Merlin
11.2.2016 10:46
Kampaň: Deník rohatého
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
11.4.2018 11:21 - Babaj
27.Mirtul (Kveten) 1494

Jiz od rozbresku uhanime smerem k rozrypanym planim, kde zvolnime a konim ovazeme kopyta prikryvkami .. zda se ,ze z kopcu necim vyhnani hmyzoskripaci si nas nyni nevsimli a nebo z jineho duvodu na nas nezautocili. My se dostali az do kopcu... Zde byli i podle Attiky videni... Nyni zde panuje podivna pochmurna atmosfera a vse je tak tiche a ani ptacka zde neni k zahlednuti ci zaslechnuti.. Jeskyni jsme objevili.. Majestatne se tyci a dokoran otvira sva potemnela usta.. i kone zde zacinaji jancit a mne primo nadavuje z pachu rinouciho se z utrobi jeskynniho nitra.. Nechame Rokanova panose hlidat kone a vyzbrojime ho signalnim rohem.. Doufaje ze je schopny posoudit vlastni sily a nebezpeci se ubirame do temnych utrob skalniho chladu.
Ticho se v prostorach Jeskyne jeste umocnuje a vyrazneji k nas doleha vzdalene klepani kapek o vodni hladinu narusujici bolestne ticho....
jeskyne je dlouha ,ale po nekolika sazich narazime na trosky dvou povozu.. patrne pozustatky vozu jimiz dovezli hlinu. jeskyne usti v sirsi konecnou cast s dvema jezirky vody do niz ze stropu odkapavaji kapky vody... mOdprna zemina je naromadena po zemi .. Jen po okrajich jeskyne je uzky pas oddelujici hlinu od zdi...
Zustavam v usti tohoto rozsireni jeskyne a hlidam oba smery... v hline rozeznavam temer desitku podlouhlych valecku... mohla b y to byt tela.. Rokan s Ornim obkruzuji mistnost a snazi se najit dalsi naznaky zdejsich zkutecnosti... Rokan v zadni casti prestava byt obezretny.. Zda se jakoby zklaman , ze nic nevidi bez skropuli slapne do hliny...
Jakoby cela jeskyne na tohle cekala a valecky vytryskly gejzirem hliny jak se z ni roji zombie.... Nejsou to vsak jen zombie... Klube se z ni i tvor s satkem pres oblicej a proste, sede ,dlouhe vlasy mu splyvaji na ramena pokryta poloplatovym brnenim... Tasi dlouhy zariveny mec privita nas temnym hlasem....Řež na sebe neda dlouho cekat.. zombie jsou tuhe a ja vyzvu nasledovnika Orkuse Nasira Alfata , tak si plechova huba rika, na souboj... na vetsinu souboje prijima, ale k zaveru kdy je boj opravdu vyhroceny se stejne obraci na Orniho a temer ho vysaje z zivoti sily. Ovlada nejen svou zbran, ale i temnou silu kterou dokaze vysavat zivotn silu... Boj v Hline je podporuje.... kdyz uz je temer jasne ze dokoncime nase stretniti vitezne,, zacne vyvolavat jmeno Kristal ... ale po chili mi dojde, ze je to spis jeji proklinani... jeste nez dopadne posledni rana.. ozve se roh a Brain, Rokanuv panos dava na vedomi novou skutecnost...
Nasir Alfat umira nadvakrat.. nevim co mu dava takovou silu drzet se na tomto svete, ale ukoncuju to odtetim jeho hlavy.. rychle ho sejmu z hliny na pevnou zem, popadnu hlavu a bezim k usti chodby, kde se uz formuji maji pratele.. dostihnu je ale jak se snazi stabilizovat Braina....Pozdeji Brain vypravi o stvoreni teny s kridly a ocasem, ktera vysla z jeskyne a zautcila na nej kopim....Rokan tvrdi ze ji zahledl nad jeho telem a jeste pronesla smerem k Rokanovi, slova opetovneho setkani...

vynosime tela zombii z jeskyne a pomoci dreva z povozu je spalime.... pokusim se znicit cast pudy zehem, ale na pudu to nema vliv,, tedy na jeji prokleti....Jsem trochu bezradny na takove zlo se citim bezmocn a to mne rve ze vseho nevic... mucen svou nedokonalosti zde travim vice casu nez je asi nutne... Rokan uz zacina byt neprirozene netrpelivy.... nni kdyz se nad tim zamyslim,, jeho chovani zacalo byt podezrele uz od chvile kdy nezodpovedne vkrocil na hlinu... tedy iod doby jeste pred timto cinem se neco muselo stat co mi uniklo.. Rokan je evidentne jiny.... jeho zadumcivost a beznadejnost je alarmujici... nicmene bez dalsich nastroju a nebo nekoho svyssi moci se s timto ,mistem nevyporadame....Muci mne to jeste vice s pomyslenim ze tajemna Kristal take vi o tomto miste a jiste vi i lepe jak hliny vyuzit....

tyto muka prozivam i pres nas spolecny odpocinek zde, ale ani pres noc nenalezam odpoved na svou nedokonalost.....




Jestliže chceme všichni rozkazovat, kdo pak bude poslouchat?
sv. Jan Zlatoústý
19.4.2018 08:02 - Babaj
26.-27.Mirtul (Kveten) 1494



Rano je Rokan jako vymeneny... Ale stale to neni Rokan... jakoby netrpelivost zastinuje jeho mysl. je zbrkly, unahleny a umineny.... tohle vsechno u lidi bytostne nenavidim.. Jakoby nekdo vedel co mne dokaze rozrusit....radeji volim cestu oklikou.. dokud nenajdu zpusob jak mu pomoci... vyzkousel sjem ochranu pred zlen, neni to sice jiste, ale mohlo by mu pomoci oproti zmameni a posedlosti..Ale zda se ze tohle neni tento pripad....
jedeme tedy oklikou zpet... k veceru jsme opet urozpolceneho stromu kde preckame noc.
dalsi den je Rokan opet plny apatie a beznadeje.. Kdyby aspon umel v apatii drzet pusu... drazdi mne kazdy jeho beznadejny vyrok..
V dirku je to snad jeste horsi.. necham ho chvili bez dozoru a uz promlouva k osadnikum... Musime z Dirku.. tedy az zitra, dnes jeste preckame v Dirku..
Probirame situaci s Archibaldem... Sveri se nam ze podle popisu jde o tvora s kterym se uz setkal... zvlastni je ze zminil jeho citlivost na denni svetlo..A nyni si vybavuji tu podivnost s jeho hlavou, kera se v slunecnim svitu rozpadla na prach...
take jmeno Nasir Alfat mu neni uplne nezname.. je to uz hodne davno a byl to jeden z vojaku Jiznich vladcu.. evidentne by se nemel dozit dnesnich casu v prirozene forme.
O Kristal nic nevi.. sepisu depesi pro sve predstavene v radu a vyuzivam sluzeb Archibaldova posla...










