Sethi
27.8.2009 10:07
Kafík Horror Team (hra na jarní sraz)
Kafík team:
Gabik, Ušák, Nachtrose, Alnag, Nerhinn, Almi

Úvodní titulky

Stejná bouře zastihla koráb Santa Laura. Tomuto korábu však nebyla štěstěna nakloněna. Nedaleko ostrova La Isla Saiilga najel na útesy a po marném vzdorování běsnícím živlům se potopil. Jedinými, kdo přežil bylo sedmero lidí. Tak rozdílných a přece spojených jedním okamžikem.

Protagonisté:
Šlechtic a jeho služebná, žoldnéř, zkušený námořník, básnířka, kupec a kněz svaté inkvizice,

kteří jsou ve skrytu:
Vrah, zrádce, informátor, následník trůnu, špeh, revolucionář nebo ochránce.

Technicky:
Postavy na třetí úrovni, lidé, předměty lvl6, lvl1

V hlavních rolích:
Nerhinn jako Básnířka (ardent)
Nachtrose jako Námořník (nachtík je tajemný)
Alnag jako Inkvizitor (je taky tajemný)
Ušatá jako Služebná (feylock)
Almi jako Kupec
Noir jako Voják (fighter)
Babaj jako Šlechtic (wizard)
2.11.2009 08:18 - Nachtrose
Bohuzel tabuli nemame a misto na ni uz vubec ne :-(
2.11.2009 08:23 - Lotrando
Plechová tabule, z papírnictví, za 200Kč. Pak už jen někde sehnat kousky magnetické fólie (reklamky mívají zbytky).

Levnější řešení je taková ta levná mazací, je to jen karton potaženej fólií, na kterou se kreslí. I S popisovačem a utěrkou to stojí pár korun. Na přehled iniciativy je to dost dobrý.
2.11.2009 08:38 - Nachtrose
Mozna po necem takovem mrknu, ale zatim jsme dost omezeni prostorem, kde hrajeme. Zavesna nastenna by nebyla poruce a na nejekou se stojankem tam neni misto. Mimochodem: na tu tabuli pisete jmena hracu, nebo jmena postav? Osobne si do papiru na iniciativu pisu zatim jmena hracu.
2.11.2009 08:43 - Merlin
Takže, protože mě to taky zaujalo, tak jsem před pár týdny zašel do papírnictví a koupil si pět barevných A4 z takové té tenké pěny. Nařezal jsem je na velikosti podstavců a jsou super pro přehled. jen babaj nadává, proč je jeho démonická kjurza růžová. (vypadá jako žvýkačka)
2.11.2009 09:12 - Lotrando
Píšu přezdívky, nebo jména hráčů. Hrajeme víc her, takže jména postav nejsou nejvhodnější.
2.11.2009 09:18 - Nachtrose
Lotrando: My mame jednu skupinu i hru ( i kdyz s lehce fluktuicim poctem hracu ), tak jestli zavedu tabuli bude na sziti mozna lepsi psat jmena postav. Nebo se pletu?
2.11.2009 09:36 - Merlin
já mám jména hráčů
2.11.2009 09:59 - Lotrando
Asi jak to komu sedne. ST taky říká jména postav, takže pokdu hrajete jen jednu hru, třeba to zlepší RP :)
2.11.2009 10:06 - Nachtrose
ST rika jmena hracu, aspon pokud je vyzyva k zacatku bojoveho kola *blush* :-)
2.11.2009 10:21 - Merlin
No ve hře říkám jména postav. Mám dvě až tři, takže se mi to pamatuje docela dobře
2.11.2009 14:23 - Blaine
Merlin: mohl bych pozadat o fotecku, jak to vypada, kdyz dostane prisera bloodied, immobilize, ma cursu, ma postih do utoku a dava combat advantage pres nejakou poweru?
2.11.2009 14:48 - Nachtrose
Blaine: nevim, jak to vyjde Merlinovi, ale klidne ti tu fotku udelam ja, az prijdu domu.
2.11.2009 14:52 - Nachtrose
A jeste se omlovam za pripadny spam, ale je to z testovacich duvodu pro Maxe.
2.11.2009 16:28 - Gurney
Nachtrose: j díky, hned zitra ji půjdu sehnat.

