Dalcor
27.2.2010 16:04
DnD Game day 21.3.
I letošního roku si vyzkoušíme nové základní příručky pro Dunegons and Dragons 4th Edition. Jako první přivítáme Player's Handbook 3. Připojte se k tisícíovkám hráčů a vypravěčů po celém světě, kteří oslaví příchod nové příručky.

Kde: Herna Dunegon, U skládky 7, Praha 9, 50m od zastávky Metro B Českomoravská

Kdy: 21. 3. 2010, sraz a registrace v 11:00, začátek 12:00

Sebou: tužku, papír, dobrou náladu a kostky (k dispozici k nákupu na prodejně)

Vstupné: zdarma

Je to otevřená akce, kde se hraje DnD 4e. Je to skvělá příležitost si hru v klidu vyzkoušet, právě když ji neznáš - fakt tam není moc co vysvětlovat a většinou se to pohodlně zvládá za běhu - na druhou stranu Ti nikdo hlavu neutrhne, když se přijdeš jen podívat. Postavy a dobrodružství jsou předpřipravené, jediné, co tak člověk potřebuje je nějaká ta tužka, případně oblíbený set kostek.

Bohužel herna momentálně nevede sortiment DnD, na druhou stranu tuto akci bere jako test zájmu o DnD a zároveň jako průzkum trhu, pan majitel se pokusí do té doby sehnat PHB3 na prodejnu.

Zkuste i do tohoto threadu napsat o co by jste měli do budoucna z DnD (ale i jiných her, napříkld Pathfinder) zájem, zda by vás zajímali popřípadě tilesety (nejen wizards), přiručky a pod. Pan majitel je nakloněn diskuzi :)
21.3.2010 22:34 - wlkeR
První post po akci, asi jako jedinej nejsem dost mrtvej.
AWESOMENESS.
Teď: zejtra bych o tom rád napsal něco inteligentního, ale mimo Almiho, Naokiho a Sari si nemůžu zaboha vzpomenout na jména spoluhráčů ^^;
22.3.2010 00:19 - Sethi
Já tedy mrtvá jsem, nicméně...

Jakub rozuměl Lenčinu výkladu a tiše se odebral do sklepa. (rozumí, rozumět)

vs.

Slíbila jsem, že se k celé věci postavím rozumně a vrátím se včas domů. (rozumný, rozumně)

Možná se ráno za střízliva zastydím a smažu se, nicméně teď jsem si (pod vlivem ninjadůchodců, záludných tlačítek na dveřích u metra, zlomených nehtů a 100 ml ethanolu) poměrně jistá.
22.3.2010 00:21 - Sethi
Přiznám se, že v tomhle okamžiku mi ani slovo "rozum" nedává příliš smysl. Vypadá to jako nějaký latinský patvar pro růži...
22.3.2010 07:01 - Babau14
To je opička a hurá do práce. Jak jste na tom lidičky Jarika se ani neptám tan asi dneska nevstane před polednem :)
22.3.2010 07:08 - Beltar
Akce byla skvělá, ale to ráno!

Probudil jsem se ve tmě a přede mnou svítil mobil. Jo a v dálce jsem slyšel řvát spolubydlícího. :-).

Ušatá: Mých 100ml ethanolu je horších než tvých :P.
22.3.2010 07:25 - Jarik
Ahoj.
Jarik se rano prubudil.... a citi se napul jako Ghar = sakra, kdo mne to opil? Aha... to ja sam. :D
Prekvapive pro vsechny mam za 20 minut ucit:) (a je fakt, ze mi nejakej malinkatej makak za krkem sedi)

Za 3 hodinky napisi mozna report z akce (a kdyz ja pisi napisi, tak to znamena cca 5-10 vet) :D