Napomenutí jsou jako puštění žilou či jako lék, který má vyléčit nemoc.
sv. Vincenc z Pauly
19.4.2018 08:18 - Babaj
27. - 29. Mirtul (Kveten) 1494


Odjizdime k Mlynici kde se pokusime sejmout anomalii z Rokana.. Podle Archibalda se toho lze zbavit i vlastni cestou.. ikdyz z vlastni zkusenosti se svym pritelem je mozna i dalsi faze. a to nejak zurivost v niz by nedokazal rozeznat i sve pratele... jestli to ma dalsi fazi nevi ani Archibald... jeho postizeny pritel v teto fazi pry skonal,ale nikoliv timto jevem ale zbrani v boji...... Zda se ze se Rokan snazi vzdorovat... vidim ho ted pilne cvicit se zbranemi dle vyberu zoldacke skupiny a vidim ze i Brain se zdokonaluje.. Jen mne tizi stale myslenky na nase nedokoncena poslaní.....Obzvlaste kdyz se nemohu dockat odpovedi z radu...Orni se nabidne s moznosti jit zjistit neco vice po svem do Brodu... Musime taky zjistit proc se tak dlouho neozyva Tarog.... S tezkym srdcem ho poustim samotneho do Brodu.... Vyckam na posla ...

nez ale staci odjet nas zastihne prosba od Sira Archibalda. Ma obavu o sve osadniky kdyz se v blizkosti osady presidlili takovy brouci s krvelacnou povahou... Nevahame ani na chvili...







Velmi těžko se dá vykořenit to, čím kdo nasákl v mládí.
sv. Jeroným
25.4.2018 13:52 - Babaj
30. Mirtul (Kveten) - 1.Kytorn (Cerven) 1494

Zajedeme do Dirku pro zasoby a hlavne dat siru Archibaldovi na vedomi ze jeho obavy se budeme ze vsech sil snazit rozprasit. V dirku take zastihneme posla zajimajiciho se o Rokana... rokan obdrzel dulezitou depesi od sveho radu a ikdyz s tezkym srdcem odjizdi.. Doufam, ze ho bude i nadale provazet Tyrova spravedlnost. Brain odjizdi s nim a doufam, ze se z nej stane dobry rytir.. Z pocitu osameni z louceni nas vytrhnou male deti hrajici si s zabou. Zzeli se mi ji a kdyz mi ji nabidnou jako doprovod na cesty neodmitnu ji.. sice jsem ten den jeste litoval toho rozhodnuti kdyz nakonec z vesnice jeste odjizdim s nekolika jesterkami a netopyrem... Pred odjezdem jeste neopomenu navstivit Attiku v jejim zalari, abych naplnil jeji srdce tyrovou spravedlnosti.. Tady to bude asi jeste nadlouho....pomalu ale jiste s jeji Tyranizaci budu postupovat dal...

Cestu k rozeklanemu stromu a bilemu kameni uz temer najdeme s rutinni presnosti... Zde se pred planinami rohodneme preckat noc... postupne se chvci se zviratky rozloucit .ale zaba si mne z nejakeho duvodu oblibila... presto jsem se pokusil pres vnimani bozstvi
s nimi rozloucit... Ale Zaba... jiste neni zaba.. je to bes....... zajimave ze mi nesmrdela uz drive... Po chvilce mi dochazi ze to muze byt nejaky pritelicek a jedine co mne napada je Kristal.... poslu ji pres zabu opovrzlivy vzkaz a snazim se zabu pripravit o hlavu.. ale jeji tlusty krk vzdoruje memu seku a navic na mne zaba spouli sve obrovske oci az bych si myslel ze mne chce vystrasit..... Povolam Tyrovu moc a za Orniho vysmivani se nam podari zabu pripravit o hlavu... v okamziku smti seale zaba meni v nejakeho odpudiveho raracha nebo nejakeho podobneho dabelskeho tvora. Nacez se pak jeste rozplyzne na podivnou hmotu stekajici pres me prsty na zem.
neni pochyby... jde o pritelicka.... tezko rict.. ale Krysta se rohodne nechystala opustit tohle misto a neco mi rika ze nebude az tak daleko.... Orni navrhne jit se napred podivat do jeskyne.... souhlasim..
25.4.2018 14:18 - Babaj
2.Kytorn (Cerven) 1494



Opet upravime kopyta meho kone prikryvkami a opatrne projedeme planinou...Zda se ze si nas brouci opet bud nevsimli, nebo uz tu nejsou....
V jeskyni je jasna zmena... mizi zemina.... Napovida o tom i nekolik pytlu a jedna lopata.... Prozkoumame stopy ,ale bez uspechu.... pokusim se vyuzit svych schopnosti vycitit hlinu a pokusim se vchodu najit nejake zbytky z prepravovaneho kontrabandu...
Timto jsme odhalili za kroviskem malou cesticku do vysich casti kopce nad jeskyni... Na ni objevime i otrhaneho a unaveneho zarostleho starika jak sse vlece zpet dolu cestickou... je zmateny a je jasne ze je pod vlivem nejakeho omameni ,, nebo posednuti.. nebo jine kouzlo mu zastinuje mysl a nuti ho premistovat hlinu do vyse posazene jeskyne... Zksim mu pomoci od tohoto postzeni oblibenou ochranou pred zlem.. ale bud je kouzlo silne a nepodarilo se mu pomoci a nebo proste je tohle kouzlo na to nepatricne...Ale jiste z nej dostaneme jeho puvod. Je to hostinsky z Dirku....
Prohledame jeskynku nahore... vypada to ze tam travil mnoho dni .. ale sam...tohle jiste nebyl utulek pro Krystal.....Prohledame opet i spodni jeskyni , jestli jsme neprehledli nejaky jiny vychod nebo prote neco... neuspesne....
zajmeme tedy hostinskeho a nasilim ho odtrhneme od praces hlinou a odvezem ho na misto naseho posledniho spanku pobliz jeskyne....Pripravime se na noc.. Mne to neda a pokusim se pred odpocinkem jeste pomoci hostinskemu pres ochranu pred zlem... Znacne potesen vidim ze mysl Hostinskeho se rozjasnila....VYpovida nam svuj pribeh.. jenz zapada do vypovedi zbylych vyslechnutych.. Nutno zminit....On sam trpi zavisti a mamonarstvim.. coz neni nic za co bychho odsuzoval, ale byl presvedcen ze sir Archibald neni vhodny vudce pro osadu a ze bohatstvi krabiho trhu by se svym umem obchodnika dokazal mnohem lepe a lukrativneji vyuzit... rozhodl se ted ze musi podniknout kroky k tomu aby oslabil pozici Archibalda a sam se pak mohl protlacit na jeho misto.
Pri ceste z brodu Dyky do Dirku ho pri nocnim sezeni navstivila plechova huba... A slovo dalo slovo a Plechova huba pomohla s desivym planem... Hostinsky koupil od plechace i dva svitky na oziveni nemrtvych.. Objednal si take dovoz dvou tel od najemne kumpanie.. pPote co velmi peclive prpravil oziveni dvou zombiku v retezech byl stale strachy bez sebe o deti , ktere to melo vydesit.. Ale k finale jeho planu nedoslo.. Do hry vstoupila divna kraska ktera svym polibkem dokazala divy a on pak ztracel pojem o tom co se deje.. a jen jedine bylo dulezite....CO si ona kraska prala... A tak prichazela kazdickeho vecera a polibkem ho poblouznila..... Ale vzpomina si na jeen vecer co neprisla, ale to ho Plechac svazal a nasilim drzel v jeskyni.. dokud nepsisla opet ona kraska a nepolibila ho.....naposledy tu byla vcera...Necham sepsat jeho verzi pribehu na pergamen a take dodam rozhreseni v nemz se hostinsky dobrovolne vzdava sveho majetku v Dirku a nechava ho v rukou Dirku a tudis osobe ppovolane siru Archibaldovi.. On sam se se skromnymi zasobami vyda smerem na jih kde zapocne jeho zapovezeni z vesnice Dirk ....




