Sethi
27.8.2009 10:07
Kafík Horror Team (hra na jarní sraz)
Kafík team:
Gabik, Ušák, Nachtrose, Alnag, Nerhinn, Almi

Úvodní titulky

Stejná bouře zastihla koráb Santa Laura. Tomuto korábu však nebyla štěstěna nakloněna. Nedaleko ostrova La Isla Saiilga najel na útesy a po marném vzdorování běsnícím živlům se potopil. Jedinými, kdo přežil bylo sedmero lidí. Tak rozdílných a přece spojených jedním okamžikem.

Protagonisté:
Šlechtic a jeho služebná, žoldnéř, zkušený námořník, básnířka, kupec a kněz svaté inkvizice,

kteří jsou ve skrytu:
Vrah, zrádce, informátor, následník trůnu, špeh, revolucionář nebo ochránce.

Technicky:
Postavy na třetí úrovni, lidé, předměty lvl6, lvl1

V hlavních rolích:
Nerhinn jako Básnířka (ardent)
Nachtrose jako Námořník (nachtík je tajemný)
Alnag jako Inkvizitor (je taky tajemný)
Ušatá jako Služebná (feylock)
Almi jako Kupec
Noir jako Voják (fighter)
Babaj jako Šlechtic (wizard)
5.10.2009 15:23 - Merlin
Nacht: nemám..jedinou přípravou jsou texty co jsem postnul a myšlenky v hlavě.
5.10.2009 15:50 - Lotrando
Já se teda trochu rozepíšu, vesměs to budou hodně osobní dojmy.

Když jsem se hlásil do hry, popravdě jsem si neuměl představit jak chce Merlin kočírovat horror. Jarní sraz mi ho totiž vryl do paměti jako velmi veselého chlapíka. Nicméně přihlásil jsem se, protože obsazení začínalo být víc než zajímavé. Posléze jsem si s Merlinem vyměnil pár PMek na téma, "jak ksakru hrát takovou šílenost, jakou byla žebračka." Pak jsem ale nějak chytil slinu, vzpomněl si na Psí Zimu od Petry Neomillnerový a ta postava začala dávat smysl. Trošku zbabělá a nedůvěřující lidem, trošku cáklá když si povídala s panenkou a hodně drsná, když jí někdo chtěl Celii vzít. Snad se mi to podařilo aspoň trošku předat a přispět atmosféře.

Erric v podání Sethi naprosto nezapomenutelný a jeho rozhovory s majetnou vdovou, v podání Gabika, taktéž. Quest za záchranu Pana Mňau mi chvílemi přišel naprosto schizoidní. Šplhání po ledové střeše, záchrana vytěkané herečky, bylotoho hodně. My jsme si to proložili odkrýváním rodinných vztahů spolu se soudcem v podání Gurneyho, kterému žebračka jen tak mimochodem vyprávěla o nespravedlivě odsouzeném vojákovi. Věřím že jsem mu horrorovou náladu trošku přibarvil, když se v tom začal trošku orientovat, uvědomil si že žebračka je jeho dcera a ona na něj v tu chvíli vrčela s vyceněnými zuby.

Závěrečný boj se nesl úplně ve stejně šíleném duchu a musím pochválit taktické uvažování Sethi i Gurneyho, kteří chránili naše bídné strikerské kůže.

Svým způsobem jsem nevěděl co přesně od hry čekat, ale tak nějak jsem si sliboval hodně. Výsledek však předčil veškerá očekávání.

Takže Merline, ještě jednou hluboká poklona (víc už to přes pupek nejde), tohle byla nejlepší hra co jsem v posledním roce hrál. A klidně bych někde bokem založil hru v Kronikách.
5.10.2009 16:05 - Nachtrose
Merlin: tak nakresli neco dodatecne ;-)
5.10.2009 16:26 - Merlin
Lotrando: díky...:) měl jsem z toho trochu obavy. zaprvé se lidi tvářili, že od toho něco očekávají a to jak víme se většinou hezky zku..í. zadruhé jsem byl přítomný vaší sobotní polední debatě na louce :) nadruhou stranu jsem už od začátku vsadil na jistotu a to na hráče. Vlastně jste většinu dělali sami a já to jen krapet korigoval (s aktivní pomocí Benýska).

nacht: nevím, jestli by byly obrázky vhodné. U schizoidních hororrových příběhů jsem je nikdy neměl moc v oblibě, protože tam sázím na hru s myslí a představivostí hráče. tím, že něco namaluju, tomu dám svou představu, která nemusí korespondovat s představou někoho jiného nebo dokonce vše pokazí...
5.10.2009 16:39 - Lotrando
Merlin: ta hra se Sirienem měla své mouchy, ale spíš na konci, jinak to bylo celkem v pohodě. To jsem ale dost off-topic.

