Merlin
11.2.2016 10:46
Kampaň: Deník rohatého
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
29.8.2018 14:41 - Babaj
14. Marpenot (Říjen) 1499

Do mesta nas jen tak nepusti a musime cekat douhe desetiminuty nez se dostaneme dovnitr... Rekl bych ze s nami uz nepocitali....
Ubytovani se nam dostava jen sporeho pokoje, ale i tak se mame kde oplachnout a dat doporadku...Aivar Orson drzi slib a domluvi nam vecerni audienci u krale Kendrika...
Do vecera sice jeste zbyvaji dlouhe hodiny.. ale i tak je dokazeme vyuzit... Asponma zbroj a Legenda o Patrikovi nam zabere nekolik hodin..
vecer jiz ustrojene nas doprovazi eskorta stisnenym mestem az do opevneneho hradu jenz nepopira svou pripravenost k boji..

Setkani s Kralem Kendrikem nedopadne dle ocekavani.. nebo zboneho prani.. je patrne ze je zaplaven mnoha problemy a tizivymi myslenkami ze neni schopen rozeznat nabizenou ruku.. Mozna jsem to nepolozil dostatecne... musim se nad tim jeste zamyslet ... Kral nas opousti v rozhorceni nebo spise v rzhorcenem zklamani... jakoby se vnitrne uz vzdal nadeje a jen napovrch se neco uvnitr snazi udrzet ro ostatni nadeji....
Pritone byla i jeho manzelka.. Velkokralovna Estrid... myslim ,ze ji hodne tizi v jakem je kral rozpolozeni ... neni uz tak zatrpkla jako on a snazi se najit reseni i tam kde jej kral jiz pohrbil... VelkoKralovna navrhne nove setkani s ni v jejich komnatach za nekolik hodin...S nadeji radi prijimame ....
VelkoKralovna Estrid je hodna sveho titulu, ikdyz je na ni patrne, ze na ni dolehaji nejen chmury techto dni, ale i neco jineho.. Presto se snazi svemu kralovstvi pomoci... Hledala informace o Radu Rukavice a rozhodla se ziskanym informacim verit. coz dava mym Bratrim dole nadeji...
Ted uz vim ze spravedlnost v tomto kralovstvi neni slepa jen na jedno oko , ale na obe.. a pokud se spravedlnosti mame dopidit, musime to provest jinak... Navrhne nam cesticku ke Kralove Prizni... jednoduchou , ale obtiznou v provedeni.... neni nic jasnejsiho, ze pokud ho nepresvedcime ciny neni zadne jine presvedcovani vhodne k uspechu.... Ponechava na Aivarovi at nas zasveti do nejvaznejsich problemu kralovstvi... Bude jiz na nas jak se k nim posavime a zdali nase ciny vzbudi kraluv respekt a duveru...
S Velkokraovnou ,jeji vysosti Estrid se rozloucime a do velmi pozdnich hodin nocnich debatujeme s Aivarem o statnich problemech...
daly by se shrnout do nekolika nejzavaznejsich:
- Oman je ztracen.....
- prisly o Gwynneth.... dle posledni zaverecne bitvy se elfove Gwynnethu zmocnili a neni uz sil na dobiti zpet.. je dokonce zrejme, ze vyuzivaji a nebo probudili sily, ktere dokonce vypudily trpasiky... je mozny i smirny proces. kral Kendrik nabidl mir a ruku sve dcery Tarilin princi Araitovi synu vladkyne elfiho Sarifalu Ordalf jako mirovy snatek.. K jehoz stvrzeni Kral kendrik pozadal o pritomnost kneze Amauratora..
- trpaslici v horach Fairheight... jejich popuzeni je citit na vsecny strany a neni sil ktere by se snimi vyporadali... nejlepe kdyby se podarilo je ziskat jako spojence....
-Moray.. cerna krev pohlcuje temer veskery ostrov a drzi se jen par osad...
-Dernalsky les.. jeho vily porad suzuji okoli Kaer Kalidiru

-Kythyss Jizni mesto Aleronu ze slunecnin.... Patrne je trapi osidlenim a obsazenim Amnem..




Nemysli si, že máš rád svého bratra, jestliže ho nepodřizuješ žádné disciplíně a nemysli si, že miluješ svého bližního, když mu nečiníš výčitky. To pak není láska, ale slabost.
sv. Augustin
6.9.2018 07:40 - Babaj
15. Marpenot (Říjen) 1499


Rano dokoupime zasoby, poptame se pa Rangerskem veliteli ci mistu kde bychom mohli Antolu Pilarka zastihnout.. Jako pravi Rangeri maji zameteno a neutajena zminka nas navadi na nejblizsi vesnici jizne od Kal Kalidiru. Zanechame vzkaz o nasem blizkem cili Aivarovi Orsonovi a obtezkani glejtem s narychlo nacrtnutou mapou se vydavame do Lehighu vzdaleneho neco malo pre deset mil jizne...
Po deseti milich nachazime zminovanou odbocku a norime se do pritmi Dernalskeho lesa... Netrva dlouho a mi pratele mne upozornuji na tezky olejnaty zapach spalenini... sam ho necitim, ale vim ze oni maji ostrejsi smysly nez ja.. pobidneme kone v predtuse vypalovane vesnice se me smysly ubiraji prave k ni....Az Ostrokopytko mne upozorni na podezrele hrdelni hlasy z povzdali schovane v zeleni a krovinach... Ostatni hlasy take neslysi, ale muj kun je neoblomny a neverim , ze by neco obalamutilo jehy sluch... nakonec sesednuvsi se vydame za hlasy. ji z si mslim ze jsme to museli minout.. ale zaslechnu vydavane rozkyz .. podle terena v goblinstine.. Ktere jasne naznacujuji napadeni. Neni uz duvod jse dale prodirat krovinami a zamirim primo za hlasem.. Kroviny se rozviraji v malou paseku na nemz dva stredni stany obklopuji narychlo zhasnute ohniste... na nem stoji dve na gobliny sice robusni postavy, ale goblinoidni rysy v sobe nezaprou.. mozna nejaka krizenina s orky skrety ci jinou temnou rasou...
Mohutny v poloplatove zbroji ovlada obecnou rec a sice se mi hned nepredstavi ale abych ho mohl nazyvat spravne jiz vim ze se jmenuje Aranon velitel treti skorpioni legie jejich patrona Maglubieta...
Pokousim se zjistit co tady delaji , tak blizko Kal Kalidiru, nedaleko v ponure predtuse asi napadena nebo jiz i vypalena vesnice o ktere neco vi jen popira,ze by s tim mel co docineni.I Antola Pilark zminil velke boje s gobliny. Nemohu ho nechat jen tak odejit ackoliv mi chybi hmatattelne dukazy ackoliv vsechny indicie ukazuji na vysoce postaveneho muze v nepratelskych radach ... musim ho zajistit , dokud se neproveri jeho zainteresovanost v konfliktu... Nechal jsme se unest a sahl jsem po pevninskem pojeti a malo prihledl k mistnim nezakonum... jeho zajisteni stalo temer zivot mne a jiste stal zivot jeho goblinich nasledovniku....
Aranon je skurut. a snazi se zde se zbytkem jeho muzu ziskat zpet ztracenou cest po prohrane bitve na Torilu.... Sem na Mesicniny proseli v doprovodu tajemneho elfa podivnou krajinou ktera je dovedla do mokrad v tomto lese v jeskyni obyvane podivnymi sliskymi vlky .. vlci si je jen ocichaly a za vzdalene ozveny znejici jako Vrang Vrang je nechaly byt... Zde v lese jsou goblini , kteri opustili pravou viru v Maglubieta a nechavaji sebou vlacet nejakou neee mocnou bytosti z techto mist... bere to jako cestu zisku sve cti.. vytrhnou teto bytosti zpet odvarcene gobliny... Zbytky sve cti ztratil po souboji se mnou .. A zada si zemrit, jelikoz bez osobni cti uz nemuze pobyvat v tomto svete... Ackoliv jsme oba na ruznych brezich viry, imponuje mi jeho ila vule v otazce cti a vzhledem i k tomu ze jsem se zmylil ve svych instinktech ktere mne vedli k nasilnemu cinu.... nabidnu mu moznost ziskat svou cest zpet i pro svou legii... Na skuruta az udivujici jak zdvorile odmitl cest pro legii a prijal moznost znovunabyti osobni cti v cestnem soubojimezi nami dvema...
Tyr tomu chtel a ja se musim nyni v modlidbach a meditacich ubirat k jeho tvari
v nehnutem pozorovani jeho vule planoucim z jeho oka...
kdyz jsem se probral Aranon byl jiz pryc a mi pratele spokojene opekali neco ze zasob nad plameny stareho ohniste v tabore.......
Aranon se zachoval cestne a opustil taboriste... nasledujici hodiny setrvavam v modlidbacha v odpocinku.... Gerry a teren se zatimrozhodli podivat blize k vesnici.. Zjistuji pohyb okolo ponicenych palisad...
Neni zbyti a modlitby musim prerusit a vydat se k vesnici.... Pred branami se nam naskytne zajimavy projev radniho Legolfa jenz se snazi udrzet neexistujici autoritu svym nadrazenym chovanim danym mu jeho titulem... mozna se jednou postarame aby tento rad sveta byl trochu pozmenen. Tento vyjev jasne naznacoval v nefunkcnost vadu v nastavenem rizeni.. Nicmene aspon poloelfi desatnice mistnich vojsk s par prezivsimi muzi Elisa Farvin se snazi udrzet a zachranit ponicenou vesnici...
Podari se mi presvedcit radniho aby pouzil svuj vliv a v kal kalidiru a ziskal pro sve majetky zde ve vesnici i vojenskou podporu... odjizdi se dvema muzi a kufrem na nasich konich zpet do hlavniho mesta...Teren zatim shani rozutikane kone po lese... A Gerry se snazi pomoci muzum v zaopatrovani palisad...
Podle vseho doslo v noci k mohutnemu chaotickemu utoku goblinu na mesto v doprovdu vrku... ponicili palisady a zapalili cast vesnice...Kone byli rozpraseni a 40 cerstvych hrobu jasne naznacuje citelne ztraty ... Podezrele je ze padli vsichni radni az na zbabeleho Legolfa, velitel obrany srg Rouse a lecitelky Agnes Fleskove.
Musim i zminit i o s eproslycha mezi vesnicany. ze pri narustu goblinich prepadu a hrozeb z les pry pozadali o pomoc jezibabu.. ale nikdio nevi kdo a jak....
Z lesa se zatim vraci MOna Auliova, ucednice zesnule Agnes korenarky.
neni jedina kdo se vraci z lesa k velke nevoli severskeho valecnika, jenz v noci prisel o nohu saxiho velda, se z lesa vynoril i Teren.. bez kone.. ale s velmi znepokojivou zpravou... Jednoho kone vystopoval v lese, ale kdyz se ho snazil vyprostit z kroviny se na nej ohradila ocasata a rohata zena a obvinila ho z kradeze jejiho kone, jelikoz ho nasla drive nez Teren.. Podle Terena se nakonec i vydomohla tyrova soudce.. Proc tady a nekdo jako ona chtela Tyrova soudce?... cela vec je znepokojiva, neco mi rika ze ta zena vedela presne kdo jsme a ze jsme ve vesnici.... Ale nejvic mne znepokojuje popis,, naposledy kdyz jsem takovy popis slysel zastavoval jsem unikajici zivot z jednoho chrabreho vojaka pri jeskyni s temnou hlinou.....Ale nez se dostaneme na misto kde byla domluvena schuzka uplyne njeste pul hodina .. jelikoz se mezitim z lesa objevi deeticlena jizdni jednotka kralovskych vojaku doprovazene Antolem Pilarkem a Pulelfim Huerinem.... vede ji desatnik Verner a je jasne ze dostihli Aranona... jak se nakonec sam pochlubil povesili ho na kraji hvozdu a jeho zbroj Vernerovi padla jako ulita... nemohu mu poprit stejny postoj jaky jsem zaujal i ja pri prvnim setkani... a nemohu mu vytknout ze udela to co mu jeho prace a valecny stav s gobliny veli... zabit ho... se smisenymi pocity se jeste zapovidam s Antolem... Ale pak rychle vyrazime za rohatou ocasatou damou..Jiz ale neni na smluvenem miste a ona i kun jsou beze stop pryc... Vracime se zpet... Kazdy se snazime pomoci jak to jde.. Pozdji se s Antolem a Huerinem setkame vedle polniho lezeni ranenych... Seznamim ho o nasich poznatcich ze stretnuti s Vrangem.... je videt ze vahaji, ale nakonec nam prozradi neco o sve bohyni zeme a o mesicnich sdnach .. Ocich jejich bohyne,, ktere zaroven spojuji i svety vili rise s nasim... Ale take zmini ze mnohe jeji oci jsou poskvrneny a napadeny necim z stinopadu a tim se tato studna stava pruchodem tri svetu.. a byosti prochazejici touto branou byvaji stinopadem poznamenani...shodneme se na tom ze je treba takovou studnici zapecetit... cestu jak toho dosahnout prersne nezname.. ale mozna bych mohl podle Antoly pouzit sve zehnaci schopnosti propujcene mi Tyrem...Je treba se dukladne vyspat... potrebuje to jnejen me telo ale i ma duse...