Do špatného srdce Duch Tyrův nevstupuje.
sv. Jan Zlatoústý
3.5.2018 12:19 - Babaj
3.Kytorn (Cerven) 1494


rano je sice mlhave a tak se nam zada Hostinskeho vapuga rychle ztraci, ale stejne rychle jako Vapgova zada , tak mlha zanedlouho pote se povznesla ,aby ochranila planinu pred dopolednimi paprsky slunce... dlouho neotalime a hledame vhodne misto pro zapoceti honu na klepetnatce.... Jsme temer s pripravami u konce kdyz zahledneme utlou vysokou postavu elfa v potrhanych a poleptanem kuzi podobnem brneni....Zdase, ze i on na nas narazil pomerne nahodou a jevi zajem o nas zamer sestoupit do utrob planiny... Seznamime se pomerne rychle... tento Vysokohvozdsky obyvatel se vydal prozkoumat oblast oprostenou od zvere a cestou pres planiny byl napaden podobne jako my klepetnatci.. jeho kone to pohltilo pod zem is vetsinou jeho vybaveni a jeho samotneho tito brouci nehezky pochroumali...Ale co bylo nejhorsi s vyse jmneovanymi nesnazemi brouci pohltili i jeho vyznamnou cepici o kterou rozhodne nehodlal prijit.... Rika si Teren Ugrak. Po kratke priprave a posilneni se vydavame tedy spolecne do utrob zeme k vyhubeni plivajicicho hmyzu... nedlouho pote co jsme vesli do stol se na nas dva vrhnou...S lukem to nas novy pritel umi dobre a ackoliv se opet broukum podari nas nekolirat oslive kousnout a poplivat, vychazime ze souboje vitezne.. Vyuzijeme blizkosti vylezu na denni svetlo a pujdeme si odpocinout... S novym elenem se poustime do dalsiho pruzkumu... stoly jsou hrube hloubene a obcas je nutne se prodirat mazlavou hlinou... Ale ne vsechny chodby jsou razene hmyzem a ne vsechno je jen tvoreno hlinou... jedno z takovych mist si hmyzaci Ankhekove, jak je nakonec pojmenoval nas elfi pritel, vybrali za sve hnizdiste... je to ale i misto odpocinku nejakych vyznamnych clenu patrne jiz zapomenuteho spolecenstvi...vajicka haji dva Ankhekove a brani je zurive... nakonec ale i oni podlehnou desti sipu a vysmesnych gest... vajicka jsou nekompromiste znicena... tato kobra ma sice vlastni vystup... ale my se hodlame prohlednout jeste zbytek bludiste... Nez ale odejdeme... opravime , sice provizorne jelikoz nemame vhodne nastroje, ponicenou schranku vecneho odpocinku jednoho z pohrbenych.. Ackoliv nevim o koho jde, za sveho zivota se jiste tesil ucte, kdyz je pohrben na takovem miste a rozhodne ani my nehodlame jeho pamatku a uctu hanobit....Jsme jiz temer na odchodu kdyz zaznamename tichy temer etericky oblak vystupujici ze sarkofagu a prijimajici podobu humanoida.... V prvni chvili v obave z procitnuti zle sily zamerim sve vnimani na nej a s ulvou i prekvapenim citim, ze mi jeho vune nevadi, ba primo naopak....Temer bezmyslenkovite padnu na koleno a projevim mu svou uctu...tezko rici odkud znela slova, ale podekoval nam za projeveny zajem a zprijemneni jeho posledniho odpocinku.....pak se rozplynul a stalo se neco co si stale neumim vysvetlit .. jakovy se ostatni tri vika ostatnich rakvi pozvedla a hrmotne se vratila zpet....
Jeste ted mi zni ten zvu v hlave jako i sila se kterou mne zasahla slova neznameho ducha....citim jakobych dokazal jeho sily vyuzit k lepsimu prozreni v temnotach.... I na ostatnich se jeho pritonost podepsala.. ale jestli stejne jako na mne jsem se uz nedozvedel....
Pruzkum stol nebere konce a k veceru uz znavene vypadneme zpet na planinu....




Nikdy člověk není tak velký jako tehdy, když klečí.
bl. Jan XXIII
3.5.2018 12:24 - Babaj
4.Kytorn (Cerven) 1494

dnesni den venujeme zkousce uspechu naseho snazeni... za sveho kone zaprahnu vetsi kamen a za urputneho klusani a dupani projizdime planinu,abychom prezivsi klepetnatce vyprovokovali k utoku.....Zadny se vsak neukazal a tak se jeste pred vecerem presuneme do opusteneho sidla zoldaku.. do mlyna....



Umrtvování musí činit tělo povolnějším nástrojem duše, proto není nutno je nepřiměřeně vyčerpávat a ničit.
bl. Jiří Matulevič
3.5.2018 12:36 - Babaj
5.Kytorn (Cerven) 1494

Pri vjezdu do Dirku je tezke si nevsimnout radostnejsich pohledu nez kdyz jsme dirk opousteli. I zchromly sir Archibald uz opet sedi na sve nove postavene verande a privita nas sklenici výtečné vody. Predstavime mu naseho noveho pritele a seznamime ho s vecmi stanivsich se od naseho pposledniho odjezdu... Soupis od byvaleho hostinskeho vapuga ho zachmuri, ale tezko rici,jestli to bylo fakty v nich uvedenymi a nebo obavou komusverit hostinec.. nakonec ho sveruje nam... Tato nova zakladna se jiste bude hodit, ale kdo se vyzna v tak starem remesle jako pohostinstvi.. tohle jeste budeme muset promyslet....Muj ocekavany posel nedorazil, ale dorazil jiny... teda aspon si myslim.... zanechal zde u severni brany pro paladina tyra a jeho druzinu cernou truhlici s e starim zezelenalym medenym kovanim... se slovy ,ze si to zapomneli vyzvednout... Strazny jakoby z toho muze ve zbroji citil zapach zeminy a rozkladu.....

Vzhledem k tomu ze vecer uz klepe na zubate vrcholky palisad, vydavame se i my do noveho pripbytku pohostinstvi nalezt teplo vecera.... temna truhlice mne nasleduje s tichym nevyrcenym otaznikem nad vikem.....


