Kirros
14.11.2011 21:08
De tenebris: EXALTED
V téhle diskuzi budou informace k minikampani Exalted alternující se Sunny Beach.
Autorská citace #41
2.3.2012 21:26 - draca
Ou to je poměrně blbé tzn. v tuhle chvíli jsme tři... tak ve chvili kdy si na nej khardix vzpomel uz bylo jedno jak moc obvious efekt uděláme...

Btw do anathemy sem strčil oněch 6xp a měl sem předtím dojem že se xp utrácej stejně jako bonusový body nicměně tomu tak očividně neni tzn v infernálech někde budou poměry ne? Či je to uprava az z errat?

Edit: tak nic uz sem ty xp našel:D
Autorská citace #42
2.3.2012 21:53 - sir thomas
Ono je to hlavně blbé pro Khardixe.

No, jasně, jen jsem si všiml, že to není jen tak obvyklá věc ("no co, prostě běžím dvakrát rychleji než vy, loseři"), ale má to efekt typu Roadrunner.

Utrácení zkušeností je vždy na konci kapitoly Storytelling. Až na výjimky (infernální charmy a něco navíc) je většina v Core.
Autorská citace #43
2.3.2012 22:31 - Macintoush
Draca píše:
Sem rád že tam není uvedeno jak jsme se vlastně do toho průšvihu dostali.

Neboj, tak trochu zkouším psát nějaký zápis, ještě uvidím, jak mi to půjde.

Jo mimochodem, jak to děláme s Limit breaky? Mám si ty situace, kdy si házím sledovat sám, nebo bude ST? Myslím, že jsme nějaké Quenonovi přešli.

Co se týče Syrael meatloaf transformation problem Quenon může zavolat libovolné osobě nacházející se v Creationu, Underworldu, Malfeasu a Saturnině paláci. Napadá vás, jak tohle vyřešit jedním vzkazem v zrcadle? Něco bych měl, ale nebude se vám to líbit. Máte někdo nějaký zázračný kontakt, s healing charmy? Má Quenon nějakého skvělého kamaráda v Cult of Iluminated? Jo a ta nabídka na Lethe pořád trvá. :) Nechávat tam Aurelia a zdrhat z města se mi moc nechce.
Autorská citace #44
2.3.2012 22:48 - sir thomas
Kdybych to počítal striktně, tak mám asi tak dva. Oba díky mým kolegům. A velmi brzo tímhle tempem (Heart of Flint) skončím ve věčném Limit Breaku. Mám to počítat striktně?

Syrael meatloaf transformation (chtěl jsem to zkrátit, ale vyšlo mi SMTP, ještě hůře to dopadlo pro Syrael Mutilation) a posílání zpráv: Cesta z Malfea trvá pět dní. Papírový Tygr říkal něco o nezasahování a nedokážu si představit někoho z Creationu, kdo by nám spěchal na pomoc, ještě do Trnů. Ale možná, že se někdo najde. (Underworld: Really? Really?!)

Což mi připomíná, kdybyste někdo uměl vyvolávat démony: Sesselja je dobrá volba.
Autorská citace #45
3.3.2012 09:45 - Khardix
K vyvolávání démonů: Mno, měl jsem v úmyslu začít si pořizovat Sorcerous Iniciation of Cecelyne, nicméně asi to investuji spíše do zbroje :D
K léčení: Co s tím dělat popravdě řečeno netuším... Jedině nějaký benevolentní duch, ale to už bych asi mohl rovnou prosit o léčení Abyssály.
EDIT: Ještě mě napadá sehnat v Thorns nějakého kultistu a nechat ho démona přivolat, ale to opravdu netuším, jak je pravděpodobné.
Autorská citace #46
3.3.2012 14:13 - Macintoush
Uvědomte si, že máme spoustu volných Intimacies, takže stačí vytvořit někoho s solární medicínou, nebo siderickým uhýbáním (TROUBLE-REDUCTION STRATEGY-Avoidance kata na ostaní, něco jako: on tam taky nebyl), nebo čímkoliv podobným a ochotným a schopným nám rychle pomoci a máme to. Říkám si, že když mám ten status 3 v CoI, tak bych mohl nějakého siderického mentora z golden faction mít. Jen nevím, co na to Kírros.

