Alnag
20.9.2011 19:25
EDGE: Madness at Gardmore Abbey
Vypráví: Alnag
Hrají: Sethi, Noir, Jarik , Max
Hráli: Almi


Příští termín: 16/2 nebo 23/2 (???)

Čas hraní: Čtvrtky (1x 14 dní), 18-23 h
Následující termíny:

Dobrodružství na úrovních 6 - 10.

Hrdinové se dostávají do zříceniny Strážnického opatství, kláštera, který byl kdysi základnou bojovného řádu paladinů oddaných Bahamutovi. Podle legend, paladini přivezli z daleké křížové výpravy temný artefakt a ukryli jej ve svém opatství. Síly zla se ale shromáždily k útoku na klášter ve snaze jej získat zpět...

Noir - UR: Dragonborn blackguard (divine striker)
Sethi - B14-NK4: Warforged swordmage (arcane defender)
Jarik: Goliath Shaman (primal leader)
Almi - HAMLET: Shadar-Kai Wizard (arcane controller)
Max - URNA: Revenant Assassin (Eladrin)

Postavy:
Postava na 6. úrovni, nepsionické povolání
template a background feat možný
magické předměty z úrovní 8, 6, 5, 4 (nebo nižších)
3 consumable předměty (do lvl. 6); ritual caster (+4 rituály, do 5. úrovně)
Autorská citace #1
20.9.2011 20:46 - Alnag
Je pro Vás přijatelné že bychom to hráli ve čtvrtek (například na střídačku s AAčky, pokud se budou realizovat?)
Autorská citace #2
21.9.2011 12:04 - noir
Pro mě je to zcela ideální den - děti jsou na kroužkách a žena má volno...
Autorská citace #3
21.9.2011 15:38 - Almi
Dá se říct, že ano. Od kdy? Musím to sladit s Encounters hrou...jo, Ty už to máš? :-)
Autorská citace #4
21.9.2011 15:51 - Alnag
Fyzicky to ještě nemám, ale už jsem to objednal v Rytíři a nemůžu se dočkat. A hlavně tyhle domlouvačky se vždycky hrozně vlečou. Řekněme, že bychom začali od října? (To znamená buď 6/10 nebo 13/10 podle případných AA a vašich dispozic?)
Autorská citace #5
21.9.2011 20:37 - Vojtěch
A to jsem doufal v nějaké spoilery :)
Autorská citace #6
25.9.2011 17:11 - Sethi
Ještě bych připíchla Beltara, který je příliš nesmělý a/nebo zapomnětlivý, aby se ozval.

Za sebe bych měla v plánu hopsacího tiefling swordmage.

Úplně nechápu tu poznámku o Ritual Caster, to není, že bychom měli rituálně cástit všichni, ne?
Autorská citace #7
25.9.2011 17:20 - Alnag
Sethi: Momentálně jsem chtěl místo nabídnout Jarikovi (který mé ICQ zřejmě ignoruje) a Maxovi (které mou PM taky zřejmě ignoruje). Ale když se do rozumné doby neozvou, děj se vůle boží...

Ritual Caster je pro případ, že by někdo chtěl hrát ritual castera.
Autorská citace #8
26.9.2011 13:30 - Jarik
Ja ted na Kostku nemam moc casu. A na hrani taky moc ne :(
Vikendy mam docela zabite az do Vanoc.

Patky jsou teoreticky mozne.
Aha, ono jde o ctvrtky. Pokud chces 4 lidi, tak dam prednost Beltarovi.
Jinak bych se asi zucastnil :)

EDIT: 6.10. jdu na stuzkovaci vecirek jedne z maturitnich trid co ucim.
A ICQ jsem ted asi tyden nevidel (sorry, jine povinnosti)
Autorská citace #9
26.9.2011 14:49 - Almi
Jarik: Pokud je problém s tebou a hraním v pátky, dej to, prosím, nějak vědět k tématu AA, je to docela zásadní...

Alnag: Já se taky těším, jen abychom se nepřetěšili - je ti jasné, že tohle není one-shot, ale kampaň? :)

Co se hráčů týče, je mi ejdno, s kým budu ze jmenovaných hrát, všichni asi hrát umí (holt rozvrátíme bahamutův řád bez Jarika :)), ale u Beltara je záruka, že hrát bude a bude mít i čas, vzhledem k uvažovaným synchronizacím hraní AA a Encounters. KOlik uvažuješ lidí? 4? 5?
Autorská citace #10
26.9.2011 15:14 - Alnag
Almi: Mně dneska napsali z rytíře, že si to mohu přijít vyzvednout. :)
Autorská citace #11
26.9.2011 15:32 - Alnag
Co se lidí týče: Zatím v tom ještě nemám moc jasno. Jarik mi slíbil, že se vyjádří do středy, zda bude hrát nebo nebude. Jinak mám v záloze ještě další přátele a známé, se kterými jsem už delší dobu nehrál a rád bych je zase na hře viděl. Doufám, že se nebudete zlobit, když oslovím nejprve je. Tohle není oneshot, ale hra, která nám zabere minimálně půl roku. Chci hrát primárně s lidmi, které mám rád a na kterých mi záleží, abych v tom měl taky nějakou motivaci. Jinak by mne to nebavilo a není nic nebezpečnějšího (vyjma Taraska), než vypravěč, kterého to nebaví.

