Tipy a triky

Rytíř
20.6.2007 10:37
Inspirován diskuzí v Ženy a D&D jsem se rozhodl zamyslet se nad tím, jak je to vlastně s těma čarodějkama a čarodějníkama. Kdy může kdo jak kouzlit, která cesta je komu přístupná a jak ho formuje? Ono se to moc neví, víte, ale ve skutečnosti to není tak, jak se nám snaží namluvit pravidla - vezmi si školu Věštění, k tomu suprová zaříkávání a pár drsných zaklínání! A budeš bůh. Ne ne, na to zapomeňte...
Autorská citace #1
20.6.2007 10:37 - Vannax
Pěkně nám to ten Corvurius sepsal. Moc pěkně.
Autorská citace #2
20.6.2007 11:16 - Rytíř
Vannax: :)
Mimochodem, slovutný Corvurius je jediný známý Mistr všech magických škol! (no dobře, tak tedy v případě Věštění je to ex-mistr..) :)))
Autorská citace #3
20.6.2007 15:46 - Almi
Teda, kdysi jsem četl netbook k ADaD jménem Sexguide. Bylo tam snad všechno nejen kolem početí normální potomka čarodějkou :-))) A tohle je velmi hezký článek, asi ho zase vyhledám :-)
Autorská citace #4
20.6.2007 15:49 - wraiths
Rytíř a v zarikavani je uplna nula..:-))
Autorská citace #5
20.6.2007 19:05 - Fritzs
No s tim zařikaváním si nésu uplně jistej... spoustu slavných věštců (např Nostradamus) mělo aji celkem dost dětí...
Autorská citace #6
20.6.2007 22:37 - JackPhoenix
A na nás vyvolávače se zase zapomnělo. No nic, věštit se nebude, jdu si vyvolat Succubu ať se mi alespoň líp zaříkává.
Autorská citace #7
21.6.2007 08:35 - Rytíř
Jack - nezapomnělo se! ale nějakej zas...trolenej mág mi to polil neviditelnym inkoustem! Banda jedna, musel sem prohledat celou laboratoř, než sem na dně šuplíku našel neutralizér... sem si jistej, že to byl nějakej iluzionista. To je banda holomků, jeden jako druhej...
C. :)))
Fritz - ale jo, měly.. ale slavnej věštec ještě neznamená nutně pravdivej, že.. a taky to můžeš kdykoli pověsit na hřebík :)
Autorská citace #8
12.10.2007 23:25 - sirien
Yenefeřin charakter byl celej vystavěnej na vlivu magie na možnost časrodějky počít...
Autorská citace #9
11.12.2007 22:45 - Kodlicek
K dovětku nakonec: pamatuji si, jak Lotrando hrával elfku - mága v DrD. Používání magie nijak neovlivnilo její schopnost počít. Problém byl až s kouzlením během těhotenství. Elfka sice kouzlila jen v "nejnutnějších" případech, ale co si budeme povídat - většinou nikdo nekouzlí "jen tak". A jak to dopadlo?
No, u porodu jsem nebyl, ale co jsem zaslechl: porod přežila, dvojčata byla zdravá. Děcka jen o něco rychleji rostla a byla dost magicky aktivní. Jo a děcka stárla O MNOHO rychleji. Bohužel, když už uplynulo dost času, aby děti vstoupily do hry, tak jsme kampaň přestali hrát. DM byl Almi (mj. má příspěvek o kousek níže), tak snad něco nahodí. Nebo možná ne a něco podobného nám vpálí ve FR :).
Autorská citace #10
11.12.2007 23:20 - Lotrando
Kodlicek:ty co nevíš nepovíš, viď? btw, z neherních důvodů jsem přestal hrát dřív, než se decka narodila a postava pak fungovala jako CP ještě nějaký čas.
Autorská citace #11
12.12.2007 07:04 - Rytíř
No vida :) To je jedna z možností, jak může magie působit. Nějaký vliv by rozhodně mít měla vždy, si myslím. Aby to bylo zajímavý :) Přiznám, že mě se víc líbí to, když magie početí přímo brání (ala ta Yenefer), než když se rodí zrůdičky, protože minimálně hráče obvykle možnost mít neobvyklého potomka spíše fascinuje nežli odrazuje :) Na druhou stranu je pravda, že se pak poměrně snadno zabydluje svět kdejakou podivnou speciální bytostí či potvorou :)))
Almi: Kdyby jsi našel ten netbook, dej vědět, poděl se s náma..! :)
Autorská citace #12
12.12.2007 07:51 - Lotrando
Rytíř: hrálo se ve skutečnosti poměrně dlouho a postava té čarodějky měla s kouzlením problém, protože tušila co by se mohlo stát. Snažil jsem se proto nedělat nic, co by vedlo k nějakým těm zrůdičkám. Obzvláště pikantní to bylo v jednom případě, kdy s emi podařilo přesvědčit nepřátelského mága aby se nezapojoval na nadcházejícího střetu s tím, že se nezapojí ani ona. Přistoupil na to a z povzdálí oba sledovali dvě rovnocené družiny jak se bez mágů masakrují. Ta naše vyhrála, tak si podali ruce a rozešli se.
