doprovodi ke zbytku druziny... Staronove seznameni probiha kupodivu dobre.... dokazeme i z Antoly dostat nove poznatky... na mesicninach jsou vsehovsudy tri velkodruidove.. Antola je zde na alaronu---- Linet Kincat je na Morai a pohresovana Branvin Měsični pěvkyne mela byt na Quinetu..
Take dostaneme male upresneni 4erna krev neni jen oznaceni pro lykantropy,. ale na Morai zije cely kmen ,ktery se tak nazyva. Po kratke priprave... na prevleky a taky na senameni s telem nas Antola v promene na olbrimiho ptaka prenese letem do mist trpaslicich pastvin... Odtud je to nedaleko do Trpaslicich sini.. kam nas doprovazi Trpaslici hlidka.....
Setkani s Baralem Kamenozlebem nema dlouheho prodleni...... obeznamim ho s nasimi vysledky i cenou jakou jsme za to zaplatili a take o navsteve luna matky... Baral hodla prozkoumat nase tvrzeni o hrozbe obru. coz muzee trvat i nekolik tydnu....Porozhlednem se po jejich kamenem meste a ulehame k odpocinku...
21.8.2019 10:38 - Babaj
15.- 16.Kytorn Travorost (Červen)


Hlidka Vjatral nas probouzi s ranim kamenopěním a vyrazime z hor do udoli..
posledni spolecnou noc travime s hlidku zapocinajicm Vjatralem..Zajimave je jeho vypraveni o tom co je vlastne vypudilo z quinetu.. nebyli to elfove ,ale neco temneho co i sami elfove tlacili pred sebou.... neco co kolem sebe tvorilo temnotu... a strach... take popisoval nejake muzicky s cervenymi cepickami...
21.8.2019 11:04 - Babaj
17-18.Kytorn Travorost (Červen)
Cesta z hor do udoli nam zprijemni cesta povozem s prijemnymi lidmi ne prilis dobre naladenymi pro trpasliky... Necely pulden pred Cael Kalidirem musime prenocovat..
Rano nechame povoz putovat bez nas amy se ukryjem dal od cesty ... sarteenka uz dorazila do mesta a mne nezbyva nez pouzit jeji um k zisku informaci...
Mam vsak spatny pocit... okna do pater s Estrid jsou zabednena.. Krbovy komin uzavren.... a v podkrovi jsme nasli jen misto do niky s mrtvolou patrne zeny ktera zde byla pohrbena pred mnoha lety. Snad nam prozradi vic nalezeny zanedbany prsten.
V dome Briona jsme zpoza okna zaznamenali dva chlapiky s zlutou paskou hrat karban....
V doku je pusto a prazdno.....
Kontaktuji ted posledni spojku co nam zbyla.. Hostinsky.... je drazsi jak posledne... ale je jasne ze zde probehla razie.. spousty zatykani a vsude se hlida... jeho cena je 150 g.. a mam byt po setmeni u sochy s valecnikem se sekerou.. smluvili jsme si i heslo...... otazka.. jestli jsem krml rybicky.. odpoved: ne nemam akvarko...

Zanecham tedy Garota v posunutem tabore se smluvenym znamenim o nasilnem odchodu do mesta. a vyrazim , abych stihl byt vcas na smluvenem miste.....
u sochy bojovnika po setmeni mne po malem nedorozumneni vyzvednou mali caparti vedeni Velkym sefem... Odvedou mne vedlejsimi ulicami k hloupemu joemu... a po chvili ve sklepeni se konecne setkavam s Neeshkou... Je velice rozmrzela a hodne nervozni ze nenesu hul sebou.. a vypadne z ni ze uz moc casu nema. a ze na tom zavisi jeji zivot.. nejaky podivny dluh tim ma smazat u vlastnika te hole tim ze mu ji vrati... ve meste se toho udalo dost k horsimu a v jejim zajmu je zmenit tento rezim.. Je patrne ze kralovna se ted objevuje i na verejnosti v doprovodu svych deti a je i videt ze legoyfovi i pomaha s vladarenim... Coz se zda velice podezrele...
Take se po mne nekdo shani vemeste.... vse zacalo tim ze z pevniny dorazila lod a plno zoldaku z ni.. ti nahradili mistni samobranu a zacali udrzovat poradek po meste... Vytlacenou samobranu poslali ridit poradek v okoli mesta... Take zde zavedli zakon o hlaseni kazdeho cizince na herade, zvlaste tech z jine rasy nez jsou lide.
Domluvime se na rozdeleni praci... Neeska zkusi neco zjistit o jedne z gardovych strazkyn, tedy e co nebyla zatcena.. u niz by se mohl skryvat Brion.. opet za predpokladu ze neni zatcen... Take mne necha doprovodit Hloupym Joem k hobitimu byvalemu kuchari Viralovi Pařízkovi
U Hobita mne Joe preda do jeho vyplasene pece, ale je velice nervozni a vysraseny a chova se velice podivne.. neni se cemu divit kdyz jsme ho nacapali ve spolecnosti cizince ke kteremu ho vaze silna loajalita... nakonec se mi podari seznamit se se starou dobrou cizinkou.... je to Sindol.... Prilakana do Kael kalidiru zvlastnim narusovanim planu Panske jednoty na pobrezi.. nekdo ve velkem skupuje mechanicke stroje.. asi tricet jich priplulo lodiMořska krysa s kapitanem Virejem.. spolecne s nekolika cizinci.. z nichz u tri ma podezreni na mimiky.. coz by vysvetlovalo vystupovani velkokralovny na verejnosti. Sindol mi nabidne i financni pomoc ..
O holi mi povi ze by to mohla byt Orkusova hul..
Stary hobit mi vypovi podivny pribeh o jedne slechticke rodine a zmizeni jejich dcery pred snatkem jez utekla s podkonim. Podivne je to ,ze by neodjela bez sve krasne skrinky Lantanu dobrovolne..Musim zjistit vice u vyhlaseneho klenotníka v Rutalu.
Dale Viral zmini sveho nastupce Vilibalda jez jako Hobit prevzal misto vrchniho kuchare na hrade..


Zavspominame na stare casy .. Je sice roznrzela ze jsem ditetem hobitem.. Ale muj zivot uz je proste plny zmen.......
2.9.2019 14:58 - Babaj
19.Kytorn Travorost (Červen)

Rano vysilam Sarteenku za Garotem aby vyzvedl hul od trpasliku. Sam se vydam na setkani s Titanii a posilen jejim žarem se pred obedem vydavam do mesta Do Rutalu..
je to jiz stary kramek obyvany starym gnomskym remeslnikem .. Mozna bych u nej mohl najit utociste.. Ale je to velmi nebezpecne.. nicmene si podle knih na svou praci v zacatcich vzpomina... mohlo by jit o slecnu dnes asi v letech presahovalo by to jiste 60 let.. tenkrat v koupi prstenu hralo roli jmeno Geray Eslin.
NA vecer se premistim na pruzkum do hradu.. krom podivne serazeneho nabytku okolo pokoje ve kterem jsem se potkal s velkokralovnou se venuji pruzkumu dispozice hradu... Hrad je velky sa bez sarteenky to jde tezce.. v noci po pulnoci ale mam stesti a zahlednu postavu v sirokem namornickem klobouku jak si to sine chodbami... smeruje z hradu.. a mestem se proplete do pristavu k Cernemu Vlnolamu..Ano je to patrne kpt Virej mořska krysa. Ma utulnou kajutu a zajimavou truhlici do niz po svem prichodu vlozi tezky vacek s mincemi. Dalsi zvlastnosti je posadka stale dlejici v lodi namisto aby prozivala sve vzacne chvilky v pristavnim velkomeste...
vratim se do skryse za Neeskou.. jez tezce nese ranni vyruseni ze apanku.. ani se neni cemu divit tak rozhovor necham na rano.

