Alnag
20.9.2011 19:25
EDGE: Madness at Gardmore Abbey
Vypráví: Alnag
Hrají: Sethi, Noir, Jarik , Max
Hráli: Almi


Příští termín: 16/2 nebo 23/2 (???)

Čas hraní: Čtvrtky (1x 14 dní), 18-23 h
Následující termíny:

Dobrodružství na úrovních 6 - 10.

Hrdinové se dostávají do zříceniny Strážnického opatství, kláštera, který byl kdysi základnou bojovného řádu paladinů oddaných Bahamutovi. Podle legend, paladini přivezli z daleké křížové výpravy temný artefakt a ukryli jej ve svém opatství. Síly zla se ale shromáždily k útoku na klášter ve snaze jej získat zpět...

Noir - UR: Dragonborn blackguard (divine striker)
Sethi - B14-NK4: Warforged swordmage (arcane defender)
Jarik: Goliath Shaman (primal leader)
Almi - HAMLET: Shadar-Kai Wizard (arcane controller)
Max - URNA: Revenant Assassin (Eladrin)

Postavy:
Postava na 6. úrovni, nepsionické povolání
template a background feat možný
magické předměty z úrovní 8, 6, 5, 4 (nebo nižších)
3 consumable předměty (do lvl. 6); ritual caster (+4 rituály, do 5. úrovně)
Autorská citace #1
20.9.2011 20:46 - Alnag
Je pro Vás přijatelné že bychom to hráli ve čtvrtek (například na střídačku s AAčky, pokud se budou realizovat?)
Autorská citace #2
21.9.2011 12:04 - noir
Pro mě je to zcela ideální den - děti jsou na kroužkách a žena má volno...
Autorská citace #3
21.9.2011 15:38 - Almi
Dá se říct, že ano. Od kdy? Musím to sladit s Encounters hrou...jo, Ty už to máš? :-)
Autorská citace #4
21.9.2011 15:51 - Alnag
Fyzicky to ještě nemám, ale už jsem to objednal v Rytíři a nemůžu se dočkat. A hlavně tyhle domlouvačky se vždycky hrozně vlečou. Řekněme, že bychom začali od října? (To znamená buď 6/10 nebo 13/10 podle případných AA a vašich dispozic?)
Autorská citace #5
21.9.2011 20:37 - Vojtěch
A to jsem doufal v nějaké spoilery :)
Autorská citace #6
25.9.2011 17:11 - Sethi
Ještě bych připíchla Beltara, který je příliš nesmělý a/nebo zapomnětlivý, aby se ozval.

Za sebe bych měla v plánu hopsacího tiefling swordmage.

Úplně nechápu tu poznámku o Ritual Caster, to není, že bychom měli rituálně cástit všichni, ne?
Autorská citace #7
25.9.2011 17:20 - Alnag
Sethi: Momentálně jsem chtěl místo nabídnout Jarikovi (který mé ICQ zřejmě ignoruje) a Maxovi (které mou PM taky zřejmě ignoruje). Ale když se do rozumné doby neozvou, děj se vůle boží...

Ritual Caster je pro případ, že by někdo chtěl hrát ritual castera.
Autorská citace #8
26.9.2011 13:30 - Jarik
Ja ted na Kostku nemam moc casu. A na hrani taky moc ne :(
Vikendy mam docela zabite az do Vanoc.

Patky jsou teoreticky mozne.
Aha, ono jde o ctvrtky. Pokud chces 4 lidi, tak dam prednost Beltarovi.
Jinak bych se asi zucastnil :)

EDIT: 6.10. jdu na stuzkovaci vecirek jedne z maturitnich trid co ucim.
A ICQ jsem ted asi tyden nevidel (sorry, jine povinnosti)
Autorská citace #9
26.9.2011 14:49 - Almi
Jarik: Pokud je problém s tebou a hraním v pátky, dej to, prosím, nějak vědět k tématu AA, je to docela zásadní...

Alnag: Já se taky těším, jen abychom se nepřetěšili - je ti jasné, že tohle není one-shot, ale kampaň? :)

Co se hráčů týče, je mi ejdno, s kým budu ze jmenovaných hrát, všichni asi hrát umí (holt rozvrátíme bahamutův řád bez Jarika :)), ale u Beltara je záruka, že hrát bude a bude mít i čas, vzhledem k uvažovaným synchronizacím hraní AA a Encounters. KOlik uvažuješ lidí? 4? 5?
Autorská citace #10
26.9.2011 15:14 - Alnag
Almi: Mně dneska napsali z rytíře, že si to mohu přijít vyzvednout. :)
Autorská citace #11
26.9.2011 15:32 - Alnag
Co se lidí týče: Zatím v tom ještě nemám moc jasno. Jarik mi slíbil, že se vyjádří do středy, zda bude hrát nebo nebude. Jinak mám v záloze ještě další přátele a známé, se kterými jsem už delší dobu nehrál a rád bych je zase na hře viděl. Doufám, že se nebudete zlobit, když oslovím nejprve je. Tohle není oneshot, ale hra, která nám zabere minimálně půl roku. Chci hrát primárně s lidmi, které mám rád a na kterých mi záleží, abych v tom měl taky nějakou motivaci. Jinak by mne to nebavilo a není nic nebezpečnějšího (vyjma Taraska), než vypravěč, kterého to nebaví.

Jinak na hraní mi stačí i 3 hráči (pročež jsme z mého pohledu ve stavu hratelném), optimum je pro mne vždycky 4 (tam se dají dobře pokrýt všechny role, jsou tam možné komplikovanější interakce. Pět je maximum jak kapacitní (pro hraní u mne), tak i moje DMovské. Všechno už se víc vleče, souboje dlouho trvají a ne všichni dostávají dostatečný prostor na scénách. Synchronizace snad nebude problém, data hraní budou jasná předem.

Nejspíše tedy směřujeme k prvnímu hraní 13/10 (čtvrtek), pokud by to nezabíjelo AAčka (btw. už by bylo fajn je nějak načrtnout, důležitost "pátků" jsem také nějak nevnímal, měl jsem zafixováno, že pátky nemůže/nechce Almi - nebo možná někdo jiný ??? - hrát?)


