Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
11.5.2008 22:55 - Rytíř
Hmm, tak tohle je výzva! :)
Kulhánka jsem taky kdysi považoval za našeho Nej co se akce týká. Ale pak vyšla Líheň a já zjistil, že když Žamboch chce, dokáže to Kulhánkovi natřít dokonce i na jeho hřišti :))
Kulhánkovo Stroncium jsem držel v ruce v obchodě 2x, nakonec jsem ho nekoupil, jen si ho pučil. A dobře jsem udělal - podle mě se prostě vyšťavil na Nočním klubu a teď už moc nemá, o čem by psal.. :( je to škoda. Ale Stroncium byla fakt slabota. Zvlášť vzhledem k tomu, po jaké odmlce vyšlo - čekal jsem víc.
heavy_head píše:
Tak to jsi první, koho znám, kterému se mu víc líbil Merlin než Corwin, Rytíři. Jsi tak trochu rarita. ;-)
Hezky řečeno :) Samotnému mi není jasné, proč mám pocit, že tě na jazyku svrběl malinko jiný výraz? :)) Namísto rarity malinko exotiky.. ;)
Je fakt, že s kámošem jsme se tehdy kdysi dávno docela dohadovali, co je lepší - obávám se, že jemu se taky víc líbil Corwin.. :)
12.5.2008 20:57 - Flanker.27
Dlouho nic o hororu. Co takhle nejlepší hororová povídka? Podle mě: W. F. Nolan: Malý svět Louise Stillmana.
13.5.2008 19:25 - MIl
Nejlepší hororová? Co takhle Martinovy Portréty dětí.
29.5.2008 16:19 - sarven
Môj pohľad na tému (ne)LOTR. Posledný pán prsteňov. Mne sa zámer páčil, parazitvoanie obálky bolo zjavné, obah knihy považujem za slabý. Inu autor mi neprišiel dosť dobrý, aby si utrhnutý kus mäsa naozaj prechrúmal a urobil z neho lahôdku.
A niekde som tu videl spomenutého Rozsievača Vetrov. Včera som dočítal a som trochu v rozpakoch. Opäť dobrá téma, dobrá znalosť mytológie, ale veľmi obyčajné, priemerné písanie. Trochu nuda.
29.5.2008 20:50 - Flanker.27
Já si po zdejší diskusi Posledního pána prstenů přečetl znovu, a musím říct - chvíle napětí - četl jsem to s chutí. Líbilo se mi to ještě víc než prvně. Tangorn, Haladdin, Cerleg a Kumaj, přirostli mi k srdci víc než Frodo, Sam, Smíšek a Pipin. Taky jsem znovu shlédl LOTRovskou filmovou trilogii (číst to už asi nebudu, možná dětem), která se mi sice pořád líbí, ale tu a tam - zkrátka mi tam chybí zajímavý lidi. Asi jsem taky indoktrinovanej ASOIAF. Ale neporovnávám PP a PPP, každý je něco jinýho a každý má svoje. Jak se v PPP říká několikrát: "To je horší než zločin. Je to chyba."
2.6.2008 20:52 - MIl
Nevíte někdo jestli někde na internetu není shrnutí jednotlivých dílů Eriksonových Malazských knih padlých?
4.6.2008 18:18 - Alek
Na českých asi těžko. Ze zahraničních znám Malazan Empire a to by mohlo být přesně to, co hledáš.
4.6.2008 18:47 - Léto
Summářit Eriksona? To je podobný úkol, jako snažit se vystihnout dadaistickou báseň jedním slovem. :-)
4.6.2008 21:23 - heavy_head
sarven píše:
A niekde som tu videl spomenutého Rozsievača Vetrov. Včera som dočítal a som trochu v rozpakoch. Opäť dobrá téma, dobrá znalosť mytológie, ale veľmi obyčajné, priemerné písanie. Trochu nuda.
Není snadné zaujmout někoho, kdo zívá i při úžasně epickém, symboly a narážkami na děj budoucí i minulý nabitém, dechberoucím sestupu Alayne z Orlího hnízda... :-)
7.6.2008 09:14 - Malfin
A četl někdo Robin Hobb a jejího Farseera nebo Snědého muže?
7.6.2008 09:45 - Alnag
Farseera ano, Snědého muže jen první dvě knihy, protože další přestala knihovna odebírat. :(
7.6.2008 11:16 - Alek
Farseera jsem taky myslím četl (a líbil se mi), ale jen dva díly, další už přestal Rytíř kupovat. :-)
7.6.2008 15:51 - sarven
áno, áno tak jest :-)
8.6.2008 08:54 - Malfin
No ono s rychlostí s jakou to "zlatokopo Návrat" vydává se není čemu divit že. Ale mě se to líbí hodně. Už jsem několikrát uvažoval, že to pořídím v originále.