mezitim se Garot setkal s bandity.. jeste ze se nechali vystrasit elfim vehlasem...Ale i tak je to na dobre ceste.. Garot dorazl k jeskyni a setkal se s Vjatralem na nas cekajicim Trpaslikem.
9.9.2019 07:37 - Babaj
19.Kytorn Travorost (Červen)

Rano se vsak Neeshka ve svem pelechu nenachazi.. Pravda v tomto pozdnim dopoledni uz sla za svym patranim ale k obedu ji tu mam jako na koni....
Probereme se novymi zjistenimi... Zjistila ze jedna z Vojenskym remeslem na krizi jez diky zraneni neodjela s vojskem se jmenuje Kate a ma maly znamy domek v Kael Kalidiru.
Neeshka neztraci cas a ted hleda krom Orkusovi hole i nejaky medailon na aktivaci golema... , ne ze bych jeden rozbity nemel.
Ale obzvlaste ji zaujal popis truhlice u kapitana a zosnujeme plan, jak ziskat jeji obsah.. Je nutne se pred jeji akci jeste setkat a zkoordinovat nase snahy.
Ja sam se vydam do hostince u Troliho paratku kde zamluvim salonek pro obchod Vireje.
sepisu i pozvanku a dorucim Vireji na lodi.. nakonec jeste pripravim celu pro nej v byvalem krysackem doupeti..
Muj lov na Vireje je uspesny kdy ho v salonku po dost dlouhem cekani , aby Neeshka mela dost prostoru na prolomeni truhlice, promenim v zabu a pres okno seberu do pytliku...
Pri presunu do doupete mestem otrese vybuch z pristavu... nejdriv mne obejme drtivou silou strach o Neeshku.. ale m vira v ni mi doda odvahy abych dokoncil svuj plan...
Dostanu Vireje do doupete kde jsem mu pripravil uvezneni is tydenim i zasobami..
zatim je dost vzpurny a na otazky odpovida velice vyhybave.. nezbyva nez ho nechat chvili vydusit a jeho spurnost trochu ... prose otupit....
vydavam se do pristaviste.. ale davy lidi jsou drzeny zatarasy v velkem odstupu.. nezbyva mi nez se vydat do skryse-- Kde ale Neeshka neni...
Presto jdu jeste obhlednout pristaviste a jako mlzny prizrak prohledam pristaviste.. kde po lodi cerny vlolam zustavaji jen trosky doprovazene plameny z dehtu a oleje... k ohnivemu tanci se pridalo i nekolik blizkych lodi...
Prohlednu i dok 26.. a tam nalezam mokre stopy koncici v pritomnosti jeste se srovnavajiciho se prediva po vyvolavaci magii...
Uklidnim se a presuhnu se do skryse kde usinam.
11.9.2019 11:27 - Babaj
20.Kytorn Travorost (Červen)


Rano je radostnejsi kdyz mne probudi vune slaniny a Neeshka sedici u stolu a ctouci nejakou pisemnost...
radosti ji obejmu... ale rano se pokazi jejim mamonem... Truhlici se ji podarilo ziskat z lode fingovanym vybuchem nakladu na lodi... posadku pry vcas varovala... ale....
Nu ale s obsahem truhlice se nehodla podelit ani popisem co obsahovala... je tak tajnuskarska ze mne tim vytaci dobela.. jako by nevedela proc jsem pristoupil na jeji hamizny plan.... jeji obchody mne vazne zacinaji poburovat......

nase hadka konci spolecnou snidani s Joem pri ohlodavani syra jenz v nasi msi a krsi podobe neskutecne voni...
Neeshka se v rozhorcenem poboureni odporouci a jeste si nenecha pro sebe prupovidku o tom jak mi chtela pomoci s urcovanim mimiku....

Neni cas cekat na urazenou , jesitnou Neeshku.. vyrazim za Kate do jejiho domku ...
po dlouhem presvedcovani a dokazovani jsem se nakonec setkal i s Brionem...
Situce je pomerne zoufala.... snazim se zorientovat v prostorach hradu, ale ani Brion ani Kate ,,neni memu prostorovemu zobrazeni prostoru hradu prinosem... aspon vim kde jsou soukrome komnaty a knihovna....
Dulezite je ze nas do hradu dokaze brion par nepozorovane dostat... Jeste nevim jak s tim nalozit... Dokd nebudu aspon vedet jak rozpoznat mimiky je akce uplne v troskach. nehlede na pritomnost nekromanta a jeho triceti plechovych mechanaku...
Jako pomerne dalsi zajimavou informaci beru ohledne nalezene nebozacky a jmena Geray Eslin.. Mohlo by jit o pribuzneho Legoyfa.. mozna i primeho.... ze by nas Legouf zdedil svou vyborny mozek po podkonim?.. hmmmm

Z meho pronikani do taju hradnich prostor mne vyrusi sartenka... Garot dorazil do Mesta trpasliku.. dokonce se dokazal udrzet a prinutil i sveho pruvodce , aby mu pomohl najit Runoveho maga u nehoz jsem zanechal hul.. Zve se Hrag Železny... a svou praci nedokoncil, ale zdelil mi ze j to prastara a velice zajimava hul se slnym potencialem.. Podarilo se mi ho pres sarteenku presvedcit, aby mi ji prostrednictvi ji vratil. Garota jese presvedcim aby se zdrzel ve meste aby mohl jednak vyslyset zpeceteni nasi umluvy a taky abych , nebo aby mohl Baralovi podat zpravu o tazeni do nizin kde se snad v kael Kalidiru uskutecni schuzka s Velkokralovnou Estrid Jasnou Zaří...
Snazim se zastihnout Sindol, ale patrne pred soumrakem nebudu mit dost stesti.
V ukrytu u nepritomne Neeshky se zabavim vytvorem dalsiho obleku a po setmeni se vydam opet zkusit stesti u maleho kuchare na odpocinku. Sindol jsem zastihl.. nabidnu ji Viraje jako vdek za to co pro mne dela. Viraj je ale mala ryba pro panskou jednotu.. Neodmitne, ale posteskne si ze nekromant Redik by pro jeji plany mel vyssi vahu.. Pozadam ji o blizsi informace o Redikovi a jeho vztahu k mesicninam.. tajemstvi prastenu provazaneho s Legoyfovymi pribuznymi mi dava napad o motivech redika... Vesmes stale nemam jasno o pozadi zdejsiho deni.... Sindol mi take prozradi jednu informaci o teleportacnim spojeni mezi mesicninami a Hlubinou.. tedy spise ze nekdo z mesicnin se opakovane telepotroval do Hlubiny.
Po prijemnem veceru se Sindol se vracim zpet do skryse.. Neeska uz je doma.. Po rozpacitem privitani se opoet dame do smirci reci.. Ma moznosti jak ziskat veci na rozpoznani mimiku... ma moznost jak ziskat amulety pri jejichz otevreni by kouzlo na nich seslane provedlo nejakou zvlastnost kdyby je otevrel nekdo kdo je menavec... Sic to take neni uplne jista zalezitost ale porad to nejleps co nas zatim napdlo.. objednam si u ni tri kousky.. ale nebude to hned a levne, rekla si o pet stovek za kus.Strhne mi to z podilu..V noci opet provedu par prohlidek hradu.
Mezitim si Garot nael ubytovani a pozadal o audienci u Barala.
30.9.2019 08:11 - Babaj
21.Kytorn Travorost (Červen) 1500