Almi a Noir: Zatím považujte, co bys hráli za povolání/rasu.
Autorská citace #12
26.9.2011 15:49 - Almi
Alnag: ad. hráči: Jasně, souhlasím jednoznačně. Jen já považuju počet hráčů v družině pod 5 za (téměř) zabraňující intrikaření :))

ad. pátky: Dřív to nešlo..a po pravdě, ani teď to není žádná sláva, ale člověk musí něco pro AA obětovat, Nerhinn by jinak asi nemohla (?). Ale pátky obětuji pouze pro AA, jindy a jinak je to nárazově.

ad. co hrát: Já se rozhodnu, až si to přečteš..a budou známy alespoň trochu koncepty okolních lidí. Dokážu hrát cokoli, takže spíš uvítám nějaký tip ze strany DMa, zvlášť je-li jím Alnag. Přece jen tam budou asi postavové questy..

ad. Rytíř: jojo, kontroloval jsem to, také to mám už k vyzvednutí, leč nějak to nestíhám :/
Autorská citace #13
26.9.2011 15:59 - noir
Tak já bych si poprvé v životě zkusil dragonborna. A blackguarda k tomu - v podstatě takovýho hodnějšího Ghara :)
Autorská citace #14
26.9.2011 21:13 - Jarik
noir: tak to snad nemyslis vazne :)

all: pokud budu hrat, tak asi budu šaman - goliáš :)
spise jako podpora, nez jako chodici lekarna :D definoval bych to asi jako leader primar, controller secondar
Autorská citace #15
26.9.2011 22:25 - Almi
..a role se nám obrací, hmm... :D
Autorská citace #16
26.9.2011 23:06 - Alnag
Vzhledem k tomu, jaké je složení je asi jasné, že budeme muset synchronizovat s AAčky. Ale mám tento odvážný návrh, co kdybychom jenom první session (!) měli stejný týden jako AAčka. Pak se totiž AAčka desynchronizují a tím se to srovná.

Tedy takto: 13/10 (EDGE); 14/10 (AA); 21/10 (AA bez Jarika nebo vůbec); 27/10 (EDGE); 4/11 (AA); 10/11 (EDGE); 18/11 (AA); 24/11 (EDGE); 2/12 (AA); 8/12 (EDGE); 16/12 (AA); 22/12 (EDGE)

Znamenalo by to sice mít první session Gardmore Abbey tentýž týden jako AAčka, ale slibuji, že by byla jen taková zahřívací, skončili bychom dřív (aby se Noir dostal normálně domů a pořádně se vyspal) a tak. Termín 13/10 je lepší než týden předtím, protože by mohl i Jarik (který tak napůl počítám, že bude hrát) a zřejmě i Max (který jak jsem si dohledal v diskuzi, je do 8/10 někde v tahu). Alternativně, pokud by se AA nehrály 21/10 můžeme prostě nechat první session Gardmore Abbey na 20/10 s tím, že další by byla hned za týden, aby se srovnaly kalendáře, ale nejsem si jistý, že to Almi a já do té doby nedočkavostí přežijeme. :)

PS: Postuji totéž do obou diskuzí.
Autorská citace #17
27.9.2011 08:40 - Jarik
Alnag> na dvou mistech jsem ti psal, ze 21.10.-2.11. jsem off (tedy toho 27/10 urcite nemuzu) :(

PS: postuji toto do obou diskusi, staci pripadna odpoved v jedne :D
PPS: nevim, kdy maji Almi & spol. Vlocku
Autorská citace #18
27.9.2011 08:44 - Jarik
Jarik by hral pripadne postavu: Goliath Shaman - World Speaker (primal leader)
Autorská citace #19
27.9.2011 11:13 - Almi
Takže na mne to vypadá na nějakého controllera..ok
Autorská citace #20
27.9.2011 14:38 - Alnag
Tak už mám tu slávu doma. První dojmy:

- letmé prolétnutí dobrodružství (docela dobrý základ, lepší než jiné legrace z produkce WotC, ale ty jsou obvykle dost tragické)
- nechápu, proč je to v tak velké krabici, kdyby měla poloviční rozměr, pořád by se to tam všechno vešlo
- Deck of Many Things vypadá nádherně. Moc se mi líbí.
- 2 Treasure karty. (Poznámka - v 5e budou všechny předměty na kartičkách. Ach.)
- 2 postery s mapami (tj. 4 strany map); pěkné, povedené...
Autorská citace #21
27.9.2011 14:43 - Jarik
tak se mi to preklopilo a 20.10. budu moci na 80% :D
hura
Autorská citace #22
27.9.2011 14:45 - Alnag
Jarik: To je sice fajn, ale vzhledem k nejasným termínům zatím není pravděpodobné, že bychom 20/10 vůbec hráli. Předpokládám (ale možná se mýlím), že bude tendence spíš hrát 21/10 AAčka (aby neměla takový prostoj hned na začátku).

Nicméně budu to brát jako informaci, že chceš hrát. :)
Autorská citace #23
2.10.2011 17:06 - Max
Alnag: nešlo o ignoraci obsahu PM, spíš o nevědomosti o jejím přijití. Byl jsem na měsíc v USA a na výletech se elektronické dálnici vyhýbám.

Pokud to je možné, zájem o hraní bych měl.
Autorská citace #24
2.10.2011 17:10 - Alnag
No a tím jsme zřejmě kompletní. Vítej na palubě, Maxi.

Jestli začneme 20. nebo až 27. října ještě upřesním.

Maxi, promysli si prosím, co bys preferoval hrát.
Autorská citace #25
2.10.2011 17:24 - Alnag
Ještě k postavám. Připravte si je víc po té mechanické stránce. Chtěl bych začít trochu In Medias Res a vaše postavy dotvářet i pomocí flashbacků během hry. (Kdo zažil poslední Star Wars tak trochu tuší, co myslím.) Takže na elaborovanou historii se vykašlete. Tím neříkám, že vaše postava nemůže mít žádnou osobnost, žádné osobní manýry nebo žádná formující události v minulosti. Spíš se nesoustřeďte na "nedávnou minulost" (tj. proč jsem tam kde jsem, co tam sakra dělám a co je zač ta banda budižkničemů, se kterou tady jsem...)