Babau> klidne se zeptej :D
22.3.2010 07:40 - Nachtrose
Jak tak na to koukam, nejak se nemuzu rozhodnout, jestli mi ma byt lito, ze jsem nemohl jet, nebo ze mam byt nakonec rad. Teda minimalne moje jatra rady jsou :-D
22.3.2010 08:00 - noir
Od pěti jsem v práci, sluníčko svítí, v srdci mě hřeje vzpomínka na dobře zahranou hru a pohodové posezení v hospodě. Teda až na toho Jarika, ten byl ale opravdu hrozný!
22.3.2010 08:14 - Jarik
Noir>
Ze ja s Vama vubec nekam chodim :)
A to jsem se jeste krotil :D
22.3.2010 08:20 - Naoki
Píše:
Teď: zejtra bych o tom rád napsal něco inteligentního, ale mimo Almiho, Naokiho a Sari si nemůžu zaboha vzpomenout na jména spoluhráčů ^^

Ještě tam byl Kin (Shardmind ;) ). Ale osobně si taky nemůžu vynachválit hru :D Zvládli jsme Almiho upgrade verzi dungu bez jediné smrti (i když mě se dvakrát zastavilo srdce z toho jak jsem jí byl blízko) - tady bylo vidět jak krásně se hraje s lidmi, kteří ovládají pravidla a navíc zvládají při tom i dobře RP :)
Velkým plusem byla rovněž herna - dobře udělaná, nesmrdící záchody, pohodový prodavač a příjemný majitel, který nám v mnoha směrech vycházel vstříc, co víc si přát? :D
Celkově vzato jsem spokojený a těším se na další DnD Day :)
22.3.2010 08:36 - Prcek
A bude ještě tento týden dohrávka pro ty, kteří včera nemohli? Dalcor něco nabízel, ne?
22.3.2010 08:48 - Sethi
Iontová disbalance minimální, nádhera...

Jen jsem se celou noc budila kvůli tomu pitomému n v rozumně. Nestává se mi tak často, abych se hrabala z postele dřív, než musím, jen abych šla hledat pravidla českého pravopisu...
22.3.2010 09:54 - Smud
Koukam, ze jsem minul druhe, vecerni, dobrodruzstvi :)

Kazdopadne diky za Game Day, rad jsem si zahral a potkal nove lidi.

PS: Ja jsem "ten" co se navrhl zacit s DnD Encounters (viz odkaz)
22.3.2010 12:15 - Jarik
Tak jsem se konecne dostal do stavu, kdy mohu bez obtizi zhodnotit vcerejsi DnDDay.

Jak to shrnout, cim zacit? Nevim. Zkusim od zacatku.

DnDDay byl tentokrat (a mozna i na delsi dobu) presunut do prodejny Dungeon vedle stanice metra Ceskomoravska. Herna to utulna, prijemne prostredi i obsluha. Tato herna se mi libila.
Hralo se DnD 4e, s moznosti osahat si nova povolani vychazejici v PHB3 (ktery bylo mozno na miste zakoupit, a nejeden nadsenec toho vyuzil). Hraci se rozdelili do skupinek po 5 (na vyber meli 6 archetypu - monkem pocinaje, psionikem konce).
Dobrodruzstvi (Dungeon) byl opravdu klasickym Dungeonem.
Skupina dobrodruhu se po bourlive noci objevila v jeskyni. Bez svetla, bez informaci, se vsim vsudy (vybavenim). Ukolem bylo projit tento Dungeon a vyporadat se s hlavymi hleny, pomoci rozzurene bile dracici, a zabranit skupine okultistu, aby pomoci jisteho portalu pritahovala ku sobe obeti (toliko k tomu, proc se postavy obejvili v jeskyni).
Pokud jsem spravne informovan, tak se to vsem povedlo (nekde ovsem se ztratami :) ne tak v nasi druzince).

Po celoodpolednim hrani prisla na chut pivni konzerva v podobe nekolika pullitru ci nevine vinne sklenicky.

