Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
4.5.2009 11:34 - Lokken
Jen kompletní změna tématu diskuze, vyměňujeme Staré a Nicneříkající za Aktualní a Společensky zajímavé!


P.S.: :-D
4.5.2009 11:46 - Alek
sarven: ani se neptej, já zírám ještě teď (ale slibuji, že si příště dám pozor, než budu hanit špičaté uši :-))
4.5.2009 12:26 - Sethi

/klikkity/
4.5.2009 13:09 - Flanker.27
To uprostřed mezi Létovejma očima a ušima je střed terče? Tak moc zase nezlobil.
7.5.2009 21:20 - Milamber
Jen bych se rád zeptal, přinesl jsem si Pistolníka od Stephena Kinga. Nechci, slyšet nic o ději, =)ale stojí to za to číst? Jen jsem zatim do ní nakoukl, mám rozečtenou ještě jednu knihu tu nejprve dočtu a pak se možná pustim do téhle.
7.5.2009 22:37 - Lokken
Pistolník docela ujde, je to taková klasická "kingovka". Rozhodně jeho přečtením nic nezkazíš...
7.5.2009 23:19 - Sethi
pistolníka? temnou věž?

obrovské ANO pro celou ságu.

výborné, výborné, výborné.

skvělé.

jedna z nejlepších moderně vydaných věcí.
7.5.2009 23:42 - Blaine
Pistolnik? ANO!
Podle me nejlepsi Kingova vec, protoze spojuje vetsinu Kingovych knih. King v saze probira svuj vlastni zivot, dokonce se tam i objevuje, jako vcelku dulezita postava. Vlastne by se dalo rict ze kazda z hlavnich postav sagy je cast Stephena Kinga, vzdy nejaka cast jeho osobnosti odpojena od celku a postavena do nejake situace.

Genialni vecicka to je. Musim se priznat, ze muj nick je z tyhle sagy... Je fakt ze tolik hadanek neznam, ale co...
8.5.2009 10:18 - Milamber
Děkuji za doporučení, už se do ní pouštim.=)
10.5.2009 10:44 - heavy_head
Zaregistrovali jste soutěž Kniha mého srdce? Pro kterou byste hlasovali? Z těch nominovaných, samozřejmě.
10.5.2009 10:53 - Sethi
jak tak koukám na ten seznam... asi bych si nedokázala vybrat. je tam hromada knih, které jsem milovala (a taky několik takových, které jsem přečetla se skousnutýma zubama), ale nedokázala bych ukázat na jednu a říct "tohle je ona"... ani dvanáct by nestačilo =)

né nenuťte mě rozhodovat se -.-
10.5.2009 11:06 - heavy_head
Ano, souhlasím, je to těžké rozhodování, do ničeho se nenuť... A pro kterou knihu bys teda hlasovala? :-)
10.5.2009 11:17 - Sethi
no, do užšího výběru by se propracovali přinejmenším Duna, Egypťan Sinuhet, Hobit, Kmotr, Letopisy Narnie, Hrabě Monte Christo, Mistr a Markétka, Pán Prstenů, Pejsek a kočička, Povídky z jedné a druhé kapsy, Řeka bohů, Saturnin, Tracyho tygr a Z deníku kocoura Modroočka...

a to jsem se držela dost z krátka...

chybělo by mi tam Co jsme to tátovi provedli a níže zmíněná sága Temná věž

ale kdybych měla být fér a měla bych volit knihu, která nastartovala to, kde jsem teď, tak by to musel být Hobit, kterého devítiletá Kačenka nesla zpátky tátovi, kde že jsou ty další díly, že by chtěla víc =)

a kdybych si něla vybrat knihu, ke které se přitulit, když mám špatnou noc, tak asi Pejsek a kočička
10.5.2009 12:22 - heavy_head
Já jsem tu anketu pochopil tak, že to má být kniha, kterou byste si s sebou vzali na pustý ostrov.

Knihy mého srdce jsou tyto: E. T. Seton - Dva divoši, M. Zapletal - Stezka odvahy, J. Clavell - Král krysa, N. Mailer - Americký sen, W. Gibson - Neuromancer, G.R.R. Martin - Hra o trůny, B. Cornwell - Zimní král. Takže bych si vybíral asi mezi nima.

Když tedy najdu průsečíky s uvedeným seznamem :-) hlasoval bych - asi - poněkud překvapivě... pro Na východ od ráje. Proč je pro mě důležitá, vím jenom já sám (ale možná to jen tuším).

A Švejka a Babičku bych zařadil do kategorie národního dědictví. Tak.
10.5.2009 12:36 - Sethi
na pustý ostrov... hm...

to by byla stejně asi temná věž. zajímalo by mě, při kterém kolečku kolem série bych spáchala sebevraždu =)
10.5.2009 12:41 - Blaine
Pravdepodobne by to bylo v prvni knize, ta je velmi drsna. Nebo behem Zpevu Susannah, kterej je snad jeste vic drsnej.
10.5.2009 12:57 - Colombo
Já bych se rozhodoval mezi "100 rad jak přežít sám na pustém ostrově" nebo "1000 a jeden způsob, jak se dostat z pustého ostrova" či "jak si z přírodních materiálů vytvořit supervykonné rádio a zavolat jím pomoc"
10.5.2009 12:57 - Sethi
blaine: no, mě rozbrečely čtvrtá a pak poslední dvě knihy, tak počítám, že by to byla některá z nich...

colombo: co tak radši kompletního macguyvera, to by bylo, aby se v tom něco nenašlo... =)
10.5.2009 16:10 - Milamber
Včera jsem si pochutnával na večeři, =D ale nálada pochycena při čtení Pistolníka a představy, které se mi přitom honily hlavou, mě donutily to jídlo odložit a být hlady. Ne, že by mě bylo špatně, =D spíš mě jen přešla chuť a nálada. =) Chci vědět, jaký budu mít nálady z pokračování.
10.5.2009 16:20 - Lokken
Milamber: no tak třeba dnes Dobrou chuť! :-D

S tím výběrem je to težký, zmiňoval bych většinu titulů, které tu padly(Pán Prstenů, Saturnin...)- bylo by to težké rozhodování...

Knihy, které mne "přivedly k fantasy" jsou snad Hobit a Hodina Draka(R. E. Howard), ale co vzít na Pustý Ostrov.... snad Robinsona?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08239221572876 secREMOTE_IP: 18.223.21.5