Kultura

Dukolm
22.1.2019 17:02

Zde se řeší provozní věci okolo SRD jako celku pokud máte něco přímo k nějakým pravidům v SRD tak doporučuji napsat do diskuží pro to určených:

Věci které by jsme chtěly/plánujeme do SRD přidat ale čekají až na ně vyjde můj čas. Pokud by někdo chtěl s něčím pomoci muže se ozvat.
  • Rámeček na externí odkazy - nový typ rámečku, který by odkazoval na další zdroje a články třeba zde na kostce. Požadavek přišel od siréna. Nemám problém připravit html (Vue komponentu) podobu rámečku ale zatím jsem neměl chuť a čas řešit jaký by měl mít css styly aby nerušily text a byl opravdu jen jako doplňkový obsah. A tyhle podmínky splňovaly pro všechna zařízení a jejich displeje.
  • Sbírání zpětné vazba - postranní nebo dolní ouško s odkazem na googlí formulář pro potřeby sbírání zpětné vazby.
  • Patička - vzhledem k tomu že vuepress nemá zatím patičku stránky a docela by se nám hodila tak je v plánu prověřit možnost ji přidat.
Github repozitář generátoru SRD d20cz/srd-generator
Co pohání SRD VuePress
5.4.2021 14:02 - sirien
Šaman píše:
v rozporu s tvrzením v dokumentaci, pokud udělám dva odstavce, nespojí se do jednoho, ale vzniknou dvě různé citace

To je known bug - dřív to fungovalo správně, pak se to po nějaké úpravě rozbilo, zatím to nebylo opraveno (Dukolm říkal že to je něco v CSS...)

Jinak ano, to jak to vypadá u Tebe se mi od pohledu zdá (co do konečného výsledku) "správně" ve smyslu "tak, jak to je tady zamýšlené".
5.4.2021 14:17 - Šaman
sirien píše:
dřív to fungovalo správně, pak se to po nějaké úpravě rozbilo

Aha, jak já znám MD, tak je to vždy rozdělené, pokud se do mezery mezi odstavci také nevloží zobáček (to by fungovalo i na stávajícím systému).

> Začátek příkladu
>
> Další odstavec

Nicméně s těmi blokovými kontejnery se lépe pracuje. Tohle je opravdu na citace, kde se řeší násobné citace (jak to známe z mailů):

> Někdo napsal:
> Blablabla
> > Ještě předtím někdo napsal:
> > A podle těch zobáčků se pozná jak moc vnořená ta citace je.

To jen takový postřeh, pokud by se ještě to SRD řešilo. Nevýhoda je, že u příkladů by bylo potřeba to projít a upravit ručně, protože jak jsem psal - občas se nepozná, jestli obrázek patří na konec příkladu (do rámečku), nebo až za něj.

Výhoda je, že v nových textech není potřeba vkládat zobáčky na každý řádek, ale stačí vytvořit počáteční a koncovou značku a mezi ně vkopírovat celý obsah.
5.4.2021 16:51 - Dukolm
vuepress-plugin-container byl původně součástí vuepresu ale neosvědčil se za mě jsou xml tagy s napojením na vue.js použitelnější a strojově čitelnější.

::: - se lepší píší ale dlouhodobá zkušenost je spíš peklo na udržování je důvod proč jsme to opustili. A to že přidaly podporu pro zanoření mě spíš jen děsí než by mi to přišlo super.

Oproti tomu požívání Vue Component má tu výhodu že muže být dynamický a strojově čitelný což se osvědčilo u bestiáře DnD (A chtěl bych takhle mít pokryté i kouzla). A pro vznikající překlady vznikly i složitější věci co by se psaly tím pluginem hodně složitě a nepřehledně.

Citace jsou kapitola která má více dějství.
1) Původně s nimi byl problém že nefungovaly podle MD to opravily v další verzi.
2) U fate se udělal fix v css protože citace špatně převedli z ind a nechtělo se to Sirienovy upravovat.
3) Následně tohle Sirien použil v návodu
4) Vuepres udělal změnu názvosloví class a tím to už nefunguje delší dobu.
5) Když se na to zpětně přišlo tak tak to skončilo bez výsledných uprav evidentně. Měl jsem za to že se upravil návod.

Takže je potřeba upravit ten návod.

Co se týče kontejnerů tam je rozchození dockeru občas sranda ale co se tyče Windows tak umím poradit.
5.4.2021 17:11 - Šaman
Ok. Já jsem backenďák, takže Vue.js a jeho komponenty jdou mimo mě. A "html/xml" tagy v MD souboru mi přijdou proti filosofii celého MD (snadno jak strojově, tak lidsky čitelný dokument).

Nicméně já už jsem s tím co mám poměrně spokojený. Už jen přemýšlím, jestli to budu deployovat ručně na svůj hosting, nebo automaticky na GitHub Pages.

Dukolm píše:
Takže je potřeba upravit ten návod.

Hlavně příklady v existujících SRD (ve Fate jich je hodně, v DnD jsem namátkou na žádné nenarazil.) Opravit nejspíš tím doplněním zobáčků ">" mezi odstavce a před obrázky (to jsem nezkoušel, ale mělo by to také fungovat).

P.S. Nevidím technicky rozdíl mezi:
<greenCard title="Nadpis">
Text.
</greenCard>
a mezi:
:::green Nadpis
Text.
:::
Ale to je asi jedno. U těch rozbitých příkladů by stejně šly použít tyhle <card>, místo containerů. Jde spíš o to, že tohle je blokové řešení, zatímco citace musí mít značku (nebo vnořené citace více značek) na každém řádku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17161202430725 secREMOTE_IP: 3.238.240.197