Modlitba je duší svaté horlivosti.
bl. Honorát Kožminski
19.9.2018 09:19 - Babaj
16.-17. Marpenot (Říjen) 1499

rano se jeste rozloucime s na ducu upadajici Elisou a s Antolem... Pomuze nam naznacit a popsat cestu a pomuze nam s rychlejsim pohybem... vozd je ale i tak hodne nepratelsky a i pres terenovi schopnosti nam vzdoruje... Opet brod a ja se opet smocil... nesnasim vodu..... je treba najit taboriste... Nachazimme nas puvodni tabor pred vresovistem.. aspon pocit, ze jsme se neztratili nashreje pred spankem....

zrana je nutne vyrazit brzy... cestou nachazime cerstve goblinni stopy... Predpoved Antoly Pilarka asi nebude tak zcela na miste... predpovidal, ze je muzeme zde u studny prekvapit a ze nas tu nebudou mozna cekat.... bud nas neco prozradilo predem... Opet pomyslim na rohatou ocasatku.. nebo proste jen uvaha Antola nebyla spravna.... pred vchodem do jeskyne se pripravime... kdyz budeme mit stesti snad mistni ostrahu prekvapime... K pruzkumu s enikdo nema a sam citim ze at uz je tam cokoliv... mame vetsi sanci prekvapeni bez varovani zvedem .....


Nacházíme se před vchodem do jeskyně a zíráme do temnoty. Snažíme se zaposkouchat. Nejsme tu samy! V útrobách jeskyně je pohyb.

Není čas dále vyčkávat, Lander pozvedne štít a vydává se do chřtánu jeskyně. Již nebyl důvod skrývat se, proto jsem seslal světlo na Landerův štít. Světlo se rozlilo po jeskyni. Před námi byla nedostavěná palisáda, za kterou již byla skupina skřetů připravena bránit tuto jeskyni.

Lander se pokusil o krátké vyjednávání jak je jeho zvyklostí. Jak se ovšem ukázalo postupem času, byla to chyba. Dali jsme jen soupeřům více času na přípravu paralizujícich šípů. Samotný boj byl velice těžký, každý z nás si sáhl na vlastní dno, ale s vypětím všech sil jsme nakonec přežili a tento střet vyhráli. Ač já osobně jsem se tuto radostnou zprávu dozvěděl asi s dvouhodinovym zpožděním.

Nicméně Langerovi se podařilo získat zajatce ze skupiny skřetů. Sám se nazval Červem ač pravděpodobně jeho skutečně jméno bude jiné. Jediné informace, které se nám podařilo získat od Červa a mohly by být užitečné jsou:

Velitel skřetí skupiny se jmenoval Robra
Robra věděl, že naše společenství míří do jeskyně.
Robra dostával rozkazy od “lesa”. Mluvil ke stromům.
Skupina skřetů nebyla v jeskyni déle jak den. Stále se zde někde nachází skřetí vesnice pod vedením Šamana. Hlavními postavami ve skřetím kmenu jsou Šaman a někdo jenž je nazýván "Vyvolený".
Skřetí kmen pochází z hor, ze kterých cca před rokem sestoupili, aby zde splnili velký úkol. Úspěšné splnění této mise by jim zajistilo lepší postavení a respekt.
Připravujeme se na další střet v boji o jeskyni. Opravujeme a snažíme se dokončit palisady. Nakonec se nám podaří i nabrat síly spánkem...









Ten, kdo dá nebo dostane špatné rady, stane se sluhou a nevolníkem Dabla.
sv. Jan Bosco
3.10.2018 09:38 - Torrin
18. Marpenot (Říjen) 1499

Je ráno, podařilo se nám v pořádku přečkat noc. Vstáváme s úsvitem nového dne plni sil a odhodlání. Jako první se vydáváme s Terrénem na průzkum před jeskyni. Sám zůstávám přikrčen ve stínech v chodu jeskyně. Sleduji pozorně okolí a jsem připraven bránit Terréna při jakémkoliv ohrožení. Po chvíli se Terrén vrací zpět k jeskyni. Během noci se zde nic nezměnilo. Během našeho průzkumu se Lander připravuje v jeskyni na svůj první pokus o očištění jezírka.

Jakmile jsme opět všichni v bezpečí za palisádami, Lander vykročí směrem k jezírku. S Terrénem se na sebe v rychlosti podíváme a rozdělíme si hlídky. Já střežím vchod do jeskyně a Terrén dá pozor na Landera.