Rano se Garotovi naskytne prilezitost na kterou mnozi rpaslici cekaji i dny az tydny.. Vojvoda Baral ho prijme.. Garot svymi slovy preda sve poslani i s dopisem jenz jsem mu vcera pri navsteve u Sindol nadiktoval.. Baral jeste nema overene zpravy o obrech , ale souhlasil s navrhem a optrenimi ktere provede az nabyde jistoty.. sestoupi s vojskem k Milniku mezi horami, osadou Bily kamen Kael kalidirem a secka tam dva desetidny, dokud se neobevi nekdo nas dvou nebo sama velkralovna Estrid.. Pokud selzeme a nic se takoveho nestane, bude Bral mit svou cast dohody za splnenou.
Pote se Garot v doprovodu jednoho z baralovych lidi vyda na cestuke Kael Kalidiru.
Mezitim sev kael Kalidiru uracim pred obedem vstat a navstivit viraje v jeho zalari... Ackoliv uz byl vstricnejsi, stale mi nepotvrdil ucast Amnu v tehle zalezitosti
zda se ze jeho ucast v teto zalezitosti je jen obchodni a zvidava, nez ze by zde plnil plany krvave vladkyne ostrovu na jihu mesicnin..
Obejdu i Briona a zaukoluju ho sledovanim pristupovych cest k horam a mylniku kde se maji utaborit Kamenozlebove.
Mezitim se Garot prokousava tunely a o u jeho vychodu ho opousti pruvodce... Netrva vsak dlouho a Garota navstivi osoba blize neidentikovana ale hlas ma jako rezavy ledovy vitr... podekoval mu ze mu nese jeho hul... garot v navalu paniky se chopi zbrane a nez ho stacim oslovit pomoci sarteenky premisti sebe i garota mimo muj dosah... jeste mi dozniva v Sarteencinych usich ozvena slov.... " takhle to nebudeme resit tady" Zanecham jeste SARTEENKU PATRAT po zmizele dvojici a necham ji take poseckat zdali se v nasledujicich hodinach nenavrati, ale marne..
Sam se rychle odeberu do ukrytu kde pri dodelavani prevleku cekam netrpelive na Neeshku. dockam se ji po setmeni... Kdyz ji obeznamim o zmizeni Garota a hlavne okolnostech s tim spjatych, ni nevim jake barvy bych v jejim obliceji hledal... Myslim hned prvni slova byla , ze se nejakou dobu neuvidime... Musi si overit co se deje a hlavne zdali je jeji dluh splnen.... Prislibi mi do zitrejsiho rana prinest muj podil a vytrati si balit veci.. sam se v pohrouzenych myslenkam vydam pokracovat v pruzkumu palace..
15.10.2019 12:01 - Babaj
22.Kytorn Travorost (Červen) 1500

K ranu uz Neesku nezastihnu.. ale jak se probudim najdu malou skrinku s cenostmi a jednim nahrdelnikem s lebkou a dokumenty.....

Mezitim jsem mel ale krasny a temer zivy sen..Samotna Titanie se dotkla mych myslenek a Povzbudila mou mysl svou pritomnosti a prislibila mi malou vypomoc pri mem poslani. Vytvorila pro mne spolecnika v jejim tajnem svete ktereho dokazu pomoci sveho ducha ovladat jako bych privolal pomocnika.. Ma pani vzdy vi jak mi pomoci kdyz si zoufam .

hned rano si vyzkousim novy dar.. sice musim pritom ukliditpodobu sarteenky do Sveta Titanie, ale mohu razem vylovit sveho noveho Gnomiho pritele, Po seznameni se ho hned vyslu do skladu 27(Neeska se zminila at tam nekrvacim), kde s novym trojzubcem provede ritual sblizeni a osvoji si sve valecnicke dovednosti..

Zpet se probiram vecmi od Neeshky.. Lebka je mi povedoma z jednoho vypraveni o jednom soudci,, jenz ppodobnym priveskem v ruce vzdy vedl sve vyslechy...Malinko se s ni snazim udelat par pokusu a velky pokus si necham pro Vireje ktereho se hned vydam navstivit.
Zajimave , diky te lebce dokazu vnimat jeho mslenky.. ale ma to i hacek osoba na kterou se upru hned vi ze se ji snazim cist myslenky a brani se...

Presto je zajimave zjistit, ze v ten vecer kdy jsem poprve Vireje portkal v palaci byl na navsteve u Legoyfa a ten mu zaplatil za diskretni ale rychly odvoz tri pasazeru na snezny ostrov k Erlice Krvave pani...


po navsteve Vireje zamirim k Sindol. ma nove informace o Redikovi Chmurnem. Pry ve svem mladi pobyval na mesicninach a mel nejaky vztah ke konim..... Jeste sindol tedy upresnim ,, at se jeji zdroje zameri i na Legoyfa... mam pocit ze ti dva by mohli byt Otec a syn..


Vydam se do mesta zjistit jak nejlepe trochu rozvirit vody ... Jakoby muj nepritel na neco vyckaval.. mozna jsme to prave ja na koho lici past.... premyslim jak otestovat mechanaky...Zamirim si to k kasarnam.. kdyz jsou vsichni spise mimo hradby, zajima mne jak se to tam zmenilo....Jeste k nim ani nedorazim kdyz si vsimnu velmi podivne ctverice zoldaku vychazejicich z kasaren, Vede je Zenska a mluvi spise cizim jazykem. Vypadaji jako Zoldaci sehrani v potyckach, kteri jdou za svym cilem a ochrana bezpeci obyvatel to asi nebude...
Povesim se nenapadne za ne a sarteenku necham prohlednout kasarna..

zatimco ma ctveruce chviloi blouma po ulicich zakotvi nakonec v hostinci..
sarteenka zatim zjisti maly pocet zzlutopaskaru v kasarnach .. Ale hlavni zmena jsou dva hlidajici mechanaci u male budovy kere byly vymeneny vchodové dvere a zazdena okna...

V hostinci zatim navazu kontakt se ctverici.. je vice nez jasne ze jdou po Neeshce.. jen zatim porad nevim v jake souvislosti... ale to ze delaji pro zlutopaskare to nebde asi nic moc dobry duvod... nakonec chteji ukazat kde jsem ji naposledy videl.. zavedu je tedy do pristaviste. tady jim ukazu lod kde stal cerny vlnolam a naznacim jim ze Neska mohla byt na palube i pri jejim vybuchu... Pak se radeji rychle vytratim nez staci naplnit sva slova a zbavit s emne.. jeste prd tim jim reknu o lokaci v podzemnim pristavisti kd eby mne mohli zastihnout kdyby neco potrebovali.
Nasadim jinou podobu a jeste je sleduji jak se doptavaji na okolnosti vybuchu lodi.
Sarteenka zatim dohlizi a obhlizi podivnou kasarenskou dokud ji neposlu pozorovat podivnou ctverici do hostince.

dodelam masku steho hobita a vytratim se z mesta abych se pokusil vyzkouset jak zde privitaji mimolisdkou rasu....


Na ceste ke KAel kalidiru ale potkam nekoho kdo zmeni me plany.. je to ::::: JMENO :::: bydlici nekolik hodin cesty k pobrezi a varuje mne pred navstevpou mesta,, rasy jako ja se tam ztraceji... Nabidne mi pohostinstvi v jeho opevnenem dome s zenou dvema detma jeho dedeckem a dvema Vlkodavy.. byl to velmi prijemna vecer... I rozprava s jeho dedem vneslo tochu svetla o hstorii lasky slechticny s podkonim.

mezitim nase ctverice sla spat a ja Sarteenka si letela k Joemu za varovanim,,, nebyl vsak doma... objevil se az nad ranem kdy ji probudil svym prichodem v Rosou omokvelem plasti...
23.10.2019 10:54 - Babaj
23.Kytorn Travorost (Červen) 1500


Ja se rano vydavam na cestu zpet do Kael Kalidiru.. nekolik hodin to zabere,,, Pri louceni s """" JMENO """" naznacim tomuto cestnemu horalovi situaci ve meste, ale
jeho cest je priliz cista aby si jen pripustil nnejakou podlost ,, zvlaste na velkokralovne nebo velkokrali a zvyklali by ho asi jen prime dukazy ...

