Střípky

York
10.2.2021 13:07
Komunitní RPGčkové servery
Inspirací k otevření týhle diskuse byl Naokiho dotaz, proč nevytvořím vlastní diskusní server, když mi ty stávající nepřijdou jako vhodný prostředí pro autorskou tvorbu. Nejsem si jistej, jestli tohle téma vydá na samostatnou debatu, takže bych ho chtěl trochu víc zeširoka a bavit se i o tom, jak přistoupit k diskusnímu prostoru pro nově vydávaný produkty, jaký jsou výhody a nevýhody jednotlivých platforem (discord, Facebook, diskusní fóra) a podobně. Můžeme se taky zamyslet, jestli by šlo diskusní servery nějak propojit, aby autor nemusel příspěvek psát několikrát, když chce oslovit uživatele více serverů, a aby to pak někteří uživatelé nemuseli několikrát číst.
Autorská citace #61
11.2.2021 13:29 - sirien
To je ideální stav. Když nikdo neví, kdo co píše, tak se vyměňují jen od lidí oproštěné názory a nápady.
Autorská citace #62
11.2.2021 14:03 - Dukolm
Disrcod je z principu rychlá veřejná/otevřená (snadno přístupná) chatovací koomunikace. A lidi to tak i používají a odesílají zprávy po větách místo po celé zprávě. Příjde mi že díky tomu častěji i víc oftopic než zde nebo na fóru. Tedy pokud nemáš bandu moderátorů s právem mazat trvale online.

Historie je dost špatná a to i u věcí kde moc příspěvků nepřibývá (Aktivně používám asi hlavně discord okolo myší hlídky, vue.js). Ale hledat tam nějaký informace zpětně je pro mě peklo.
Autorská citace #63
11.2.2021 15:13 - Pjotr
MarkyParky píše:
dlouhodobé šílení informací

Made my day

Jinak teda totalne anonymizovana diskuze zni jako killer feature diky ktery by se novy server mohl prosadit :)
Autorská citace #64
11.2.2021 15:29 - Corny
Jojo, anonymita internetu měla vždycky jen pozitivní efekt na přívětivost a přátelskost diskuzního prostředí :D
Autorská citace #65
11.2.2021 15:30 - sirien
nah, to jen trollim. Proč bys někam psal svůj geniální nápad, když nikdo nebude vědět, že je Tvůj? Viz Orville - peníze můžou v utopii zmizet, ale touha po prestiži je věčná :)
Autorská citace #66
15.3.2021 14:54 - Aegnor
(Odsud - příspěvky #89 - #92)

York píše:
Sirien: Už jsem tě o to taky nejmíň jednou prosil. Technicky vzato máš pravdu, že na RPG fóru je na tyhle témata prostor, ale tak, jak to říkáš, to fakt nepůsobí dobře.

A jak to má ten Sirien napsat, aby to na tebe působilo dobře? Protože já v tom jeho příspěvku žádné navážení do RPG fóra fakt nevidím.
Autorská citace #67
15.3.2021 14:59 - LokiB
Aegnor: udělej hlasování, já ho tam vidím ;)

asi je to vyzněním, nebo nějakými automatismy, kdy to zní jako "tohle je tak shit téma/příspěvek, že s tím tady neotravuj a jdi s tím na RPGF, tam se těmhle shitům věnují" ... :)
Autorská citace #68
15.3.2021 15:02 - York
Agenor: Jak píše Loki.

Já bych třeba napsal něco ve stylu: "Rád bych vás upozornil, že Kostka má striktní omezení na RPGčková témata a rozbor Junga mezi ně nepatří. Pokud to někoho zajímá, můžeme se přesunout na RPG fórum, kde tohle omezení není."


edit: Ten původně prázdnej příspěvek byl omyl, ne pokus o trolling :-)
Autorská citace #69
15.3.2021 15:11 - sirien
*yyaaawwwn*

Pokud bys to takhle napsal, tak si to takhle piš, nijak Ti v tom nebránim.