Lander pokleká na břehu jezírka a začíná pronášet magické formule. Obsah jezírka začíná vařit. V jednu chvíli jako by se něco po Landerovi sápalo, ale síla jeho víry zahnala tuto hrozbu. Paladin neochvějně pokračuje dál ve svém rituálu. Když najednou se zjevil Strážce jezírka. Pravděpodobně vodní elementál. Snažil se vší silou uchopit Landera a vtáhnout ho do hlubin jezera. Ale Lander všem jeho útokům statečně odolal.

Po pár útocích a vystřelených šípech se Strážci jezírka podaří vylákat Landra k tomu, aby vkročil do jezera. Lander zmizel. Okamžitě kouzlím Mágovu ruku a zkouším prohmátnout v obsahu jezírka, zda nezachytím o Landerovo tělo. Mezi tím se Terrén rozbíhá k jezírku a bez jakéhokoliv zaváhání skáče do hlubin. Zmizel okamžitě také. Zbyl jsem tu sám se svázaným gobliním Červem.

Ten jakmile zjistil, že jsme tu sami, ožil. Ač svázaný, staví se na nohy. Snaží se skákat mým směrem. Snažím se zachovat klidnou hlavu. A udržet si přehled o tom co se děje u vchodu do jeskyně, u jezírka a za mými zády. Červ se každou chvíli snaží mi být blíž a blíž. Drásá mi to nervy! Několikrát mu pohrozím s nataženou tětivou.

Přestávám vnímat vchod a studnu. Ten parchant se mi směje! Pálím. Ten zmetek to ustál. Pokračuje dál ke mně se stejným úšklebkem na tváři. Zničeno nic promlouvá ke mně obecnou řečí. O tom jak mě prý temnota schvátí. Seru na něj! Chcípní! Pálím druhý šíp. Červ konečně padá k zemi.

Rychle se otočím a zkontroluji stav u vchodu. Nikde nic. Začínám důkladně sledovat jezírko. Když se na chvíli objeví Lander. Okamžitě jeho pohled upoutá Červovo tělo s dvěma šípy v těle. Snažím se vysvětlit, co se tu odehrálo, ale Lander se beze slov otáčí a vrhá se opět do jezere. Nejspíš se vrací pro Terréna.

Jsem tu opět sám. Jeskyně jako by potemněla. Opět slyším Červův hlas. Nabízí mě jakýsi pakt. Ignoruju to. Hajzl, zjevně chce ještě dorazit. Přibíhám k němu s rapírem v ruce a bodám jej do hrdla. Ale on stále mele. Nehodlá tu svoji tlamu konečně zavřít! Neskutečně mě to sere! Čím víc do něj zarážím chladnou ocel, tím víc se mi směje a neustále mluví. Sakra už dost!

Nekontroluji se. Musím toho zkurvysyna umlčet. Uříznu mu hlavu zmetkovi! Pouštím rapír, tasím dýku a jdu na to. Krev cáká všude, ale on furt mele. Jsem víc a víc šílenější. Až nakonec, hurá! Uřízl jsem tomu parchantovi hlavu! Tak teď se ukaž, jak se ti bude mluvit. Snažím se zahodit Červovu hlavu vší silou za palisády. Snad teď už bude klid.

Opět se objeví na chvíli Lander. Očividně nechápe, co se zde odehrálo. Nachází mě kompletně od Červovy krve a ve stavu naprostého šílenství a paniky. Sám je zadýchán z drsného souboje. Snaží se mě uklidnit aspoň v tom krátkém čase, který má. Stále se nevrátil Terrén. Lander se opět vrhá do hlubin se slovy, ať jej následuji.

Chvíli se zamyslím. Opravdu se mi chce? Nebude lepší utéct? Pryč z této jeskyně. Po chvíli se vzpamatuji. Sám tady nebudu. Snažím se vrhnout do jezera. Ale, dostal jsem se do pevného sevření Strážce. Drtí mě! Nedaří se mi vymanit se z jeho sevření. Upadám do bezvědomí. Temnota mě obklopuje.

Opět procitám. Hluboký nádech, vidím známou tvář. Lander se vrátil. Ale jak je jeho zvykem. Dlouho zde nezůstává. Opět odchází do hlubin.

Nečekaně jsem tu opět sám. Do prdele, to mi snad dělají schválně! Snažím se postavit a vzít zbraň. Když najednou si vidím, jak se bezhlavé Červovo tělo pohybuje mým směrem. Kurva to není možné! Schoulím se v nejbližším koutě. Stále se blíží. Zmocnil se mě neskutečný strach. Kouknu v rychlosti k jezírku. Sakra co tam je? Jakýsi tvor. Kurva, já chci pryč! Tohle je konec. Tady zdechnu!

Konečně! Neznámému tvoru se v zádech objeví Lander ve společnosti Terréna. Vrhají se na tvora. Ten ač se urputně snaží dostat až ke mně, padá k zemi. Jsem naprosto vyčerpán. Musím si odpočinout. Lander se ze mě snaží dostat, co se zde odehrálo, ale já stále opakuji to samé. Šel po mně!

Zalehl jsem k ohništi a snažil se uklidnit. Lander ještě nějakou chvíli se snaží ze mě něco dostat, ale pochopil, že tudy zatím cesta nepovede. Jsem naprosto v háji. Musím se uklidnit a zbavit se toho příšerného strachu z toho, že zase uslyším Červův hlas. Ale jak? Panika z toho, že se nesrovnám mě neskutečně tíži.

Nakonec vyčerpáním usínám. Zhruba po hodině opět procitám. Po krátkém rozhlídnutí po jeskyni zjišťuji následující. Mý společníci uklidili Červovi ostatky a započali se srovnáváním nově získaných poznatků. Jezírko je opravdu Matčino oko. Dřív nejspíš mohlo být průchodem do Vílí divočiny. Ale v součastnosti je znesvěcené a nabízí puze průchod do Stínopádu. Nejspíš. Ano měli jsme tyto informace od Antola Pillarka, ale v tuto chvíli jsou potvrzené. Nejsou to jen domněnky.

Další otázkou k zamyšlení je, z jakého důvodu zde byl strážce? Tato otázka vystává okamžitě do popředí, hned po tom co mi Terrén popisuje zkolení Strážce. Šílenství, panika a neskutečná únava zapříčinila výpadky mého vědomí v závěru souboje. Nicméně nebyl zde Strážce kvůli tomu, aby zabránil proniknout temnotě ze Stínopádu do našeho světa?

Pokud ano, je nyní průchod vůči zlu zcela nechráněn. Musíme okamžitě něco vymyslet a uzavřít průchod! Naší výhodou je, že zrůdy stále netuší nic o smrti strážce. Nebo už to ví?

Nervózně pohlídneme k jezeru. A doprdele! Jedna bestie je tam! Zabme jí! Rychle!

Za střelecké podpory Terréna se s Landerem vrháme na bestii. Jakmile jí zaženeme do světla snaží se uprchnout do stínů. Pomocí magického světla jí odříznu cestu a dorážíme jí!

Nemáme už žádný časna přemýšlení, když na to přišla už první bestie. Je jen otázkou času, kdy se sem pohrnou hordy takových. Je zapotřebí jednat! Problém ovšem je ten, že jsme všichni na pokraji sil a potřebovali bychom si pořádně odpočinout.

Připravíme několik ohnišť, lampy a louče. Rozebíráme palisády, poslouží k udržení ohnišť. Snažíme si odpočinout, ač několik útoků náš spánek přeruší, postupně přicházíme na to, že musíme pokrýt světlem celý břeh. V tu chvíli jsme již přečkat zbytek noci bez útoků bestií.
5.11.2018 19:19 - Torrin
19. Marpenot (Říjen) 1499

Přežili jsme až do následujícího rána! Uhasíme většinu zdrojů světla, jelikož nás pomalu odcházející kouř vyhání z jeskyně. Po dvou hodinách je v jeskyni opět přijatelné prostředí. Vyrážíme se opět pokusi uzavřít Matčino oko. Lander pokleká a vznáší modlidby. Nervózně sledujeme s Terrénem jakékoliv změny, připraveni zasáhnout.

Bohové stojí při nás! Tíživá atmosféra tohoto místa náhle zmizela. Kouř odchází mnohem rychleji a jako by i začalo sem prosvítat dení světlo. Hladina jezera je již krásně čirá. Při pohledu do hlubin zjišťujeme, že se zde nachází spousta zlata a zajímavých předmětů. Ač mě to láká zjistit co všechno jezero ukrývá, vzpomenu si na všechen strach, který jsem zde zažil. Chci raději pryč!

Pobalíme věci a kolem cca 9 hodiny raní vyrážíme zpět za Pillarkem. Štěstina se nás drží, v lese nacházíme své dřívější tábořiště a podaří se nám lehce překonat i řeku. Utáboříme se a přečkáme noc.
5.11.2018 19:35 - Torrin
20. Marpenot (Říjen) 1499

Brzo ráno se vydáváme opět na cestu, směr Leighu. Netrvá dlouho a do vesnice dorazíme. Výstavba novéo opevnění pokročila. Při příjezdu se potkáváme s jediným přeživším radním, Foi Legolf se vrátil živ a zdráv z hlavního města.