Být tebou, tak si vůbec neupírám zásluhy. Ono udělat dobrý one-shot není lehká záležitost a ačkoliv se může zdát, že šlo vlastně o jednoduchý motiv i zápletku, tak jednak po bitvě je každej generál a o zásluhy se lidi perou, zatímco i průšvihy moc ne. Podle mě to bylo vymyšlený moc pěkně, srozumitelně a hlavně to nechávalo prostor všem zúčastněným, což byla rozhodně největší deviza a vůbec to není samozřejmost.
5.10.2009 22:07 - Gurney
Musím vyjádřit respekt k Merlinovi za to jak výbornou zápletku dokázal vymyslet a pak celou hru kočírovat a hrát CP tak že to byl doopravdy horor. Popravdě po té diskuzi co tu před hrou proběhla jsem čekal že si sice zahraju nějaký fajn 4e one shot ale s hororem jsem moc nepočítal. V průběhu hry jsem pak musel uznat že jsem Merlina těžce podcenil, tak schizoidní hru jsem dlouho nezažil.

Stejně tak všichni kdo se mnou hráli byli fakt perfektní a živé postavy. Obzvlášť pak musím ocenit Lotranda, jeho ztvárnění žebračky bylo fakt hustý a hodně přispěl k tomu že jsem tu hru vnímal jako opravdovej horor. Zvlášť chvíle kdy se soudce rozhodoval zda je důvěryhodnější voják který přispěl ke smrti jeho ženy nebo jeho dcera - ne úplně duševně v pořádku tulačka co se mění ve vlka z toho dělaly horor jako řemen.

Hlášky už asi všichni znáte, netřeba se opakovat, jen sem si ještě vzpoměl na Lotranda coby vdovu, který, když jsem se k němu přiřítil s tím že ho odtstrčím od démonka a sám na něj zaútočím, reagoval dotazem "A nemůžu ten jeho shift prostě ignorovat?" :)
5.10.2009 22:34 - Lotrando
ee, to byl Gabik :)
5.10.2009 23:05 - Merlin
Gurney: i já smekám klobouk, protože ve své dedukci jsi byl opravdu skutečný vyšetřující soudce. Spojil sis většinu informací, což bylo fakt obdivuhodné. I já bych dokázal psát superlativa na téma naprosto úchvatně zahraného hysterického floutka a jeho kočičího bludu, na šílenou žebračku, která se dokázala v ten pravý čas objevit uprostřed panikařící skupiny jako vlk a totálně je vyšachovat, chladnou vdovu s panem mńau a neskutečnými hláškami, ledově chladným mnichem, kterému občas něco upadlo a polovinu souboje chránil démonky až po herečku, kterou dokázaly zpanikařit dvě děti s prohlášením: Krásná paní, pojďte si hrát. dejte mi něco. vy máte tak krásné oči. dejte mi něco.....

myslím, že problém nebude příště v tom sehnat lidi na hru, ale nevím jestli se budu chtít vzdát hráčů co nasadili tak vysokou laťku!!!

Závěrečný obdiv patří benýskovi, který všechny uzemnil hláškou: Já to nechápu, tady se hroutí psychicky jeden člen za druhým, družina je na pokraji paniky a je jim to jedno. být tam já, tak to psychicky nezvládnu, a už lítají střeva po celé místnosti.
5.10.2009 23:12 - Sethi
Jaký blud? JAKÝ BLUD?! Copak jste neviděli ten jazyk? Neslyšeli jste, jak si brouká?!
5.10.2009 23:29 - Nachtrose
Merlin píše:
myslím, že problém nebude příště v tom sehnat lidi na hru, ale nevím jestli se budu chtít vzdát hráčů co nasadili tak vysokou laťku!!!


Myslim ze ani hraci se nebudou chtit vzdat tak dobreho DMa ;-)

Merlin píše:
až po herečku, kterou dokázaly zpanikařit dvě děti s prohlášením: Krásná paní, pojďte si hrát. dejte mi něco. vy máte tak krásné oči. dejte mi něco.....