Později to bylo ale velmišpatně hratelné, když máte přes půl roku zmrzačenou postavu, nic moc. Tady nemyslím těhotenství jako takové, jako spíš k čemu je dobrá dobrodruh, který nemůže používat svou nejdůležitější schopnost. I proto pak šla na odpočinek a vracel jsem se k ní jen sporadicky.
Autorská citace #13
12.12.2007 09:19 - Alnag
Lotrando (a Kodlicek): Tak to je asi nejzajímavější storka ze hry, co jserm za poslední dobu slyšel. Přiznávám, že pomyslet na magické důsledky pro těhotenství by mne vůbec nenapadlo. A s tím přemluvením mága... prostě geniální!
Autorská citace #14
12.12.2007 09:49 - Lotrando
Alnag: ten nepřátelský mág si tak trochu chránil svůj vlastní zadek, ale stejně jsem do poslední chvíle netušil, jak se zachová :).
Autorská citace #15
12.12.2007 10:09 - Kodlicek
Rytíř: no to nevím, jestli by nás možnost mít zrůdičku nějak fascinovala či přitahovala! Bylo to ve světě, ve kterém jsme v té době hráli už nějakých (zhruba, nevím přesně) 6-7 let a hodlali jsme v tom pokračovat. Takže stvoření nějakého magického mutanta (a v tomto případě navíc dvou!) nám nepřipadala nijak lákavá. Svých problémů jsme měli dost a přidělávat si další jsme nepotřebovali. Rozhodně jsme měli dost varování, že z toho nic dobrého nevzejde...
Jak už jsme psal - v době, kdy už děti byly už dost staré a mohla z toho být zápletka, jsme svět přestali hrát. Abych řekl pravdu, tak jsem se moc netěšil na střet s půlelfími dvojčaty. Nedejte bohové, kdyby je chránila jejich matka... Alnag: Jojo, Lotrando je mistr elegantních řešení problematických situací :) Ale neříkej mu to, by se to s nim nedalo vydržet... Muhahaha!
Autorská citace #16
12.12.2007 10:17 - Lotrando
Mělo to ještě jeden rozměr. V tu dobu snámi hrál kamarád, jehož životním cílem bylo kout pikle proti čarodějce. Od různých poťouchlostí až po velmi sofistikované zákeřnosti. V určitou chvíli se rozhodl, že ty děti žít nenechá, prostě udělá vše proto aby umřely hned po narození. Pak se mu to nějak zamotalo a on došel k závěru, že existuje docela velká pravděpodobnost, že otcem je on. Tak zdrceného hráče jste ještě neviděli :). Navíc to celé mohla být pravda, protože okamžik a okolnosti početí byly tak trochu mimo moc všech postav. Takový okamžik temna. Je to ale opravdu hodně dávno. člověk si pamatuje hlavně ty klíčové okamžiky co utkvěly v paměti. Vata, kterou byl vyplněn zbylý prostor se snadno zapomíná :)
Autorská citace #17
12.12.2007 10:48 - Kodlicek
Jojo, Vaškovu postavu (už nevím, jak se jmenovala) jsem schválně vynechal, čekal jsem, až to doplníš ty... To víš, moje postava u početí nebyla... =D)))
Autorská citace #18
12.12.2007 11:35 - Lotrando
Naštěstí ani jeho :) Jmenoval se jak jinak než, Rufo.
Autorská citace #19
12.12.2007 13:01 - Rytíř
A právě kvůli takovýmto podobným momentům, které uvíznou, stojí za to hrát!
Jinak tu vidím lehký rozdíl v optimističnosti hráčů - u nás bysme myslím doufali, že se narodí superhrdinové, ne zlí mutanti :D
Autorská citace #20
12.12.2007 13:44 - Lotrando
Ona je otázka, co by to vlastně bylo za potvůrky. Wen, to byla ta kouzelnice, by si určitě myslela, že její dětičky jsou ty nejroztomilejší a nejúžasnější. Ostaní postavy připravovaly důkladné plány, jak odstranění dětí zajistit dřív, než je bude moc matka chránit. Jo, nostalgie. To bývaly časy :) A přitom to byla taková hodná holka :)
Autorská citace #21
12.12.2007 14:28 - Kodlicek
Rytíř, Lotrando: pokud si dobře pamatuji, tak Wen byla temná elfka... To se blbě mutuje do kladných superhrdinů :) A ano, byla to "hodná" holka, co se týče hraní "dovnitř", do družiny. Jinak ale byly její metody dost... nevybíravé :). Bál bych se odhadovat její přesvědčení, jak jej chápe DnD...