Po krátkém rozhovoru zjišťujeme, že radní vymýšlí nesmyslné vyhlášky a propustil většinu schopných lidí. Po protestu vůči nesmyslných úkonů radního je Lander zatčen. Na pozici velitele místní posádky již není Eliza, ale Bizub který chce nechat Landera uprchnout. Nemá důvod proč ho věznit. Nicméně Lander neche utéct a chce rozsoudit v Cael Calidiru.

Přečkáme noc a brzo ráno vyjíždíme do hlavního města.
7.11.2018 07:21 - Babaj
20. Marpenot (Říjen) 1499

Po Příjzdu do Kael Kalidiru ihned vyhledame Aivara Orsona. Mame stesti a podari se nam ho zastihnout na inspekcni prohlidce hradeb jeste s dvema hodnostari. Dokonce nemusime s Terenem dlouho nalehave mlcet a cekat nez se nam zacne venovat. (Orni sel pro jistotu rychle shanet chybejici vybavu a zasoby.) ihned mu nabidnu svuj mec ja kaze zakon teto zeme. Preci jen ,ackoliv si o tom mohu myslet cooliv, Jsem byl zatcen Foyem Legolfem z Legihtu. Aivar je zprvu zmaten pak pobaven a nakonec i trochu rozhorcen..Kdyz zjistil o co jde, zasunul zpet muj mec ase slovy Foy legolf je hlupak a neni vhodny pro vedeni.. neni to prvni preslap v jeho sobeckem a velice nespravnem vedeni. V zalari se nachazi i Elysia Farvin. Kterou necha zavrit a narknul ji ze zapricineni padu,poniceni a krveproliti v Lehightu. Snazim se Aivarovi vylozit situaci jak ji vidim ja a Aivar po prikyvnuti nas ujistil o provereni cele situace a po navratu Antola Pillarka zhruba do desetidne rozhodne o jejim osudu..Nicmene cela zalezitost neni ukoncena.. vznesu i namitku ke stavu v Legihtu a Aivar rozhodne prevzit vojenskou moci vedeni nad vesnici. Poveri kapitana Edena a asi ctyricitku vojaku aby se ujali ochrany , moci a upevneni Legihitu. ke svemu zdeseni se dovidame ze k takovym podobnym incidentumdoslo i v dalsich vesnicich podel kralovske cesty na jih. V Bounty, Ogdenu, Horse a v Don castlu... vsude stejny prubeh... vesnice napadena gobliny s Vrky ve velkem mnozstvi.. temer zadna sance na schopnou obranu...Zadne pleneni jen rozboreni opevneni poniceni budov a pokud to slo pobyti tech co stali za vedenim vesnice a rycly ustup... Dle meho neni pochyb.. Takhle se goblini obvykle nechovaji. na to nemusim byt expert.. do kazde z vesnic z kael Kalidiru odchazi vojenska pomoc.. a kdyz si to secteme je to nemala cast mistniho vojska ci posadky...kael kalidir se sice muze pysnit mohutnymi hradbami.. ale co jsou hradby proti horde podporene magii... A pritomnost belovouse a kramera na Mesicninach nenechava mocnou magii jen v teoriich.. Navic jsou zde zdroje z vili divociny a tahle magie rozhodne neni o nic mene nebezpecna... kaledirane se mozna mohou citit bezpecne, ale je to jen pozlatko z kamenu, ktere se lehce mohou stat jejich kameny pohrebnimi...
Okamzite seznamim Aivara se svym podezrenim. je to velice rozumny muz a ikdyz jeho vira v pevnost hradeb je velika, rozhodne nebere me varovani na lehkou vahu..
Rozloucime se a ubytujeme U Sekery.. Hodlame vyckat na Antola Pillarka s Pulelfim Huerinem.. snad desetiden bude stacit...



*** je treba dokorigovat a prepsat do minuleho dne*****


Od prvních dnů života jsem věděla, že mnohem důležitější je být dobrým než moudrým.
sv. Edita Steinová
7.11.2018 07:29 - Babaj
21. Marpenot (Říjen)-1.Uktar (Listopad) 1499


je to cas straveny v Kael Kalidiru.. Travenym cekanim na Antola Pillarka s doprovodem.. Cas vyplnujem kazdy po svem, ale jedno je spolecne . Pokousime se vypilovat vlastnosti ktere nam byly dany... Mimo jine se pokousim studovat mistni zvyky a hlavne zakony a zakonitosti.. neopomenu ani navstevovat sve pratele a bratry v Radu v jejich nedobrovolne cele..S vainarem jeste jednou probiram sve setkani ss Skurutim nacelnikem Aranonem. Terena hodne vidavam ve svem pokoji pri drevorezbe a jeste vice casu travi v kasarnach na cvicisti. Zvlaste zapesti miva hodne promodrale od Lukostrelby.. O Geretovi toho moc nevim stavi se jen obcas a nebo se mijime.




Kde vládne jednota, tam je dokonalost.
sv.Bernard
7.11.2018 07:43 - Babaj
2.Uktar (Listopad) 1499

Den kdy vstoupi dve zablacene postavy do hostine nadesel.. Gnom a pulelf vesli a rovnou prisedli k nasemu stolu na kterem se zapocaly vrsit korbely s medovinou.. Antola Pillark a Huerin se zizni vyrovnali ba co prkonali i mistni pijaky...
jsou zde sice uz druhy den, ale vyrizovali jeste veci s Aivarem..mimo jine i vec s
Elisii. Zhodnotili jsme nase tazeni do jeskyne.. Take se dovidame o bytostech s kterymi jsme se setkali - Minlokove.. stvoreni obyvane spise vili divocinu a kteri se mnozi a jsou vabeni obrovskymi obavami a strachem.. je dokonce mozne ze jsme navstivili jejich brloh.. Vzhledem k jejich hustote na tomto miste.. Ale take to mohlo byt zapricineneno prolinanim tri sfer... vili divociny a strachem a ponurosti proudici skrz stinopad mohli byt zivnou pudou pro tyto tvory. Huerin nas take varoval ze tyto tvorove pri deletrvajicim vlivu sve mysli dokazi premenit na Minloka i jine tvory...
Nicmene podle slov Huerina, ktery v minulych dnech jeskyni navstivil nezaznamenal minloky nebo aktivitu ze stinopadu skrze jezirko.Dal se pro Antola zdala velice zajmava a podezrela informace, od gobliniho cerva houboviteho o necem, nekom komunikujicim s gobliny skrze duty strom, a ktery take poslal gobliny chranit jeskyni pred nami. velice choulostiva otazka pak zni, jak to ze o nas tak rychle vedeli.. Nicmene podle Antola Pillarka asi budeme muset hledat odpoved v goblinim kmeni.. Pokusi nam zjistit kde se vesnice nachazi.. S tim jsme se rozloucili.. Huerin zde jeste zustava aby dopil medovinu.. Ale jeho pravy duvo d je jeste jiny... Po odchodu Pillarka nas upozorni jeste na jiny zpusob jak se neco dozvedet.. jen pred Antolem to nemame moc rikat... je tu pry blizko Lehigtu babice Etel.. Popsal nam i docela podrobne cestu... Pred odchodem nas jeste upozormnil na jednu eventualitu... a jen mezi nami... ne vsichni mame asi spolecny zamer a je mozna i zrada.. s timhle velmi vaznym obvinenim odchazi....




Snaž se dosáhnout co nejvyššího stupně dokonalosti, protože tak, jak umřeš, zůstaneš po celou věčnost.
sv. Maxmilián Maria Kolbe
7.11.2018 08:05 - Babaj
3.Uktar (Listopad) 1499