mezitim se sarteenka vraci za ctverici, ale nenachazi je ve svem pokoji.. Po blizsim pruzkumu okoli hospody je ale spatri , jak e vraci zablaceni a umorousani , navic s oderem stok... Hned pri prichodu do hostince si zamluvi koupel a jejich nalada je ponura..
pokusim se pomoci sarteenky Šairin uspat pri koupeli ale stestena nebyla na nasi strane, aspon ze stala pri nas kdyz prozkoumalvali lazen a Sareenku jsem nemusel stahovat.. Nicmene se ubezpecili zeslo o utok ktery by se dal klasifikovvat jako od nííí a tedy ze zije a ze je nekde tady ve meste... vyslal jednoho ze ctverice at dojede pro ostatni.. ze zacne hon...vysilam s poslem i sarteen at jsem zpraven o dalsi informace.
Jakmile se dostanu zpet do mesta navstivim Vireje s potravinami ahned na to Sindol.
Sindol ma dalsi upresnujici informace o Legoyfovi, ale nic co by upresnilo ze je krvi spojeny s Chmurnym.. ta divka jakoby zmizela z rodokmenu... mela si vzit sice """" JMENO """" ale on si pak vzal nekoho jineho z rodu Kendriku a jeho zenska linie potomku byla skrizena s Legoyfy.... Myslenka tey ze by byli krvi spojeni je vyvracena.. zbyva tedy pomsta a nebo neco jineho skryteho co Chmurneho zene...
Sindol take popise skupinu najemnych lovcu lidi Šajríncerna vdova a jeji kumpanie.....
Rozhodnu se ke konfrontaci s chmurnym.. sepisu dopis pro nej a v nemz zminim mouzne znalosti o jeho puvodu a o tom co hleda stvrdim to obtiskem prstenu od divky z niky a zminim v dopise misto pod majakem kde ho zitra v poledne budu ocekavat..
Po setmeni predam tento dopis mechanakovi jenz hlida kasarna... dlouze je pak pozoruju ale mechanaci nejevi dlouhe hodiny znamky odchodu anebo jakekoliv jine cinnosti...
Jako mlzny opar se pres stechu jmu prohlednout prostoru patrove budovi se zazdenymi okny jez hlidaji mechanaci.. v patrech nic nezjistim ale po vstupu do sklepeni je to jine,, jsou zde cely s temer stovkou nelidskych nedobrovolnych obyvatel.... vzadu jsou dve mistnosti hlidane mechanaky.. podari se mi dostat do jedne z nich.. ale pri konverzaci s nimi nas vyrusi jeden hlidac a kdyz ho jeden z uveznenych trochu vynervovany z nase ho seznamovani napadne.. chladnokovove nebozaka strazny zabije uz neni cas.. rozhodnu se tedy jednat... je to tuhy orisek s toji mne to vsechny sily a druhy strazce kery se taky zapojioil do zapasu mi vzal temer i zivot.. . jen ma vnitrni sila mne dokazala vratit zpet a presna ruky titanie vedla me strely, ktere nakonec i druheho strazneho skolily. Absolutne vycerpan se dam do hovoru s ostatnimi prezivsimi dvornimi damami... vychazi najevo ze by Jasna zare i s potomky mohli byt v druhe VIP cele...
Avsak v druhe cele je jen komorna Velkokralovny Gabriela .. Podle ni Velkokralovnu i s jejimi dvema potomky pred par dny odvedli straze.... NAvic je to klasicka severanska blondinka a na Legoyfa, hrdinu z obrany vesnice v niz mel mlyn,, pri ktere aspon v pocatcich byl zavren jen v bezpeci sveho sklepniho domu a a v hlavnim boji byl radeji nepritomen v hlavnim meste .. Pravda timto cinem opravdu pomohl pri obrane ....V jeho pritomnosti by nebyl kdo by tyhle zvasty roznasel...
Pri odchodu pro poksily ,, hodlam vyuzit sluzeb najemnych sil v honbe za rohatymi.. Si prohlizim zdali je mezi pritomnymi i nejaky Thiefling.. Avsak pri prohlidkach mi vstupni dvere stihne prislapnout robusni viceork nez polo.. A uz se neda zastavit ani priliv ostatnich.. co naplat zavrena zvirata v klecich se rada ostavaji do stavu, kdyz touha volnosti prevladne nad vlastnim bezpecim...
Odemknu jim aspon dvere a vrata a pak zacne masakr.. Nevim co si od toho slibuji.. ikdyz jsou venku jen dva mechanaci.. ven z hradni casti pro ne bude temer nemozny.. nicmene se vracim pro devcata .. Vracime se zriovna vcas.. Poloork drzi vlastnim telem obrance a ostatni sse hrnou do nadvori.. s delcaty mizim k hradbam, kde si je navazu do uvazku a v podobe obrovske opice s devsaty okolo krku slezam uboci a mizim smer les.. neujdu pozornosti postavy s holi na jednom balkone...
v leste se i sarteenka hlasi sestup mnoha svetel z hor... Ze by trpaslici.. hmmm moc rychle... spojim se i s Antolou .. nasel sice velkokrale , ale take see dozvedel ze je varovan o blizi ci se invazi trpasliku z hor aby zabrali Caer calidir.
11.11.2019 09:50 - Babaj
24.Kytorn Travorost (Červen) 1500
Jeste nez usnu povolam Hruna aby mi pomohl s devcaty a aby se i seznamili...
Rano je krusne a ja je necham v doprovodu Hruna jit smerem ke kralovske ceste a sam pelasim stihnout schuzku pod majakem....
Pod majakem se opravdu setkavam s redikem Chmurnym.... Ackoliv se mi nepodari mou informaci prodat.. vyhovim mu a ukazu mu misto posledniho odpocinku jeho drahe.. snad je to ona... Mam pocit ze az si s ni ppopovida ,, bude na hrade rusno... Zatim ale nez jeji ostatky vyzvednou jeho mechanicti pratele snazim se zjistit o nem vice... Ve svem vypraveni vzpomina i na tu noc kdy meli spolecne uteci za more na pevninu.. On avsak neprisla.. Misto ni se tam objevil nekdo kdo ho omracil a odporoucel vlnam do naruci. Z vody ho vytahla az rybarska lod a odvezla na pevninu... Tam dlouho hledal svou milou se kterou mel prchnout... Tady na mesicninach je posledni misto kde neparal a nyni se mu naskytla prilezitost sse sem dostat... Zvesti o neklidnych casech v Kael Kalidiru se donesli az na pevnin a jeho plan byl prosty... ziskat dostatek mechanickych stvoreni Aby i severane byli pristupni k tomu si ho najmout jako namezni silu.. Stacilopar okauzalosti aby si ho ostrovane vsimli a pozvali ho sami do palace v Kael Kalidiru... A ted je tu... nechal Floutkovi Legoyfovi aby disponoval jehomechanaky, ackoliv jsoupodrizeni vyhradne jen jemu....
Nastal cas kdy ostatky mohou byt vyzvednuty... prokledame pri vsi piete ostatky nalezene divky.. nasli jsme i pozustatek bodnuti neceho tenkeho a ostreho... ten kdo to zpusobil ji stal celem... Kdyz se nad tim zamyslime jediny mozny pachatel je asi Geray Eslin, jenz si ji mel vzit a ktery vzhledem ke sve povaze neprippoustel takove pochybei aby nekdo zjistil ze mu utekla s jinym temer od oltare..
Redik je odhodlan pomstit se krvi krve vraha... Naznacim mu ze vim kdo to je.. Ale nejdriv potrebuji zjistit v palaci vice, nez zde vypuknou nepokoje z Redikovi pomsty... domluvime se na zitrejsim veceru, Kdy mu prozradim jmeno a totoznost onoho naslednika Vrazdici krve.. Oplatkou mi mechanaci nebudou branit v prohledavani a patrani po me zalezitosti, Staci zminit jmeno jeho mile.
S tim se rozlpoucime a ja upalju za Sindol,,Uvedomim ji, o domluvene schuzce mez Redikem a ji pod majalkem k poledni prespristiho dne aby se mohla dle sveho pripravit...
Dalsi cesta vede k Brienovi.. Toho pozadam o vyzvednuti dvornich dam na ceste a take se domluvime na signalu pro vypuknuti prevratu ve meste .. MA to byt zvonice u Bratri Bradu.. tent zvon jiz dlouho nezaznel a tedy by to mohl byt ten pravy nezamenitelny signal...
Hned se vydavam do hradu prozkoumavat prostory.. je nutne nalezt dulezite odpovedi a hlavne Velkokralovnu..