Tady bych si dovolil poznamenat, ze panikaril spis hrac nez postava. Ale jo, bylo to fajn. Jak jsem tu uz i napsal, neprijit Eric, byl jsem takovyto "." kousek od toho, spustit krveproliti ;-) Do ty doby byli deti relativne OK, ale v tom pokoji byli vazne creepy.
5.10.2009 23:58 - Merlin
Uši: každé kotě má jazyk, je ňuchňavé a brouká si..to je u koťat normální...proto do něj nemusíš kopat, házet ho ze střechy a sekat do něj mečem...a nosit ho ve vlasech
6.10.2009 00:23 - Gurney
Lotrando: J, přepsal jsem se opravdu to byl Gabik.

Ještě byl pěkný závěr dokládající vzájemnou paranoiu - já na Gabika: "Prohrabal jsem ti věci, promiň". A Lotrando na mě: "Já tobě taky."
6.10.2009 07:48 - Gabik
Jo jo, moc pěkná hra. Taky plné díky pro Merlina, že se to povedlo jak se to povedlo. Já se opravdu pobavil :).

Hlášek bylo opravdu spousta, a když na hru vzpomínám, tak mám opět u svého pracovného stolu ten připitomělý výraz, který nikdo z mých kolegů nechápe.
1.11.2009 22:59 - Gurney
Při naší včerejší 4e hře jsem si vzpoměl na výbornou vychytávku kterou měl kdosi (Nachtrose?) na Kafík Horroru a to sice podložky pod figurky které jsme používali na označování bloodied účastníků boje. Nepopsal by mi majitel materiál ze kterého byly vyrobeny? Přišlo mi to jako výborná pomůcka a rád bych ji taky zavedl.
1.11.2009 23:26 - Sethi
Jo, ty barevné ňuchňavé placičky se mi taky líbily =)
1.11.2009 23:45 - Alnag
Gurney: Nevím teda jak vypadaly ty Nachtroseovy, ale různé druhy placiček a značítek pod figurky se normálně prodávají... (tedy pokud pod pojmem normálně rozumíš tak jako já - v zahraničí).
2.11.2009 00:04 - Nachtrose
Gurney: Uz se po tom shanel i Merlin, a myslim, ze byl uspesny. Kazdopadne na stitku to ma napsano "Dekoracna guma Moos" a ja to koupil v kramku s kancelarskymi potrebami a papirnictvim. Kdyby tohle selhalo, mozna by stalo za pokus kouknout jeste do nejakych umeleckych potreb. Vcera jme to taky hojne uzili. Ale musim priznat, ze v pevne neurcenych barvickach byl zatim trochu zmatek. Ale jinak bloodied, marked, curse a quarry fungovali perfektne. Kdyz se na jednoho protivnika sesypali vsichni, tak mel z toho uz celkem solidni podstavecek :-)

Alnag: Nevim, z jakeho materialu presne jsou ty normalne prodavane znacky, ale dovolim si tvrdit, ze minimalne proti homemade znackam z kancelarskeho papiru ci podlepenych vykresem, jsou ty moje podstatne odolnejsi vuci rozfouknuti nebo jinym nechtenym pohybum. Navic tim, ze je ten matetrial 1-1,5mm hruby, dokazes videt krasne prehledne co vsechno ma protivnik/hrac na sobe, i kdyz ma tech znacek treba pet.
2.11.2009 00:29 - Alnag
Jinak teda Gaming řešení je toto.
2.11.2009 06:49 - Nachtrose
Pokud vemu v uvahu pomer cena/vykon stale vyhrava to moje reseni. I kdyz je nutno uznat, ze jeste treba zainvestovat praci a nemaji tak profesionalni vzhled. Za necelych 40 euro centu poridim A4ku teto gumy ze ktere udelam 80-88 znacek. Prodavat 32 znacek za 13USD mi v tomto ohledu prijde uz skoro jako zlodejina. Mozna mam jeste malo odehrano, ale zatim podle mne celkem postrada smysl i to, kdo jakou kondici zpusobil, vyjma marky.
2.11.2009 08:06 - Lotrando
Nachtroe: kondici nedáváme pod postavu, ale na tabuli iniciativy ke jménu hráče. A na paragánském levelu to je hodně potřeba. Popravdě, většinou se prohrává na kondice, ne na HP.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074745893478394 secREMOTE_IP: 3.145.54.199