A že jako matka by si myslela, že jsou nejroztomilejší a nejúžasnější? Pokud vím, tak Wen byla inteligentní a dobře viděla... =D
Autorská citace #22
12.12.2007 18:00 - sirien
Rytíř píše:
Přiznám, že mě se víc líbí to, když magie početí přímo brání (ala ta Yenefer), než když se rodí zrůdičky
Tady je někdo nepozorný čtenář, co?
V Sapkowi čarodějky vklidu počít mohly, ale kvůli jejich magické aktivitě, i když třeba nečarovaly v těhotenství, se obvykle rodily zrůdičky. Čarodějky to moc dobře věděly a tak všechny adeptky magie preventivně sterilizovaly. Yenefer toužila být matkou a hledala cestu jak si svou plodnost vrátit a jak porodit zdravé dítě. Kromě jiného na tom krachoval co vím její předchozí vztah s Geraltem, taktéž jakožto zaklínačem neplodným.
Autorská citace #23
12.12.2007 22:33 - Rytíř
Sirien: brďo, víš jak je to DLOUHO, co sem to čet??? Nejspíš máš pravdu, kdyžs to řek, něco se mi matně vybavuje.. :) Asi mi to nepřišlo tak důležité, abych si to pamatoval.
Lotrando: tak temná elfka? Zajímavý. Mam skoro chuť udělat anketu, kolik z nás někdy hrálo temný elfky..! Samozřejmě relativně hodný temný elfky. :))
Autorská citace #24
12.12.2007 23:02 - Lotrando
jeden čas to byl trend :)
Autorská citace #25
12.12.2007 23:27 - sirien
Rytíř: Já to čet tak před pěti lety :)
jinak - temný elfky. Hm... jako PC nikdy, ale jedna Podzemní elfka na Tergaronu patřila mezi moje oblíbený NPC. Vůbec sem měl rád celou tu bandu - elitní komando elfích agentů operujících v lidském království, strašliví magoři :)
Autorská citace #26
13.12.2007 07:40 - Rytíř
Sirien: pět let? hm. Já před 14. :)
Autorská citace #27
13.12.2007 12:42 - sirien
vejtaho
Autorská citace #28
13.12.2007 12:49 - Rytíř
Ne, to nebylo vytahování, to byla omluva mé paměti ;)
Autorská citace #29
31.8.2008 22:22 - Goran
Koukám, že tenhle článek vyšel v podobné době jako moje Chuť magie (tehdy ještě jako obecný prvek v RPG, ne systém pravidel), ať už na Erinelu nebo v Drakkaru. Ale psychologické (resp. fyziologické) důsledky magie už promyslel leckdo. Na druhou stranu, opakování je matka moudrosti a spousta hráčů nad tím ještě nepřemýšlela.
Autorská citace #30
31.8.2008 23:35 - pipux
Gorane, a máš to někde poblíž v internetové formě, k přečtení?
Ad čarodějky: hahaha, jaký to hanlivý název ... název nasazený inkvizicí v násilné druhé vlně christianizace 16. stol., kdy si církev rozhodla vymazat pohanské zvyky a ryty ... a taky spoustu nehodících se, volnomyšlenkářských ženušek (které opravdu mnoho prostoru nedostávaly - manželky, matky ... to bylo jejich místo). Tyto s praštenými holčičkami spjaté rituály (všechno to tajeno, věštení z karet a jiné pytloviny) jim opravdu u církve neudělaly dobré jméno.
Čarodějku si představím opravdu jen na kůlu, při podpalování :O
Další věc, to označování žen čarodějkami od mužů, to je prazvláštní. To už si frustrovaní pánové mohou poslechnout pár rad od Dicka Mastersona, toho policajta, malého názorového fašistu ... a koupit si jeho knížku :)
Autorská citace #31
1.9.2008 08:50 - Goran
Pipux: Erinelská verze (výňatek z magické učebnice, části použity jako flavour text v Drakkaru) - http://erinel.svetjinak.net/chut-magie/ Drakkarská verze obsahuje i nějaké rady pro využití ve hře a tak, je zaměřená na hráče, ne na postavy: http://drakkar.rpgplanet.cz/category/cisla-ke-stazeni/ - třetí číslo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.0954270362854 secREMOTE_IP: 3.91.19.28