Dostavam se do mist hlidanych Mechanaky... obzvlaste jedna kratka chodba je hlidana hned ctyrma mechanaky... Po smluvenem hesle se mi dostava dost prosoru abych se neviditelny vloupil do komnal samotneho Legoyfa.. Bohuzel zaregistruje muj neopatrny pohyb kolem zidle a chte nechte musim s nim do komunikace... jeho natura je opravdu vyjimecna... zvlaste v tom pohnout se dale... nicmene se mi podari odhalit jeho identitu.. tohle je jeden z dvojniku... sic je pryc jediny amulet co jsem mel k dispozici .. A zahy mozna i menavec sam.. tajnou chodbou za krbem pelasi do sklepeni a vyvolavaje Gutreka ku pomoci....
Nezbyva nam nez se s Hrunem pustit do nerovneho boje s piraty a prchajicim menavcem...
Po krusnem boji nakonec stojme na nohou my.. ale zlovestny hluk z chodby od komnat Legoyfa prinasi dalsi potize... Kendrik s par mechanaky a s nekolika mistnimi gardisty se pidi po zmizeni legoyfa... Kendrika se mi podari tichym proslovem do jeho hlavy presvedcit a zvlaste smluvene heslo vzbudi jeho nezajem a odchazi.. ostatni gardisti se hodlaji venovat prave omracenym zajatcum... pomohu si iluzi a vzbudim v nich strach a zazenu je do pokoje Legoyfa.. tam se ale spoji s jinymi drancovaci... to mne hodne prekvapi, ale nenico e divit.. podle jejich slov se venku take neco deje a rozhodne to nevypada jen na zmenu pocasi.. chteji uloupit co se da a vypadnout... opet se je pokusim vydesit s vetsim kalibrem,, ale dost mne to unavuje.. nastesti se to povede a ppokoj zabezpecime... prohledame . pozbirame pisemnosti a co se da... pak za ebou zavreme tajne dvere a sestoupime k zajatcum.. prepravime se do nizsiho patra k dalsimu zajatci s kovovu maskou a vyriznutym jazykem... sic mi rozumi ale diky bezjazycnosti toho mnoho nenapovida. ale potvrdi ze je to pravy Legoyf...
Je na case si popovidat s menavcem...
podle vseho byli najmuti Belovousem si tu za male pomoci v klidu vladnout.. mohou se menit temer v cokoliv zvlaste ma obava se potvrdila i na mensi tvory nez jsou sami.. navic maji velice vyvinutou schpnost cist myslenky... nevim do jakych detajlu, ale je to opravdu pro tuto chvili neprijemna zalezitost...
Velkokralovnu meli poslat do snezeni, ale po ztrate Vireje a jeho lodi se to dozvedel Legoyf a byl z toho velice nevrly a nekam Velkokralovnu prestehoval.... pak se ho zmocnili menici s Belovousem, espektive s Gutrekem....
menavce uveznim v male bedne s otvory pr vzduch a pripadnymi zasobami, pokud se jeho pobyt v bedne prodlouzi.
Pokusim se promluvit i se zajatci pratel Gutrek, ti jsou vsak malomluvni bez sveho velitele a navic toho mnoho nevi, anad jen neprimo potvrdili ucast na vrazdeni v primorske vesnici ze ktere byili obvineni rytiri rukavice.
predtim nez se probere Gutrek ale vstupuji na scenu dalsi sily... v mistnosti s legoyfem je tajny vstup so hradu , kterym nyni vstupuji Ozbrojenci z lidu vedeni Cait..Vyslu ji pro Braena...Jelikoz jsem od Legoufa dostal pripomoc v dohledani tajne mistnosti s Velkokralovnou, bude treba nekdo kdo ji zna, aby potvrdil jeji pravost.
mezitim v tajnosti vytlacime s hrunem tajnou chodbou ven truhlici s menavcem na utesy a zkryjeme ji..
Gutrek se nestaci ani nyni probrat a po achodech prichazi nekolik dalsich ozbrojencu s Cait a Brienem...
vytlacime Legoyfa, jemuz se mi mezitim podarilo sejmout jeho nedobrovolnou prilbici, do Rytirskeho salonku v jehoz blizkosti by mela byt chodba vedouci k tajne komnate..
Najdenme tajne dvere a legoyf s moji pomoci otevre skladackou reliefu zavrene dvere...
Dovnitr jdeme s Bryenemopirajiciho Legoyfa. Zavreme za sebou dvere..
Velkokralovna velmi podezrivave a s obavami na nas miri pohrabacema chrani sve dve deti za svymi zady..Snazim se moc nesykat ale pokusim se ji vysvetlit situaci a polozit nekolik dulezitych otazek co mi napovedel Brien... Na otazky aspon podle meho odpovida verohodne, Ale Brien mi naseptava, ze je to menavec a je treba ho zabit... Polozim jeste kontrolni otazku Brienovi... On vsak o nikdy svou sekeru nedal u ruky... COz neni pravda.. Pokusim se to dohrat tak aby i Kralovna poznala Brienovu nahradu, ale Nekdo v rouse Briena uz na moc necekal,, podekoval mi za dovedeni k velkokralovne a hodlal dokoncit svuj vrazedny umysl...
Na boj s nim jsem musel povolat Hruna.. nebot to nebyl menavec, ale nejaky Baalem potetovany valecnik v tezke zbroji maskujici se za cepici Iluzi....
Po tezkem boji, kde nastesti zabrala ma kouzla se nam ho podari skolit a zajmout...Netrva vsak dlouho a s kralovnou si stezi prohodime jeste par slov a ozve se dunive klepani na tajne dvere, jak se nekdo snazi silou prorazit kamene kridlo...
je to Brien, konecne ten skutecny, Cait nasel zabitou v ulickach kdyz asi pro nej sla... Tady uvidel jinou cate a nevahal a menavce zabil....
Podle kontrolnich otazek je to on a potvrzuje i Kralovnu a ta se zarucuje za deti...
V kralovskem sale je ustanoven hlavni stab pro krizovou situaci....
ja se rachle jdu za Sindol domluvit co dal, ale nenachazim ji... Hledam ji az kdyz dopomohu Gutrekovcum, menavcum Legoyfovi do svych cel pro vyjimecne rasy _:) Ani Neeska se jeste nevratila.. Mesto je na nohou, Revoluce propukla driv a je poprask je citit na kazdem rohu... Jakmile si trochu odpocinu.. vydam se prohledat komnatu kde jsme se s velkokralovnou poprve seklali a kde pak chodil i Belovous... Treba tam najdu nejake voditko... myslim ze ta mistnost mela slouzit bud jako past a nebo ji vyuzival k prenosum a teleportaci.. Velky novy zamek na dverich ze strany chodby napovida o obou variantach...Po odemceni a otevreni je to trochu vice jasne... Uvnitr byl povolavaci ritualocvy obrazec.to neco ale nebylo nikde videt ikdyz preci jen se neco prizracneho objevilo priplulo ke mne ke dverim a zmizelo...
Pouziju prik s nahlednutim do eteralni sfera kde bjevim nejakeho humanoidne zjevnou bytost.. Banishem se ji pokusim vratitzpet odkud byla ppovolana.. Hlasite plopnuti one bytosti opet napovida o cizim puvodu v nasi sfere..na nic moc necekam a rachle v mistnosti umatzu cast ritualu aby se nemohla vratit... Plan to byl vytecna.. ale nepúosital s jiz privolanym Vzdusnym elementalem, ktereho trikem s nakouknutim do eteralu neodhalim.. Okamzite se vydal na pout chodbou a ja snim musel svest namahavy souboj v riziku, zee mi jeste vrati i vypovezena bytost... nastesti se mi podarilo elementala premoci a muj doprovod udrzet na zivu...
Sve poznatky predam Velkokralovne.. Bryen mne informuje ze se nas vezen on Bhala probral a jeste ho jdu vyslechnout.
Belovous si ho najal na ritualni vrazdu Velkokralovny.. Snazim se zjistit podminky a najit zpusom jak kontrakt prerusit.. Je z de moznost, ale o ni si musim promluvit s Velkokralovnou.. belovous si ho sice najal ale sam usiluje v celkovem planu Kramera pro ktereho pracuje o Bhaalovo zniceni... Je tedy velice pravdepodobne ze by kontrakt mohl byt zrusen pro ocividne zneuziti Bhalovy paze k vlastnimu zniceni, coz i takovi knezi temnych bozstev mohou vzit osobne... Aby si to mohl Zabijak overit musim zaridit jeho propusteni.. je dokonce mozne ze se sam pusti po Belovousove stope...
Posledniho menice zlikvidoval najemny zabijak kdyz se mu pokusil cist myslenky..
Velkokralovna souhlasi. Při propusteni mi Zabijak ukaze konspiracni obydli, kde se Belovous zdrzoval.. Samozrejme je dum opusteny az na mrtve menicovo telo...