Ještě poznámka k dobrodružství. Nebudu to hrát úplně tak, jak to wizardi napsali. Protože i když do toho jistě dali nemalé úsilí, aby to nebyl jen další vyrubávací dungeon-crawl a budiž jim to ke cti, mým estetickým a dramatickým kritériím je to trochu málo, takže z toho zkusím vyždímat víc.
Autorská citace #26
3.10.2011 11:07 - Jarik
Mam problem s vyberem magickych predmetu :(
Vubec zadne se mi nelibi :(
8.neck pro samana? to snad ani neexistuje :)
6.totem mi skoro nepomaha. Trapim se, trapim :(
zbran nechci.

Odpoledne si na to jeste jednou sednu.

a kecal jsem. Lecivych schopnosti mam dost, jenze jsou to Daily power :D
Autorská citace #27
3.10.2011 11:41 - noir
Jarik: Neck je univerzálně nutná pro všechny - bere se kvůli obranám, jinak v něm nic moc nehledej... Jinak leaderská klasika je Healers Brooch a totem není marnej třeba Earthfall totem.
Autorská citace #28
4.10.2011 12:56 - Almi
ALL: Máte někdo inpiraci na nějakého controllera? přece jen jste zkušenější...
Autorská citace #29
4.10.2011 13:00 - Sethi
Moje krátká zkušenost wizardem nesahá za "kontrolleři jsou nudní," takže asi moc nápomocná nebudu =)
Autorská citace #30
4.10.2011 15:18 - noir
Almi: Zkus wrathfull invokera, nebo nějaký druh Mága-přece už vyšly i tak pěkné odbornosti jako nekromant :)
Autorská citace #31
4.10.2011 19:27 - Jarik
Moji dalsi volbou byli Druid a Invoker :D
Invoker je zajimavy dlouhodobe :D
Autorská citace #32
5.10.2011 10:20 - Almi
Noir, Jarik: Mrknu na to.. :-)
Autorská citace #33
10.10.2011 17:07 - Alnag
Jelikož Jarik by nemohl ani 20/10 rozhodl jsem se nečekat jak dopadne hraní AA. Budeme startovat session 27/10. ;-)
Autorská citace #34
10.10.2011 17:17 - noir
Alnag: Rozkaz, rozkaz!
Autorská citace #35
20.10.2011 09:43 - noir
Ahoj, Almi, včera jsem Ti na tvé přání vytvořil postavu. Není optimalizovaná, ale koncept je pěkný, teda podle mě. Najdeš ji v builderu jako Hamleta. Vyznačuje se tím, že má jako implement lebku a jako familiara má ducha svého otce. Builder mi nabídl i pěkný obrázek :) Samozřejmě si ho klidně přefluffuj, ale mě to k nekromantovi sedlo :)
Autorská citace #36
20.10.2011 12:30 - Jarik
ja mam jako familiara kamenny chrlic :)
presneji receno maleho golema :) (takze je jasne, kterou figurku na to budu pouzivat :) )
Autorská citace #37
20.10.2011 13:04 - Sethi
To jen já mám zase trapně ptáka.

Hele ale kdybych si udělala tu vílu, tak bych si mohla vzít tu jednorožčí holubici a jezdit na ní...
Autorská citace #38
20.10.2011 13:08 - noir
http://fc05.deviantart.net/fs22/f/2007/352/8/d/bird_rider_by_niburo.jpg
Autorská citace #39
20.10.2011 13:11 - Sethi
Ano!

Smím mít miniswordmage s mounted combatem? =3
Autorská citace #40
20.10.2011 14:09 - Almi
Noir píše:
Ahoj, Almi,...


.někdy by bylo lepší, kdybys používal PM. Vychutnal bych si mnohem víc Alnagovo zděšení real-time :-))

A jsi..fakt šílenec! Tohle by mne nikdá nenapadlo. Ale už je mým posudem, hrát postavy, které navrhne někdo jiný..abych jim následně vdech osobité kouzlo :-)
Autorská citace #41
20.10.2011 15:19 - noir
Almi: Normálně bych to asi udělal, ale říkal jsem si, že je fér dát Alnagovi šanci, aby použil své právo veta, pokud by mu to přišlo příliš šílené... Myslím, že jsem mu dal i stylově nekromantskou výbavu :)

Sethi: Hm, tak to můj blackguard bude jediný bez miláška? To teda ne, něco musím vymyslet!
Autorská citace #42
20.10.2011 15:39 - Alnag
Noir: Já nemám problém použít právo veta přímo ve hře. Jmenuje se "sežral tě drak". :D
Autorská citace #43
20.10.2011 15:45 - noir
Já to znám jako "orbital cow" nebo tak nějak se tomu říkalo v Shadowrunu :)
Autorská citace #44
20.10.2011 16:23 - Sethi
Ve světle odtajňovaných postav soudím, že udělám nějaké změny. Ještě nevím jaké, ale myslím, že tiefling poletí první.

noir píše:
Já to znám jako "orbital cow" nebo tak nějak se tomu říkalo v Shadowrunu :)

Spadla ryba - všichni jste mrtví?
Autorská citace #45
20.10.2011 16:34 - Almi
Noir píše:
Myslím, že jsem mu dal i stylově nekromantskou výbavu :)


Narážíš na tu Mordenkainovskou kostěnou hůlku? Motto "Bít, či nebít, toť otázka!"
Autorská citace #46
20.10.2011 17:15 - Sethi
Tiefling letěl, nahrazuje ho warforged. Swordmage zůstává.
Autorská citace #47
20.10.2011 17:23 - Alnag
Tak jsem zvědavý na Maxe...
Autorská citace #48
20.10.2011 17:38 - Jarik
Sethi: tak jestli Almi hraje Hamleta, tak ty musis byt jasne tenhle machr:

Takovy Cirano :D
Autorská citace #49
20.10.2011 17:47 - Sethi
To je zajímavá myšlenka, ale ne.



I když klouby bude mít v užitečnějších místech.