Lépe je mít zdravou duši než moudrou hlavu.
sv. Augustin
9.5.2018 08:42 - Babaj
6.Kytorn (Cerven) 1494


rano se presuneme s truhlici do opusteneho domu kde jsme nasli mladeho pohresovaneho Hosika.. Nachazi se hned vedle Dirku a zda se byt betelny ve zdivu a stale jeste se zabednenymi okny. pokusime se truhlici spolecne prozkoumat, ale krom odborneho vykladu Terena ohledne stari dreva... tedy uctyhodnemu stari dreva.. tvrdi ze je to vice nez 250 let nazpet co se tahle truhlice stvarnila..se nic vyznamneho nedovime..
Vezmu na sebe odpovednost a vykazu zbyle cleny nasi druziny ven a pod Tyrovou ochranou a se pokusim truhlici otevrit.. jelikoz nemam klice ani podobny nastroj.. musim si vystacit s pacidlem.. jemn tedy pomohu zamku aby vydal poklady ukryte v truhle...
Pod rouskou kdysi patrne rude barvy se opravdu skryva poklad... Helmice Arhara Sekerníka, prtynek s kamenem, Zezlo Cormyrskych slechticu.. opryskany toulec Nelemara Eklefiera. soska stribrneho krkavce, vyrezavanou prastarou sosku spodobneni Valkura a v neposledni rade mnoho minci davne razby... zda se ze dalsi jiny vzkaz truhlice neobsahuje. S uctou a pokorou opet vratim predmety do truhlice a spolecne pak v hostinci se s druziniky o tyto predmety postarame..je treba je vycistit a take popripade pochopit jejich podstatu.. S sirem Archibaldem domluvime predvecerni svolani osadniku.... po obede je jeste nutne vyresit co s Hostincem... zbyl tu mistni pingl Narad, ale po rozhovoru s nim jsme usoudli , ze se na pingla hodi.... ale ne na hostinskeho..Mozna samotna Tymora se prisla podivat jak to v Dirku chodi a popostrcila Attiku pri ceste z pro ni vynucenych praci na hradbach by vyslechla pri ceste do hospody nase snahy.... Sam jsem se ji to nabidnout zdrahal.. ale kdyz sama projevila zajem, svolil jsem s myslenkou zmeny jejiho pracovniho nasazeni...Ba o vic i dohodli jsme se na jeji financni ucasti.... sir Archibald souhlasil a shodli jsme se ze vzhledem k jeji povaze a minulosti udelat z ni dobrovolneho vezne je jiste moudrejsi.. vzhledem k okolnostem.. Pokud si neco vydela ale dostane az po uplynuti jejiho trestu... Nijak nehodlam slevit z vyrceneho rozudku...temer cele odpoledne sepisujem majetek a take podminky budouci spoluprace... Mozna se to nekomubude zdat jako diktat. ale stale musime mit na pameti , ze attika zsi zde odpykava trest.. Az ji vyprsi.. muzeme podminky zmenit...
V podvecer je svolana rada osadniku... vsichni osadnici i vcetne deti se dostavi na spolecne shromazdeni na nemz je sir Archibald za doprovodu Orniho podmanive pistaly a loutny senami s okolnostmi minulymi i naslednymi.. ja se venuju prohlidce mistnich a odhaluju 5 besu v drzemi osadnicke drobotiny... nedokazu je za shromazdeni oddelit... po rozchodu se s sirem Archibaldem jeste poradime co s nastalou situaci... Zitra provedeme akci pro deti, kde je o rarachy obereme a pak nekde na bezpecnejsim miste rarachy vyslechneme a zazeneme zpet odkud prisli... cely plan musime jeste nez ulehneme doprobirat..



Je velkou ctností vážit si těch, kteří jsou moudřejší než my.
sv. Terezie z Avily
9.5.2018 09:00 - Babaj
7.Kytorn (Cerven) 1494

Rano je nutne pripravit v jednom z opustenych domu male jeviste a posezeni pro drobotinu...Sir Archibald necha vyhlasit detske predstaveni pro mlade...Zatimco se dospeli pachti na policha na stavbach drobotina se odebira k velkolepemu predstaveni Orniho... Kdyz se nam podari deti dostat do mistnosti vyhlasime odkup zab.. jelikoz pet besu se nyni ukazalo v teto podobe... po jednom stribrnaku vybereme vsech neuveritlnych 23 zab.. tdy jen 22 jelikoz tu posledni pri potycce a hadce dve male deti roztrhli vejpul.... Predstaveni zacina... a deti presunuji svuj zajem k Orniho produkci... Ja a Teren se vytracime i s Zabami a Rarachy zavrenych v truhlici ven. prtevzem truhlici a vydavame se obhlednout zbytek Dirku zdali se nekdo dalsi z besu neschovava v jeho utrobach.... NAstesti na nic podezreleho nenarazime... a vysvobodime maleho Orniho od deti.....Deti ochuzene o zaby, ale obohacene o stribro se domahaji dalsiho obchodu,, ale Orni je odbyva na zitrek...
NAs ceka nelehky ukol... Najdem vhodny maly sklep kde utesnime otvory a hodlame se vyporadat s impy.... Rarachove uz neco tusi... podari se mi jednoho oddelit ,, ale promenuje se zpet a svou demonstinou nam vyhrozuje Kristal.. jeste nez ho posleme zpet do propasti nam poskytne par voditek.... Kristal patrne sidli ve svem sarlatovem sidle a nez uplyne jedna jizda mesice si prijde pro mou nebo nasi dusi...
Ostatni impove se snazi dostat z truhlice a ja jim to umoznim.... snazi se nas vydesit, otravit a parat svymi paratky a kusadly...Vyuzivajic sve schopnosti se zneviditelnovat nas zaskakuji na citelnych mistech. Ale s Tyrovou pomoci je vsechny navratime propasti...
Pri zmince siru Archibaldovi o sarlatovem sidle, privola jednoho z osadniku a ten nam vyravi o sarlatovem vrchu pobliz zriceniny, kde jsme nalezli zombie prikovane ke stenam...
Tohoto dne take dojedou dva poslove.... a jeden z nich ma pro mne radovou depesi... v niz mne nabadaji k zajisteni prostoru s hlinou a vyckat na prijezd dvou knezi vyslanych radem z Hlubiny... (tim si nejsem tak jistej)......

Dnes si jeste vydechnem,,,


Láska nutí srdce, nikoli násilí nebo moc.
Jan Bosco
16.5.2018 09:17 - Babaj
8.Kytorn (Cerven) 1494


Tohoto krasneho, casneho , Kytornskeho rana vyjizdime brzy... K ruinam to neni daleko , ale na pruzkum a hledani Sarlatoveho vrchu se sidlem Kristal chci mit co nejvice denniho svetla.
V ruinach nechavame kone a do vrchu se vydavame pesky a hledame vekem zasle ruiny.. nakonec je na nedalekem vrsku naleznem... uz je sice tezko rozeznaltelna a vek dvou stoleti ji dokazal temer dokonale skryt pred nasimi zraky...teren hlasi ze jsme patrne spravne, nebot vycitil pritomnost do jedne mile odtusd besa ci besu... Blizsi prohledani ruin nam nic moc neprinese, ale podari se mi svym vnitrnim citem vycitit jednoho maleo impa, jenz nas pod rouskou neviditelnosti sleduje.... Podari se nam ho zajmout..... Primejeme ho ,aby nam ukazal cestu k jeho pani do utrob jeskyni pod rozvalinami... Kristal nas uz ocekava ve svem odpornou demoni magii propletenem sidle.. je zde mimo magie ve stenach i primy portal do hlubiny.... Myslim ze magie salajici ve stenach ma tlumit signaly vysilane portalem.. Jinak si nedokazu predstavit proc uz i tento portal neni prevracen naruby Helmovci , ci nekym jinym z naseho radu....
Nejdrive se snazim zjistit jiny duvod pobytu takove ohavnosti na tomto miste. nedava mi jine vysvetleni nez ziskavani moci a dusi pobloudilych lidi z nedaleka... Mozna zde doposud vzhledem k vzdalenosti od nejblizsi civilizace kula sve pikle.. Prichod osadniku ji dal opet novy zdroj dusi do vhodneho dosahu...

