Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
5.4.2009 22:22 - Annah
A ty svaly!!(viz Létova recenze)Jj, 22.22 a nikde nikdo...
5.4.2009 22:23 - Léto
Copak o to, také jsem se bavil - a jak! Jen se obávám, že trochu jiným způsobem, než autorka zamýšlela. :-) Film jsem neviděl, spatřil jsem pouze toho zmíněného Adonida na fotce. A ruku na srdce, i já jsem tehdy myslel, že se pozvracím. Vážně jsem na to vypadal.
Ideály máte tedy prazvláštní. Kdybych byl ženou, pravděpodobně bych mnohem víc slintal nad představou takového Jaimeho, Kvotheho nebo Fëanora (ohnivý duch, hej, hej!). Je dobře, že nejsem?

Fanouškovské fikce, to je kapitola sama pro sebe. Ještěže je u svého díla pan Martin zakázal. 8-)
A spoiler klidně napíšu i sem. Oni se milujoooooou! Milujoooooou! Ha! :-) (mám to zase smazat?)
5.4.2009 22:26 - Annah
Děkuji, heade, už nechci. Mám pocit, že by to má psychika nemusela vydržet. A stejně za to může Martin!!! Kdyby konečně dopsal ten Tanec, neměl by nás na svědomí...
5.4.2009 22:30 - Sethi
léto: oni se sice milujou, ale on je nebezpečný! ale milujou se! a je nebezpečný! a milujou se! a je nebezpečný!

tím jsem shrnula veškeré citové dění, řekla bych...

moje slintací ideály se méně třpytí a nejsou tesaní z mramoru... takže v klidu =)
5.4.2009 22:32 - Annah
Léto neví, že Jacob(to je ten, co leze ve dvojce Edwardovi do zelí) taky není tak úplně člověk:) Tomu jsem fandila.
A nad Edwardem neslintám. Ba naopak, favoritem je právě zmiňovaný Jaime. A taky Jon. Dokonce býval i Eddard, chjo... Chci si přečíst to Jméno větru, ale asi si budu muset počkat, než se dostane do naší knihovny.
5.4.2009 22:33 - Léto
To jsou výmluvy. Až dopíše Tanec, stejně ho za dva dny zhltneme; načež budeme dramatickým hlasem pronášet: "Kdyby konečně dopsal ty Vichry, neměl by nás na svědomí..."

U Stmívání mě mimochodem překvapilo, jak to bylo celkově cudné. Sedmnáctiletá nepolíbená dívka a tak dále. Podle toho, co jsem slyšel z dobře informovaných zdrojů, vydavatelé červené knihovny obvykle žádají, aby tam byly co nejpodrobnější popisy... motýlek a květinka... :-)
5.4.2009 22:41 - Annah
Píše:
U Stmívání mě mimochodem překvapilo, jak to bylo celkově cudné. Sedmnáctiletá nepolíbená dívka a tak dále. Podle toho, co jsem slyšel z dobře informovaných zdrojů, vydavatelé červené knihovny obvykle žádají, aby tam byly co nejpodrobnější popisy... motýlek a květinka... :-)

Na všechno dojde, chce to jen trpělivost:)
5.4.2009 22:41 - Léto
To, že Jacob není tak úplně člověk, samozřejmě vím. Už ve Stmívání je to nenápadně naznačeno způsobem, který ze všeho nejvíc připomíná ránu pánví do hlavy. Možná by měla Bella zadat do internetu heslo "vlkodlak". Pomocí internetu se totiž dají za několik minut rozkrýt kdejaká tajemství, jak už jsme viděli. :-)
Jacobovu roli v budoucích událostech jsem vytušil podle toho, že byl několikrát zmíněn jeho vypracovaný hrudník (bez toho by to nešlo, pochopte).

Annah: Toužíš-li po kvalitní četbě, mohla by ses v knihovně porozhlédnout po Kronikách válečníkových. To už bylo vydáno před nějakými lety, takže by to tam mohli mít. A je to dechberoucí. Ser Heavy jistě rád potvrdí.

Sethi: Třeba si autorka přečetla v nějaké příručce pro začínající spisovatele, že mladé dívky nejlépe upoutáte láskou a nebezpečím. Neměj jí to prosím za zlé.
5.4.2009 22:44 - Sethi
Píše:
Léto neví, že Jacob(to je ten, co leze ve dvojce Edwardovi do zelí) taky není tak úplně člověk:) Tomu jsem fandila.

ha! nebyla jsem sama... štvalo mě, že jediný decentní charakter z celé série slouží jako hadr na podlahu... a nemůžu říct, že by mě to jak "skončil" uspokojilo...