Noire, nakonec budu taky bez miláška, tak se nemusíš kvůli tomu cítit zle nebo tak něco.
Autorská citace #50
20.10.2011 17:51 - Alnag
Proč mám pocit, že aniž jsme začali, tahle hra směřuje k pojetí stylem fraška?
Autorská citace #51
21.10.2011 02:33 - Jarik
Protoze jsi nam dal moc casu na to.. vymyslet hovadiny :D

Ale jinak to myslim vsichni pojmeme vazne.

p.s.:Pokud nejak bude hra mou postavu, tak mi rekni... at ji treba nehrajeme ruzne. OK? :D
Autorská citace #52
21.10.2011 09:01 - Almi
Alnag: Máme příliš volnou ruku, resp. zadání. Za sebe říkám, že když jsem viděl, že si všichni berou tak trochu "temné" postavy a (podle mého) se celý příběh bude odvíjet spíše v "úpadkovém" či "temnějším" duchu (prostě ve stylu - líp už bylo, teď bude hůř), požádal jsem Noira o trochu jeho powergamer invence.

Stejně si to uspořádám podle svého, zejména po první hře, ale za sebe mohu slíbit, že hrát budu velmi pozorně a dost se těším.

Ostatně, i tebou navržený Culain, co jsem hrál, mne nakonec hodně bavil, měls výborný nápad a to mi to taky přišlo z počátku hodně ujeté.
Autorská citace #53
22.10.2011 19:15 - Alnag
Dnes jste každý dostali PMkou odkaz na soubor s informacemi o vaší postavě. Obsahuje to zejména:

- společné poslání (proč jdete do Strážného opatství jako skupina)
- osobní poslání (něco, co vás osobně táhne do Strážného opatství)
- vztah k dalším dvěma postavám (je to propojené stylem pentagram)
- jak jste přišli ke kartě (vaše osobní karetní story)

Tohle jsou náčrty a nejsou tesány do kamene. Jejich smysl je mít už od začátku nějakou strukturu a záměr, abyste se měli čeho chytit a podle čeho se propojovat. Pokud chcete, můžete si to různě přiohnout a hlavně prostřednictvím různých flashbacků a jiných technik tomu dát nový význam a různě to rozšířit.

Doufám, že se Vám to bude líbit.
Autorská citace #54
22.10.2011 19:26 - noir
Teda! Dobrá práce, Alnagu! Vypadá to nádherně, už teď z toho cítím potenciál! Díky moc!
Autorská citace #55
23.10.2011 12:31 - Almi
Teda, docela zajímavé, koukám, že bdue veselo hned od začátku...

Jen - obecné info - mám to chápat tak, že se hraje v "současnosti", kdy je Strážnické opatství v ruinách?
Autorská citace #56
23.10.2011 12:38 - Alnag
Almi: Ano. Hraje se v současnosti. Opatství je v troskách už asi 150 let.
Autorská citace #57
23.10.2011 14:27 - Almi
Alnag: Aha! To je docela důležité info..škoda :( Líbila by se mi právě retro game
Autorská citace #58
23.10.2011 14:32 - Alnag
Almi: To bych si pak nemusel kupovat ten modul. Ale tak uvidíme, třeba se to nějak vyvine... :)
Autorská citace #59
24.10.2011 23:59 - Max
Tak jsem si procházel postavy a došel sem k Revenant Assassin (Eladrin)
Autorská citace #60
25.10.2011 08:03 - Sethi
Nekromancer, padlý paladin, nemrtvý, neživý a kámen.

To se nemůže pokazit.

Neutíkejte, sedláci, jdeme vás zachránit!
Autorská citace #61
25.10.2011 08:45 - noir
Chtěl jsem napsat něco podobného, ale nezvládl bych to tak vtipně :)
Autorská citace #62
25.10.2011 08:50 - Alnag
Mně se náhodou ten nemrtvý eladrin ze zápletkového hlediska docela hodí. :D
Autorská citace #64
26.10.2011 16:52 - Max
prej trošku ... tenhle se už nikdy nezdvihne :) respektive je to asi tak pravděpodobné jako že se na jednom místě setkají dragonborn, warforged, goliath, shadar-kai a revenant ...

a zápletka kam se hodí nemrtvý eladrin mi přijde krajně podezřelá
Autorská citace #65
26.10.2011 19:10 - Alnag
Jen připomínám, že sraz je v 18h. (Do 16:30 jsem na doktorandském semináři a pak záleží jak se mi podaří dorazit domů.) Takže - ačkoliv vím, že to nehrozí - nesnažte se dorazit o mnoho dřív, snažte se přijít tak akorát.)

Max píše:
a zápletka kam se hodí nemrtvý eladrin mi přijde krajně podezřelá


:D
Autorská citace #66
27.10.2011 13:20 - Sethi
Tak vždycky z toho můžeme udělat zápletku s mrtvým eladrinem, žeano...
Autorská citace #67
28.10.2011 14:08 - Alnag
Session 1 - rekapitulace

  • FLASHFORWARD: přepadení jinou skupinou dobrodruhů a okradení o dvě karty
  • přijetí u lorda Padraiga (vybráni pro výpravu k orkům - druhá skupina utřela nos)
  • Hamletovo noční dostaveníčko se Sběratelem, Ur ho neúspěšně sleduje
  • Proplížení se přes propadlou hradbu v zalesněné části (střetnutí s pavouky, zahlédnutí druhé skupiny)
  • Ukazuje se, že Ura trápí noční můry, záblesky z doby pádu opatství (zvonice), somruje na ostatních, jestli mají taky kartu
  • Hamlet vyklopil povídání o své temné minulosti (lebce - zesnulém mistrovi) první skupince nymf, na kterou natrefil ;-)
  • Záchrana eladrinské panny v nesnázích (Analastra)
  • Setkání s jejím bratrem (Berrian Velfaren) u fontánky Ioun (všichni se napijí a mají různé vize - z dob slávy a pádu opatství), Berrian nabízí kartu výměnou za informace o původu rostlinstva z Vílí divočiny
  • Urna má vidí podobu mezi sebou a Berrianem a Analastrou, kteří hledají dávno ztraceného otce. Odhaluje, že zahynul při lovu rukou svého přítele.
  • Výprava na vrch opatství (k chrámu), počítání orků, mapování opatství, zahlédnutí druhé skupiny dobrodruhů, kterak se plíží do pevnosti
  • Přesvědčení jedné ettinovy hlavy, aby je pustila dovnitř za dvě flašky vína
  • Nalezení vyvražděného sálu vlků a orků, v podzemí pevnosti střet s orkským náčelníkem
Autorská citace #68
1.11.2011 00:24 - noir
Díky za hru, doteď jsem to nestihl, pardon. Pár věcí jsem nějak během hraní popletl kvůli únavě, ale jinak jsem se výborně bavil.
Autorská citace #69
1.11.2011 19:17 - Alnag
Noir: Díky. Jsem rád, že se ti to líbilo. Nejsem si úplně jistý, co přesně jsi popletl, mně docela těší, že se mi dařilo udržet takové svižné tempo (i když jsem trochu doufal, že se nám podaří stihnout souboj s tím náčelníkem a uzavřít tvar tím, že se vrátíme k výchozímu bodu...). :)
Autorská citace #70
8.11.2011 21:54 - Jarik
Uz se tesim na ctvrtek.
A propo. Je tu nejaky dobrodinec, ktery mi nabidne nocovani? nebo musime koncit brzy.. abych se dostal zpet do Kolina, a rano jel zas do Prahy? (neb v patek mam skolu) :D
Autorská citace #71
10.11.2011 15:16 - noir
Snažil jsem se, ale sorry, bohužel to dneska fakt nedám. Udělal jsem pro to možné i nemožné, ale doma je holt situace, která tomu brání... Pardon všem...
Autorská citace #72
10.11.2011 15:22 - Alnag
Noir: To se nedá nic dělat. Doufám, že nejde o nic vážného. Uvidíme se... někdy příště. :)
Autorská citace #73
10.11.2011 23:22 - Alnag
Session 2 - rekapitulace