24.6.2008 10:11 - Malfin
Poslušně hlásím, že dočteno...v závěru jsem si úplně užíval Jamieho, to jak získal Řekotočí, Sam mě dosti překvapil a natěšil. Vlastně mě natěšili všichni! A jsem zvědavý na lorda Sněha a Tyriona. Carsei bude taky hodně zajímavá - kdo jinému jámu kopá....:-D
23.10.2008 19:24 - heavy_head
Navnaděn recenzí v sobotních novinách, zakoupil jsem "Konec pana Y" od Scarlett Thomasové, který má být důkazem toho, že i "postmoderní romány plné intelektuálních dialogů mohou být strhující." :-) Máte rádi postmoderní romány? (Slyším váš výhružný řev až sem:-) Hlavně mě zaujalo, že hlavní roli (nebo jednu z hlavních) hraje kniha. Kniha vedoucí k lektvaru na telepatii do myslí lidí a zvířat.(A navíc hlavní hrdinka je zrzka, no nekupte to...:-) Knihy, ve kterých nějaká kniha hraje důležitou roli, to je moje. Ať už je to třeba Jméno růže, nebo Dumasův klub (zfilmováno pod názvem Devátá brána, možná vám to něco říká), který pořád marně sháním (dám všechno, co mám!).
Když už jsem byl v nakupovací euforii, sáhl jsem ještě po Un Lun Dunovi Chiny Miévilla, v naději, že neLondýn by mohl být něco podobného jako Gaimanovo Nikdykde. A Alenku mám taky rád (i když jsem ji nikdy nedočetl celou:-) A taky po Písni meče Bernarda Cornwella (už vyšel, konečně!), již čtvrté pokračování osudů Uhtredových a jeho Hadího dechu! Historické romány, to je koneckonců taky moje.
24.10.2008 01:05 - sarven
deváta brána vyšla ako lacne DVD resp. ako príloha k časopisu Playboy. Aspoň k slovenskej mutácii určite. možno ti to pomôže zohnať. rád by som si to asi prečítal, lebo námet mi prišiel super, film už tak nie. inu polanski už zostarol....
27.10.2008 10:20 - Tyna
http://www.daemon.cz/pripravujeme/detail/1584/george-r-r-martin-ledovy-drak
Jaká je pravděpodobnost, že si tuto knížku pro děti, kterou jsem nota bene už četla jako součást povídkové knížky, kterou mám doma, nekoupím? Malá! :-) To si nemůžu nechat ujít.
24.11.2008 23:32 - JAIME
Jo Ledovej drak ma hodne dobrou grafickou upravu... Nevim, zda je to vekem, nebo nedostatkem casu, ale me fantasy bavi cim dal mene a ctu uplne neco jineho. Paradoxne me ale Pisen bavi naopak cim dal vic, ted prave docitam sagu poctvrte a paralelne poprve i anglicky, coz jsem mel udelat mnohem driv, protoze me - pri vsi ucte - preklad ctvrteho dilu hodne zlobi (nemyslim preklady jmen, ale vubec tu odflaknutost). Ted jsem se dostel k nekolika povidkam, ktere jsem jeste od Martina necetl, ale vsehovsudy se mi moc nelibi - mimo sagu jsem byl bezezbytku uchvacen pouze Soumrakem na Wolronu. Abych se konecne dostal k tematu :) - prectete si neco od Milose Urbana (doporucuju hlavne Hastrmana a Stin katedraly), neni to sice na prvni pohled fantasy, ale na ten druhy sakraze je :)
24.11.2008 23:45 - SEBastian_Chum
malažská kniha padlých od stevena eriksona, u nás tuším první díl pod názvem měsíční zahrady. z hlediska RPG skvělé čtení (svět promakávaný dvěma akademiky dýl než 25 let jako RP setting do kterého přispěly stovky jejich studentů a kolegů...)

edit: další zajímavosti - svět byl pro GURPS, autoři jsou archeologové, historici, antropologové a další šílenci... prej je to hodně vidět.

společně s martinem prý nejlepší autor moderní komplexní temné fantasy (edit: do první trojky mimochodem patří i cookova Black Company, kdyby byl zájem).
http://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Erikson

http://en.wikipedia.org/wiki/Malazan_Book_of_the_Fallen

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.050440073013306 secREMOTE_IP: 3.14.80.45