dopoledne jeste navstivime s pripravami na odjezd Aivara.. sElisiou to dopadne dobre a pro jistotu ji i necha prevelet daleod Kael kalidiru, aby ji nevystavoval tlaujistch slechticu.. Oznamime mu odjezd do hvozdu za dalsim setrenim.
cestou nas doleti drobny drozd, jenz nam zdeli Antolovym hlasem polohu goblini vesnice asi patnact mil jizne od naseho etkani s matkou.
Lehight radeji objedeme a vydame se po podrobne popsane ceste do mokradel.. kupodivu nam les tady moc nebrani....
Chaloupka ve vresovisti vypada desive s lebkami lemujici maly kosteny plotek okolo nej... hrdelni skrehotavy hlas babice nas uz vital kdyz jsme se teprve rozhlizeli po bizardnim okoli... Etel.. neni pochyb je to bes.. lec znamky krom i lidskych lebek na plote neprozrazovali o temnote a zlu drimajicim tady v kazdem koute.. Ale mohu se mylit....Az zarazejici mi pripada kolik toho o mne vi.. jakoby byla nachystana na nase setani mnohem drive nez jsem vstoupil do Durnalskeho hvozdu... Terena sice hned od zacatku zacala urazet svym nevybiravym zpusobem az musim smeknout pred sebeovladanim tohoto elfiho tětivkáře...Ackoliv vsechno ve mne vre vstoupime do jejicho pribytku a zakoupime 15 otazek na nez mame dostat veskerou moznou odpoved kterou zna za historicke zezlo starych Cormyrskych kralu.... Jiz po 13 otazce ji velice rozhorcene vrazim do ruky zezlo.. vedom si ze jsem se stal tercem podvodu, ktery ale nemohu dokazat aniz bych dokazal cist v jeji hlave... jeji odpovedi byly neuplne a zastinujici a v jedne odpovedi ji dokonce podezrivam ze zamlceni informace.. ale podezreni neni dukaz..... a ani ja si nemohu byt jisty.. Tyrovy mlyny ale melou pro kazdeho a pro kazdou svini se vari kroupy... jednou si pro ETEL prijdu...
kdyz bych mel shrnout co jsme ziskali vejde se to na par radek:
-Zdroj temnych sil sapajicich se po durnvelskem hvozde prameni z vili divociny a je opakem Ethel..
-na tomto ostrove jsou dva pruchody do vili divociny o kterych vi.. jeen nedaleko a druhy na severu..
- sily pusobici v durnalskem lese plnici vuli temneho opaku Ethel jsou Elfi krev, goblini a take naznacila ze jeji opak ma kontrolu nad tremi stiny..stiny co se pohybuji bez sve predlohy

Pokud jsem na neco zapomnel pak se u Tyra omlouvam, ale jeji smrad vychazejici z jejich ust mi jiste pokazil cely tyden...

(zde bych mimo zapis vypichl Merlinovi poklonu a omluvu aby to nebrakl osobne,,, podarilo se mu zahra babici tak verohodne ze to nadzvedlo i Zbyndu natoz Landera.. Plne vystihl povahu a podstatu babice )

Plny emoci a rozporu si vryvam cestu do mokrad kde hvozd uz opet zacal provade sve naschvalnosti...



Konejme často projevy vstřícnosti a lásky těm, k nimž je naše přirozenost méně nakloněna.
sv. František Saleský
7.11.2018 08:22 - Babaj
4.-5. Uktar (Listopad) 1499

cesta hvozdem se opet vlece v naschvalnostem lesa a oetovne prekroceni reky je vzdy neprijemne jako vzdy... Ale nakonec se nam podari vesnici nalest..Teren pruzkumem zjisti nepritomnost vrku a valecniku.. tedy par valecniku zustalo aby strazilo zeny , deti starce pribytky a asi vchod do stareho dolu...
Kdyz se chystame na na zisk informaci prekvapi nas Patrne Thieflinska zena Neeshka.. je to ta zena co terena narknula z loupeni kone.... Nastesti v ni nevidim nic zbesileho, ci jinak pokrouceneho krom jejiho smyslu zivota a mamonarskeho hada kolem jejiho krku a duse stahucijo ji smerem k propasti.. Avsak ti to lide nebo bytosti jsou jmi vetsinou uz tak nakazni ze neslysi na napravu jejich smeru pouti.... samozrejmne.. zhledla se v oloupeni goblinu... nemam nejmensi pochybnosti o puvodu gobliniho pokladu po kterem Neeshka pase a nbizi nam sve zvrhle sobecke navrhy na deleni nejake ppochabne koristi z loupeze. V tomto lese mne snad nic neprekvapi... a vdecen za jakoukoli púomoc pri zachrane oblasti ji malem i kyvnu na pochybnou nabidku nejakeho nesmyslneho rabovani... zajimavejsi mi prisla zminka ze pred par dny videla nekde v lese projizdet gobliny na vrcich... jeji zistna vstricnost vsak vyvolala jeste v dozvanejicim rozhorceni z Ethel mou vlastni vlnu emoci a jak jen nejslusneji jsem v te chvili dokazal a k tomu mi Tyr dopomahej, ze budu muset opet navstivit Vanara... Poslal jsem ji k sipku a vyrazil do vesnice.... mistni goblini byli opravdu prekvapeni a ja sice plny hnevu bych rad uvolnil tohle napjeti ze sveho tela, ale dle uceni sveho radu a Boha jsem udrzel svuj temperament na uzde... Mistni saman se s nami nakonec setkal tvari v tvar a patrne bazen z toho, ze zde stoji nekdo koho bud povazoval za nekoho kdo je pozval z hor.. nebo mozna pozdeji kdyz mu doslo ze jsem ten koho jeho goblini meli zabit v jeskyni... Ale rozhodne nam prozradil ze jeho goblini odjeli pred par dny jak si velky duty strom pral a dle doprovod velkeho sedeho vlka, jenz si pro ne prisel, odesli na shromazdiste, aby jim bylo dostano slovu, ze jim bude dopran novy domov z kamene...doporucim jim aby si pozbirali sve veci, deti a zeny a byle muze a vydali zpet do svych domovu, jinak je tu neceka nic jineho nez setkani s panybohy...
Poverim trena v nalezeni stop nemale skupiny vrku a goblinu.. ale marne.. musime ted zpet do Kael Kalidiru.



Je více moudrosti v přírodě než v knihách.
sv. Bernard
7.11.2018 08:37 - Babaj
6.-7. Uktar (Listopad) 1499

Opetovne prekroceni reky.. Mozna zde necham casem postavit most.....

Ale nakonec po poledni druheho dne opet brany Kael kalidiru.. Nastesti u brany je jeden z muzu z Legihtu .. ihned vim ze je zle... oznami nam ze Aivar dnes odjel asi s dvacitkou muzu na inspekci jizni silnice a blizkych vesnic.. A huerina pry take dnes videl letat pres hradby.... Ale jak je na tom Huerin s alibi pro prdesle dny nevedel, ale zkusi se poptat... mym musime na jih za Aivarem.. Neeshka... hned temer u brany se chyta vjet do bran. ale kdyz nas spatri pokusi se radeji pomene obtezkaneho kone... neznameho legihtskeho puvodu otocit... kyz zjisti ze jsme si ji vsuimli a oslovili, nezdraha se s nami zapojit do hovoru... Opet citim mluvit rozeklany jazycek mamonskeho sverace kolem jeji duse, ale citim take jeste zbytek dobra hadu vzdorujici.. Videla dnes Aivara a dokonce zahledla i Huerina dole jizne po ceste...
ujizdime co se da,, nase unavene kone jeste trochu primejeme k prodlouzeni cesty.. ale jen o par hodin... nemuzeme si dovolit aby nebyli schopni zitra opet vyrazit..
Netrpelive najdeme taboriste.. Od jihu k nam klopyta mala postavicka.. pripravim kouzlo pravdy a vyckame az k nam Antola Pillark dorazi... Jsem velice rad a ulehcene prijimam jeho donrou vuli a take potvrzeni vyvraceni jeho kriveho obvineni ze zrady.. vse nyni ukazuje na Huerina.. Take druid schopny promen a kouzel divociny. navim mu pry vojaci z kael kalidiru pred mnoha lety zabilimatku. elfku.... Navic jeho nenavist vuci civilizacnim vymozenostem kamenych mest byla patrna uz v hostinci pri nasi byale navsteve...Navic pokud byli jeho schopnosti posileny at uz Opakem ethel nebo mozna i kramerovou knihou.. je mozne ze prave on je tou pazi vedouci ho za pomstou nebo jen za navracenim rovnovahy prirody tim ze svrhne kamene mesto.. Nic naplat je dulezite se postarat o nej ale i o Aivara... Antol se pokusi najit Aivara a my Huerina... vzdy jsem si pral nahanet druida v lese...