  • Dokončení boje s náčelníkem orků. Ura kousl umírající ork do nohy čímž ho vyřadil z boje. POHLED NA PADOUCHY: Nepřátelská družina k nim ohněm, výbuchy a dalšími věcmi připoutala pozornost. Hráčské postavy se zabarikádovaly ve sklepě a unikli podzemní chodbou.
  • Hamlet uvaří odvar z muchomůrek, čímž půlku družiny spolehlivě přiotráví. Sebere Urovi, který ze svých zranění blouzní (po odvaru muchomůrek tím spíš) jeho karty. Nepřátelská družina je přepadne v nejslabším momentu, drow vyhrožuje Hamletovi, že budou v čarodějově věži dřív, než on.
  • Na scéně se objevuje Xern. S více či méně obnovenými silami vyrážejí hráčské postavy po stopě padouchů. Ti míří do vílího hájku.
  • FLASHBACK: První setkání Hamleta a Xerna. Hamlet (i přes naléhání své lebky) zachrání Xerna před smrtí v chřátnu nějaké stvůry.
  • Plížení nepřátelskou vesnicí k čarodějově věži. Odhalení pasti soch ve vchodu.
  • Střetnutí s golemem s dívčí hlavou uvnitř, v prostoru plném divoké magie. B14 najde a zatají kartu. Hamlet sebere z golema šém (s klíčem k odstranění magické pasti na dveřích).
  • FLASHBACK: Urna považuje B14 za pouhý stroj. Ona jeho za paradoii toho, čím by chtěla být. B14 byla člověkem mezi eladriny a toužila se jim vyrovnat. Cesta, kterou k tomu zvolila není šťastná. A nebo ano?
  • Střet s šíleným nemrtvým reanimátorem (čarodějem) a jeho mrazivými zombiemi. Nalezení kodexu kmene zimy a dalších magických věcí. Xern, který smrtelně umrzne a je rozsápán zombiemi je oživen za cenu tří duší a s novýma nalezenýma magickýma očima.
  • POHLED NA PADOUCHA: Sběratel je spokojen s tím, jak si jeho pohůnek vede.
Autorská citace #74
11.11.2011 09:27 - noir
Sakra, to muselo bejt hustý!
Autorská citace #75
12.11.2011 10:33 - Alnag
Za účelem efektivnější přípravy příští session (čtěte, abych se tolik nenadřel), mohli byste prosím napsat, co se tak zhruba chystáte příští session dělat. (Teď myslím hlavně z hlediska návštěvy nějakých NPC nebo lokací.) Stručný seznam toho, co se tak explicitně nabízí (neberte jej jako úplný výčet, jen jako vodítko).

a) reportovat množství orků lordu Padragovi (návrat do Zimoviště)
b) Hamlet - setkání se Sběratelem (návrat do Zimoviště)
c) výprava ke Zvonici
d) pronásledování (stíhání/stopování ???) druhé skupinky dobrodruhů
e) návštěva eladrinského tábora
f) výprava na vršek (k nitru kláštera)
g) další interakce orským táborem (brána/bašta ???)
Autorská citace #76
12.11.2011 12:44 - Jarik
a, f
:)
Autorská citace #77
12.11.2011 12:59 - noir
Já toho zhevně hodně promeškal, ale za mě d) a g)
Autorská citace #78
15.11.2011 09:19 - Almi
noir: hustý to bylo hodně..Hamlet využil tvé indispozice a fikaně ti šlohnul karty..aby je vzápětí začal používat, protože šlo fakt do tuhýho.

Popravdě, nemít takový štěstí (a nápady) při řešení vstupu do věže a střetu s bitevním robotem...golemem, mohlo to být TPK jako když vyšije. I tak mnoho nechybělo.

Jinak, za mně d) (což sebou nutně přinese i Zvonici, kam mířili?). JInak mne zajímají i ty zmutovaný kytky, ale zatím ještě nevím, jak s nima (teda, něco mne napadlo, ale musím to ještě promyslet).

Po d) bych klidně volil a) a b) (obojí je v Zimovišti). Čistě proto, že mám dojem, že nás to posune dál (my dodáme Padraigovi info a nsáeldně bude náš úkol vyhodnecen, odměněn..a rozšířen/dán nový = vrátíme se stejně zpět, s lepším infem k případnému řešení f) a g).
Nic by nám utéct nemělo, kromě té padoušské družiny. A proto bych jí rád pořešil spíš dřív, aby nenapáchali nějakou paseku. A nemyslím slovy pořešit nutně zabít. Spíš nějakou formu informační interakce za pro nás výhodnějších podmínek. ostatně - mají něco, co nám patří :-) A věřím, že toho budou mít i víc...
Autorská citace #79
15.11.2011 23:06 - Max
za mě nejspíš (d), (f) a (a) vnímám jako variantu pokud by nebylo cítit ve vzduchu nic třeskutějšího ;)
Autorská citace #80
3.12.2011 10:09 - Alnag
Připomínám, že hrajeme tento čtvrtek (tj. 8/12). Poslední hra by pak připadala na 22/12. Pokud se vám to zdá už moc blízko vánocům, tak dejte vědět, ať zjistíme, kolik lidí by přišlo.
Autorská citace #81
4.12.2011 18:11 - noir
Se čtgvrtekem počítám a těším se, ale 22.12 je téměř jednoznačně nemožné.
Autorská citace #82
5.12.2011 20:29 - Jarik
8/12 mohu (pokud mohu nekde spat) :D
(p.s.: pokud by mne nekdo ubytoval i 9/12, tak jsem svolny i k nejakemu programu dalsimu. protoze 9. a 10. musim do skoly).