Alnag: Ty oficiální jsou sice pěkné ale taky docela drahé a asi bychom je moc nevyužili protože používáme gridy s menšími čtverečky. Navíc mi přijde zbytečné označovovat přímo na gridu i kondice, na to hodlám vytisknout karty stavů a když si na nějakého nebohého nepřítele hodím svoji fighterskou marku, do toho docela pravděpodobně dostane hunters quarry (rangerů máme zásobu), warlock curse a ještě bude bloodied tak už je to slušný komín.

Iniciativu zatím píšeme na papír ale koukám se že bych mohl DrD+ Core přece jen nějak využít (hle, jaký div...) a podlepit si plechem k němu přiložený karton na sledování iniciativy.
2.11.2009 16:39 - Alnag
Neříkal jsem, že jsou levné... ostatně původně jsem hledal ještě jiné marky (takové kulaté, které jsem viděl úplně prvně použité jako markování, ale ty na NK nemají). Jen říkám, že kdyby něco, tak řešení existují...
2.11.2009 18:34 - Merlin
udělám zítra foto z naší hry :) i s nějakýma kondicema
2.11.2009 20:13 - Nachtrose


Tak jsem teda vytvoril jednu vzorovou situaci. Pro zvetseni kliknete na obrazek.

Royal guard ( tank ) ma bonus do obran ( zluta ), Smrtak ( boss ) ma na sobe marku ( tmave modra ), warlocks curse ( cerna ), hunter quarry ( zelena ), je bloodied ( cervena ) a rekneme postih do utoku ( blede modra ). Klerik je bloodied ( cervena ) a je immobilizovan save end ( ruzova + karta ). Nakonec rangerova kocka je rovnez bloodied ( cervena ) a immobilizovana do konce pristiho tahu ( fialova + karta ). V pripade vicero tanku je mozne marky dat ruznych barev, ale pokud si nekdo nedokaze zapamatovat, koho ma marknutyho, pripadne jak ma velky bonus do obran ( kdyz uz vidi, ze ho ma ), tak je podle mne chyba nekde jinde. Snad je to pro ilustraci dostatecne nazorna ukazka.

Gurney: nevzpomenes si prosim, jak se jmenoval ten AoE heal, kterym jsi nas pri kafikovi uchranil od TPK?
2.11.2009 20:28 - Blaine
Pokud jste byli pod lvl 5, tak to byl Beacon of Hope, Daily kouzlo, ktere klerikovi vystaci v pohode i do 20. lvl. Ano, nas powergamersky ultra healing orientovany klerik si ho bude nechavat, pokud se neobjevi nekde nejaka nova vychytavka, kterou by chtel. Zatim nic takoveho nepotkal.
Beacon ma hrozne moc velkou vyhodu, ze je to kouzlo prvni urovne, pres item levelu 10 se diky tomu da dobijet.

Ad. znacky: Jo, libi se mi to, asi to taky pouziju. Diky za radu. (zda se mi, ze jsi muj napad vzal a vylepsilo ho, super!:))
2.11.2009 20:46 - Gurney
Nachtrose: No popravdě tak ultimátní ten healing byl protože jsem ho špatně pochopil. Šlo o Inspiring word (Warlord class feature) o kterém jsem si myslel že je to healing surge pro všechny v okruhu pěti čtverců za standartní akci, ve skutečnosti je to ale healing surge pro jednoho spojence v okruhu pěti čtverců. Na druhou stranu je to ale jen minor akce a dá se použít dvakrát za encounter (byť jen jednou za kolo), takže vědět to, téměř nic by se nezměnilo, jen bych to vaše léčení rozložil do dvou kol. Navíc jsem k tomu měl ještě encounterovku Aid the Injured (Warlord Utility 2), která to jistila.

Mimoto z mého warlordího nadhledu už byla v té chvíli polovina nepřátel mrtvá a zbytek umíral rychleji než vy takže ten heal byl spíš na zvýšení morálky než jako záchrana před TPK :)
13.11.2009 13:14 - Blaine
Merlin: hele ja to tady v jihlave nemuzu najit, nejake nasmerovani pod jakym nazvem to hledat nekde po internetu, pripadne misto, kde jsi to koupil? Myslim tim ty barevne archy gumy nebo co to je.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.052854061126709 secREMOTE_IP: 3.21.162.87