Tipy a triky

Rytíř
20.6.2007 10:37
Inspirován diskuzí v Ženy a D&D jsem se rozhodl zamyslet se nad tím, jak je to vlastně s těma čarodějkama a čarodějníkama. Kdy může kdo jak kouzlit, která cesta je komu přístupná a jak ho formuje? Ono se to moc neví, víte, ale ve skutečnosti to není tak, jak se nám snaží namluvit pravidla - vezmi si školu Věštění, k tomu suprová zaříkávání a pár drsných zaklínání! A budeš bůh. Ne ne, na to zapomeňte...
Autorská citace #1
20.6.2007 10:37 - Vannax
Pěkně nám to ten Corvurius sepsal. Moc pěkně.
Autorská citace #2
20.6.2007 11:16 - Rytíř
Vannax: :)
Mimochodem, slovutný Corvurius je jediný známý Mistr všech magických škol! (no dobře, tak tedy v případě Věštění je to ex-mistr..) :)))
Autorská citace #3
20.6.2007 15:46 - Almi
Teda, kdysi jsem četl netbook k ADaD jménem Sexguide. Bylo tam snad všechno nejen kolem početí normální potomka čarodějkou :-))) A tohle je velmi hezký článek, asi ho zase vyhledám :-)
Autorská citace #4
20.6.2007 15:49 - wraiths
Rytíř a v zarikavani je uplna nula..:-))
Autorská citace #5
20.6.2007 19:05 - Fritzs
No s tim zařikaváním si nésu uplně jistej... spoustu slavných věštců (např Nostradamus) mělo aji celkem dost dětí...
Autorská citace #6
20.6.2007 22:37 - JackPhoenix
A na nás vyvolávače se zase zapomnělo. No nic, věštit se nebude, jdu si vyvolat Succubu ať se mi alespoň líp zaříkává.
Autorská citace #7
21.6.2007 08:35 - Rytíř
Jack - nezapomnělo se! ale nějakej zas...trolenej mág mi to polil neviditelnym inkoustem! Banda jedna, musel sem prohledat celou laboratoř, než sem na dně šuplíku našel neutralizér... sem si jistej, že to byl nějakej iluzionista. To je banda holomků, jeden jako druhej...
C. :)))
Fritz - ale jo, měly.. ale slavnej věštec ještě neznamená nutně pravdivej, že.. a taky to můžeš kdykoli pověsit na hřebík :)
Autorská citace #8
12.10.2007 23:25 - sirien
Yenefeřin charakter byl celej vystavěnej na vlivu magie na možnost časrodějky počít...
Autorská citace #9
11.12.2007 22:45 - Kodlicek
K dovětku nakonec: pamatuji si, jak Lotrando hrával elfku - mága v DrD. Používání magie nijak neovlivnilo její schopnost počít. Problém byl až s kouzlením během těhotenství. Elfka sice kouzlila jen v "nejnutnějších" případech, ale co si budeme povídat - většinou nikdo nekouzlí "jen tak". A jak to dopadlo?
No, u porodu jsem nebyl, ale co jsem zaslechl: porod přežila, dvojčata byla zdravá. Děcka jen o něco rychleji rostla a byla dost magicky aktivní. Jo a děcka stárla O MNOHO rychleji. Bohužel, když už uplynulo dost času, aby děti vstoupily do hry, tak jsme kampaň přestali hrát. DM byl Almi (mj. má příspěvek o kousek níže), tak snad něco nahodí. Nebo možná ne a něco podobného nám vpálí ve FR :).
Autorská citace #10
11.12.2007 23:20 - Lotrando
Kodlicek:ty co nevíš nepovíš, viď? btw, z neherních důvodů jsem přestal hrát dřív, než se decka narodila a postava pak fungovala jako CP ještě nějaký čas.
Autorská citace #11
12.12.2007 07:04 - Rytíř
No vida :) To je jedna z možností, jak může magie působit. Nějaký vliv by rozhodně mít měla vždy, si myslím. Aby to bylo zajímavý :) Přiznám, že mě se víc líbí to, když magie početí přímo brání (ala ta Yenefer), než když se rodí zrůdičky, protože minimálně hráče obvykle možnost mít neobvyklého potomka spíše fascinuje nežli odrazuje :) Na druhou stranu je pravda, že se pak poměrně snadno zabydluje svět kdejakou podivnou speciální bytostí či potvorou :)))
Almi: Kdyby jsi našel ten netbook, dej vědět, poděl se s náma..! :)
Autorská citace #12
12.12.2007 07:51 - Lotrando
Rytíř: hrálo se ve skutečnosti poměrně dlouho a postava té čarodějky měla s kouzlením problém, protože tušila co by se mohlo stát. Snažil jsem se proto nedělat nic, co by vedlo k nějakým těm zrůdičkám. Obzvláště pikantní to bylo v jednom případě, kdy s emi podařilo přesvědčit nepřátelského mága aby se nezapojoval na nadcházejícího střetu s tím, že se nezapojí ani ona. Přistoupil na to a z povzdálí oba sledovali dvě rovnocené družiny jak se bez mágů masakrují. Ta naše vyhrála, tak si podali ruce a rozešli se.