22/12 jsem na 100% na skolni besidce.

EDIT: 21.12. bych mohl.
Autorská citace #83
6.12.2011 08:15 - Almi
Jarik: Se spaním u nás je počítáno :-) Ubytování další den už ne, protože odjíždím pryč.

Alnag: Předměty, co jsem dostal, pořeším až ve středu večer. Snad nevadí.

Noir: nezapomeň, že jsme level up, tj. 7. level :-)
Autorská citace #84
6.12.2011 08:48 - Alnag
Almi: Nevadí. :)
Autorská citace #85
7.12.2011 17:11 - Jarik
Golias zitra dorazi.
Sice jeho interpret je unaven, nemocny,... ale umrit vas nemohu nechat. :)

Jarik
Autorská citace #86
7.12.2011 21:57 - Sethi
Takže budeme nemocní všichni? =)
Autorská citace #87
7.12.2011 22:28 - noir
Já su ready a těším se!
Autorská citace #88
8.12.2011 07:34 - Jarik
nechci byt za toho... kdo porad chybi.

I kdyz bych jel radsi k doktorovi. (coz odkladam na patecni rano. Ani na VS nepujdu - a to uz je co rici)
Autorská citace #89
8.12.2011 07:51 - Almi
Jarik: jestli nás nakazíš, umřeš...

Alnag?: Postava je updatovaná, snad se mi jí i podaří vytisknout :)
Autorská citace #90
8.12.2011 08:10 - Jarik
Almi: Jestli Vas nakazim,... a umru. Tak se da predpokladat, ze Vy taky :D

Ale bylo by to prijemne vysvobozeni :)
Autorská citace #91
8.12.2011 08:47 - Almi
Jarik: Na to je jednoduchý recept - drž se od ženských dál a dobře se ti povede... :)
Autorská citace #92
8.12.2011 09:04 - noir
Hm, já asi dnes budu za trapáka. V tiskárně nám došel nějaký toner, takže mám deník svého drsného blackguarda celý růžový...
Autorská citace #93
8.12.2011 09:19 - Sethi
To je magenta.
Autorská citace #94
8.12.2011 09:22 - noir
Sethi: To jsem se pokoušel si namluvit taky. Ale bohužel, tohle magenta není :(
Autorská citace #95
8.12.2011 09:25 - Sethi
Neboj Jariku. V pondělí mám důležitý pohovor. Jestli mě nakazíš, tak umřeš, i kdyby to náhodou smrtelné nebylo. O to už se postarám =)
Autorská citace #96
8.12.2011 09:44 - Jarik
Mne to je jedno. Ja klidne pojedu rovnou domu (k doktorovi),... ale...

Kdyz ja tak nerad chybim. :''(
A jeste neradsi delam potize :''(

Prizpusobim se Alnagovu nazoru.
Autorská citace #97
8.12.2011 10:04 - Alnag
Jak můžu mít názor, když nevím, co ti je. Pokud máš pocit, že je to cokoliv horšího než nachlazení (čti chřipka - bolesti svalů a kloubů, angína - závažná a zhoršující se bolest v krku, neschopnost polykat, zápal plic, atd.) tak nechoď a koukej jít rovnou k doktorovi (ne-li na pohotovost).

A.
Autorská citace #98
8.12.2011 10:50 - Jarik
Je to chripka.

A prave jsem se rozhodnul.

Kaslu na vsechno. Jedu domu (k doktoru).
Kdyz budu mit stesti, tak jej zastihnu jeste dnes.

Na hre mne necekejte. MOC se omlouvam.
Autorská citace #99
8.12.2011 11:30 - Almi
Jarik píše:
Na hre mne necekejte. MOC se omlouvam.


Další cíl k vylootování... ;-)

Ne, vážně, koukej se uzdravit, to je před svátky to hlavní. Držím palce
20.12.2011 23:42 - Max
Zdravim, toho 22 to vypadá jak. Osobně čas mám.
20.12.2011 23:45 - Sethi
Měla jsem za to, že to nějak padlo jako nevhodné.
20.12.2011 23:46 - Alnag
Já mám čas také, ale mám takový nejasný až dojem, že ostatní nejspíš ne. Každopádně pokud někdo chce, může dorazit, mám tu nějaké deskovku Drizzta nebo Conquest of Nerath na vyzkoušení (když nic jiného).
20.12.2011 23:49 - Sethi
Já zítra zjistím, jak si stojí vánoční procházka s mými dívkami, a dám vědět.

Případně pokud mi dají mé dívky košem, může se jít taky na vánoční procházku...
21.12.2011 08:30 - Almi
Já 22 ráno odjíždím na vánoční svátky domů...

..ne, že přijdu o karty! :D
21.12.2011 16:46 - Max
Karty? Tys měl nějaký karty?
22.12.2011 14:01 - Alnag
Budu doma tak jako tak, ale napište mi kdyžtak prosím, pokud a kdo se chystáte přijít. Na hraní EDGE nás asi nebude dost (?), i když pokud přijdete alespoň tři tak nejsem proti pokračování, ale mám tu deskovky co se dají hrát už i od 2 lidí nahoru. :)
22.12.2011 14:10 - Sethi
Já vám dnes dám košem, mám povinnost vůči svým dívkám.