Pozdeji vecer jeste premistim Legoufa k Sindl na zitrejsi seanci pod Majakem.PAk uz musim jit na kute.
10.2.2020 16:25 - Babaj
25.Kytorn Travorost (Červen) 1500


Po namahavem vcerejsku se mi moc nechce z pelechu , ale cesta je dlouha. Neeshka jeste nedorazila a poledne se blizi.. k majaku si setrim cas hovorem s Sarteenkou upalujici k horam dychtic po zpravach o pochodujici armade z hor... Zpravy od Antoly jsou take priznive, kral se vraci do KAel Kalidiru... jen doufam ze se s trpasliky hned nepisti do krizku...
Sindol je nachystana a a v poledne s Legifem cekame na Redicka... cekani je u konce a Redik se objevuje... sice slibi Sindol ze se ji vyda za to ze muze ukoncit svou ivotni pomstu , ale rozcarovani a udiv nastane kdyz misto husi kuzi mi nahanejici vendete na nekom, kdo jen nosi spolecnou krev s tim co zapricinil jeho trable , mu misto toho Odpusti s dlani polozenou na celo... Po tomto aktu se Redick zacina rozpadat v prach a mirny sirovy oder doprovazi dopad hole a plaste na zem.. Zato Sindol je jakoby spolkla rybu s tunakem dohromady a jeste to zalila olivovym olejem... Vsechno mi da za vinu zvlaste jeji narocne pripravy zjeji nekonecne studnice zdroju.... Pozdeji si s ni musim opet pohovorit az trochu ochladne....
ceka mne cesta s Legoyfem na hrad... Za Legooyfa vyberu malou odmenu jez rozdelim potrebnym a jestezajdu zavelkokralovnou abych ji o redikovi Alegoyfomi doplnil informace....
Kapitana z jeho osameni premistim do mestskeho zalare... a nezapomenu navstivit Sindol...
Vecer nas ceka velky BAl na nemz nas velkokralovna omilostni z velezrad a take mne odmeni zezlem.... Mnoho ted zbyva k dodelani,, ale jedno je jiste... Chvilkova oslava drobneho vitezstvi nam doda na ssebevedomi..
18.2.2020 08:33 - Babaj
26.Kytorn Travorost (Červen) 1500

Noc byla svetla a plna prijemnych prekvapeni. Opet jsem se setkal s Titani a po jejim objeti se citim mnohem lepe a odhodlaneji..
Hned rano vyzkousim nove dary, at od Velkokralovny Tak od Titanie... S Neeskou se spojit nelze.. S Velkokralem to bylo snazsi, ale jeho pochodujici armada a krajina kolem mi mnoho nenapovedela.uzivam si rana a zkousim kontaktovat i jine zname... Velkoknize Baral Kamenozleba nemoh zastihnout, bud mam smule a nebo je porad ve svych sinich... Pokusim se napojit na jeho synovce a ten se toula se svou druzinou skalami.. Patrne stale overuje odstraneni obri hrozby.. Proc tedy ppochoduji trpaslici stale do niziny... sarteenka hlasi tak 100-150 clenou vypravu nesouc divne barely .. vede je trpaslik, ktereho jsem sice zahledl v Baralove sidle, ale jmeno neznam... Pokusim se snim prostrednictvim Sarteenky promluvit, ale pokud se mu nezjevim fyzicky tak se se mnou nehodla bavit....
Dopoledne mi zkazi pohled v misce na velitelku najemnych zabijaku jak se svymi kumpany muci hloupeho Joeho... Musm mu pomoci... je jasne ze to bude sklepeni, ale kde.. tipnu si na hostinec v kterem byli ubytovani.. dle sindol by tam meli byt tak je mozne ze se premistili do sklepa a nebo tam premistili Joeho... I tak myslim ze to nemusi byt daleko od hostince.
Hostinec se mi bez sarteenky poradne prohlednout.. ta zatim spehuje trpasliky.
rozhodnu se pro rychlou akci pomoci dimenzionarnich dve ri se pokusim z ukrytu objevit ve sklepeni s zabijaky.. Podari se mi to.. ale uz se mi nedari je spacifikovat ajsem rad ze se mi podari s Joem se dostat do bezpeci....
Cas mirne pokrocil.. joe je odhodlan se tam vratit pro sve veci.. mne se do toho moc neche.. hlavne se mi nelibi jak na slepo v hostinci se domahame nejakych prav ...
joe jde spat aja zkusim zase trochu patrlat... Zoldaci se rozhodli najit toho maleho chlapce co jim vyfoukl joeho.. Ja radeji volim cestu na hrad abych spravil Velkokralovnu o situai a nabidl ji snovou navstevu a setkani s manzelem... bude o tom uvazovat... Zajimava je i zprava od Briena... ty nadoby co nesou trpaslici jsou bomby... Vypada to tedy ze Baral zatim sedi ve sve sinia ceka na vysledky pruzkumu a nekdo se chysta provest bombovy utok na Velkokralovskou rodinu... Ale jsou to opet jena jen dohady... take to muze byt prevojj a bomba je napoziti v pripade zrady nebo lecky..radeji se priklanim k prvni variante...
z hradu se zastavim v pristavisti a pronajmu si rybarskou barku.. misto ryb ale nlovim nejake casti rozbitych mechanaku. uskladnim nekolik z nich v nasem skladisti...Jdu si trochu zdrimnout. preci jen se chci v noci trochu zasnit a popovidat si...
Jao prvni se pokusim spojit s Neeskou.. kupodivu proti snum se neochranila a ja s ni mohu hovorit. varuju ji pred cernou vdovou.. ona sama se nekolik dni v pristavisti jiste neukaze.. Pozada mne o vyreseni problemu s namutymi zabijaky...
Jako druheho se pokusim konraktovat barala Kamenozleba... odari se preci jen chodi spat mimo kralovskou sin... Zde se dovidam velmi znepokojivou zpravu... nekdo temer okamzite obratil muj vzkaz receny pres meho lucisnickeho pritele.. nekdlouho po jeho prime audienci nalehave prosil mym jmenem at okamzite vysle skupinu Trpasliku za ucelem prolomeni hradem a zabiti stinove, falesne kralovny...
vyslel tedy sveho vazala Kraale aby to vykonal.... domluvim si s nim tedy poznavaci znak.. a pozadam ho aby vyrazil co nejdriv za kraalem do niziny...Urychlit presun by mohl Antola Pilark, jehoz podobiznu mu ve snu predstavim....
dalsi je na rade tedy antola pIlark sam... prislibi mi pomoc.. casne z rana vyrazi aby za zitrejsiho rozbresku uz byl u usti z podzemni casti hor a mohl se s pojit s Baralem a prenest ho na smluvene misto aby mohl odvlat utok.. Problem je , ze se velkkral vraci zpet a je take necele dva dny od jihu vzdalen ku mestu...
Musim kontaktovat i velkokralovnu,, Ukazu ji sva zjisteni vcetne me prave podoy a pokusim se ji presvedcit aby vyuzila moznosti kontaktu skrze sen a promluvila s manzelem....
Jeste teze noci mne zavolaji k Velkokralovne k sneni. nad ranem mne probudi schouleneho v kresle a unavene mi povi ze s kralem mluvila a pripravila ho na budouci deni.
Dospim se ve svem pokoji.
11.5.2020 07:16 - Babaj
27.Kytorn Travorost (Červen) 1500

