Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
6.1.2009 17:38 - JAIME
Píseň pro Lyu. Málem jsem zapomněl..
16.1.2009 18:33 - Chmur
Eriksonova roztříštěnost mi dělá taktéž trochu problémy. Chtělo by to nějaký výkladový slovník postav, pojmů a pokud možno genealogickou studii + víkendový seminář na téma Malazská kniha padlých....
Erikson vytvořil spoustu skvělých postav...Anomander, Caladan, Bába, Kalam, Toc mladší, Tolar, Kvítko, Závist...a všichni segulehové...jejich řešení problémů by např. naši politiku značně zprůhlednilo:-)
Dragolance jsem měl celkem rád. Je to ale spíše pro adolescenty než dospělé. Období Feista, Eddingse atd. mám už holt za sebou. Nebyly to ale špatné knihy.
17.1.2009 14:05 - schleitr
Dočteny Měsíční zahrady.S množstvím postav problémy nebyli(i když jsem po prohlédnutí seznamu a slovníčku na začátku a konci strach měl).
Jinak intelektuálně nejnáročnější věc na kterou jsem poslední dobou narazil je Slepota z warhammeru40k.Jak Erikson tak Martin mě po tomhle přijdou jako oddechovka.
26.1.2009 19:54 - heavy_head
Dneska jsem si koupil povídky Bruce Sterlinga a čekám, že mě převálcuje. Vidí to totiž jinak.
26.1.2009 23:21 - sarven
čítam ostatnú knihu neila gaimana (nikdykde, hviezdny prach, sandman). volá sa to kniha hřbitova a zatiaľ je to celkom jo.
27.1.2009 01:06 - Vesman
Čte tu někdo brak braků? (Kulhánek)
27.1.2009 10:53 - Colombo
to je název knihy?
Jestli ne, tak větší brak mi připadá Žamboch.
27.1.2009 11:06 - Rytíř
No já si Predátory od Žambocha docela užil :) Poslední dobou je mi sympatický, jak se blíží ke starým dobrým knížkám - nejdřív po grafický stránce a provedení (Líheň a její pevná vazba, obálka a ilustrace s vepsanou větou..) a teď už i tématem. Jeho Predátoři, to je vlastně klasický dobrodružný cestopis. :) A moc dobře napsaný.

Od Kulhánka mám rád ty jeho upíry, ostatek nemusím; Stroncium už je vyloženě mizerný.
27.1.2009 11:26 - Dalcor
Já jsem si Kaye oblíbil už u prvotřídní Pisně pro Arbonnee a to mi v knize chybí 20stránek. Ale u Lvů z Al-Rassanu už nemám pro tolik superlativů místo.

Proč někdo potřebuje an podobný příběh 5 knih? Bohatě stačí 1.
27.1.2009 12:48 - Vesman
Colombo: ne, není to název knihy... a mě osobně přijdou Žambochovi o něco více propracované a "náročnější" pokud se tomu tak dá říkat...Kulhánek je prostě jen totální oddech a četba, u ktré člověk může naprosto vypnout...

Rytíř: souhlas, upíří knihy jsou a Stroncium mě také dost zklamalo...
27.1.2009 14:29 - Dalcor
Noční klub a Vládci strachu jsou dobří v tom co od toho čekáš. Stroncium jsem si raději ani nekoupil a zbytek je hovadina

Co Líheň, pánove?
27.1.2009 15:32 - Rytíř
Líheň? Svého času mě vyloženě uchvátila :) První díl jsem četl snad 9x, ten druhý už jen asi 5x. Skvělé tempo a akce, přitom to má hlavu a patu, ty knihy mají konzistenci. Postavy jsou pravda těžce archetypální (což má svůj důvod), ale přesto sympatický.. Výborný čtivo ;)
27.1.2009 16:03 - Dalcor
Mě někdo 1. díl ukradl, což svědčí o kvalitě...
27.1.2009 16:18 - Malfin
A DL už ti někdo ukradl? :D (zajímavé měřítko) :D
27.1.2009 18:44 - Vesman
Dalcor: jsem na tom stejně, Vládci a Klub jsou zdaleka nejlepší...

Líheň nebyla špatná, ale imho se vůbec nemůže rovnat knihám s Koniášem...
31.1.2009 09:32 - JAIME
V životě jsem nebyl schopen přečíst žádnou českou původní fantasy. Myslíte, že se to tu někdo někdy naučí psát?
31.1.2009 09:46 - Colombo
Františka Vrbenská...
31.1.2009 20:06 - Rytíř
Jaime, kolik jsi jich zkoušel? A kdy? Ono se to v čase dost měnilo, ta nabídka i kvalita
Jinak mě osobně fascinuje styl vyprávění Jany Rečkové; ten vážně obdivuju
2.2.2009 08:45 - Argonantus
Colombo:
To bych nesouhlasil.
Kdo opravdu uměl psát, bývala zakladatelka Kadlečková. Teď už píše nějaký feministický ptákoviny, ale technicky furt dobře.
Jo, a pak ještě nějakej Čapek - ale to už je fakt dávno.
2.2.2009 10:11 - Colombo
Argonantus:
teď zas já nesouhlasím. Četl jsem od ní Labyrint půlnočního draka a dost se mi líbil.
Čapek sice umí psát, ale jsou to strašné kraviny. Jelikož těžce nesouhlasím s jeho myšlenkami o nebezpečnosti vědy a pokroku, nemůže se mi líbit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081845045089722 secREMOTE_IP: 3.22.171.136