Alnag
20.9.2011 19:25
EDGE: Madness at Gardmore Abbey
Vypráví: Alnag
Hrají: Sethi, Noir, Jarik , Max
Hráli: Almi


Příští termín: 16/2 nebo 23/2 (???)

Čas hraní: Čtvrtky (1x 14 dní), 18-23 h
Následující termíny:

Dobrodružství na úrovních 6 - 10.

Hrdinové se dostávají do zříceniny Strážnického opatství, kláštera, který byl kdysi základnou bojovného řádu paladinů oddaných Bahamutovi. Podle legend, paladini přivezli z daleké křížové výpravy temný artefakt a ukryli jej ve svém opatství. Síly zla se ale shromáždily k útoku na klášter ve snaze jej získat zpět...

Noir - UR: Dragonborn blackguard (divine striker)
Sethi - B14-NK4: Warforged swordmage (arcane defender)
Jarik: Goliath Shaman (primal leader)
Almi - HAMLET: Shadar-Kai Wizard (arcane controller)
Max - URNA: Revenant Assassin (Eladrin)

Postavy:
Postava na 6. úrovni, nepsionické povolání
template a background feat možný
magické předměty z úrovní 8, 6, 5, 4 (nebo nižších)
3 consumable předměty (do lvl. 6); ritual caster (+4 rituály, do 5. úrovně)
Autorská citace #61
25.10.2011 08:45 - noir
Chtěl jsem napsat něco podobného, ale nezvládl bych to tak vtipně :)
Autorská citace #62
25.10.2011 08:50 - Alnag
Mně se náhodou ten nemrtvý eladrin ze zápletkového hlediska docela hodí. :D
Autorská citace #64
26.10.2011 16:52 - Max
prej trošku ... tenhle se už nikdy nezdvihne :) respektive je to asi tak pravděpodobné jako že se na jednom místě setkají dragonborn, warforged, goliath, shadar-kai a revenant ...

a zápletka kam se hodí nemrtvý eladrin mi přijde krajně podezřelá
Autorská citace #65
26.10.2011 19:10 - Alnag
Jen připomínám, že sraz je v 18h. (Do 16:30 jsem na doktorandském semináři a pak záleží jak se mi podaří dorazit domů.) Takže - ačkoliv vím, že to nehrozí - nesnažte se dorazit o mnoho dřív, snažte se přijít tak akorát.)

Max píše:
a zápletka kam se hodí nemrtvý eladrin mi přijde krajně podezřelá


:D
Autorská citace #66
27.10.2011 13:20 - Sethi
Tak vždycky z toho můžeme udělat zápletku s mrtvým eladrinem, žeano...
Autorská citace #67
28.10.2011 14:08 - Alnag
Session 1 - rekapitulace

  • FLASHFORWARD: přepadení jinou skupinou dobrodruhů a okradení o dvě karty
  • přijetí u lorda Padraiga (vybráni pro výpravu k orkům - druhá skupina utřela nos)
  • Hamletovo noční dostaveníčko se Sběratelem, Ur ho neúspěšně sleduje
  • Proplížení se přes propadlou hradbu v zalesněné části (střetnutí s pavouky, zahlédnutí druhé skupiny)
  • Ukazuje se, že Ura trápí noční můry, záblesky z doby pádu opatství (zvonice), somruje na ostatních, jestli mají taky kartu
  • Hamlet vyklopil povídání o své temné minulosti (lebce - zesnulém mistrovi) první skupince nymf, na kterou natrefil ;-)
  • Záchrana eladrinské panny v nesnázích (Analastra)
  • Setkání s jejím bratrem (Berrian Velfaren) u fontánky Ioun (všichni se napijí a mají různé vize - z dob slávy a pádu opatství), Berrian nabízí kartu výměnou za informace o původu rostlinstva z Vílí divočiny
  • Urna má vidí podobu mezi sebou a Berrianem a Analastrou, kteří hledají dávno ztraceného otce. Odhaluje, že zahynul při lovu rukou svého přítele.
  • Výprava na vrch opatství (k chrámu), počítání orků, mapování opatství, zahlédnutí druhé skupiny dobrodruhů, kterak se plíží do pevnosti
  • Přesvědčení jedné ettinovy hlavy, aby je pustila dovnitř za dvě flašky vína
  • Nalezení vyvražděného sálu vlků a orků, v podzemí pevnosti střet s orkským náčelníkem
Autorská citace #68
1.11.2011 00:24 - noir
Díky za hru, doteď jsem to nestihl, pardon. Pár věcí jsem nějak během hraní popletl kvůli únavě, ale jinak jsem se výborně bavil.
Autorská citace #69
1.11.2011 19:17 - Alnag
Noir: Díky. Jsem rád, že se ti to líbilo. Nejsem si úplně jistý, co přesně jsi popletl, mně docela těší, že se mi dařilo udržet takové svižné tempo (i když jsem trochu doufal, že se nám podaří stihnout souboj s tím náčelníkem a uzavřít tvar tím, že se vrátíme k výchozímu bodu...). :)
Autorská citace #70
8.11.2011 21:54 - Jarik
Uz se tesim na ctvrtek.
A propo. Je tu nejaky dobrodinec, ktery mi nabidne nocovani? nebo musime koncit brzy.. abych se dostal zpet do Kolina, a rano jel zas do Prahy? (neb v patek mam skolu) :D
Autorská citace #71
10.11.2011 15:16 - noir
Snažil jsem se, ale sorry, bohužel to dneska fakt nedám. Udělal jsem pro to možné i nemožné, ale doma je holt situace, která tomu brání... Pardon všem...
Autorská citace #72
10.11.2011 15:22 - Alnag
Noir: To se nedá nic dělat. Doufám, že nejde o nic vážného. Uvidíme se... někdy příště. :)
Autorská citace #73
10.11.2011 23:22 - Alnag
Session 2 - rekapitulace