Nějací kultisté by v Thorns být mohli, lidé mají často tendenci hledat menší zlo. Jen netuším jek je najít.

Jo a k těm buildům charakteru, pravidla doporučují dovolit hráčům po prvních pár hrách předělat trochu charakter, což by asi Khadrix i draca docela ocenili.
Autorská citace #47
3.3.2012 20:28 - Khardix
Já bych i tušil, jak kultistu najít, ale opět na to nemám správný Background a nepředpokládám, že by si Dráča vzal Unwoven Coadjutora na třech tečkách.

Předělávat charakter asi nebudu, nenapadá mě totiž nic moc, co by se dalo předělat... Spíš se nesmím do bitvy vrhat po hlavě sám :)
Autorská citace #48
3.3.2012 20:55 - draca
Nemam zadny volny tecky...nehlede na to ze za 6xp bez rp se to fakt sehnat neda:D
Autorská citace #49
3.3.2012 21:57 - sir thomas
Já si jen představuju, jak se Yozi pět dní před akcí dozví (ano, čas tady funguje divně), že se na žádost jejich služebníka má do Stvoření vydat démon, který se využívá především pro jeho léčitelské (omlouvám se, opravářské) schopnosti.

Mimochodem, po zběžném průchodu necharmových možností léčit, jsem našel neartefaktový a necharmový [!] způsob: Malfean Balm (Infernals, p. 176) -- stojí Resources 3 a možná by ho některý z Infernalů mohl mít sebou. Pravda, obnáší proměnu požkozené tkáně v mosaz ... ale zato slušně urychluje léčení.
Další možnost je Celestial Wine (Core, p. 378), Resources 5. Jsem si téměř jistý, že k tomuhle se nemůžeme dostat.
Taky možná, že kdybychom byli dost vemlouvaví, Hedvábný Vítr něco ve své zásobě najde (nechci vědět, co za to bude chtít).
Autorská citace #50
3.3.2012 22:47 - Khardix
Na Malfean Balm jsem taky narazil a jak tak na něj koukám, jsem ho schopen dokonce vyrobit :) Akorát se mi moc nezdá dovybavování během akce... Na druhou stranu postava o tomhle přípravku pravděpodobně věděla dřív (a více) než hráč, tudíž bych ho asi sebou mít mohl dvě nebo tři dávky.
Co se týče chybějící ruky, asi bych ji nechal být tak jak je do konce mise (jsem docela platný i na dálku), a potom budu mít pro Dráču práci (Prosthetic of Clockwork Elegance vypadá zajímavě a věřím, že by to dát dohromady zvládnul) :)
Autorská citace #51
3.3.2012 23:44 - sir thomas
Khardix: Malfean Balm jsi schopný vyrobit pouze pokud jsi alespoň Adept Art of Alchemy (tj. thaumaturgy). Ale je nepravděpodobné, že bychom byli na takovou akci nevybaveni. Zvláště, když nikdo nemá healing charmy.

Co se týče Prostethetic of Clockwork Elegance, mám dojem, že na to je potřeba Craft: Magitech. Ale může to vyrobit někdo jiný. Na druhou stranu, mám dojem, že s expertízou Ral Zareka v Medicine a Craft: Genesis, by mohl být schopný vypěstovat a následně transplantovat náhradní ruku.
Autorská citace #52
4.3.2012 02:54 - draca
Khardix Pro mě je mnohem jednodušší ti udělat novou ruku než se babrat s nákejma věcma z magitechu...

Mnohem jednodušší je udělat kompletně celou novou nahradni ruku která může mít pár zábavných charakteristik..Nechcete nehty ale zatahovací drápky? Nevadí! Chcete se dívat za roh tím že vystrčíte jeden prst s malým detekčním okem? Vyrobíme. Nebo snad potřebujete na svojí ruce vrstvu chitinu proti případným úrazům i to můžeme zařídit!! Objednejte si svoji náhradní končetinu již dnes a bude vám doručena do 14 dní dle vaší specifikace.

Firma Ral Zarek a.s. Neručí za nově získané choroby, otravy či vyvinuté mutace v důsledku získání výše zmíněne končetiny. V případě ztráty, poškození vlastní vinou či prostě že vám končetina uteče peníze nevracíme.