Snazim se sve druhy varovat pred portalem.. Orni se ho vsak snazi prozkoumat po svem...myslim ale ze si urval vetsi sousto nez dokaze jeho maly mozecek v male hlavicce ustat.. nastesti se jen rozblekotal , ale jinak si zachoval zdravy rozum... Neni na co cekat.. pozehnam nas Tyrovou prizni a vyrazime na ni.... Promeni se do sve prave podoby... Ohavny .....Kambion.....Pozdeji nam dojde proce je tady.. patrne je to potomek Arhara sekernika. nebo jeho synu, tezko rici a nejake sukuby...Naznacuje to i pozdeji nalezeny medailon kde muzskou cast obsahu medailonu pokreslila a zahanbila... nicmene , jak jsem jiz naznacil ,po velmi krusnem a uskoky protkamnem souboji, kde nam prisli na pomoc i davni duchove tohoto mista, se nam podari Krystal prekonat a zahubit. pomoci duchu se dokonce dari zabranit jejimu navratu do propasti .. pokud mela tu moznost.. navic se duchve postarali o oslabeny portal..... Vdecime zdejsim duchum za mnohe a nas dik v pomoci v boji jim patri a uctive jim za to v modlidbach podekuji...Je na case zjistit co se v techto prostorach udalo,,, dukladne to tu prozkoumame... a nacerpanme trochu sil...mezi ruznymi cetky nachazime i cast stareho deniku psaneho podivnym dialektem a mezi jeho listy i list dopisu zcela jasne urceny Krystal.. pomoci helmice jsem prelustil tyto dokumenty a nejdulezitjsi pasaze opsal dale v deniku.....

http://www.d20.cz/skupina/7/diskuze/51803.html#

Dlouze jeste diskutujeme nad pasezemi techto listu. MAme asi o delat s temnymi elfy. a PodDirčím. Pomahajici duchove patrne byli oni najezdnici , kteri srovnali tuhle pevnost se zemi... stale zde zustavaji mnohe otazky.. kdo je belovous, kdo je Seb, Kdo je Matrona... a co vlastne chteji....Mozna jsou dalsi odpovedi v Poučí jeskyni... myslim si ze jde o Pavoučí jeskyni....

telo Krystal prenechame plamenum a spolu s jeji hlavou se odebirame zpet do Dirku...

Uz se temer snasi tma na stichle hradby Dirku kdyz projizdime jejeich branou. Sira Archibalda jeste zastihneme na jeho oblibenem miste na terase...
Zvestujemmu noviny dnesniho dne a pomoci starika se dovidame o pavoucim hvozde nedaleko odtud hned vedle Sarlatovych vrchu.. Dle starika se ale drive jmenovaly Purpurove vrchy.. Je na case se jit prospat.. Ale jeste pred spanke necham plamenum i hlavu Krystal.. Musim si vypomoci vyhne v mistni kovarne..







Poslušnost je jed na pýchu.
23.5.2018 08:37 - Babaj
9.Kytorn (Cerven) 1494

Rano se vede v duchu Detskeho vriskani handrkovani a popichovani...Ukoncuju hru o zviratka a jeste jednou dukladne propatram mezi donesenou zvirenou pritomnost nekoho, nebo neceho nepatricneho.....
Presto je tu nco velice zajimaveho.... S nekonecnou trpelivoti jsem prevzal jednoho maleho plcha s e zcela jasne zlomenym vazem, utrpena ujma vzesla nechtene pri rvacce o nej mezi drohbotinou... Ackoliv je to stale hanebne.. nemohu nezmuzu se na vic nez jim promluvit do duse o vaznosti a zachovani si ucty ke vsemu zivemu... Ackoliv mam pocit ze ma slova jsou jako vanek v stavajici vichrici, preci jen mala holcicka rikajic si Klera mi se zarmoucenim podava toho neboheho plcha... vracim ji ho,, a s tezkym srdcem ji seznamuju s krutou realitou jeho smrtelnosti--- samam pak odchazi.. ulici... mezi tim se snazim z deti ziskat lokace jeskyni v okoli... jednu se mi podari pomoci znalodti deti najit....
Mala Klera se vraci a s radosti mi ukazuju onoho neboheho plcha ... Je zivy....velikost zbarveni ... jizva po natrzeni sz rvacky jasne poukazuji na fakt ze je to opravdu ten plch ktery byl jeste pred nekolika minutami mrtev.....Klera popisuje akorat svou cestu netrvajici dlougho a merici necelych 50 sahu.... ale cetou usilovne myslel na to aby se plh probudil a zil... A ono se ji to splnilo.. Pomoci magie zkousim najit cokoliv by se mohl podepsat pod tento ukaz, ale marne.... Ani sama Klera neni na bozsky pohled nic vyjimecneho ani neni opredena magii.....Je to opet velmi silny zazitek a Tohle misto mne neprestava udivovat.....

Pratele mne ale nenechaji dlouho nad timto zazrakem meditovat.... A kdyz jim povim o nedaleke jeskyni , Hned se dame vyhaneni jezevce z jeho oblibene jeskyne.. Nastesti mi to se zviraty vzy slo. a tentokrat se jezevec take nechal presvedcit, aby nas nechal nahlednout do sveho pribytku.....Rozhodne to neni nase Poučí jeskyne....

Nevahame a vydavame se opesali zpet do ruin Purpurove sarlatoveho vrchu a pak trochu do leva abychom nalezli popisovany Pavouci hvozd... Zteren se jevi jako dobry pruvodce.. dokonce cesta lesem mi netropi takove potize jako kdyz si cestu razim sam.. Cim dal tim vice zacina byt les zadumcivy a zacina byt take vice a vice dusem spleti pavucin.... Myslim ze jsme na dobre ceste.. Dali se tomu tak rict... Nase pritomnost rozhodne neusla pozornosti pavouku... Jako sarancata se tito velikosti psum rovni mnohonozci na nas snesli jako kypry poprasek zimniho deste...
jejich jed roztahuje nase zily a my jsme nuceni vynalozit obrovske usili abychom je zahnali zpet... Obtezkani jednim z mrtvych pavouku se radeji rychle rozhodneme k navratu a lepe se pripravit na takova setkani....
Cestou zpet na nas ale vyrukuji tri giganticti pavouci... Rozhodne si nechteji nechat ujit takovou korist... Pripadami jakoby spolu komunikovali.. ale na overovani neni cas... je to boj o holy zivot.... Orni uz mi lezi u nohou kdyz...