Největší oběť – to je oběť z vlastní vůle.
sv. Maxmilián Maria Kolbe
14.11.2018 09:18 - Havran-56
Po prožití dalšího deseti denní na Alaronu. Můj původní strach z neznáma Dernelského lesa již není takový jaký býval. Asi je to tím kolik času jsem již v něm stráviky. Ale co jsme zjistilo jsou v něm místa kam se nepotřebuji vracet jen z velmi dobrým důvodem jako je dům Etel. Setkání s ní mne bude ještě nějakou dobu provázet v myšlenkách. Druhé setkání s Niškou bylo pro mne mnohem příjemnější než první už jen proto že jsem ji nepotkal sám ????. Ale hlavně ji teď viděl i Lendr a nebyla to jen rohatá osoba kterou jsem údajně potkal v lese. Po zkušenosti s Etel jsem si řek že snad nic horšího mne nepotká a rozhodl jsem se připlížit k gobliní vesnici a zjistit jak je na tom. Zjištění že vesnice je bez většiny válečníku bylo na jednu stranu příjemné neměl jsem takový strach o svou bezpečnost. Ale po informacích od šamana tu máme hromadu gobliních válečníku vedeních velkým vlkem. Lendr se pokusí z šamana dostat co nejvíc a následně valíme zpátky do Kalimdoru informovat Aivara. Po příjezdu do města se dozvídáme že Aivar odjel z částí posádky a Lendra hned napadá nejhorší a tuší jeho přepad. Okamžitě otáčíme koně a vyrážíme za ním. Ženeme koně až dokud nejsou unaveni. Poté se utáboříme a hlavou mi běží „jak moc je před námi“ a jestli má Lendr pravdu a Aivara chtějí zabít tak kdo a hlavně kolik jich bude. Tyto myšlenky ni přetrhne příchod Antona je to celkem příjemná návštěva. Lendr ho okamžitě zasypává otázkama. Následně se dozvídáme co se událo po dobu co jsme byli v lese. Po domluvě s Antonem že on se podívá po Aivarovi a mi vyrazíme hledat Huedina. Z dřívějších setkání s Huedinem jsem si všiml že mu vadí že zde poblíž lesa stojí město. Druhý den začneme hledat Huedina. Nakonec ho nacházíme v místech starých menhirů. Od něj se dozvídáme že podle něj je svět v nerovnováze a je nutné to řešit. Jediným řešením podle něj je radikální řez. Toto řešení mne ani Lendrovi nepříjde jako správné. Dochází na bij Huedin si stále stojí za svým. Když se Lendr snaží přiblížit k Huedinovi napadne ho blízky strom. Náhle mi dojde že tento boj bude dlouhý. Ale Lendr se dál žene k Huedinovi. Ten začne provádět nějaký rituál vně kruhu kamenů a náhle se sesune k zemi. Než se stihnu pořádně rozkoukat útočí na nás stromy. Nakonec se nám podaří až na jeden všechny poslat k zemi. Ale při útoku na ten poslední mi příjde že mu mé šípy vůbec nevadí. Napadá mne že by mohl být nějak spojen s Huedinem v kruhu. Dojedu až k kruhu a seskočím s koně po Huedinovi tu je jen kupa kořenů a mechu. Začnu kořeny a mech vytrhávat a hledat Huedina. Snažím se být co nejrychlejší když vidím jak Lendr sám drží strom a ten mu zjevně obstojně odolává. Podobny nápad měl i Gerry a pokoušíme se Huedina vytrhnout z země. Mně ani Gerrymu se to nedaří tak ho Gerry vezme mečem. Je vidět že je to již jen schránka a to nejhorší je že s stromem to ani nehlo. Co teď. Co teď! Zkusit zbytky těla spálit a třeba se něco stane. Gerry tělo poleje olejem. V nastalém zmatku úplně zapomínám že nadně batohu mám křesadlo. Chvíli zmatkuji a hrabu se ve věcech. Hurá mám. Zapálím olej a nic. Super co teď. Lendr zakřičí „pochodeň“ nepřemýšlím a jednu zapálím a hodím mu ji až v letu mi dojde že to až tak dobrý nápad nebyl. Dopadla vedle Lendrova koně. Gerry hodil na poslední strom flakón s olejem a já si zapálím další pochodeň. Nakonec se nám povede strom zapálit ale vypadá odhodlaně. Stalo se co nemělo strom poslal Lendra k zemi a já s Gerrym jsme nevěděli jak ho zastavit. Musíme pryč. Hned jak to šlo vykouzlím „Bobrůvky“. Gerry se snaží stabilizovat Lendra a vypadá že se mi daří. Jednu strčím Lendrovi do úst. Hned co je Lendr při vědomí pokusíme se prchnout. A nakonec se nám to i podaří.
14.11.2018 10:15 - Babaj
8. Uktar (Listopad) 1499

Po rozbresku a ranni modlitbe je vse hned svetlejsi, Slunce opet vleva vice sil do zil a my jsme pred velkym rozhodnutim.... Kde ho jen nait. Huedin jiste sve plany sprada a my jsme v oblaku nevedomosti, kde....
Vyrazime zpet v Kael Kalidiru... pokud ma neco za lubem, nebude to v osamoceni lesa.. Pokud obhlidka usedlosti je zaminka k necemu co zatim nechapeme. drobky cesty k pochopeni jiste musi lezet prave v Kael Kalidiru.. Preci jen jestli jsem tomu aspon trochu rozumnel.. Bylo a je Kamene mesto jeden z hlavnich piliru podpirajici jeho
neznamy cil... prd polednem jsme opet na brane ... Hledka je obmenena a o Huedinovi nic nevi... Prvni zkusime hostinec u Sekery.. Zde take o huedinovi mnoho nevi.. ale preci jen pri vysloveni toho jmena se ozve jeden stamgast.. jeho jmneo je Filtr a je jednim z vyslouzilych vojaku Velkokrale Kendicka nyni farmaricim v okoli kameneho mesta... Povedel nam o Huedinovi a jeho navsteve na jeho farme. Nabadal ho prdesly den ke stazeni do mesta pri varovani pred nebezpecim v okoli .. Podle Filtra by mohl dale navstivit stareho Montyho... Take vyslouzileho veterana ktery farmari pobliz Kael Kalidiru... Navstivim jeste naseho pritele od vcerejsi brany .. Najdeme ho v kasarnach odpocivajiciho po sluzbe.. chapu ze je rochu nevrly, sotva par hodin spanku a ja si dovolim honechat probudit.. Hluboce se mu omluvim a pokusim se mu vysvetlit nalehavost situace.. Nicmene se jeste nez sel spat poptal svych kamaradu. le nikdo od vcerejska Huedina nevidel.. Pokusim se mu nahradit usly spanek stribrnou minci a vydame se za vracejicim se Filtrem domu na pri nasi ceste ke staremu montymu... Na brane nam jeste smer upresni Ernest, Montyho mladsi pritel jeste nezamiril na vejminek jako ostatni veterani... U montyho se dovidame i o dalsich osadnicich .. vetsina jjsou stari veterani.. tedy aspon ty hlavne Huedin jakoby vyhledaval.. nebo aspon prednostne... Odtud Huedin vyrazil na sever k vice vzdalenemu Kaprunovi nezli k blize posazenemu u pobrezi Wilimu... Wily ale nebyl veteran... Mozna v tom bude i nejaky kus odplaty za jeho matku? kdovi... dozvidame se o dalsich farmarich Bentr, Molč, Vavnir Flejvr a o nejvzdalenejsim na pobrezi Trakovi..
Po kratke rozvaze se vydavame po rozlouceni k Trakove farme.. je necelych 5 mil vzdalena... najit ji nebylo obtizne.. ale rozhovor s nim je obtizny... je nebezpecne opatrny a ani nas nepusti do dvora. jen k pomyslnemu bilemu kameni... okamzite mne i slove napada , nemam mu to za zle... spojuje mne s rezniky z Sandersteadu.. moc se snami nechce bavit.. ale snadaby se naz uz konecne zbavil prozradi nam ze Huedin tu byl pred par hodinami a zjevne ujizdel k posvatnym kamenum na sever odtud.
U kameneho kruhu ho take zastihneme... Nepredstira a nepopira svou ucast na cinnostech ze kterych ho podezrivme... Je fanaticky zameren na stary rad. etry kazdou zmenu vidi jako plevel ci parazit na prastare matrici puvodniho radu... Absolutne nedokaze pochopit potrebu a nutnost vyvoje... tento rad je prastary a uz neni shopny uplne obsahnout nutne zmeny ke kterym dochazi.. je stary a skostnately. a tudis je nuty jej nahradit... radem v kterym bude muset prijmout nezastavitelny vyvoj civilizace a skloubit ho s radem prastareho tvoreni... Ale stejne jako on nedokaze pochopit dymiku radu... nedokaze mne presvedcit v spravedlivost jeho cineni ... Napada dokonce meho pritele Terena , kery se v boji za stray rad vydal jinou cestou...
Huein se nestiti pouzit jakkoli temne sily a vyuzit oslabeni sil dobra aby radikalne nahradil mistni osazenstvo za mnohem tryznejsi... o osazenstvo co podle nej se podle stareho radu chovaji, ale podle mne nechape, ze oni se tak nechovaji.. je proste nezajia a pokud by zde cely hvozd splal plameny , bylo by mu to jedno...
Je na case se posunout dal.. Huedin na mou vyzvu k zatceni a dopraveni pred Velkokrale odpovida odmitnutim... schovan za menhiry pri pokusu o zatceni se dovolanva ochrany MAtky, jez sam pomohl oslepit... matku jez san nechal pospinit stinopadem.. Ale Matka ho vyslysela prijala jho objet... Huedin se odevzdal zemi a ta povolal sve stromove ochrance... Tim nejvetsim ochrancem si nejsem uplne jist jestli pochazi od Matky, podezdrivam jeste jinou magii o projev... ale je to jen stin na zadni casti mysli.... boj je to tuhy... zbrane nejsou temer vubec ucinne.. jen magie... nakonec se zdaohen byt velmi ucinny,, ale i tak se ohromnemu ochranci dari plameny hasit... jeho ohromna regenerace skrze koreny je nad nase sily.... kdyz zjistuji ze i ostatky Obetuvsiho se Huedina jsou spaleny... Smirime se s matkou a ta .. nad ona odvolava sveho ochrance a my napokrai sil ustupujem na blizky pahorek...