Dekuji organizatorum i hracum za fajn den :D
22.3.2010 12:46 - Dalcor
Já nic neslibocval to andtom...
Ja ani nic nestihnu protože mě dohnal FANTOM Print.
Smude vecer se vrhnu an to Encounters probrat a s Almim to zacneme resit

Hrozne me mrzi ze jsem s vami nemohl posedet, jen na 5 piv...
22.3.2010 13:17 - Almi
ALL: Děkuji Naokimu, Sari a Kýblohlavovi za perfektní hru. A snad byl i Korax konečně odměněn pěknou hrou. Zážitek s vámi byl vynikající, družina sehraná od prvního momentu a to včetně Sari (speciální pochvala za prostudovanou postavu i za výbornou hru).

Roleplaying všech by zasloužil delší povídání, ale pravda je, že se s tím výborně pracovalo - viz Madness encounter - věřím, že jste si ho užili :o)))

Účelem nebylo nikoho zabít, ale prověřit jeho schopnosti na samotné dno a to se doufám podařilo. I díky výbornému Koraxově defenderovi.

Bylo mi ctí si s vámi zahrát a těším se zase někdy, třeba na srazu..

..následná "afterparty" tomu jen nasadila třešničku. Asi jsem po DnD Day nezažil lepší. Bylo úžasné poznat fúru nových lidí, poceat s těmi starými, vidět opitého Jarika, Sethi nadšeně rozhazují rukama a vyslechnout tolik z jiných příběhů, že mne mrzí, že se nemůžu rozdělit a všechny si zahrát.

Co se mne a Encounter of the week týče, jsem k dispozici...

..a co se týče zahrání si s někým, kdo se nemohl včerejší akce účastnit, jsem v týdnu k dispozici, pokud bude dostatečný počet lidí.

Sethi: Jsi neskutečná, řešit tento problém.. :o))
22.3.2010 14:46 - wlkeR
Yaay, takže už mám všecky ména - až se doperu se zítřejším referátkem na didaktiku fyziky, vrhnu se na velebení vaší dokonalosti (mimo Kina ,)

Almi: Co se roleplayingu týče, vystihnu ho snad jedinou větou: "Zabiju tě, a to jsem zákonný dobro!" (Nebo tak nějak, paměť selhává, jak vidno.)

Ale ještě dodatečný encounter v hospodě... alkoholem si kazit tu euforii z dobře odehrané jeskyně... Tss ;P
22.3.2010 15:35 - Bleška
Nebudete tomu věřit, ale já jsem taky úplně v pohodě :).

Sethi: Tys to prostě nemohla nechat být, co? xD

Jinak fajn setkání a jsem ráda, že jsem mohla poznat spoustu nových lidí ;)

Jo, a ještě jednou dík Noirovi za skvělej pokec ;) :)
22.3.2010 15:35 - kin
Tak to taky shrnu, všichni hráči byli super! Jak Vlker, Naoki, Seri i Corax(nebo Korax?)...fakt mě bavilo s Váma hrát .)

Almi si to připravil báječně a souboje byli vážně dobře promakaný.

Dokonce wizardí dobráčko bylo dost překvapilo, hlavně ten skill chalenge ve Far realmech, mazec, to někdy použiju do svý hry.
(btw.: mohl by mi někdo oscenovat ty stránky s tim SCh pro inspiraci?)

Škoda hospy, ale bus volal...vynahradim si to na srazu ;)

A herna boží, mnohem lepší než Rytíř, příjemný prostředí, super majitel i prodavač, vážně se mi tam líbilo...

(a Psion je moc hezký povolání :))
22.3.2010 15:59 - raptoreček
Chtěl bych za Dungeon poděkovat všem za účast, budeme rádi, když se k nám zase vrátíte ať už v rámci dalšího Game day nebo kvůli jakékoliv jiné hře (krom Pokeru samozřejmě)

Pokud někdo bude psát report, případně pokud vznikne nový spot, který by nahradil na TN Nova ten Rytířovský, pošlete mi prosím do PM odkaz, případně jej postněte sem.

díky moc!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078222036361694 secREMOTE_IP: 18.118.29.219