V případě že objednáte 2 ruce dostanete nohu zdarma!

Pro uctívače Kimberly máme speciální nabídku každé desáté chapadlo je zcela zdarma. (Nabídka je limitována 10 000 chapadly na osobu)

A to se vyplatí!!!
Autorská citace #53
4.3.2012 09:48 - Khardix
Malfean Balm: Pravda, když jsem si to přečetl znovu a pořádně, zjistil jsem, že Degree není počet teček v Craft (Vitriol). V tom případě to s sebou mít asi nebudem, protože ani jeden z nás na něj nemá Resources :-/
Prosthetic of Clockwork Elegance: Myslel jsem to spíš jako inspiraci, s tím, že by mi mohl Zarek vypěstovat něco podobného s pomocí Craft (Genesis). Chci ovšem upozornit, že ruku si předem prohlédnu a veškerá vylepšení nejdříve schválím, chapadla nepotřebuji, děkuji pěkně :)
Autorská citace #54
4.3.2012 15:14 - draca
Klidně si ji prohlídni:D
Autorská citace #55
6.3.2012 09:22 - Kirros
No jak to vidím já ohledně situace se zraněným:
1) Můžete si domyslet vybavení, na které máte resources pokud se dá nást v příručním zavazadle.
2) Khardix a Dráča si můžou předělat postavy, pokud chtějí do té míry, že nemůžou zrušit charmy které už použili.
3) Můžete si přimyslet známosti (které spadají do backgroundů), které vám mohou pomoci, nebo najít způsob jak Kontakovat papírového draka.
4) Modlit se o pomoc ale v Thorns to může jít špatně.
5) Poprosit o pomoc domorodce, ale je otázka jestli budou chtít.
6) Zkusit hledat pomoc v Podsvětí?
7) Utéct z Thorns a využít čas na rekonvalescenci
8) Jiné extrémní řešení
Autorská citace #56
7.3.2012 10:00 - draca
1) Na tom se můžem dohodnout ale nevim co se dá tahat s resources 2
2) no mám tedďka čas tak se můžu podívat ale nevim stejně co bych měnil
3) umíte někdo poskládat origami draka a poslat ho do větru?
4)žádné modlení krom modlení ke mě
Autorská citace #57
7.3.2012 10:42 - sir thomas
Je fakt, že moc zajímavého vybavení (kromě zbraní -- v Scroll of the Kings jsou zajímavé alchymistické zbraně) poříditelného za peníze jsem nenašel -- a ani moc nevím, kde hledat. Na druhou stranu, s resources 2 můžeš mít rozumné množství normálního vybavení -- pochodně, přikrývky, olej, třímetrovou tyč, ...

dráča píše:
žádné modlení krom modlení ke mě

Myslím, že to je docela dobrý nápad, alespoň co se týče Syraela.
Autorská citace #58
15.3.2012 11:52 - Khardix
Možná mě konečně napadla použitelná Urge, na druhou stranu, nevím jestli nebude moc obecná (a jak moc se bude dát hrát):
"Vytvořit/získat v Creationu armádu pro Yozi."
Autorská citace #59
16.3.2012 13:43 - Macintoush
Jen takový malý setingový detail, pokud to nevyhovuje můžeme to klidně ignorovat, ale v Ang-tengu se mluví seetongue(důkaz Scroll of Exalts str 141), který neumíme nikdo, takže nás asi čeká veselý výlet.
Autorská citace #60
16.3.2012 14:24 - sir thomas
Velmi zajímavé -- když chce člověk najít, jak se někde mluví, nepomůžou mu ani regionální sourcebooky. Ale řekl bych, že to tam bude trochu složitější. Zřejmě se tam mluví Západštinou (podle Core je to Západ, podle Compassu jih -- wtf?) ale je to docela blízko Jihu, takže by někde měli mít slušné porozumnění Jižanštině. Kromě toho, někteří budou umět i High Realm (úředníci).

Jak o tom tak ale uvažuju, skvělý charm "Keen Hearing and Touch Technique" bude hodně použitelný, když polovině lidí, které budu poslouchat, nepůjde rozumět.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.066707849502563 secREMOTE_IP: 18.226.164.197