neni mnoho casu nazbyt. presto se spojim s Antolou a ten mne ujisti, ze Baral je jiz na ceste zpod hory a ze zatim vse bezi podle planu.
Promluvim si s Bryenem o vyprave na snezeni... jeho plan je prozaicky... infiltrovat palac , najit synka a odjet s nim... hmm a ja cekal neco dabelskeho.. uz vim proc se to kralovi nepozdavalo... nema dost schopnych spionu a sance na prozrazeni a ohrozeni synka prilis vysoke...Uvidime co se stim bude dat vymyslet.
Vyrazim pro jistotu vstrc trpaslikum ...
Vecer se opet sppojim s Antolou a domluvim podrobnosti naseho setkani.
11.5.2020 07:25 - Babaj
28.Kytorn Travorost (Červen) 1500

Trpaslici bombove komando vyrazi sice o neco drive nez je zvykem ale Barala s Antolou zastihnu v smluvenem miste jeste dost brzy , abychom Komando dostihli.. Baral presvedci velitele.. ........ A necha bomby znicit a trpasliky utaborit , aby cekali nove rozkazy ppo setkani s Velkokralem.
Na ponicich dojizdime k Kael Kalidiru kde prave vjel se svou jizdni jednotkou Velkokral. na vecer je svolana adience.
Jeste se pokusim nekolikrat vastopovat Belovouse, ale marne...
Na audienci se setkacvame s vladnouci dvojici Kendricku, Brayenem, Baralem a Antolou.Po domluve o nebezpeci spionaze se presuneme pomoci Antolova umu a svitku do Baralovych sini. Zde si vypovime nase zjisteni a pribehy a domluvime se co dal...
je nutne skoncit valku s elfy a znicit Kramera... Ale jako prvni krok je nutne proti jejich magii ziskat aspon nejaky stit a pomoc.. velkokralovna se nabidla vyhledat v knihove zminky a poslednim odpocinku jednoho davneho vladare, jenz by mel byt pohrben i s jeh mocnymi prsteny pravdiveho videni. velkokral se nabidl, ze zapocne diplomatickou cestou resit mir s elfy... Baral nabidl pohostinost jeho sini s magickym ukrytem a ja se rozhodl vyckat jk Velkoralovna ze svitku zajisti skryte vedomosti tim, ze se vyporadam s Sheril.
22.5.2020 09:58 - Babaj
29.Kytorn Travorost (Červen) 1500

casne z rana vyrazime v doprovodu Velkokrale a jeho choti podzemnimi chodbami vstric nevemu jasu dne. Jas se vsak nekona a posledni sit dne s zar hvezd jeste venujeme sestupu k nejblizsimu uskupeni stromu .. Zde Antola provede sve nadherne kouzlo a my za vune cerstve praskyrice poznavam parkove stromy v Kael Kalidiru...
Zde se s velkokralovskou rodinou rozloucim a jdu zjistit jk j e na tom Joe..
Pres den se mi v odpocinkovych pauzach podarilo za pomoci Sarteenky a jejimu bystremu zraku najit Sheril a jeji kumpany prohledavat pristavistni casti mesta...
vim i kde se nyni nachazeji... Hospoda je sice vzdalenejsi od naeho pribytku ale noc je jeste mlada... Joe neni doma a par hodin na nej cekam.. Ale nedostavi se... po pulnoci se tedy vydam vyporadat se s hrdlorezy sam... Spolecne s Hrunem na ne vlitnem.. jejich mysl je silna a mym kouzlum se brzy vymani,, ale nastesti mam vice magickych sil k pouziti nez posledne A Hrunova pritomnost zde je vice nez spolecenska.
Bohuzel Sheril samotna podlehla zranenim, ale jjei dva kumpani jsou zajati... K mestu se bliz i jeji ctvrty spolecnik s dvanacti dalsimi hrdlorezy.... Na ne vsak necekame.. vycistime pokoj a naraficime tak ze tam ani nebyli.. tela presuneme do skladu .. Snazime se byt nenapadni, ale jak se rika dve male deti vezouci sve rodice z flamu v karce neni uplne nejbeznejsi kryti.. jeste si pres sen promluvim s Neeskou.. velice ji zaujal talisman jenz jsem objevil u Sheril a je ochotna prijet co nejdrive zpet za mnou....
Nakonec se jestze primeji si promluvit s Sheril...prozradimi pobyt, nebo spis ucinnost jejiho zamestnavatele v otazce platby za donasku zive ci mrtve Neeshky... Jde o Cormyrske velkomesto Arabel . a onen mecenas se zove .Erik van Horn...
29.5.2020 11:23 - Babaj
30.Kytorn Travorost (Červen) 1500


Rano vstavam pozdne, ale jsou taci jako treba Joe, ktereho je mozne probudit i pres me ppozdni vstavani... A jeste je z nej citit alkoholovy opar... Nzatezuju ho detaily, ale aspon ho seznamim o byvatelich skladiste.
Navstivim Sindol, Ale krom vzkazu jenz nedokazu otevrit , po ni uz v Kael Kalidiru nezustalo.
Na hrade jsem aspon dobre poobedval , ale cestou z hradu jsem u brany potkal podivneho venkovana z pevniny... vyptaval se po Landrovi a nebo po tom co prisel po nem.. na prvni pohled bylo jasne ,ze v tom bude mit prsty magie. Chvili z nej pokousim ziskat nejake rozumne informace, ale krom jeho zabejcenosti v predani vzkazu z nej nedostanu nic..
Nakonec se uchylim k male lsti. vyuziji Hruna , aby na sebe pomoci klobouku vzal podobu Landera, ikdyz maleho.. a v byvalem dome po Belovousovi tohoto vesnicana presvedcime, ze potkal ty ktere hleda.. Predal Vzkaz "chces li najit cestu k bile temnote a zbavit se ji, bud kazdy den v prave poledne u sochy Valkura v přístavu.". Pote vesnicana jenz je jmneoval Stevan propustime... Odklopytal do pristaviste hledat lod k navratu do Brod Dyky odkud pricestoval lodi.
Snazim se pri setkani s Brienem zjistit co je to ta bila temnota, ale neuspesne...
necham Vesnicana zatknout strazi a jeste za pomoci medailonu na cteni myslenek vyslechnout.. ale krom jmena a podoby jeho zeny a deti nic nezjistim, akorat si pamatuje na jednu hospodskou pijatiku a pak rano mel nutkani jet se vzkazem do Kael kalidiru.. necham ho nalodit na nejblizsi lod do Brodu...
29.5.2020 14:31 - Babaj
01.Plamenec Letniny (Červenec) 1500