(Za to, že na RPG F maj shit sekci na shit témata a že jí maj rádi a rochněj se v politickejch, společenskejch, dalších RPG nesouvisejících hádkách já fakt nemůžu - a jestli se za ní styděj a nelíbí se jim, že je referovaná zvenku, tak mě měli poslouchat, když sem kdysi jako moderátor navrhoval její zrušení)
Autorská citace #70
15.3.2021 15:13 - LokiB
jen abych to doplnil ... to, že v tom vidím navážení se do RPGF, neznamená, že by mi to nějak moc vadilo :) jen mi přijde hloupý se najednou tvářit, že tomu tak není, když je to celkem očividné :D
Autorská citace #71
15.3.2021 15:25 - sirien
...tak jako, co na to říct - s Tvym špatnym zrakem toho nadělám ještě míň, než s Yorkovou citlivostí na to jak na něj co působí.
Autorská citace #72
15.3.2021 15:30 - Šaman
Siriene, tvá kousavost se za dobu lockdownu nejméně zdvojnásobila. Což je vidět skoro v každém příspěvku, včetně toho zmiňovaného odkázání na rpg fórum.

Už ať nás zase pustí ven.
Autorská citace #73
15.3.2021 16:20 - LokiB
Sirien: ty sam vis, jak to myslis, ale zahrat dokazes cokoli :) tvuj boj. Lidi ti jen rikaji, co si o tom mysli. Muzes to pochopitelne popirat.
Autorská citace #74
15.3.2021 16:24 - sirien
chápu dobře, že se bavíme o tom co si myslíš, že si myslim, a že co si myslíš že sem něčim myslel je směrodatnější než co já tvrdm, že sem tim myslel, když sem to já psal a že nemám popírat, co si myslíš, že sem myslel, jen protože si já myslim, že sem to tak nemyslel?
Autorská citace #75
16.3.2021 00:52 - LokiB
asi bude nejjednodušší odpovědět: "Ano". Pochopil jsem to správně? :)
Autorská citace #76
16.3.2021 12:03 - Selhan
Mně třeba vůbec nevadí, že Sirien odkazuje debatu o historii psychologie na RPGF, i když si o tom myslí, že je to shit. Faktem je, že tam to téma přesně pro tohle je, že se opakovaně řeklo, že to tam chceme, a tohle odkázání Sirien ještě podle mě naspal překvapivě mile - dodatek, jaký je to shit, dopsal až ve vysvětlivce :D Nebuď morous, Yorku, vždyť to je taky nesmysl, být přednasupený u každé zmínky, co padne.
Autorská citace #77
16.3.2021 12:14 - sirien
Loki: v pořádku, já jen jestli jsme na stejné vlně :)


Selhan: abychom byi fér, první mi to vytknul crowen, York to pak už jen rozvedl.
Autorská citace #78
16.3.2021 12:27 - Corny
Tohle je zas fakt uměle vytvořený non-issue. Jestli něco Sirien pohaněl, tak je to věštění z tarotů, případně ty, kdo by mu to vymlouvali. Ve vztahu k RPGF šlo o čistě faktický odkaz. A to jak to podal...Já asi nějak přehlédl, že tohle je slušná zbožná domácnost, kde všichni musíme chodit v rukavičkách a zdravit každého smeknutím cylindru. *Rolleye* kdo se cítí dotčen, nechť zamáčkne slzičku a rozdýchá to, přes jakékoliv rozumné hranice místního diskuzního koloritu (i obecného) to nepřekročilo (a co se týče víře ve věštění z karet, horoskopy atd., tam se klidně bez ostychu přidám, že to je šarlatánský bull...)

Sirien: Já bych to nazval spíš chytnutím se stébla nebo nalezením hole, ale dejme tomu, že "rozvedl" lze taky použít :D (V souvislosti z některých nedávných konverzací mě napadá i něco na "zametání před vlastním prahem", ale to už bych si hodně připadal jako Teta Kateřina)
Autorská citace #79
16.3.2021 12:32 - York
Selhan: Jde mi spíš o to, jakým způsobem Sirien dlouhodobě reprezentuje Kostku, coby jeden z jejích adminů (a navíc ten zdaleka nejviditelnější). Opírat se do jinýho serveru (a potažmo do všech uživatelů, kteří choděj tam i sem a třeba i do rozličnýho pokecu přispívaj) mi přijde zbytečný a nevhodný.
Autorská citace #80
16.3.2021 12:44 - Corny
York píše:
Opírat se do jinýho serveru (a potažmo do všech uživatelů, kteří choděj tam i sem a třeba i do rozličnýho pokecu přispívaj)

Tak to je fajn, že to Sirien neudělal.

Já se ale raději asi fakt chytnu za vlastní slovo. Tohle je zas taková nasílu vysublimovaná blbost, že si nezaslouží jakoukoliv sebemenší jinou než posměšnou pozornost a energii. Tak jí do ní nebudu investovat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087028980255127 secREMOTE_IP: 3.17.150.89