Blizici se postava rozptyli nase znavene zadumani...


Dobrý se učí od špatných, ale když pozná jejich chyby, napravuje se.
sv. Jeroným
18.11.2018 19:22 - Torrin
8. Uktar (Listopad) 1499

Je zde nový den, jenž nám vlévá nové síly do žil. Je bezprostředně nutné najít a zastavit Huedina. Jenže, kde? A co vlastně má za lubem? Jako nejlepší začátek pátrání se nabízí návrat do Kael Kalidiru.

Při vstupu do města neregistrujeme, žádnou známou tvář, které bychom se na Huedina poptali. Třeba během dne na někoho narazíme nebo najdeme. Další cíl jest náš známý hostinec U Sekery. Ptáme se hostinského, ale ten pomalu netuší ani koho hledáme. Ovšem štestina tomu chtěla, ozval se jeden z farmářů, který právě dopíjel svůj mok.

Farmář nese jméno Filtr a zděluje nám, že Huedin byl u něj na farmě. Prý ho varoval před jistým nebezpečím. A radil mu, aby se uchýlil i se svou rodinou za hradby hlavního města. Filtr jako bývalí vojenský veterán však odmítl. Cítí se být na tolik schopný, že si své polnosti a rodinu ochrání sám. Po dotazu, ke kterým farmářům by ještě mohl Huedin mířit, jsme se dostali ke jménu Starý Monty. Opět vojenský veterán, který se uchýlil k farmaření. Jeho obydlí je nedaleko od města. Vlastně nejblíž ze všech farem.

Po ukončení rozhovoru s Filtrem se naše skupina rozchází. Lander s Terrénem se jdou podívat po známém Ernestovi, který pochází z řad vojenské obrany hlavního města. V předchozích dnech prý slíbil Landerovi zisk informací o Huedinovi. Já se pokusím zjistit jakým směrem odjede Filtr z města, ať máme výchozí směr k Montyho farmě.

Jsem si svými schopnosti zloděje natolik jistý, že při nejjednodužší sledovačce jsem v tu nejdebilnější možnou chvíli zakopl a s hlasitým nadáváním sebou hňápl ne zem. Samozřejmě že si mě všimli úplně všichni. I Filtr. Naštěstí jsem to zakecal, že jdu stejným směrem. Buď jsem tak dobrej a nebo mu to prostě bylo jedno.

Nicméně, motám se k bráně, kde čekám na zbytek družiny a pokukuji, kam vyráží Filtr. Zanedlouho Vidím Landera a Terréna. Očividně v zisku informací byly stejně úspěšní jako já při sledovačce. No nic, vyrážíme za Montym. Beztak se dozvíme uplný hovno. Ale lepší nápad nemáme.

Montyho farma je opravdu blízko. A samotný farmář je v celku příjemný chlapík. Hudein tu taktéž byl předchozí den se stejnou nabídkou jako u Filtra. A rovněž si vyslechl stejnou odpověď. Opět se ptáme Montyho, kde by byla možnost Huedina dostihnout. Monty nám dává tip, jet až k pobřeží. No nic, opět nic lepšího nemáme. Vzhůru do sedel. Teda po vlastních. Aspoň já.

Konečně pobřeží. Nohy už mám zaražené až u krku. Toho koně nějak budu muset pošmelit! Dokonce nacházíme i Farmu o které nám Monty říkal. Prej Trackova residence. Tak tenhle chlapík není tak příjemnej jako Monty. Při rychlejším pohybu by nás snad prostřílel šipkama všechny. Nicméně se dozvíme, že Huedin tu před hodinou byl a následně odjel směr stareé Menhyry.

Na nic nečekáme a vyrážíme tam. Již zdálky si všímáme uvázaného koně. Sakra proč jezdí na koni, když umí měnit formy? No nic, jeho boj. Postupně se přibližujeme blíž a blíž k Menhyrům, když najednou nás zastaví Huedinův hlas. A začne něco šíleného. Slovní souboj dvou umíněných mezků! Když pominu, což jde těžce ale přeci jenom, co Huedin nejspíš způsobil podáním jistých informací určitým bytostem. Tak včem je rozdíl mezi Paladinem Landerem a Druidem Huedinem?

Oba chtějí dobro, spravedlnost a řád ve světě. Ani jeden neuznává víru a pricipy toho druhého. Naprosto nemožné, aby dokázali vytvořit kompromis. Už se jen nabízí otázka, kdo z těch dvou je větší extremista? Ten který je mocnější a nebo zooufalejší?

Tyto myšlenky musí stranou. Boj je očividně nevyhnutelný a Huedin svou zoufalostí nebo šíleností rozpoutal něco strašlivého. Musí to být zastaveno.

Boj je velice drsný. Huedin se objetoval Matce a vytustil na nás opravdovou sílu stromů. Na vítězství v tomto souboji zdaleka nemáme. Musíme se vzdálit. A to rychle!

Poslední bojující strom, když nás pozoruje při ústupu se otáčí a vrací se na své původní místo. Buď se Matce zželelo našich životů a nebo ten strom to přestalo bavit. Nicméně jsem opravdu rád že dýchám.
13.12.2018 15:06 - Babaj
9-14. Uktar (Listopad) 1499

Rano po ranich modlidbach a meditacich pohrbimme ostatky Huedina... Pomodlim se za jeho dusi.. Presvedcime se o odezneni matcina objeti tohoto mista a vydame sse na cestu .. Zastavime se v kael Kalidiru.. Novych zprav je pomalu a tak se vydavame vedeni Lupulou po ceste az do Bounty kde zanechame Terrenova kone.. Postupujeme pak dale hvozdem, kde na nas stale musi lupula cekat.. ale i tak diky ni postupujeme rychleji... misto blizkosti stinu nas ohromui svym stisnenym dojmem plnym sedych myslenek a zatuchleho pachu..lupula nas zde opousti. a my pohledneme na tri veze .. Zda se ze nepatrne kazda vez je zahalena do barvneho oparu... ktery pripomina zelenou zlutou a cervenou barvu.... kazda vez m anadech jedne z barev... opevnime svou mysl a vykrocime do udoli... temer okamzite na nas dolehne vliv vezi.. jakby nas pohltili svou moci neznamy hlas po mne chce volbu barvy .. zaroven je zcela zrejme ze vestba tri se zacina naplnovat.... kazdy z nas musi volit jednotlivou barvu a take je na nas abychom vychylili misky vah sil... mi pratele ale zda se tapou ve svych rozhodnutich je tezke nakonec jejich nerozhodnost vybalancovat.. nakonec jsou volby uskutecneny a kazdy z nas tri je vrzen proti svemu souperi.... muj cerveny oponent je zda se nemrtvym s kouzelnym nadanim, ale i ta nakonec pada pod ostrim meho mece a mne neco vtahne do mista boje Gerryho se svym zlutym nepritelem.. Gerry na tom neni dobre.. Ale nakonec se pridava i Terren, jenz premohl toho sveho a byl privaben sem... Ale ani on nevypada v dobre kondici... Gerryho souper umdleva a razem jsme premisteni do ponure sine s padlym andelem Jangerou Znecem... cas se opet zastavi a jen svym ppomalym tokem k nam doleha jednotlive Jangeruv hlas zkoumajic a nabizic dohody a vyhruzky ...jen kazdemu slibuje neco jineho...Ujistim ho o pevnosti meho rozhodnuti zakoncit jeho zlem pohanene aktivity a Znec se zda znechucen svou nemohoucnosti zvyklat me presvedceni... cas nas opet pusti a prvni slova ostra jako roztaveny nuz pronikajici mi kuzi a masem zazni z jeho ust.. Tebe tedy propoustim a Terren s pokrcenim ramen mizi.... V tu chvili je mi jasny konec vestby a uspech Znece...Presto v sobe rozdmycham plamen nadeje a uderim na znece.. Geret z de zustal ale je napul v moci nejakeho predmetu na zemi.. patrne nejakeho sperku... ale zda se ze odolava svemu chamtivemu duhemu ja..coz mi prileva sil do pazi ... ale uz to nepostacilo... sila tri byla znicena a Znec je si vedom jeho moci....

Ani nevimjestli je rano ci to sviti rozbresk nebo jiz poledni slunce.. ale andelska kridla se prehlednout nedaji.. jen ostra bolest zapesti a v kotnicich po hrebech jez nas drzela pritlucene na stromech na dohled Kael kalidiru nam kazi nadhernou vuni a popevek Andela vabici nase duse zpet do nasich tyranych tel...Neda se popsat tento zazitek jinak nez nadherny... presto vracejici se vzpominky pali jako tavici pec... Andel se rozlouci s ultimatem deseti dnukdy mame jeste cas na ukonceni Zlovule znece...A nebo ho proste jen zaplasil prijizdejici Antola Pilark... nevim ale paknahle zmizel.. Antola nam pomohl z nejhorsiho... Ppo Terenovi ani vidu ani slechu.. a geret je na tom hrozive jako ja...Znec nas tu nechal ukrizovat abychom se stali ostnem hruzy v srdcich Kael kalidiranu... ale Andel asi prisel prilis brzy nez by si nas nekdo z mesta prohledl..musime si odpocinout... V kael kalidiru nalezape pohodlnou postel ikoupele... Antola nam v tento prvni den jeste donesl truhlici po Huedinovi plny lektvaru a Lupua se ukazala s kamenem z dutiny stromu...

