Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
19.6.2019 23:52 - LokiB
Stejně je to zajímavé, proč někoho baví koukat na to, jak někdo jiný roleplayuje ...
Jakože jo, někdo chodí do divadla nebo kouká na film, ale zrovna koukat na roleplayování cizích lidí u RPG ... hmm, jak říkám, pro mě divné. A to i u těch třeba Critical Role mi to nepřijde jako kór dobrý a zajímavý, jak hrajou postavy.
beru, že nejsem cílovka, jen takový postřeh.
20.6.2019 06:13 - shari
LokiB píše:
koukat na roleplayování cizích lidí u RPG ... hmm, jak říkám, pro mě divné

Mně zas přijde dost nudné koukat na dvě party lidí navlečených v molitanu pronásledujících po ledové ploše kus spáleného chleba... Ale vysílají to i po hospodách, takže to spoustu lidí očividně baví. No, zjevně nejsem cílovka.
20.6.2019 07:28 - Jerson
Mně nebaví ani jedno, takže chápu, že jsou lidé, kteří koukají na hokej, na to, jak někdo jiný hraje PC hru podobným způsobem jako oni sami, nebo na to jak někdo hraje RPG. Sice nechápu proč to dělají, ale chápu že to dělají.
20.6.2019 08:07 - ShadoWWW
Jerson: A díváš se na filmy nebo seriály? To je taky sledování, jak žil/žije někdo jiný (sic často smyšlené).
20.6.2019 08:34 - Jerson
ShadoWWW - u seriálů a filmů se dívám na věci, které nemůžu nebo nechci zažít, ale chci je vidět. Proto mi přijde nesmyslné dívat se a hraní náhodných lidí, kteří nijak zvlášť nevynikají, ať už jde o PC hru nebo RPG. U RPG se ještě dá pochopit sledování hry jiné skupiny jako náhražka zábavy, když nemůžu hrát se svou skupinou, protože nemají čas ostatní. Ale sledovat hru, když bych to samé mohl hrát, tomu nerozumím vůbec.

Něco jiného je sledovat hru lepších hráčů, abych jejich postupy mohl převzít, vyzkoušet a zlepšit svou hru, s tím nemám problém.

Nicméně ani jednu z vyjmenovaných výhod mi Krotitelé draků nenabízí, takže je budu sledovat hlavně ze zvědavosti, abych byl v obraze.
20.6.2019 08:42 - LokiB
Shari: jo, jasně. já jen že tu bylo volání po více RP hraní. Nevím, jestli lidé více sledují takovéto streamy aby viděli cizí příběh, nebo aby viděli cizí lidi "hrát". Tím neříkám, že něco z toho je špatně, nebo nepochopitelné. Jen, že mě volání zrovna pro více RP při jejich vysílání trochu překvapilo :)
20.6.2019 10:17 - ShadoWWW
Jerson: Máš pravdu. Na Crit. Role se začali dívat většinou právě lidé, co nehráli (v tu dobu, nebo vůbec). Pak hodně diváků začalo hrát a vznikla tak velká subkultura DnD hráčů hrající právě CR stylem (nebo se o to aspoň snaží).

Po pravdě tebe ani Lokiho neovlivní, jestli KD budete nebo nebudete sledovat. Ale jsou lidé a není jich málo, kteří o stolních RPG neví a díky KD by se o nich dozvěděli a povědomí o RPG by se významně zvětšilo.

Připomíná mi to dobu před překlady DnD (respektive před překladem 5E). Část RPG hráčů říkala, že překlad nepotřebuje, protože hrají podle originálů a nemají problém vysvětlit pravidla komukoliv a že když je neodradila pravidla v angličtině, tak neodradí nikoho, kdo chce hrát. Druhá část RPG hráčů říkala, že překlady DnD nepotřebují vůbec, protože DnD nehrají a že jsou mnohem lepší hry, co by začátečníci mohli hrát. Těch z aktivní online komunity, co původně chtěli překlad, bylo minimum. A dnes je 5E díky překladům možná nejhranější systém (co se týče začínajících hráčů).

Tady je to podobné. Buď zůstaneme zahleděni do sebe*, nebo dáme šanci udělat RPG všeobecně známé. Mým asi největším telentem je vycítit příležitost a potenciál. A vím, že toto má velký potenciál (podobně jsem to před lety vycítil u DnD 5E, nebo i v mnoha jiných věcech v mém životě).

---------------
*Tím nemyslím nikoho konkrétního, ale RPG komunitu jako celek. Je jasné, že každý z nás může mít X pádných důvodů to (ne)podpořit.
20.6.2019 10:35 - LokiB
ShadoWWW píše:
Po pravdě tebe ani Lokiho neovlivní, jestli KD budete nebo nebudete sledovat.


Možná mě to ovlivní, to nechci nijak striktně hodnotit.
Stejně tak neshazuju přínos CR k oživení zájmu o hraní. Mně se třeba na Mattovi líbí, že z něj vyzařuje pozitivní přístup a entuziasmus, což mi přijde moc fajn. Akorát (a zase, to není univerzální, mluvím o sobě) větší snahy o RP u hráčů mě prostě neoslovují, tak jsem to zmínil v narážce na to, že tu někdo volal po "více RP u hráčů Krotitelů".
20.6.2019 10:43 - Jerson
ShadoWWW píše:
jsou lidé a není jich málo, kteří o stolních RPG neví a díky KD by se o nich dozvěděli a povědomí o RPG by se významně zvětšilo.

No, možné to je (pořád čekám, jak dopadla sestra kamarádky Sirienovy přítelkyně), i když myslím, že to bude chtít víc času. Zatím to vypadá, že Krotitele Draků viděli hlavně hráči (2600 shlédnutí, nevím zda to počítá unikátní IP), pro mě je spíše rozhodující, co na to hle video budou nehráči říkat - zda je to ke hře přitáhne, nebo nabydou dojmu, že to pro ně není.

ShadoWWW píše:
dnes je 5E díky překladům možná nejhranější systém (co se týče začínajících hráčů).

Tohle ještě nevím, podle mě je pořád starý Dračák jednička, ale DnD je díky překladům dost pravděpodobně dvojka.

Krotitelé Draků určitě potenciál mají, jen fakt nevím, zda ho polovinou věcí nezabíjí.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.20962691307068 secREMOTE_IP: 54.209.227.199