Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
7.4.2009 22:08 - Colombo
Píše:
Martina bych s Eriksonem vůbec nesrovnával. To je jiná liga.

Jn, jak můžu srovnávat Eriksona s někým, jak říkal pan T, kdo si musí vypomáhat s cliffhangery, aby si lidi kupovali jeho další knížky:)
7.4.2009 22:09 - heavy_head
Píše:
ale pak není chyba v té knize, ale ve mne

To není chyba. Nebuď tak sebekritický. :-) Prostě máme trochu jiný literární vkus, to je všechno. Odsuzovat někoho na základě toho, co rád čte a co se mu líbí, toho jsem dalek. Já kritizuju Eriksona, ne tebe. Je to problém té knihy, resp. jejího autora.
7.4.2009 22:11 - Sethi
annah: to nezní jako špatná povinná četba. něco z toho jsem četla, kdysi dávno, něco je na seznamu k přečtení. s vyjímkou mechanického pomeranče, který jsem viděla jako film, a výměnou za to, že už mě nikdy nikdo nebude nutit podívat se znovu, uznám, že je to dobrý film. bohužel, "líbit se" a "být dobrý" nemusí jít vždy ruku v ruce =)
7.4.2009 22:13 - Colombo
Mechanický pomeranč byl krásně psycho:), plný krutého bezdůvodného násilí, násilí z nudy.
Píše:
"líbit se" a "být dobrý" nemusí jít vždy ruku v ruce =)

A proč já to pořád opakuju, když mi nikdo nevěnuje pozornost?
7.4.2009 22:15 - heavy_head
Dobře, dám příklad. Vadí mi, jak je glorifikován třeba Whiskeyjack. Od prvního okamžiku nám Erikson cpe, jak je to ÚŽASNÝ BOREC. A vážně: Anomander Rake se s ním chce kamarádit, Tiste Andii kost s ním leze do postele, všichni ho DĚSNĚ ŽEROU. Leze mi tím na nervy. :-)
7.4.2009 22:17 - Annah
Sethi: Jj, tyhle knížky se mi líbily, pomeranč teprve budu číst. Jenže je toho moc - seznam - několik a4. Máme možnost si vybrat, nemusíme číst úplně všechno, ale i tak...
7.4.2009 22:17 - heavy_head
Píše:
Quo vadis, Obraz Doriana Graye, Navzdory básník zpívá, Mechanický pomeranč...Četli jste?

Na ten obraz jsem se jednou koukal a on pak obživ, takže jsem radši utek. :-)
7.4.2009 22:21 - Léto
Annah: Quo Vadis a Navzdory básník zpívá jsou výborné historické věci. Obojí se čte velice snadno, obojí dovede plně vtáhnout do děje. A obojí si drží vysokou míru zábavnosti až do konce (což oceňuji hlavně u toho Sienkiewicze; ten totiž v jiných knihách často rozjíždí zajímavé zápletky, načež to nechá upadnout - alespoň takový jsem měl dojem, hlavně z Křižáků).
Když se řekne "povinná četba", vybavím si spíše spisy nějakého toho Tolstého. :-)

Heavy: Tak tak. Já rovněž nekritizuji nikdo za to, že rád jí molitan. Někomu třeba chutná. Přesto si ale rád do toho dotyčného materiálu píchnu, když je zrovna řeč o gastronomii.
A Eriksona radši už nech spát, než nám tady náš malý Marx pukne. ;-)
7.4.2009 22:31 - Colombo
Léto: ha, ty jsi dobry magor, sám nevidíš na Martinovi chybičku, jednoznačně odsuzuješ Eriksona jako špatnou knihu, ačkoliv víš, že to co se ti nelíbí neznamená nutně špatné, a mne nazýváš Marxem?:)
Ty jsi zábavný...
7.4.2009 22:36 - heavy_head
Ale no tak...
7.4.2009 22:37 - Léto
sirien píše:
LOTR a teď tohle... přecházím do stadia lehce vyšinuté fascinace, je to jako sledovat lávu valící se městem - v podstatě nic hezkýho, ale člověk to mockrát v životě nevidí...