  • Dokončení boje s náčelníkem orků. Ura kousl umírající ork do nohy čímž ho vyřadil z boje. POHLED NA PADOUCHY: Nepřátelská družina k nim ohněm, výbuchy a dalšími věcmi připoutala pozornost. Hráčské postavy se zabarikádovaly ve sklepě a unikli podzemní chodbou.
  • Hamlet uvaří odvar z muchomůrek, čímž půlku družiny spolehlivě přiotráví. Sebere Urovi, který ze svých zranění blouzní (po odvaru muchomůrek tím spíš) jeho karty. Nepřátelská družina je přepadne v nejslabším momentu, drow vyhrožuje Hamletovi, že budou v čarodějově věži dřív, než on.
  • Na scéně se objevuje Xern. S více či méně obnovenými silami vyrážejí hráčské postavy po stopě padouchů. Ti míří do vílího hájku.
  • FLASHBACK: První setkání Hamleta a Xerna. Hamlet (i přes naléhání své lebky) zachrání Xerna před smrtí v chřátnu nějaké stvůry.
  • Plížení nepřátelskou vesnicí k čarodějově věži. Odhalení pasti soch ve vchodu.
  • Střetnutí s golemem s dívčí hlavou uvnitř, v prostoru plném divoké magie. B14 najde a zatají kartu. Hamlet sebere z golema šém (s klíčem k odstranění magické pasti na dveřích).
  • FLASHBACK: Urna považuje B14 za pouhý stroj. Ona jeho za paradoii toho, čím by chtěla být. B14 byla člověkem mezi eladriny a toužila se jim vyrovnat. Cesta, kterou k tomu zvolila není šťastná. A nebo ano?
  • Střet s šíleným nemrtvým reanimátorem (čarodějem) a jeho mrazivými zombiemi. Nalezení kodexu kmene zimy a dalších magických věcí. Xern, který smrtelně umrzne a je rozsápán zombiemi je oživen za cenu tří duší a s novýma nalezenýma magickýma očima.
  • POHLED NA PADOUCHA: Sběratel je spokojen s tím, jak si jeho pohůnek vede.
Autorská citace #74
11.11.2011 09:27 - noir
Sakra, to muselo bejt hustý!
Autorská citace #75
12.11.2011 10:33 - Alnag
Za účelem efektivnější přípravy příští session (čtěte, abych se tolik nenadřel), mohli byste prosím napsat, co se tak zhruba chystáte příští session dělat. (Teď myslím hlavně z hlediska návštěvy nějakých NPC nebo lokací.) Stručný seznam toho, co se tak explicitně nabízí (neberte jej jako úplný výčet, jen jako vodítko).

a) reportovat množství orků lordu Padragovi (návrat do Zimoviště)
b) Hamlet - setkání se Sběratelem (návrat do Zimoviště)
c) výprava ke Zvonici
d) pronásledování (stíhání/stopování ???) druhé skupinky dobrodruhů
e) návštěva eladrinského tábora
f) výprava na vršek (k nitru kláštera)
g) další interakce orským táborem (brána/bašta ???)
Autorská citace #76
12.11.2011 12:44 - Jarik
a, f
:)
Autorská citace #77
12.11.2011 12:59 - noir
Já toho zhevně hodně promeškal, ale za mě d) a g)
Autorská citace #78
15.11.2011 09:19 - Almi
noir: hustý to bylo hodně..Hamlet využil tvé indispozice a fikaně ti šlohnul karty..aby je vzápětí začal používat, protože šlo fakt do tuhýho.

Popravdě, nemít takový štěstí (a nápady) při řešení vstupu do věže a střetu s bitevním robotem...golemem, mohlo to být TPK jako když vyšije. I tak mnoho nechybělo.

Jinak, za mně d) (což sebou nutně přinese i Zvonici, kam mířili?). JInak mne zajímají i ty zmutovaný kytky, ale zatím ještě nevím, jak s nima (teda, něco mne napadlo, ale musím to ještě promyslet).

Po d) bych klidně volil a) a b) (obojí je v Zimovišti). Čistě proto, že mám dojem, že nás to posune dál (my dodáme Padraigovi info a nsáeldně bude náš úkol vyhodnecen, odměněn..a rozšířen/dán nový = vrátíme se stejně zpět, s lepším infem k případnému řešení f) a g).
Nic by nám utéct nemělo, kromě té padoušské družiny. A proto bych jí rád pořešil spíš dřív, aby nenapáchali nějakou paseku. A nemyslím slovy pořešit nutně zabít. Spíš nějakou formu informační interakce za pro nás výhodnějších podmínek. ostatně - mají něco, co nám patří :-) A věřím, že toho budou mít i víc...
Autorská citace #79
15.11.2011 23:06 - Max
za mě nejspíš (d), (f) a (a) vnímám jako variantu pokud by nebylo cítit ve vzduchu nic třeskutějšího ;)
Autorská citace #80
3.12.2011 10:09 - Alnag
Připomínám, že hrajeme tento čtvrtek (tj. 8/12). Poslední hra by pak připadala na 22/12. Pokud se vám to zdá už moc blízko vánocům, tak dejte vědět, ať zjistíme, kolik lidí by přišlo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080857038497925 secREMOTE_IP: 18.220.140.5