Tedy ne jako povinnost.
22.12.2011 16:14 - Max
Hmm tak to asi nemá smysl ... ve dvou by to asi nemělo takovej spád ... s mejma binárníma odpověďma :))) ale dík ... jinak kdyže je další termín?
2.1.2012 10:27 - Jarik
Termin 12.1. (vychazim z terminu AA) mi prijde fajnovy (mam totiz dopoledne v praze prednasku - zapocet).
Ale patecni termin (13.1.) by byl lepsi. Neb 14.1. mne caka dalsi prednaska - zapocet :D

Co vy vsichni na to. Uz se tesim :D
2.1.2012 19:01 - Sethi
Pátek 13. určitě nemůžu. Ten čtvrtek upřesním, nemám ještě jasno ve směnách.
5.1.2012 19:13 - Alnag
OK. Primárně hrajeme čtvrtky. Takže jak jsme na tom 12/1? Protože k tomu bych momentálně tak nějak směřoval.
5.1.2012 19:16 - Sethi
Za mě v tenhle okamžik dobré.
5.1.2012 20:26 - Jarik
u mne taky.
byt jsem v praze volny od 13.00

takze premyslim o naplni do zacatku hry.
5.1.2012 20:33 - Alnag
Asi nebudu doma dřív, dělám rozhovor do rozhlasu... a pak budu muset do práce.
5.1.2012 20:50 - Jarik
ja si nejaky prorgam najdu. kouknu co bude v kine :D
6.1.2012 00:19 - noir
Alnag: Pro Kociánovou? Za mě je to taky dobrý...
6.1.2012 08:51 - Almi
Hola, ve čtvrtek 12.01. můžu :-)
6.1.2012 10:40 - Alnag
Noir: Ano. :)
7.1.2012 20:30 - Max
jop 12 nevidím problém
12.1.2012 00:00 - noir
Ahojte, mám dotaz - říkal Alnag, že máme 8. úroveň? Stříhám nějaký pracovní video a koukám, deník mám na sedmé a nejsem sto dohledat, jestli jsme postoupili, nebo ne...
12.1.2012 05:44 - Sethi
Já mám 7. Netvrdím, že je to správně, nicméně změnit už to nedokážu :-)
12.1.2012 07:10 - Jarik
ja se take zasekl na 7.
a to se priznam, ze mi nikdo nerekl, ze jsem postoupil z 6ky :D

a protoze prave odjizdim do prahy, tak to nehodlam menit.:)
12.1.2012 07:38 - Almi
Jarik: Ty jo..na to, že jsme na 7 delší dobu...hmm..chtělo by to víc vnímat :D

Spíš dnes u nás nebo jedeš zas někam pryč?
12.1.2012 09:13 - Alnag
Jste na 7. úrovni. Dnes asi postoupíte.
12.1.2012 13:53 - Jarik
Almi:
Asi to necham na case konce hry.
Pokud mi to bude dobre pasovat na vlak, tak pojedu do Kolina jeste dnes,...
... kdyz se to protahne, tak bych prespal.

sorry: do ted jsem byl ve skole.. a nemel na net cas.

Ja jsem 7.uroven jeste nehral.
Takze vnimam ostre :)
18.1.2012 22:19 - Jarik
26/1 je u mne zatim dobry termin.
mam tam zkousku, tak bych nemusel do Prahy 2x :D
19.1.2012 08:45 - Sethi
26 je u mě dobré.
22.1.2012 15:49 - Alnag
Jinak k tomu hraní 26/1, jelikož školím do 17h v práci (a prakticky se to může i protáhnout), tak i když vyrazím jako žíznivá čára, budu doma tak úderem té oficiální 18h. Proto prosím přijďte tak nějak "akorát" v šest, abyste zbytečně neomrzali. :)
25.1.2012 09:39 - Almi
Ahoj,
tak se mi bohužel potvrdilo to, čeho jsem se bál. Nebudu se moci zítřejší hry účastnit. Užijte si to beze mne, karty klidně oželím. Bavte se...
25.1.2012 10:06 - noir
Já jsem na to stejně jako Almi. Moc se omlouvám, je to moje chyba, nějak jsem si blbě naplánoval týden. Ještě jednou velký pardon...
25.1.2012 13:15 - Alnag
Hned dva lidi? To tedy to hraní zruším... :/
26.1.2012 19:04 - Alnag
Jak bychom na tom byli, kdybychom si hraní vynahradili v příštím týdnu (tj. 2/2)?
26.1.2012 19:47 - noir
Ano, je to víc než možné :)
26.1.2012 20:07 - Jarik
ok
26.1.2012 22:26 - Max
jop
27.1.2012 10:32 - noir
Noří natočili celovečerák o Aissce: http://io9.com/5879737/index.php?op=showcustomobject&postId=5879737&item=0 (důležitý záběr je až skoro na konci).
1.2.2012 13:38 - Sethi
a) Tento čtvrtek?
b) Do kolika tak jste ochotni?
1.2.2012 13:44 - noir
Já mohu od kdykoliv do kdykoliv, jsem slaměným vdovcem. Záleží na Alnagovi...
1.2.2012 14:48 - Alnag
Ano, tento čtvrtek. Já budu končit jako obvykle okolo 23-23:30. V pátek vstávám a navíc už prostě nejsem po 11 schopný vést rozumně hru dál.
1.2.2012 15:41 - Jarik
Ja tento ctvrtek muzu...
i kdyz mne ceka v patek zkouska (ve 12.00).

A tak si chci vyjasnit.. kde spim? :D (koukam, ze Noir je jistota :D )
2.2.2012 08:44 - Almi
Ahoj všem, bohužel se věci sešli tak, že už nebudu pokračovat v hraní EDGE. Věřím, že si nějak poradíte, velice se omlouvám za komplikace s tím spojené.