QFT. Sirien to krásně vystihnul.

Nikdy jsem neřekl, že na Martinovi nevidím chybičku; má své chyby jako každý jiný. Kromě toho o něm vůbec nebyla řeč.
Argumenty ad hominem (či v tomto případě "ad lupum") si prosím nech na doma. Tady na ně nikdo není zvědavý. PROSÍM.
7.4.2009 23:02 - heavy_head
Jo, a ještě se mi líbí Krutá hra od Dana Simmonse (ano, od toho Simmonse, co napsal Hyperion), je to detektivní příběh z drsné školy a jsou tam celkem zábavné dialogy (pokud vám nevadí trocha té vulgarity):

Ze sporťáku se vynořil mohutný muž. Měl prázdné ruce.
"Nebuď hovado, Kurtzi. Vylez a pojď sem." Kurtz si povzdechl, vrátil pětačtyřicítku do pouzdra a vystoupil do světla reflektorů. "Děláš velkou chybu, Carle." "Leda hovno", odvětil bodyguard Farinovy rodiny. "Kdo tě posílá?" "Nikdo mě neposílá, ty hovado." "Pak jsi ještě větší blb, než se od pohledu zdáš," opáčil Kurtz. "Jestli to vůbec jde."


Atd. :-)
8.4.2009 14:40 - sarven
to stmievanie som si nie istý, prečo mi bolo predhodené ako kosť najdenému vlkovi. videl som film a tuším že to čo tam bolo znesiteľné tam dodala režisérka, takže knihu nechávam v knihkupectve.
ak to bolo reakcia na Zlatý kompas, nebodaj na Zimnú bitvu chápem to ako nápad, aj keď špatný. alebo ste to nebodaj niekto čítali a považujete to za slabé?
8.4.2009 14:43 - unknown
---odstraněno adminem*---

*Porušení pravidel netikety. Aspoň kdyby ses pod svůj "názor" podepsal.
8.4.2009 14:49 - Argonantus
Ovce jsou skvělá kniha. I když dost podivná; předpokládám, že to ne každému vyhovuje. Údělem čtenáře je stát se duševně ovcí a vystoupit zase zpět do lidské kůže. Mimořádně složitý filosofický experiment. některá hesla jsem převzal za vlastní:

Spravedlnost je, když to vyjde najevo.
8.4.2009 15:02 - Annah
sarven: Já jsem viděla Zlatý kompas jen jako film. Nebylo to špatné, ale příliš mě to nezaujalo. Knížku jsem nečetla. U Stmívání jsem naopak přesvědčená, že to, co tam bylo jen trochu dobré, se režisérka rozhodla ignorovat... Četla jsem knihu a viděla film.

unknown: ...Velmi duchaplný komentář.

Píše:
Když se řekne "povinná četba", vybavím si spíše spisy nějakého toho Tolstého. :-)


Ten mě čeká taky:-)
8.4.2009 16:00 - Alek
Vy s tou povinnou četbou naděláte, já bych napočítal počet knížek přečtených tzv. povinně na prstech jedné ruky :-)
8.4.2009 17:15 - Colombo
Jn, na spoustu knížek v povinné četbě člověk není vůbec zralý a tudíž je tím spíš znechucen. A pak vzniká opovrhování i nad kvalitními tituly.
9.4.2009 08:15 - Argonantus
A na spoustu děl povinné četby zřejmě není člověk zralý nikdy.
Já mám s tím Tolstým furt potíže.
Asi zůstanu nedospělý.
10.4.2009 09:00 - Flanker.27
Jéjej, dva dny se člověk zabývá jinými věcmi a ujde mu zabanovaný příspěvek. Jaká škoda.

Když už se tu zmiňuje nefantastická literatura, nemůžu neupozornit na Patricka O'Briana a sériiMaster and Commander. Pořád ovšem nadávám na Talpress, že tempem, jakym to vydávaj, budu u posledního dílu někde v důchodu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.055491924285889 secREMOTE_IP: 18.217.182.45