Mlecne, matne , temer nepostrehnutelne svetlo se mi zjevi v nadechu smrdicim vlastnim potem a cerstve spletenou pavucinou... Ano byl to prvni pozbnatek proudici mou krvi zahlcenou hlavou.... Vysim hlavou dolu o tom neni pochyb a jssem uvnitr zamotku.... citim bolest v ramenou. jasna znamka ze zbroj na mne stale drzi hlavni vahu, ale smerujici ji do ramenou... dokazu sevrit ruce v pest a citim upony stitu na zapesti... Ale muj Tyrovymi vahami okrasleny mec necitim... neni mi zrovna dobre, ale citim jak jed uz opousti me telo a svyly zacinaji pracovat tak jak maji... nejdrive je treba si odpocinout a nabrat sil..... Castecne se to dari.. ale bolest v ramenou e uz neda dale snaset.. je nutne se vyprostit z tohoto sevreni... pokousim se zapojit vsechny svaly a plochu stitu... Jde to.. Vlakna se nakonec ud sebe oddeluji a ja vypadavam z kokonu ven... Na rozkoukani neni mnoho casu... A jsem rad ze jsem minul kameny vycnivajici nad hladinu jeskynniho jezirka nad kterym jsme byli zaveseni....Nejsem sam kdo se rozhodl vyklubat... Orniho plesknuti se nedalo prehlednout a terren se zda byl o zlomek vteriny rychlejsi nez ja......Ornio svetelne koule obnazi i zbytek prostorne jeskyne pne pavucin a nekolka dlsich kokonu...
pokousime se vyprostit i dalsi tvory z kokonu... Ale nase cinnost privabi i vzdalenejsi pavouky a obcas musime bojovat opet.. Nastesti se pavouci neodvazuji spustit na vodua timjsou jejich utoky neohrabane .. Ale ani tak neni jednoduche se vyhnout jejich jedu...
Nase snazeni je nakonec uspesne. ackoliv se nam nepodari zachranit jednu ze dvou uveznenych , prezivsich dryad..Prvni setkani s dryadou je rozpacite.. ale nastesti teren hovori jejim jazykem... Maly Oren sice nehovori jejim jazykem ale jeho mlstny jazycek by podle pohledu, ktere na ni upira , se rad take necemu priucil.
Dryada, Eliada, nam prozradi o pritomnosti Pastyre.. ktery ovlada pavouky a snazi se s jejich pomoci polapyt zbytek hvozdu a samotne dryady v jejich stromech...
Je nam jasne , ze bez zlomeni Pastyre se odtud nedostaneme.... Na Zlomeni pastyre budeme muset nacerpyt plne sily....
Pomoci plamene si ocistime cast suche skalky a pokusime se o odpocinek.. mnohokrat nam ho pavouci prerusi...






Bližnímu v nouzi musíme běžet na pomoc tak, jako se běží hasit oheň.
sv. Vincenc z Pauly
1.6.2018 14:00 - Babaj
27.Mirtul (Kveten) 1494

Sily jsme obnovili , Eliada se take cerstve rozhlizi.. a zjisti pomoci pavouka kde pastyr pobyva... jeste na nas zakouzli ochranu a kdyz Teren oznaci pavouciho pruvodce, jsme pripraveni vykrocit.... Eliada nas chvili doprovazi ,aby udrzovala ochranne kouzlo, pooci jehoz se nam dari lehce proklouzavat mezi pavucinami.. Pred jeskyni s Pastyrem nas opousti....
Z pastyre se vyklube ohavnost s kterou jsenm nedokazal komunikovat jinak nez ostepem a jeho paraty a zuby... Nejdrive jsme se zbavili doprovodu pavouku a pak i jeho... Nutno podotknout ze Teren pozadal o pomoc i Stepniho jednorozce... Obrovsky to kus koznateho tlustokozce, jenz by nemel potiz zdelat diru i v mem stitu, kdyby chtel... Pastyr uz ale jeho touhu sdilel a tak neni divu ze s prekvapenym vyrazem na kusadlech nakonec zustal lezet v tratolisti svych vnitrnosti, kdyz s nim jednorozec skoncoval...
Ackoliv byl pastyr zrudnost.. mel vliv na okolni tvory a prostredi rozhodne si zaslouzil uctu jako oponent.. nic to nesnizuje jeho zle ciny.. ale ustrojil jsem mu radny pohreb,,,, Mezitim mi spolecnici nalezli nekolik sedlovych brasen ,,, rozpadajicich se. ale v nich nekolik zajimavych predmetu a minci.... mezi nimi byl okaty stit, celenka, natepniky a vrhaci sit... Uz tento nepomer v rozpadu naznacoval pritomnost magie...
pozbirame co se da a vyklopytame ven z jeskyne a snazime se najit cestu ven...

Eliada nas dostihla pomerne rychle.. nesetrila podekovanim a zarucila nam bezpecny pruchod jejich lesem kdykoliv se tudy budeme pokouset projit.. ovsem nesmime si je nejak rozlobit... pozadame ji o doprovod k nasim poztracenym vecem a pak na kraj lesa nejblize k Dirku.... Rozloucime se za pritomnosti o jinych lesnich bytosti... Myslim ze zd jsme spravedlnosti dostali za dost.. Ackoliv mam vycitky svedomi za nezachraneny zivot Dryady v prvnim kokonu...

nase cesta vede do vesnice...

uz se nachyluje opet k veceru kdyz prochazime branami...U sira Archibalda na nas ceka navsteva... Otec Epher.. knez boha Kelemvora v doprovodu Dykobrodske hlidky, kteri ho maji hlidat....
Otce Ephery pozadal nas rad o vysveceni spiny v jeskyni..
Pri reci take padne slovo o Purpurovem vrchu.. a podle nej byl tento vrch spojovan s vyskytem purpurovych draku.... Zdali ale jde o opravdove draky nebo o radove rytire z cormyru tohoto jmena je otazkou.




Zpěv je odpočinkem pro duši a počátkem pokoje. Uklidňuje rozbouřenou mysl a usmiřuje hněv. Připravuje lidi k lásce a překonává vzdálenosti mezi lidmi.
sv. Basil Veliký
1.6.2018 14:04 - Babaj
28.Mirtul (Kveten) - 4.Kytorn (červen) 1494

Brzy po svítání nachystala milice z Brodu dýky vůz s několika velkými bytelnými sudy a kelemvorův kněz se rozloučil se sirem Archibaldem. S hekáním a unaveně nasedl na kozlík vedle jednoho z vojáků milice. Ostatní se pod vedením poručíka seřadili a vyčkali na náš příchod. Ostraha je dost velká, takže Teren zustava v Dirku v pilnem trenovani, zbytek pozvolna vyrazil.
Cesta trvala tři dny, vůz není přece jen tak rychlý, ale nakonec dorazil očistný konvoj přes broučí planinu až k jeskyni. Na první ani druhou obhlídku nebyla jeskyně ani okolí narušeno a vojáci začali rozdělávat tábor. Kněz prohlédl jeskyni a se znechuceným výrazem se připravil na dlouhou práci. Všem, kdo se zúčastnili zastavení hrozby poděkoval a odkázal je na zasloužený odpočinek v Dirku, kde se pak sejdou, až práci dokončí. Jeho odhad cinil desetiden a pak vyrazi.
Rozloucime se tedy a vyrazime zpet za Terenem...








