Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
2.2.2009 10:18 - Vesman
Zkoušel jste někdo číst knihy o Bivojovi od Červeňáka?
2.2.2009 13:21 - Argonantus
Píše:
Čapek sice umí psát, ale jsou to strašné kraviny.


originální vyjádření, ale v zásadě bych se nebránil. Já se soustředil spíš na techniku psaní.

Píše:
Zkoušel jste někdo číst knihy o Bivojovi od Červeňáka?


Tam mi technika psaní vadí do té míry, že se už nedostanu k těm myšlenkám... jsou-li jaké. Sorry.
Pokud Slovani, pak jedině Žemlička.
2.2.2009 14:17 - Rytíř
Vesman píše:
Zkoušel jste někdo číst knihy o Bivojovi od Červeňáka?

Zajímavě podáno :( Hádám správně, když v tom vidím dalšího zklamanýho čtenáře?
Červenák mě kdysi docela zaujal, první knížky o Roganovi se mi tehdy líbily, zas trochu jinej fantasy svět, hodně slovanskej..
Jenže už se trochu okoukal a hlavně, dost se zhoršil, ředí svou slovanskou omáčku čím dál víc, už to je jen slaboučký vývar, nezajímavý a šablonovitý... Ilju sem si nepořídil, protože už u Bivoje jsem koupě litoval - tam mě naštval mj. i tím, že to autor bez varování utnul a počítal s dalším dílem!
2.2.2009 15:11 - Dalcor
Jaime: co gemmelovka Stín modrého býka - Vrbenská + Medek.
Vesman: koniáše vyloženě nesnáším
Kubulínek: Neukradl, nikomu to nepůjčuji ;-D

Co Neomillnerová, ta te´d letí.

Ale přiznáms e že jediná česká kniha která se mi vyloženě líbila je tuším Svět nezrozených diamantů, který někdo napsal pod pseudonymem, Rečková?
2.2.2009 17:52 - Chmur
Píše:

Zkoušel jste někdo číst knihy o Bivojovi od Červeňáka?

Já jsem si koupil a přečetl první díl o Bivojovi. Byl jsem hodně zklamán. Primitivní a uměle roubovaný děj. Prostě slabota. Knihy o Muromcovi se mi naopak docela líbily. Trilogie měla vzestupnou kvalitu a jednalo se o příjemné oddechové čtení, ve kterém se čtenář navíc něco dozvěděl o slovanské historii.
Stín modrého býka se mi líbil hodně moc. Myslím, že se jedná o opravdu kvalitní "historickou" fantasy...
2.2.2009 18:44 - Vesman
Dalcor: tak v Koniášovi se evidentně neshodneme ;-)

no, u Bivojovi jsem nějakou dobu uvažoval, ale potom, co tu čtu, ho nejspíš odložím na neurčito...

co kniha "Čepel sama" od polarisu...říká to někomu něco?
3.2.2009 13:32 - Malfin
Dalcor: Taky řešení :)

Ke Koniášovi: četl jsem Ostří oceli, nebylo to špatné. Jedna povídka se mi líbilo hodně. Nevím jak se to jmenovalo, ale bylo to o turnaji, kterého se Koniáš zúčastnil, aby nakonec bojoval o holý život společně s ostatními zvítezivšími (či jak by se to řeklo). Tahle se mi líbila pro popisy bojů.
3.2.2009 14:04 - Colombo
tak co se týče Červeňáka...
Mám komplet Černokněžníka, Bohatýra i Bivoje.
Černoknězník byl super, Bohatýr byl slabší a údajně Bivoj má jít zpět k kořenům Černokněžníka.
Btw. sakra samozřejmě že počital s pokračováním! Dal sis někdy Bivoje do knihovničky vedle sebe? Hé? Prasátko:)
3.2.2009 16:12 - sarven
čítal som jedného Žambocha, myslím, že tam Koniáš sprevádzal "karavánu". OTRASNÉ. Schématické, umelé, upotené. Bieda, bieda.

Dočítal som ostatného Gaimana. Kniha hřbitova. Pekné. Niekoľko veľmi pekných nápadov.
4.2.2009 10:10 - Vesman
sarven: to bylo Na Ostřích čepelí...jen tak na okraj skvělá kniha ;-)
4.2.2009 12:39 - MIl
Vesman: Úplně souhlasím se Sarvenem. V Na ostří čepelí nebyl jediný zajímavý nápad. Nuda, nuda, šeď, šeď.
4.2.2009 14:30 - Dalcor
Na ostří čepelí mě začala nudit po pár stránkách, především pro enskutečnou nadřazenost hlavního hrdiny.
5.2.2009 14:32 - Vesman
Já vám to vyvracet nebudu, mě se to líbilo... tečka.
27.2.2009 17:39 - heavy_head
Koupil jsem si McCartyho Tahle země není pro starý. Zaujalo mě, že autor nepoužívá při přímé řeči uvozovky. :-) A jak se vám líbil film? Přiznám se, že já byl docela nas...štvaný. Měl jsem pocit, že si ze mě autoři udělali legraci. Konec bez konce.
27.2.2009 18:10 - Colombo
Poslední dobou celkem ujíźdím na Johnu Moresim a jeho Kedrigernovi.
Jinak Kavku nebrat!
27.2.2009 23:02 - Alek
Já se konečně (což je vzhledem k útlosti tristní) dostal k Ledovému draku. Pěkný příběh, jaja, vyznění poměrně melancholické a smutné, což by mohlo někomu vadit, ale to není můj případ.

Kedrigern byla asi první fantasy, co jsem četl, byl to takový vstup do světa, kde je vše možné a pak už přišel jistý profesor, Feist, Eddings, Flewellingová (a s ní můj nick), GRRM atd. :-)
28.2.2009 10:40 - Kibic
Po dlouhé době fantasy (alternativně historická), kterou jsem bez potíží strávil: Lvi z Al-Rassanu od Kaye.
17.3.2009 08:34 - unknown
Ledový drak je úplně skvělej!!!!! a všechno od Kaaka taky!!!
četla sem Na ostřích čepelí a teda, myslím si, že je to moc zdlouhavý....
17.3.2009 08:37 - unknown
A kdo by neměl co dělat, určitě si přečtěte Rozsévače větru od Kossakowské - je to teda něco úplně něco jinýho než Píseň - je to o Andělech a Démonech, Archandělech...ale je to opravdu nejlepeší knížka, kterou sem četla!!!
17.3.2009 08:41 - unknown
Je to sice jenom jedna knížka, ale zato pořádně tlustá- 500 stránek - a má skvělej příběh - takovej hodně netradiční - takže pokud chcete zkusit něco, co ste ještě nečetli pusťte se do Rozsévače:-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09893012046814 secREMOTE_IP: 52.15.135.63