Později to bylo ale velmišpatně hratelné, když máte přes půl roku zmrzačenou postavu, nic moc. Tady nemyslím těhotenství jako takové, jako spíš k čemu je dobrá dobrodruh, který nemůže používat svou nejdůležitější schopnost. I proto pak šla na odpočinek a vracel jsem se k ní jen sporadicky.
Autorská citace #13
12.12.2007 09:19 - Alnag
Lotrando (a Kodlicek): Tak to je asi nejzajímavější storka ze hry, co jserm za poslední dobu slyšel. Přiznávám, že pomyslet na magické důsledky pro těhotenství by mne vůbec nenapadlo. A s tím přemluvením mága... prostě geniální!
Autorská citace #14
12.12.2007 09:49 - Lotrando
Alnag: ten nepřátelský mág si tak trochu chránil svůj vlastní zadek, ale stejně jsem do poslední chvíle netušil, jak se zachová :).
Autorská citace #15
12.12.2007 10:09 - Kodlicek
Rytíř: no to nevím, jestli by nás možnost mít zrůdičku nějak fascinovala či přitahovala! Bylo to ve světě, ve kterém jsme v té době hráli už nějakých (zhruba, nevím přesně) 6-7 let a hodlali jsme v tom pokračovat. Takže stvoření nějakého magického mutanta (a v tomto případě navíc dvou!) nám nepřipadala nijak lákavá. Svých problémů jsme měli dost a přidělávat si další jsme nepotřebovali. Rozhodně jsme měli dost varování, že z toho nic dobrého nevzejde...
Jak už jsme psal - v době, kdy už děti byly už dost staré a mohla z toho být zápletka, jsme svět přestali hrát. Abych řekl pravdu, tak jsem se moc netěšil na střet s půlelfími dvojčaty. Nedejte bohové, kdyby je chránila jejich matka... Alnag: Jojo, Lotrando je mistr elegantních řešení problematických situací :) Ale neříkej mu to, by se to s nim nedalo vydržet... Muhahaha!
Autorská citace #16
12.12.2007 10:17 - Lotrando
Mělo to ještě jeden rozměr. V tu dobu snámi hrál kamarád, jehož životním cílem bylo kout pikle proti čarodějce. Od různých poťouchlostí až po velmi sofistikované zákeřnosti. V určitou chvíli se rozhodl, že ty děti žít nenechá, prostě udělá vše proto aby umřely hned po narození. Pak se mu to nějak zamotalo a on došel k závěru, že existuje docela velká pravděpodobnost, že otcem je on. Tak zdrceného hráče jste ještě neviděli :). Navíc to celé mohla být pravda, protože okamžik a okolnosti početí byly tak trochu mimo moc všech postav. Takový okamžik temna. Je to ale opravdu hodně dávno. člověk si pamatuje hlavně ty klíčové okamžiky co utkvěly v paměti. Vata, kterou byl vyplněn zbylý prostor se snadno zapomíná :)
Autorská citace #17
12.12.2007 10:48 - Kodlicek
Jojo, Vaškovu postavu (už nevím, jak se jmenovala) jsem schválně vynechal, čekal jsem, až to doplníš ty... To víš, moje postava u početí nebyla... =D)))
Autorská citace #18
12.12.2007 11:35 - Lotrando
Naštěstí ani jeho :) Jmenoval se jak jinak než, Rufo.
Autorská citace #19
12.12.2007 13:01 - Rytíř
A právě kvůli takovýmto podobným momentům, které uvíznou, stojí za to hrát!
Jinak tu vidím lehký rozdíl v optimističnosti hráčů - u nás bysme myslím doufali, že se narodí superhrdinové, ne zlí mutanti :D
Autorská citace #20
12.12.2007 13:44 - Lotrando
Ona je otázka, co by to vlastně bylo za potvůrky. Wen, to byla ta kouzelnice, by si určitě myslela, že její dětičky jsou ty nejroztomilejší a nejúžasnější. Ostaní postavy připravovaly důkladné plány, jak odstranění dětí zajistit dřív, než je bude moc matka chránit. Jo, nostalgie. To bývaly časy :) A přitom to byla taková hodná holka :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.25960302352905 secREMOTE_IP: 34.201.9.19