Obyčejně jíš víc, než je třeba. Přesycenost způsobuje, že se cítíš ochablý a fyzicky unavený, neumožní ti ve skutečnosti vychutnat nadpřirozená dobra a otupuje vládu nad správným úmyslem.
bl. Josemaría Escrivá
6.6.2018 09:16 - Babaj
4.-11. Kytorn (červen) 1494


Malem jsem zapomnel casteji psat do deniku.. ale nyni to shrnu do par vet... Terena jsme zastihly trenovat v blizkem lese.. nezapomeli jsme na navstevu sira Archialda a seznamili ho s nasimi zamery prozkoumat blizke podzemni prostory pod Dirkem.. Tim bychom meli vyplnit cas nez prijede otec Epher zpet ze sve vysvecovaci mise v jskyni.
V hostinci se domluvime s Atikou aby dohledla na straz u vchodu do podzemi....
vydavame se o utrob spleti castecne zavalenych stezek a prostor zbudovanych trpasliky a nekde prepracovane v nizsim Etherilskem stylu... na nekolika mistech jsme nasli i znamky pritomnosti davneho osidleni jinymi primitivnejsimi tvory...
Nas pruzku s polecne s bloudenim a nachazenim novych cest ,jez zaznamenavame na pergameny po peti dnes ukoncujem aby nam zbylo dostatek casu na najiti spravne cesty.. navic nas pateho dne ze spanku vyrusilo velice nebezpecne setkani...teren je nazval Greeky a jejich Alfa samec byl obzvlaste nebezpecny.. Tyrova spravedlnost, ale dostihla i je.Jejich pritomnost zde ale opet napovidala o cete do podtemna...
Trochu rozpacity byl i nas navrat.. kdyz maleho Orniho prekvapilo
nepritomnost pravdepodobneho hlidace u dveri a my se museli do sklepeni protlacit silou.... Nastesti zde hlidkovala samotna Atika a musim si priznat, ze jeji loajalnost ke slovu ktere da, mi zacina imponovat...
Seznamime sira archibalda i Atiku s nasim zjistenim z PodDirčí...


Vpravdě se sluší nazvat mužností, když někdo sám nad sebou zvítězí, když přemůže hněv.
sv. Ambrož
6.6.2018 09:26 - Babaj
12-14.Kytorn (červen) 1494


Temer za rozbresku vyrazime do Brodu Dyky, abychom jeste ziskali nejake zpravy o mistnim deni , zejmena o Tvrdosyrovi a jeho ochranci Kragovi....ale v druhe pulce dne nas zastihne otrena zprava...
Potkavane askadru Dykobrodskych strazi a jiz na prvni pohled bylo patrne jejich rozhorceni a neduvera...
Nasli patrolu svych z uniforem svlecenych druhu pobitych patrne jedem.. dle zcernalych jazyku a jednoho starika umuceneho k smrti.... Dle nich teto jednotce velel porucik Belef.....
Porucika Belefa jsme potkali v Dirku, mel hlidat a doprovazet otce Ephera...
Okamzite otacime kone s patrolou mirime k Dirku.. pred Dirkem se s velice neduverivymi Dykobrodskymi domluvime o tajnejsi navsteve sira Archibalda... jen ja a porucik Jason se setkavame s sirem Archibaldem ... vsichni jsou z toho zmateni a je asi jasne, ze skupin porucika belefa nekdo prepad .. prevzal jejich totoznost. krome porucika a vyjeli si pro hlinu.. proc Belef podlehl jejich moci to zatim nevime...
Sir archibald tedy opet musi celit hrozbe a my ji musime zlomit....Porucik jason nam pak dava nekolik hodin naskoku s doprovodem ctyr Dykobrodskych at muzem stihat Hlinare... uz ted je mi asi zrejme ze nase cesta pocvede dale na sever... k Mohylovym vrchum....



Nelze činit nic zlého, i když cíl je dobrý.
sv. Pio z Pietrelciny
6.6.2018 09:29 - Babaj
15-16.Kytorn (červen) 1494

Me obavy se naplnily, kdyz jsme dorazili jiz jako ucelena jednotka diky Ornimu povzbuzovani, k jeskyni, kde jsme nalezli dve tela... porucika Belefa a nekoho ciziho jehoz totoznost vojaci nepotvrdili. bylo patrne, ze zde Belef svedl svuj zvotni boj proti presile. Presto dokazal jednoho vzit sebou a jeho drobny usklebek kopirujici jeho prorizle hrdlo tomu bylo dukazem...
hlina z vetsiny je zde ponechana.. ale co se vlezlo do sudu privezenych otcem Epherem, nebo kdo to vubec byl, bylo pryc .... stopy vedou na sever..... Mohylove vrchy....



Aby bylo možno dosáhnout dokonalosti, je třeba bojovat s hříchem až do poslední kapky krve.
sv. Augustin
18.6.2018 07:32 - Babaj
17-18.Kytorn (červen) 1494

Jedeme cestou lemovanou stopou vozu, jenz v zdejsi krajine nechaval za sebou dlouho vrytou stopu.... druheho dne se pred nami nakupily drobne vrchchy a nedlouho pote se zacaly kupit i mohylove kopecky nad misty poslednich odpocinku pohrbenych..
Hned zez zacatku jsme narazili na zniceny vuz a temer vzapeti co jsme pobidli kone na nas vyletla hrstka sipu a zasypala muj stit jako magnet laka kousky kovu ...
utkali jsme se s ochrankou Belovouse, jenz se v neviditelnosti pokousel na nas sypat magicke strely a nicit nase kouzla... Kdyz se nam podarilo vyporadat s tuhou ochranou.. ze ktere nam na koni ujel jeden otrly strelec, zacal na nas Belovous zkouset i mnohem nicivejsi kouzla... v jednom okamziku jsem pod pribvalem mrazu a obrovskych krup ztratil vedomi... ale Orni mi opet pomohl na nohy.. Dokazali jsme za pomoci Terena a take Dykobrodskych nakonec Belovouse objevit a v tichosti zajmout....Nese vitezstvi bylo vykoupeno smrti jednoho Dykobrodskeho....
Prezilo celkem ctvero jedincu vcetne Belovouse samotneho... nutna oprtareni v zamezeni kouzleni byla nastavena temer ihned po svazani vsech ... Za mohylou , ke ktere byl vykopan a prorazen vstup , jsme objevili i dalsi pohrebiste.. Koni.. byla zde rozeseta konska tela jak jim nekdo podrizl hrdla a jejich krev nosil do utrob mohyly.
je cas na kratky odpocinek nez vstoupime no mohyly.. Dykobrodsti zaujimaji postaveni na mohyle a hlidaji zajatce a taboriste.. My se vsoukame do temneho prurazu mohyly vstric chladne temnote... od vchodu svym vnitrnim cichem nedokazu hlinu ani jinou pritomost odhalit... Mohyla je prazdna az na velky sarkofag uprostred... s vikem evidentne bylo hnuto a kdyz jej otevreme , pozname i proc.. Hlina az po okraj byla navrsena... hlina se vsak hnula a kostena ruka zahalena v cary balzamovacich obinadel se vynorila ze zahrobi nasledovana svou druzkou.. temer okamzik na to se vynorila i hlava s trupem... Zavan hnilobneho a temneho odru byla temer hmatatelna... Obradne jsem se mu omluvil za nasilne probuzeni a hlavne za zpusob jakym ho opet nechame spat vecnym spankem...Bytost povstanuvsi ze sarkofaku oplyvala vzpominkami na svou minulost a nazyvala sama sebe Chandem Moudrym a hrozil svou odplatou za probuzeni a hlavne za odcizeni neceho co je jeh a co citi nablizku....Nastesti jsme ho probudili jeste drive nez nabyl plnych sil a my ho premohli a temnou hlinomagii vyhnali z jeho kosti.Pri jeho skonu mu prislibim zajisteni klidneho spanku navracenim toho co mu bylo ukradeno, pokud to bude v mych silach.. Ale vztek mi temer tepal ve spancich.... Takova nespravedlnost vuci mrtvemu se splaci krvi.... opatrne vyzvednu jeho ostatky a vyneseme ho jeste jednou na svetlo tohoto sveta... je nutne si promluvit se zajatci.. je zrejme ze zde byli vsichni nalehko a ze nekd pobliz maji taboriste... ztimco se snazim vyhlinit mohylu mi pratele se snazi najit uspesne taboriste... naleznou tam jen sedla vaky , naradi a drobne male provizorni pristresky ...Hlinu vyvozime asitri mile od mohylovych vrchu.. presto cast hliny patrne chybi...

