Produkty

30.1.2022 14:09 - todor
Jo beru. Je to proste podnet, jestli to pouzijete nebo ne, uz v tlapach nemam :)
30.1.2022 17:01 - LokiB
Popravdě, vytvářel jsem 3 postavy pro děcka a chvilkama jsem také tápal. poradil jsem si se vším, co by mi to bývalo usnadnilo, vlastně jsem se v něčem potkával s todorem:

* jak označit expertízu u skillu ...udělal jsem si kolečko kolem hvězdičky, měl jsem u toho pocit, že by 2 hvězdičky třeba fungovaly líp
* rasa ... kolonka je dost malá, když tam chci napsat třeba Trpaslík - Kopcový
* úroveň a jméno hráče ... jsou prozměnu zbytečně velké kolonky, kde to nevyužiju
* maximální počet bodů výdrže ... ta počítadla po straně, po vzoru třeba Das Schwarze Auge, jsou užitečná, přesto bych ocenil přímo "kolonku", kam bych si to číslo napsal. V tom přepisovaném se to pak ztrácí
* útočné triky ... (třeba černokněžník) bych rád měl na prvním listě někde u zbraní. nevím, jak to udělat "dobře",ale hodilo by se je tam mít. v sekci kde jsou Kouzla/alchymistická truhla třeba
* poznámky k hraní postavy ... za mě je tam až moc řádků, možná u jiných postav nebo na vysokých úrovních to někdo využije, takhle byl velký kus první strany nevyužitý
* nebyl jsem si jistý v sekci Zbraně, k čemu je zaškrtnutí "jednoduché" a "válečné" ... jakože se kterými druhy má postava zdatnost? asi ano a ta kolonka vedle? typy zbraní? třeba Elf - dlouhý luk, dlouhý meč, krátký meč?

pro děcka jsem se omezil na jeden list deníku + tedy kouzla, která jejich postavy mají.

I tak pro ně (11 a 12 let) bylo dost, co se udržení pozornosti týče. Jsou to tedy naprostí RPG začátečníci a je těžké jim rozmlouvat, že největší zábava by byla škodit spoluhráčům a snažit se tvořit "týmového ducha" ... :(
30.1.2022 17:14 - Aegnor
Loki: já jsem si útočné triky napsal ke zbraním. Do stejných kolonek.
30.1.2022 17:52 - LokiB
Aegnor: ja jim to tam najonec napsal taky, jen tech kolonek neni mnoho, 2-3 navic bych u jedne postavy vyuzil
30.1.2022 18:01 - sirien
He? Kolik těch zbraní a bojových triků máš?

My diskutovali o tom kolik tam těch řádků je potřeba a přišlo mám že tam jsou ještě tak jeden dva do rezervy.
30.1.2022 20:54 - LokiB
5, ale je to takové volnější ... dlouhý luk, dlouhý meč, krátký meč, Tajemný výšleh, Šokující sevření ...což se tam přesně vejde, ale víc už ne
1.2.2022 10:40 - cyrasil
Abych trochu vyvazil Jersonovu zkusenost z CB, byl jsem si dnes vyzvednout JaD v Planete Her v Brne, a prodavac to komentoval jako "znamenitou volbu":-)
2.2.2022 20:36 - strucky
Ad to, co tu řešil Todor.

Zrovna dneska mi přišla Lamentations of the Flame Princess, a přesně to, o co mu jde (character sheet explained), tam je. Doporučuji mrknout pro inspiraci, i když je mi jasné, že spousta z vás to určitě už viděla/ví. :-)

KUK
4.2.2022 15:28 - sammael
Píše:
Abych trochu vyvazil Jersonovu zkusenost z CB, byl jsem si dnes vyzvednout JaD v Planete Her v Brne, a prodavac to komentoval jako "znamenitou volbu":-)


Tak to samozrejme. Su to moji blizky priatelia :-). Podporuju ako JaD tak aj Sorcerera, rovnako ako ktorukolvek tvorbu od autorov z domova. Planeta je super.
4.2.2022 18:25 - Necromancer
Můžeme očekávat něco na způsob Xanathara i pro JaD?
5.2.2022 08:35 - sirien
V dohledné době spíš ne - X je velmi specializovaná příručka a naše tvůrčí kapacita je omezená.

Zatím to vypadá že půjdeme spíš cestou tematických rozšíření typu Bestiář, dobrodružství atp. s tím, že pravidlová rozšíření budou jejich součástí.

Potom co pokryjeme tahle "základní" rozšíření může být možná něco jako Xanathar, ale to se uvidí - tou dobou už možná budeme řešit něco jako úpravu pro DnD 5.5 nebo tak - to se teprve uvidí.
9.2.2022 18:53 - cyrasil
Neplanujete i nejakou verzi pdf (nebo epub/mobi/.../klidne i nejaky obycejny plaintext), ktera je vic privetiva k tabletum/cteckam (bez obrazku, text v jednom sloupci)? Chapu, ze hodne veci (ruzne tabulky apod.) by asi moc dobre prevest neslo, ale aspon ty obecnejsi "ukecane" pasaze by byly fajn.
9.2.2022 18:59 - sirien
cyrasil: trochu trpělivosti a dočkáš se SRDček ;)
9.2.2022 19:04 - cyrasil
Sirien: Nice, a budou tam i ty casti co nepopisuji jen ciste mechaniky ale i ty "komentare" (napr. "Jedinečnost a zábavnost" - nahodne vybrana sekce z pdf z kapitoly o tvorbe postavy)?
9.2.2022 19:06 - Aegnor
SRD bude textově 1:1 k nejaktuálnějšímu PDF.
9.2.2022 19:11 - cyrasil
Super, diky!
9.2.2022 19:18 - sirien
Aegnor píše:
SRD bude textově 1:1 k nejaktuálnějšímu PDF.

0.999:1.

Pokud se někdo neuvolí projít errata a neopravit i všechny různé dílčí drobné překlepy a formátovací změny.

(to jen tak pro pořádek...)
9.2.2022 19:18 - cyrasil
A kdyz uz jsem zminoval tu verzi bez obrazku, tak jsem zapomnel, ze jsem uz davno chtel napsat abyste vyridili pochvalu autorum obrazku v knizce, protoze ty jsou fakt hodne povedene a zcela v pohode konkurenceschopne obrazkum z 5e.
9.2.2022 19:25 - Arled
sirien píše:
Pokud se někdo neuvolí projít errata a neopravit i všechny různé dílčí drobné překlepy a formátovací změny.


Pokud dodáš nejnovější verzi PDF tak se na to rád podívám. Z errata se to špatně prochází.
9.2.2022 19:26 - Necromancer
Já vždycky když zapnu na mobilu pdf, nebo jen přejedu na další stránku, celé se to rozmaže do nečitelna, a já musím čekat, než se to znovu-načte. To se teda děje i u ostatních pdf, ale jedině u JaD to netrvá sekundy, ale desítky sekund, někdy i minuty. Je to poněkud nepříjemné na čtení.
Je to chyba přístroje, nebo souboru?

Jo a jestli někdo chce říct, že si mám pořídit knížku, tak si můžete rovnou ušetřit komentář. :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082791090011597 secREMOTE_IP: 18.191.13.255