Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
17.3.2009 14:41 - sarven
nuž podľa mňa je to zťažka lepší priemer. dobrý námet, ale veľmi často stráca dych.
18.3.2009 17:38 - unknown
no, já teda nevím... mě se fakt hodně moc líbila...
18.3.2009 22:09 - heavy_head
Mně se to taky líbilo. Andělé chodící v černých kožených bundách, co vedou dialogy jako: "Zajedem si pro pořádnýho práska dolů na Zem, ne?" jsou cool.
To jen sarven je trochu divnej. Představ si, že dává přednost Arye před Sansou. :-)
18.3.2009 22:12 - heavy_head
Teď vůbec letí knížky, co mají v názvu vítr. Zrovna čtu Jméno větru. Znáte to? ;-)
19.3.2009 09:26 - sarven
poznám. celkom sa mi to páčilo. uchvátila má ta myšlienka s menom, ktoré dáva podstatu. tiež to trochu stratí dych v poslednej štvrtine, ale výrazne lepší nadpriemer. som zvedavý na pokračovanie.
akurát, že Martin práve tohto autora uviedol ako príklad, že aj iní čitatelia dlho čakajú na pokračovanie... .(
19.3.2009 20:08 - Alek
Píše:
Teď vůbec letí knížky, co mají v názvu vítr. Zrovna čtu Jméno větru. Znáte to? ;-)

Jen z Létovo recenze, čekám jestli tu kvalitu potvrdíš i ty, heade. Léto chválil tak moc, až mi to bylo podezřelé. :-)
5.4.2009 16:46 - heavy_head
Je to velmi dobré. Brečel jsem u toho jak malé děcko. Já, otrlý cynik!
5.4.2009 17:53 - Flanker.27
O čem to je?
5.4.2009 18:18 - heavy_head
V podstatě takový fantasy Oliver Twist.;-) Zajímavě o tom vyje zlovlk ze svého doupěte: http://zlovlk.blog.cz/0903/patrick-rothfuss-jmeno-vetru
5.4.2009 19:54 - Léto
Děkuji za reklamu. :-) Ano, Jméno větru se zabývá zejména radostmi a strastmi studentského života. Některé pasáže jsou napsány tak velkým způsobem, že si zkrátka zaslzíte. Obzvláště v případě, dojímá-li vás krása či vznešenost, tak jako třeba mne.
Jen tak pro zajímavost, jakou knížku by nám doporuji mistr Sarven? Jak se zdá, je dobře trénovaným sportovcem a téměř žádná kniha - ani Martin, Kossakowská či Rothfuss - mu s dechem nestačí. (jen jestli náhodou při čtení nepoužívá respirátor!) :-)
5.4.2009 20:25 - sarven
voči Martinovi mám len drobné výhrady a tie sa venujú prevažne prvej časti Hostiny, inak ho považujem za velikána mojej knižnice. Pieseň je spolu s LOTR, Dunou, Základňou a Zaklínačom úplne hore v kolónke - geniálne.

Čo sa týka "kritiky" Mena a Rozsievača to je rôzne. Obaja patria do napriemeru, pretože si nachádzajú vlastnú tému. to je už pre mňa veľmi dôležité, pretože s tým, že som toho prečítal slušne, žial ide ruka v ruke fakt, že veľakrát človek stretne viac ci menej neumelú kópiu čohosi. z týchto dvoch mám meno vyššie, sú tam myšlienky a časti textu ktoré sú skvelé 9-10/10 a iba jedna časť potĺkania sa v meste a jedna časť štúdia sú príliš "nastavované" a priemerné 5-6/10. Celkový dojem je veľmi slušný 7-8/10 a som zvedavý kam to porastie. dúfam že do kvality. aj keď biznis založený na počte strán má svoje temné lákadlá.

A ak mám doporučiť niečo čo ma za ostatný cca rok naozaj uchvátilo, t.j. považujem to za skutočný prínos do fantasy, sci-fi a inej literatúry tak spomeniem tri veci: McCartyho Cesta, potom trilógia Zlatý kompas a Zimní bitva. to druhé a tretie je síce kniha pre mládež ale dovolím si povedať že skvelá.
5.4.2009 20:37 - Léto
A četl jsi Stmívání od Stephenie Meyer? To by se ti mohlo líbit, řekl bych.
5.4.2009 21:03 - Annah
Píše:
A četl jsi Stmívání od Stephenie Meyer? To by se ti mohlo líbit, řekl bych.

chudák sarven...:)
Každou noc, když jde Jiný spát, dívá se pod postel, jestli tam není Chuck Norris. Od té doby, co zná Edwarda Cullena, se dívá i nad postel...
5.4.2009 21:06 - Sethi
twilight série dává nový rozměr žánrovému označení "horror"... kdo ji přečte, nezůstane nepoznamenaný...
5.4.2009 21:26 - Léto
Děvčata, děvčata... já vymyslím tak krásně rafinovanou urážku na adresu sarvenova "vkusu" a vy mi tady předčasně prozrazujete pointu. ;-)

Moje recenze na Stmívání:
http://zlovlk.blog.cz/0903/stephenie-meyer-stmivani
Ano, dočetl jsem to až do konce. Ano, nezůstal jsem nepoznamenaný. A spím raději na zemi. :-)
5.4.2009 21:58 - Annah
léto: Konec stmívání ještě není konec...:) ještě ti zbývá nový měsíc, zatmění a rozbřesk. A to nepočítám midnight sun, což je to samé, co první díl, ale z pohledu edwarda!!! Až se dočteš konce, nebudeš spát vůbec:))) Jo a zmínila jsem se o stovkách fanouškovských fikcí, které...
sarven: Toho si nevšímej, píseň má taky hodně dílů... jak prohlásil kdosi na těchto stránkách, nakonec budeš rád, že máš před sebou takové množství kvalitní četby:) A nedívej se na Létův blog, který ti tu ten pes tak hanebně podsouvá, má tam strašlivé spoilery...
5.4.2009 22:04 - Sethi
bez mučení se přiznám, že nejen, že jsem twilight přečetla celý, ale dokonce jsem se u něj i bavila.

víc se ale bavím na twilightfans vs. twatlighthaters válkách...

a po shlédnutí filmu jsem se budila s hrůzou v dojmu, že přiběhne chlapík a utluče mě svým olbřímím obočím.
5.4.2009 22:10 - Annah
Ok... Nadešel okamžik pravdy. Já jsem to taky přečetla. Celý. A viděla jsem film. To obočí bylo děsivé a když pattinson poprvé uviděl Bellu, myslela jsem, že se pozvrací, vážně na to vypadal. Tak, Sethi, užívejme si poslední okamžiky, neboť brzy budeme z tohoto fóra vyhoštěny...
5.4.2009 22:15 - Sethi
tak tak, vyhoštěny na úkor žárlivého patriarchátu, který nesnese, že někde tam venku existují třpytiví, dokonalí, okouzlující upíři, s postavami jako mramorové sochy adonisů... *smrk*
5.4.2009 22:21 - heavy_head
A četly jste, holky, něco od Kristýny Pivodové? Jestli ne, měly byste to dohnat. Píše taky o upírech, o sexu a o mladých nevybouřených středoškolačkách. ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089013814926147 secREMOTE_IP: 18.220.140.5