Prespim v hrade a pripravim se na odpoledni pobyt u sochy... Pouziju v prave poledne prestrojeni za maleho chlapce ze stok a stravim tam vice nez hodinu... Ale az po odchodu do stok se mi ozve zahadny cizinec s magickou zpravou.. Je ponekud az tak moc nerikajici.. spis seznamovaci bez seznameni... ale zda se, ze testuje jestli pravdu mluvi s tim koho hleda... prej umi zastavit Bilou temnotu a zborit knihovnu.. nebot bily prekrocil jiste hranice a knihovnik je sileny... Zitra budu cekat dalsi zpravy.. asi po trech je unaveny..
K veceru se pripoji i Neeska.. opalena a plna otazek a samozrejmne ocekavani.. necham ji identifikovat amulet a jdu se podivat do hradu , jestli nejsou nejake novinky.
Novinek je pomalu a velkokraloivna je zaneprazdnena..
Vecer stravime s Neeskou ve vzajemne konverzaci a plamech...
15.6.2020 14:15 - Babaj
02.Plamenec Letniny (Červenec) 1500


Rano je opet plne nadeje... zvlaste myslenka na zachramu mladeho prince ziskava atale hmatatelnejsi podobu.. Nic neni bez rizika, ale neco se podniknout da.. Zvlaste kdyz vyslo najevo ze Neeska vlastni nasi byvalou teleportacni helmici..
Velkokralovna je stale zamestnana a ja navic dostavam novy vzkaz... mma v prave poledne vylplout pripravenou cervenou barkou v pristavisti asi mili na siry ocean a byt sam....
Domluvim si s Neeskou kryti a vydam se na schuzku s neznamym (belovousem) na siry ocean....
Zde se setkavam s tajemnym cizincem, kery mi prozradi snad jen to ze se na mne chysta lecka , budou v ni nemrtvi a jako vnadidlo je kniha.... A pokud chci sejmout belovouse mam ukoristit knihu a vylakat ho nani z ukrytu....
Hmmm
kdyz se nad tim zamyslim... je to varovani ktere jakdi ani varovani neni... je mi jasne ze kazdy cin s knihou je lecka a a taky vim ze pokud se zmocnim knihy mam paku na samotneho Kramera.... Nic noveho... jedine nove je pritomnost nemrtvych... Byt tajemny belovous tak muze byt nanejvys spokojeny.. zjistil kdo je jeho protivnik aniz by prozradil cokoliv uzitecneho pro soupere, navic klidne mohl i lhat a posilit svou lecku a nebo tam taky zadna lecka byt nemusi a jen taha za provasky... jsem si temer jisty ze ta zprava o vyskytu knihy se mi donese.. a ja se budu plahocit kdovi kam jen aby Belovous mel dost casu pripravit dalsi dabelsky kousek...
Z nasi schuzky prijizdim do Kael Kalidiru znacne rozladeny.... Pomoc typu davej si pozor je to nebezpecne slychabvam od kohokoliv.. nic co by pomohlo jsem se ne dozvedel a uz vubec mne neprekvapi pri navsteve hradu zprava o podivnem chovani jednoho s mistnich earlu Griunwy Sekace... jiz dloholetouciho vdovce...Z opevneneho statku u reky Ironflow...
Aspon ze Neeska je unesena z meho nabyti prav na Zajeci packu.. Dokonce natolik ze je ochotna zastavou za amulet mi zapujcit teleportacni helmici a dokonce mi prozradi jedno misto s tajemnou hrobkou nealeko ruin hradku za horama s Poharem pro ni a zbytkem pro mne.. zbytek jsou hlavne potize...
POsILAM ZPRAvU aNTOLOVI AT MI PROVERI ONEN STATEK S eARLEM, Zdali jsou me odhady spravne ohledne nemrtvych nebo s celou tou lapalii s Belovousem . Ale nejspis ted resi sve hlavni druidske potize . ... Nu co naplat Diky Neesce ted chvili mohu byt mnohem mobilnejsi tak se na ten statek budu muset vydat sam.. hold mlady princ bude muset pockat.
Casu mnoho nezbyva ale marnit ho nehodlam... Proberu zalezitost s Brienem a vyslechnu poslicka od spravce earlova panstvi Ludvu...
Pomoci scryingu aprozkoumam pripadna mista k teleportaci a po dohode s Neeskou jdu na to.. Helmice mne hodi necelych 8 mil jizneji od meho cile, pracovny Earla...
Cestou k hradu me rychlokridla Sartinka uz prozkoumava hrad.. vypada dost opusrtene a krom Earla tam nikdo nejevi znamky zivota.. dokonce ani drobne zvirectvo--- Patrani po propustenem sluzebnictvu zatim marne... Az kdyz se do hradniho komlexu dostanu osobne , najdu v stdnici jednu utopenou sluzebnou, patrne kucharku... po konzultaci s jejim duchem mi potvrdi nepricetnost , nebo pomatenost Jarla jenz pozabijel sve sluzebnictvo a ona sama v domence ze se spasi skokem do studny unikla jeho silenstvi.. podle ni Earl osobne pozabijel deset sluzebnych.. je to zajimave cislo, ale pokud pripocteme spravce jenz vyslal Ludvu se vzkazem do Kael Kalidiru.. mohlo by to sedet...
Je na case se podivat do budovy... tady prozkoumam e prvni mistnosti a kuchyn.. pri pruzkumu male vezicky s bednami s pilinami nas prerusi Earl opoustejici svou pracovnu.. Nevim jestlio je to hladem, nebo uslysel podezrele zvuky, ale presto uz sekonfrontaci nevyhneme. Pokousim se skrze Hruna na Earla zapusobit a vystupovat jako nekdo koho kramer,nebo Belovous posila pro knihu... Dojem to na nej ale moc neudelalo.. odesel do sklepeni se slovy ze jde pro ni ... al v ustrety se ze sklepeni vyplavilo 9 Ghulu s citlivym cichem navzdory smradu jaky z nich vychazi... Nebezpecnym kousancum se vetsinou podarilo vyhnout a Titanie u nas stala pri tech nekolka pruniku zubu nasim svalstvem. Presto nas to stalo dost sil a dole na nas ceka jiste dalsi prekvapeni. Neni nac cekata se zbytky okouzleni se vrhame vstric Kramerove zahube..
Ve sklepeni na nas ceka prizracny duch nad telem Zesnule manzelky Earla. Earl je opodal a zklamane hodnoti vysku nove prichozich, ale pohled na ducha sve milovane ho vraci zpet do vytrzeni... Duch se nas pokouzi pojmout.. S hrunem ma potize , jelikoz stale posilen kouzlem ochrany pred zlem se nenechava posednout... boj je to lity... duch po nas vresti a vrha nenavistne myslenky.. Nakonec se pridava i Earl.. Ducha premuzeme a nebohe telo nebozky spolkne had... Earla zajmeme aby se zpovidal za sve ciny. Telo nebozky lezelo nad pronasledovanou knihou... pomoci mage handy se ji zmocnime.... Urychlene prchame ze sklepeni jelikoz se zda byt prodchnut nejakym casovym kouzlem...
Po boji pomalu ani neoddechnem, kdyz se opet mou mysli prozene zprava od neznameho pomocnika.... dohodne si se mnou schuzku o zitrejsim poledni v pristavisti... take trochu pusti o sve osobe .. mel dva bratry ktere dostal belovous...
Nicmene nakonec pochopim, ze kniha se neda teleportovat... Bude asi nyni dost kostrbate s ni cestovat ackoliv mam moznost prilbice s teleportaci. Pomoci snu jeste podam zpravu velkokralovne a Neesche... Nejde jen o zprau , ale behem souboje byl tlak ducha natolik silny a vycerpavajici , ze jen diky divoke magii vdecim za svou pritonost zde... opet ma duse byla donucena opustit umirajici telo ale navratil jsem se jako Eladrin..
Velkokralovna neprimo souhlasila s povidanim o jejim nejmladsim synovi. dokonce mi prislibila venovat i nejake jeho osobni veci...Vse by se melo odehrat itra z rana kde bych v prostorach komnat mi pronajatych pro pobyt v palaci provedeme vymenu s Earlem..nyni je na case se premistit abych rano mohl docerpat helmici...Hruna necham s knihou a s earlem se premistime do mych komnat .....
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070747852325439 secREMOTE_IP: 52.15.70.191