Mrzí mne, že to dávám vědět až dnes, snažil jsem se to nějak pořešit, abych EDGE dohrál (věřím, že do konce zbývá jen pár session). Bohužel to nepůjde. Přeju hodně zábavy při hře.
2.2.2012 14:33 - Max
Škoda, Hamlet byl fajn.
7.2.2012 21:58 - Alnag
Zatím předběžně počítám s termínem 16/2. Pokud někdo už teď tušíte, že to nepůjde, dejte vědět.
8.2.2012 04:53 - Sethi
Myslela jsem, že 17. budou AA, že se posune jeden týden a druhý zůstane.
8.2.2012 10:13 - Alnag
Sethi: To nevím, v termínování AA mám naprostý zmatek. Předpokládejme (hypoteticky), že ne... pokud ano, pořešíme to nějak za běhu.
8.2.2012 10:55 - Sethi
Když jsem prosila o posunutí jednoho termínu kvůli směnám, bylo to včetně zachování toho následujícího, anžto týden po té je pravděpodobně Vločkový a pátek tím nejspíš neprůchodný.
8.2.2012 11:45 - Alnag
OK. Tak se prosím vyjádřete k oběma potenciálním termínům - tj. únor 16. nebo 23.
8.2.2012 12:27 - Jarik
Mne by ani jeden termin nemel delat problem.
8.2.2012 12:52 - noir
No, tak mě teda tady ne - jde to i to... Čtvrtky jsou pro mě nejlepší dny.
8.2.2012 15:53 - Sethi
Oba volné. Příští jistě se zpožděním, mám směnu do půl sedmé.
8.2.2012 21:25 - Max
16 i 23 by neměl být problém
13.2.2012 09:35 - noir
Hlásím, že nebudu moct hrát vůbec od 20. února do 4. března. Zdravotní důvody. A tenhle týden ve čtvrtek ani pátek bohužel taky nemůžu, ze stejného důvodu...
13.2.2012 10:24 - Alnag
Noir: OK. Tak příští hraní EDGE tedy necháme po 4/3 (čili potenciálně nejdříve 8/3).
15.3.2012 10:30 - Jarik
a nechtel jsi to Alnagu napsat sem?
o tom nahradnim programu hrani misto AA? :D
tedy tento patek? (ja mohu)
15.3.2012 10:38 - noir
Já, jak jsem psal do AAček, nevím. Zkouším to sondovat, ale všechno je teď velmi proměnlivé, na můj konzervativní vkus až moc. V podstatě bych hrozně rád zašel, ale zřejmě to budu vědět tak ve čtyři odpoledne - je to až příliš banální: záleží, jakou náladu manželka bude mít :)
15.3.2012 10:41 - Alnag
Jarik: Chtěl. I jsem to odeslal z mobilu, ale asi to nějak nedorazilo... :/

Noir: OK. To je na mne organizačně až moc na vodě. Ty + Sethi. V tom případě, tedy ani tento týden hrát nebudeme. Ale pořád je varianta se sejít někde v čajovně, jak nabízela Sethi. Pokecat.
15.3.2012 11:11 - Jarik
S ohledem na muj studijni dalsi den,
a spani na vode..., cajovnu odmitnu (pro tentokrat) :D

OK. nehrajeme... dekuji za odpoved :D
15.3.2012 14:37 - Max
Ok, takže příště ... jinak s mírně omezenou hybností (francouzské hole sem odložil před pár dnama) to na čajovnu nevidím ... pajdání si ponechám na 20-tého aneb "Hrana po třech letech" :)
22.3.2012 23:37 - Alnag
Dobře nový pokus s jistou mírou naděje na úspěch: Co příští pátek, tj. 30/3? Mohli byste?
23.3.2012 08:38 - noir
Hlásím, že je to u mě problém. Zrovna v pátek 30. je Den čtení, kdy budou děti přenocovávat ve školách a školkách a já jsem se stal ve školce dobrovolníkem, který má číst capartům pohádky...
23.3.2012 09:20 - Alnag
Noir: Dobrá. Tak to tedy opět odložíme. Ale rád bych to někdy dohrál.
23.3.2012 10:12 - Jarik
a ja zrovna 30.ho jedu do CB (jak jsem zjistil ve svem diari :) )

tak snad jindy.

Ale rad bych to dohral co nejdriv.. nez zacne byt hezky :D
6.4.2012 10:34 - Alnag
Pátek třináctého... jsme schopní se sejít na poslední session a uzavřít ten příběh?
6.4.2012 11:42 - Sethi
Za mě ano, jen mám do sedmi, tak bych dorazila tak na osmou.
6.4.2012 11:47 - Alnag
Sethi: To je pořád lepší než nic. ;-)
6.4.2012 11:50 - Jarik
V patek i v sobotu mam skolu.
Takze jedine v pripade, ze budu mit kde spat.
Jinak do toho nemuzu jit. Skolu beru zodpovedne.

A navic v nedeli je DnD Day, takze pendlovani vlakem sem a tam fakt nemusim :)
6.4.2012 16:56 - noir
Já to zase bohužel nevidím optimisticky - ze stejných důvodů jako DnD Day :(
5.5.2012 17:28 - Alnag
Ahoj, pro ty, kteří nečetli, noir napsal v sousední diskuzi:

noir píše:
Ahoj všichni, jsem v podstatě v pořádku. Jen se musím omluvit - se hraním končím. Nejen AAček, ale obecně.


Jsou tedy v zásadě dvě varianty. Buď se sejít k nějaké závěrečné session ve čtyřech nebo to nechat plavat. Už je to stejně docela dlouhá doba... co myslíte?
5.5.2012 22:04 - Almi
Alnag píše:
co myslíte?


Budu se rád účastnit, budete-li chtít. Když už pro nic jiného, tak na Noirovu počest udělám vše proto, aby konec stál za to.
8.5.2012 22:14 - Max
Byl bych pro zakončení
14.5.2012 00:29 - Alnag
Viděl bych to tak, že poslední hra by mohla být 7. června. A už je to asi opravdu poslední termín, který nabízím, abychom to konečně dorazili. Stejně už si nikdo nepamatuje, co se stalo minule, že?
14.5.2012 08:16 - Jarik
predbezne hlasim, ze 7.cervna zatim mohu.
14.5.2012 09:08 - Almi
7. června bez problémů mohu.
16.5.2012 13:41 - Max
7 červen zní dobře
17.5.2012 19:33 - Sethi
Ano, ale přijdu až tak na osmou.
4.6.2012 09:31 - Almi
Nechci, aby to nevypadalo, že se vnucuji, takže jen potvrzuji svou čtvrteční neúčast.
4.6.2012 11:07 - Alnag
Za mne je nakonec ten červen sedmého též v akutním ohrožení. Spíš s tím tedy nepočítejte. (Díky Almi za připomenutí.)
4.6.2012 12:12 - Jarik
a ja jdu k zubarce.
takze bych na 18.00 prisel jen stezi :(

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16557693481445 secREMOTE_IP: 3.138.125.139