Ochotně snášej chyby druhých, když chceš, aby ostatní snášeli chyby tvoje.
sv. Jan Bosco
14.12.2018 10:19 - Babaj
15-18. Uktar (Listopad) 1499

Drueheho dne se ozyvaji straze burcujici k obrane... jsme pod utokem... Ale pravdou je ze Terren pomoci magie staresinu z jeho hvozdu sem teleportovan vyvolal tento rozruch malem ho to stalo mavani nozkama ve vevtru za skripani provazu na jeho krku... Musim priznat, ze jsem malem sam tento pokyn vydal... Ale jak uz jsem rekl Terenovi verim na druhou sanci.. zvlaste pokud jsem nenalezl pochybnosti v jeho uprimnem pokani.. Treti se tedy vratil... je nutne se pripravit na setkani se Znecem....
nase vojska se nekde schromazduji aby uderily na goblinni shromazdiste.. radeji neci ani vedet kde presne je... ale plan je jasny .. za tri dny nas Pilark dopravi ke trem stinum a pokud uspejem pokusime se spojit pomoci ukoristenych hlav a vymyslime jak se sjednotit k podpore armady... a pokud neuspejem, pak Tyr s nama..

Žádný rozhněvaný člověk nemyslí, že jeho hněv je nespravedlivý.
sv. František Saleský
14.12.2018 10:35 - Babaj
19. Uktar (Listopad) 1499

Toho rana Pilark prichazi casne.... a my ho nasledujem do blizkeho haje... zde provede kouzlo pomoci nehoz se skrze stromy rychle prepravime az ke trem stinum... Zde se rozdelime... Antola se vraci a my vyrazime za Jangerou Znecem... veze se zdaji bez barev.. jsme primo vneseni do sine s padlym andelem ... Navic je to nemrtvy..Opet se pokousi rozbit silu tri, ale tentokrat marne... Teren a dokonce i zkouseny Gerret obstali... Jangera Znec si je ale stale jisty svym vitezstvim.. ale marne ... ackoliv je jeho sila a moc nezmerna nakonec mi Tyr da dost velkou silu mu zasadit posledni ranu... na kratky cas tesne po prokleti Terrena za krivopriseznictvi se jeste objevi prava andeli podoba Jangera.. nez se postupne rozptyli do vetru.... Zustane po nem jen bila roba a samsir..... Posbiram tyto relikvie a pomodlim se za jeho dusi a at preze vsechno zlo jez bylo skrze nej, vyonano jsou bohove k nemu shovivavi....
Pod plosinou Gerret objevil skrytou mistnost chranenou pasti.. ale je videt, ze o svem puvodnim povolani nelhal a opravdu je zrucny.. ackoliv k tomu vyuziva tkanivo. jeho metoda se sda ucinnou... v tajne skrysi uz patrne veky tleji ukryte poklady z latek, draheo dreva , sperku penez a zda se, ze i nejakeke magicke predmety... vezmem je sebou abychom je vyuzili k boji s temnotou.. Zvlaste v tento cas se hodi tato pomoc vice nez jindy...
Obhlidka okolnich vezi odhaluje tajemna kouzla a ritualy s lidskymi obetmi.. v kazde vezi jsou objeveny ostatky obradne obetovaneho humanoida. navratime ostaky zemi a pomodlim se za jejich duse.. Snad tohle misto dojde konecne spravedliveho klidu... U bile roby jsme nalezli i druhou kamenou tvar... a jelikoz jsme nechali jednu u Pilarka.. nebylo tezke se tedy s nim spojit... okamzite pro nas prichazi a odvadi nas Stromi stezkou k memu prekvapeni do hor, kde se seskupuji sily kAel Kalidiru.. goblini o nas patrne nevi ... do udoli pronikali horskymi tunely a prusmyk do udoli vede ke Kael kalidiru.... Prave odtud hodlame zautocit na udolni goblinni verbez.. Zaroven chceme zapecetit tunely ,aby nemohli zbabeli goblini kam prchnout.....Je cas si dukladne odpocinout a pozvednout moralku pred zitrejsi zteci...




Horlivostí vynahrazuj ztracený čas.
sv. Maxmilián Maria Kolbe
30.1.2019 16:23 - Babaj
20. Uktar (Listopad) 1499

Dnesni den je zahajen jeste pred svitanim. disciplynovane jednotky Kael Kalidiru byly rozdeleny na tri hlavni utocne svazky... Uderne jezdectvo s pechotou opusti tabory jako posledni aby vedli prekvapujici a kladivu podobny uder za svitu probouzenjiciho slunce. Opesala jednotka rychloych bezcu iopustila tabor jako prvni... veleni sveril Antola Geretovi.. jejich ukolem bylo zapecetit tunely aby se rozprasujici goblini armada nemela kam stahnout... Mezitim se na vyvysene pozice nad udolim premystuji i strelci .. Mezi nimi si Teren snad povede na vytecnou...
Za prvniho paprsku ozarujici nam zada a goblinum oci v udoli nase jizda vyrazi na krvavou rez.... Bitva se protahuje do hodin a je jasne ze k tunelu zacinaji proudit bojechtivosti zbaveni goblini v jednotnem toku... Jizda se snazi probit k tunelu.. pechota za nami nam kryje zada.. Ale bez pocatecni rychlosti se brodime goblinimi tely prilis pomalu... Nastesti se konecne zacinaji z uboci hrnout i jednotky ktere uz davno meli byt v tunelu.. Konecne se tunel podari uzavrit.. Bitva se tahne na dalsi hodiny.. V ktere jsme sice zlomili vuli nepritele bojovat, ale ucelem utoku bylo je zlomit uplne... za zbehlymi gobliny byli vyslany pronasledujici jednotky pruzkumu... Ostatni propukli v jasod nad dlouho ocekavanou viteznou bitvou....
Do vecera jeste je odklizeno bojiste ... Goblini jsou trideni ke spalu a padli vojaci jsou nakladani na povozy k pohrbum v Kael kalidiru.. povozy pak nazpet dovezou kameniky a material k zazdeni tunelu...
Po bitve jeste s terenem zahlednem na mile daleko podezrelou popstavu pozorujici byvale bojiste.. Myslim ze to nebyl spokojeny postoj.
Aivar odjel po bitve, my se zdrzeli pres noc a pozorovali slavici zbytky vojska.






Pokud žije někdo sám, lehko se může považovat za svatého; až ve společenství pocítí, jestli je opravdu pokorný a trpělivý.
sv. Terezie z Avily
30.1.2019 18:17 - Babaj
21. Uktar (Listopad) 1499

Rano za jitra jsme jiz v sedlech a mirime do Kael Kalidiru. V predvecer se setkavame s Aivarem a probirame dusledky nasich cinu.. Aivar pak jde promluvit s Velkokralem.. Nase vecerni setkani doprovazi i Velkokralovna Estrid. Nase uspechy s Durnvalskym lesem upoutalo pozornost velkokrale.. Odmitli jsme zmirneni trestu pro me Radove bratry.Je nutne ocistit jejich jmeno a dokazat jejich nevinu o niz jsem pevne presvedcen.. Lec chybi dukazy.. presto se jim dostava zmirneni pobytu v Kael Kalidiru na prijemnejsi celu. Velkokralovna Nas posleze opousti. Teren zahledl pri louceni jeji skryvane trapeni...
Pri uvahach o dalsich tazenich se rozdelime.. Ja navstivim sve bratry v radu a starvim s nimi dlouho do noci debatou o situaci a v modlidbach... Teren a Gerret se vydavaji do hostince si doprat nocniho ruchu po svem.. Teren se uzamkne ve svem pokoji a rozhodl se radeji uchranit sve spicate usi a sel spat.. Geret se nechal unest veselim z bitvy a veselil se s ostatnimi v Hospode... Mimojine mezi hosty byla Neeska.... Rano se nam pokousela prodat malicky a konecky prstu samanu z bitby a jine cetky...Je to podnikava dama , ktera to patrne umi i s magii.. ale mam obavu o jeji budoucnost... Dlouho se neda zneuzivat naivita lidi...Presto mne prekvapila, kdyz zaplatilka utratu za vcerejsi pijatiku za celou hospodu.. Musim uznat ze jsem z ni trochu zmateny.. Pokud v tom opet neni nejaka nekalost...





Nejkrásnější díla Boží a nejvýmluvnější v našich očích jsou tři: kdysi na začátku stvoření, nyní vykoupení a v budoucnu věčná sláva.
sv. Bernard Clairvaux
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096679925918579 secREMOTE_IP: 3.133.137.169