...už se radši klidím, kazím si tu profil...
5.4.2009 22:49 - Léto
Sethi píše:
moje slintací ideály se méně třpytí

Ne každé zlato třpytívá se, ne každý, kdo bloudí, je ztracený...
Ale napadlo mě, že kdybych si pomazal tělo třpytkami a šel se opalovat na veřejné koupaliště, možná bych přivodil srdeční zástavu několika pubescentkám. :-D

Annah píše:
Na všechno dojde, chce to jen trpělivost:)

Edwardovy svalnaté půlky zářily v poledním slunci jako dva vlašské ořechy. Úchvatně vypracovaná muskulatura mu jen hrála, až si Bella pomyslela, že má snad pod kůží úhoře. Ta úžasný! Tak dokonalý! Přitiskl ji k sobě trojhlavým svalem pažním a... ehm, to stačí. :-)

Annah píše:
A nad Edwardem neslintám. Ba naopak, favoritem je právě zmiňovaný Jaime. A taky Jon. Dokonce býval i Eddard, chjo...

A favoritky mezi ženami a dívkami...?
5.4.2009 22:49 - Annah
Mě ten konec docela vyhovoval... to jak mu Edward říkal synu a on mu otče... haha, taky se klidím, i když profil mi už nejspíš nic nezachrání...
5.4.2009 22:52 - Léto
Můj profil také už nic nezachrání. Mám z něj poněkud velký nos (čenich). Raději se proto nechávám malovat zepředu.
5.4.2009 23:09 - Sethi
Píše:
Ale napadlo mě, že kdybych si pomazal tělo třpytkami a šel se opalovat na veřejné koupaliště, možná bych přivodil srdeční zástavu několika pubescentkám. :-D

prosím. u toho chci být. klidně poskytnu třpytky.
6.4.2009 14:21 - Annah
Píše:
A favoritky mezi ženami a dívkami...?

Tak k favoritkám mám trochu jiný vztah než k favoritům:) Nejvíc fandím asi Arye. U Dany mám takový vtíravý pocit, že se z ní stává její bratr. Sansa taky není špatná a u Brienne doufám, že si sakra rozmyslela, co vykřikne. Zato Catelyn mi nikdy zas až tak sympatická nepřišla a jestli bude dál likvidovat mé oblíbené postavy...

Četl někdo z vás něco o soudci Ti? (Robert van Gulik)
6.4.2009 14:54 - Sethi
o soudci Ti byly zfilmované moc hezké pohádky. mám pocit, že jsem něco četla, ale nevím, jestli mi to nesplývá právě s těmi filmovými.

což mi, trochu z jiného soudku, zase připomnělo anime série Ayakashi a Mononoke (ne profláklé Mononoke Hime), kde prodavač léků při vymítaní duchů také řeší div ne detektivní příběhy a je to naprosto skvělá podívaná na několika úrovních =) (a když jsme teda u těch hrdinů hodných zaslintání, tak prosím tady.)
6.4.2009 22:25 - heavy_head
Léto říkal, že přijde za chvilku. :-)
6.4.2009 22:52 - Colombo
Já vám nevím, možná se opakuju, ale Malažska kniha padlých je to nejlepší co jsem kdy četl. A užívám si to i když to čtu podruhé, protože začínám lépe rozumět některým obrazům, vnímám víc hlášky postav. Možná bych se rozhodoval, kam bych dal mezi těch 6 knih, co jsem zatím ze ságy četl Popol Vuh, ale to je studijní věc, která se opírá pouze o mou Mayofilii.
6.4.2009 23:02 - heavy_head
A co jsi ještě dalšího četl? ;-)
7.4.2009 12:48 - Argonantus
Soudce Ti je ctihodná detektivkářská klasika. Líbilo se mi. Se scifi ani fantasy to nemá nic společného.

Twillight jsou emo upíři pro mladší holčičky. Docela jsem se bavil... v druhém díle (Nový měsíc?). Jinak by to chtělo hrozně seškrtat; málo děje a hodně předvídatelné. S hororem to nemá nic společného.

Kossakovská mi připomíná jméno Zofia Kossaková, ale asi to nebude tatáž osoba. Pokud ano, je to jedna z nejgeniálnějších spisovatelek, co jsem kdy četl (Křižáci a Úmluva).

Popol Vuh jsem nečetl (ale to už jsme s Colombem někde jinde řešili).

Malažskou knihu padlých jsem také nečetl (a to jsme neřešili).
7.4.2009 14:21 - Colombo
heavy_head: v knihovničce fantasy a sci-fi mám přes 200 knih

argonantus: jsi si jistý, že jsme se už bavily o Popol Vuhu?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095589876174927 secREMOTE_IP: 13.58.252.8