Postupne se probiraji prvni zajatci....
Z vyslechu je patrne ze jsou to najmuta zoldacka sebranka... bohuzel, opet ta bez moralky a cti a schopni za penize tolerovat i probouzeni zla jim primo pred nosem..Ale ani Belovous nenasel to pokuseni je primo zapojit do cernych planu... sic je to nemlouva, tezkych zlocinu, krom pozvednuti zbrani proti konatelum spravedlnosti a tiche spoluucasti na Belovousove Zlovolnosti, se nedopustili....Belovous je jina sorta.. jeho vyslech v mohyle samotne uz od zacatku nese znamky testovani a viri v jeho samotneho ze dokaze zvladnout kazdou situaci.. Holeba se svou pravdomluvnosti.. ale je mnohe v cem mu neverim... Priznava vrazdu otravou cele patroly dykobrodskych, pouzitim zmamovacich kouzel proti porucikovi Belefovi.. Muceni kneze... nekromancie za pomoci pisemnosti od Sebastiana... Ano zda se ze i v tomhl ma ten modrooky dabel sve prsty a onenSeb je tim sebastianem Kramerem po kterem jsme vyjeli patrat... Doufal jsme ze popisovana kraska po boku Kramera z vypraveni Orina je Kristal.. Ale podle belovousova chvastani to je stale nekdo jiny.. je to ale nekdo kldo ma na Kramera velky vliv... Belovous tedy za prislib moci prectenim nejakeho neterilskeho svitku (dofal v nesmrtelnost a velkou moc ) pomahal Kramerovi sirit chaos v teto casti severu.... nepriznal co vi o spojeni dirku s podzemnim svetem.. Take je sam presvedcen, ze zminovana matrona bude Temnoelfi vladkyne...
Belovous musi zacinat chapat nervyhnutelnost situace a snizuje se dokonce k davnemu triku.. Nabizi mi obchod s necim o co bych mel zajem... Myslim ze je to lez ale u techto lidi jeden nikdy nevi a musim to proverit.. tvrdi ,ze vi, nebo o nekom kdo vi, kde by se mohla nalezat pradavna paska pres znicene Tyrovo oko kdyz jeste pobyval v zdejsim svete..

Belovous naposledy videl Kramera v Hlubine pred tremi mesici v doprovodu sve kozate pritelkyne...

Belovous lhal i v odpovedi ,z e na mnic cim by dokazal ovladat Chanda..
sebral vse ze sarkofagu... Sice souhlasil ze nam ukaze kde to schoval, ale umyslne nas vodil az do rozbresku okolo mohyl nez mui doslo ze si to nerozmyslim... presto kdyz jsem se ho zeptal zdali to co nam tam ukazal je vsechno odpovedel jasnou lzi , jez se prokazala pozdeji....
Netrpelivi Dykobrodsti chteli co nejdrive opustit tyto vrchy... vyjizdime tedy...







Bližnímu v nouzi musíme běžet na pomoc tak, jako se běží hasit oheň.
sv. Vincenc z Pauly
20.6.2018 07:59 - Babaj
19.Kytorn (červen) 1494
cesta je pomala a mnoho toho do soumraku neujedeme.. zvlaste svazanemu .. umlvcenemu a se zavazanyma ocima se trmacimi Belovousovi cesta nesvedci a kdyz po mnoha upadnuti se nezveda.. mu jdu osetrit ranu a udelam neco za co se budu muset Hlubine vyzpovidat... nabidnu mu misto na koni a ulehceni cesty kdyz mi povi co vi o pasce...
Diky Tyrovi ze mu nedosto jak blizko jsem byl v pokuseni a hrane svych zasad.. a ze udelal velkou chybu ze mi to neprozradil.. dal mi sanci si uvedomit kd ejsem se ocitl... Zbytek cesky do soumraku jsem kracel vedle v sedle usazeneho Belovouse....
Kdyz jsme pred spankem probirali veci nalezene v taboristi a u vsech zucastnenych .. nalezli jsme maly pergamen psany rukopisem Belovouse ... byla to zprava skryvajici Amulet a v ni se psalo ze jako podekovani je amulet posilam Archibaldovi . a podepsano monogramem. M.T. Na amuletu je starou Mulhoranstinou napsano S laskou svemu synovi Chandovi...


Nelze činit nic zlého, i když cíl je dobrý.
sv. Pio z Pietrelciny
20.6.2018 08:44 - Babaj
20-21.Kytorn (červen) 1494

Za rozbresku musime rozdelit sily.. pomala skupina se zajatci se dale trmaci k Dirku a ja se rachle vracim do Mohylovych vrchu dostat svemu slibu.. Ceka mne tam opet tvrda prace s odhazovanim vstupu do mohyly a opoetovne otevreni sarkofagu. chanda nalezam tam kde jsme ho opet s nalezenymi vecmi ulozili. nyni k tomu dodavam snad posledni chybejici dilek.. Amulet jez mu daroval otec... Opet zakryju mohylu a vydavam se v hondbe za zbytkem vypravy do planin... Az na druhy den dohanim temer plahocici se skupinu zajatcu se svym doprovodem.. belovous temer umira.. to nemohu dopustit.. slibil jsem mu spravedlivy soud a nejblizsi je v Dyce Brodu.


Vpravdě se sluší nazvat mužností, když někdo sám nad sebou zvítězí, když přemůže hněv.
sv. Ambrož
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070982933044434 secREMOTE_IP: 3.149.233.62