Jinak na hraní mi stačí i 3 hráči (pročež jsme z mého pohledu ve stavu hratelném), optimum je pro mne vždycky 4 (tam se dají dobře pokrýt všechny role, jsou tam možné komplikovanější interakce. Pět je maximum jak kapacitní (pro hraní u mne), tak i moje DMovské. Všechno už se víc vleče, souboje dlouho trvají a ne všichni dostávají dostatečný prostor na scénách. Synchronizace snad nebude problém, data hraní budou jasná předem.

Nejspíše tedy směřujeme k prvnímu hraní 13/10 (čtvrtek), pokud by to nezabíjelo AAčka (btw. už by bylo fajn je nějak načrtnout, důležitost "pátků" jsem také nějak nevnímal, měl jsem zafixováno, že pátky nemůže/nechce Almi - nebo možná někdo jiný ??? - hrát?)


Almi a Noir: Zatím považujte, co bys hráli za povolání/rasu.
Autorská citace #12
26.9.2011 15:49 - Almi
Alnag: ad. hráči: Jasně, souhlasím jednoznačně. Jen já považuju počet hráčů v družině pod 5 za (téměř) zabraňující intrikaření :))

ad. pátky: Dřív to nešlo..a po pravdě, ani teď to není žádná sláva, ale člověk musí něco pro AA obětovat, Nerhinn by jinak asi nemohla (?). Ale pátky obětuji pouze pro AA, jindy a jinak je to nárazově.

ad. co hrát: Já se rozhodnu, až si to přečteš..a budou známy alespoň trochu koncepty okolních lidí. Dokážu hrát cokoli, takže spíš uvítám nějaký tip ze strany DMa, zvlášť je-li jím Alnag. Přece jen tam budou asi postavové questy..

ad. Rytíř: jojo, kontroloval jsem to, také to mám už k vyzvednutí, leč nějak to nestíhám :/
Autorská citace #13
26.9.2011 15:59 - noir
Tak já bych si poprvé v životě zkusil dragonborna. A blackguarda k tomu - v podstatě takovýho hodnějšího Ghara :)
Autorská citace #14
26.9.2011 21:13 - Jarik
noir: tak to snad nemyslis vazne :)

all: pokud budu hrat, tak asi budu šaman - goliáš :)
spise jako podpora, nez jako chodici lekarna :D definoval bych to asi jako leader primar, controller secondar
Autorská citace #15
26.9.2011 22:25 - Almi
..a role se nám obrací, hmm... :D
Autorská citace #16
26.9.2011 23:06 - Alnag
Vzhledem k tomu, jaké je složení je asi jasné, že budeme muset synchronizovat s AAčky. Ale mám tento odvážný návrh, co kdybychom jenom první session (!) měli stejný týden jako AAčka. Pak se totiž AAčka desynchronizují a tím se to srovná.

Tedy takto: 13/10 (EDGE); 14/10 (AA); 21/10 (AA bez Jarika nebo vůbec); 27/10 (EDGE); 4/11 (AA); 10/11 (EDGE); 18/11 (AA); 24/11 (EDGE); 2/12 (AA); 8/12 (EDGE); 16/12 (AA); 22/12 (EDGE)

Znamenalo by to sice mít první session Gardmore Abbey tentýž týden jako AAčka, ale slibuji, že by byla jen taková zahřívací, skončili bychom dřív (aby se Noir dostal normálně domů a pořádně se vyspal) a tak. Termín 13/10 je lepší než týden předtím, protože by mohl i Jarik (který tak napůl počítám, že bude hrát) a zřejmě i Max (který jak jsem si dohledal v diskuzi, je do 8/10 někde v tahu). Alternativně, pokud by se AA nehrály 21/10 můžeme prostě nechat první session Gardmore Abbey na 20/10 s tím, že další by byla hned za týden, aby se srovnaly kalendáře, ale nejsem si jistý, že to Almi a já do té doby nedočkavostí přežijeme. :)

PS: Postuji totéž do obou diskuzí.
Autorská citace #17
27.9.2011 08:40 - Jarik
Alnag> na dvou mistech jsem ti psal, ze 21.10.-2.11. jsem off (tedy toho 27/10 urcite nemuzu) :(

PS: postuji toto do obou diskusi, staci pripadna odpoved v jedne :D
PPS: nevim, kdy maji Almi & spol. Vlocku
Autorská citace #18
27.9.2011 08:44 - Jarik
Jarik by hral pripadne postavu: Goliath Shaman - World Speaker (primal leader)
Autorská citace #19
27.9.2011 11:13 - Almi
Takže na mne to vypadá na nějakého controllera..ok
Autorská citace #20
27.9.2011 14:38 - Alnag
Tak už mám tu slávu doma. První dojmy:

- letmé prolétnutí dobrodružství (docela dobrý základ, lepší než jiné legrace z produkce WotC, ale ty jsou obvykle dost tragické)
- nechápu, proč je to v tak velké krabici, kdyby měla poloviční rozměr, pořád by se to tam všechno vešlo
- Deck of Many Things vypadá nádherně. Moc se mi líbí.
- 2 Treasure karty. (Poznámka - v 5e budou všechny předměty na kartičkách. Ach.)
- 2 postery s mapami (tj. 4 strany map); pěkné, povedené...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084072113037109 secREMOTE_IP: 13.58.112.1