Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
5.10.2020 15:46 - Jerson
Siriene, vidím 90 metrů na terč o průměru 122 cm. Když budu stát místo terče a nehýbat se, tak mě možná trefí, ale jinak bych si myslel, že budu mít sekundu na to, abych uhnul. Ale nechce se mi to zkoušet.

Šaman píše:
Prostě - Jersone, myslím, že ti nesedí žánr. Pravidla ten žánr spoluutvářejí. A mimochodem ve světě, ktde jsou kouzelníci a alchymisté není problém používat taktické dýmovnice. Myslím, že to bude z toho nejjednoduššího, co dokáže alchymista vyrobit.

Však jo, alchymista tu dýmovnici vyrobit umí (jen se v ní blbě kryje, ale to je jedno). Jen si neuvědomuju, že by takovou taktiku v nějakém fantasy příběhu používali a tedy že by to hráči čekali.

Protože mě nejde o epičnost, ale hratelnost. V jiných směrech je totiž DH celkem málo epické. Prostě ta pravidla nejsou v souladu sama se sebou.

Aegnor píše:
Ale pokud minmaxovaný střelec zvládne stabilně zasahovat na 300 metrů, tak očekávám, že minmaxovaný bojovník zvládne obouručkou v boji přeseknout tři protivníky zaráz. Je to podobná úroveň ... fantastičnosti. :-)

To asi dokáže. Mě jde spíše o to, že na 140 metrů může střílet úplně každý, polovina vzorových postav může střílet na 230 metrů a ty silnější na 350 metrů. Šance na zásah hodně závisí na zbroji cíle, pro lehčí zbroje je šance asi 50% i u těch nejhorších postav. Když cíl utíká, šance na zásah je vyšší, než když cíl stojí a ví o střelci.
5.10.2020 15:51 - Jezus
Šaman píše:
Víš že mohu zabrousit ještě hlouběji do temnot internetu a hodit sem něco ze Xeny? :D
Vrhací kolečko je cool.


Pořád se bavíme o "časech mýtů a legend"? O princezně bojovnici, co spala (mimo jiné) s bohem války? A na čakram mi nesahej! :-D
(Jinak si myslím, že jeho použití bylo v podstatě vtípek už uvnitř seriálu, kterej nikdo nebral nějak moc vážně).
5.10.2020 15:56 - Šaman
Jerson píše:
možná trefí, ale jinak bych si myslel, že budu mít sekundu na to, abych uhnul. Ale nechce se mi to zkoušet.

Jerson píše:
Když cíl utíká, šance na zásah je vyšší, než když cíl stojí a ví o střelci.

Hádám, že to je ono.


Obecně si ohledně dostřelů myslím, že se zas tak často řešit nebudou. V podzemí, na nádvoří, ve městě prostě není dost otevřeného prostoru. Ani v lese.
A při obraně palisády zrovna ti střelci epičtí být mají. Válečníci se blýsknou až dojde na boj v bráně a najednou se tam začnou kupit nepřátelské mrtvoly.


Jezus píše:
Pořád se bavíme o "časech mýtů a legend"?

Jasně. Imho i tom dračák ̶m̶á̶ může být.
5.10.2020 16:07 - LokiB
Aegnor píše:
A to se stále bavíme o úzké světové špičce


V některých činnostech je úzká světová špička daná tím, že se tomu víc lidí ani nevěnuje, resp. na závody nejezdí. jen říkám.

Aegnor píše:
Ale pokud minmaxovaný střelec zvládne stabilně zasahovat na 300 metrů, tak očekávám, že minmaxovaný bojovník zvládne obouručkou v boji přeseknout tři protivníky zaráz. Je to podobná úroveň ... fantastičnosti.


No jestli si do každé části pravidel promítne svoji představu jiný autor, tak z toho bude hrozný kočkopes ... mně to jako obdobná úroveň fantastičnosti nepřijde ;)
5.10.2020 16:08 - York
Aegnor píše:
co koukám na výsledky loňskýho šampionátu


Měl bys odkaz?
5.10.2020 16:26 - Jezus
5.10.2020 16:33 - Šaman
Jezus: +1
Taky jsem si vzpomněl na rytíře Longina Podbipiętu.
5.10.2020 16:35 - Aegnor
York: Tady máš. Ale musím se omluvit, teď koukám na pravidla a je to 50 metrů/80cm terč. Takže moje čísla neodpovídají. Místo kruhu o průměru 25 cm je to kruh o průměru 16 cm na (téměř) poloviční vzdálenost. My bad, museli to změnit. Každopádně vím, že 90 metrů lidi fakt neměli rádi a pokud se dívám správně (nedaří se mi v těch pravidlech nějak rozumně orientovat), tak 90 metrů se už nestřílí vůbec.
5.10.2020 16:44 - LokiB
Aegnor píše:
tak 90 metrů se už nestřílí vůbec.


V dnešní době na 90 metrů většina lidí ani nevidí :D

No nic, chystám se udělat si čas na podrobnější projití DH pravidel, abych mohl komentovat fundovaněji.
5.10.2020 16:44 - Jerson
90 metrů stříleli junioři, pokud vím. Ale mám to jen z Googlu před několika lety, bez ověření. Každopádně na 100 metrů do člověka bych bral u Legolase. Ale DH stejně nemá elfy obratnější než lidi, takže si elf nepomůže. Může střílet gnóm, který bude mít dlouhý luk uzpůsobený na svou velikost, takže takový krátký dlouhý luk.

A znovu jsem koukal na tabulku určování náročnosti. To co o ní napíšu si za rámeček nedají.
5.10.2020 16:54 - PetrH
Mě víc než dostřel vadil arogance a namachrovanost diktátora a části jeho žlutých nohsledů, teda spolutvůrců a testerů. Pro pobavení z diskuze
5.10.2020 16:56 - Jezus
Není "krátký dlouhý luk" nějaká obdoba kompositu? Ovšem nevím, zda by jej gnóm měl sílu natáhnout. Ale stejně... COŽE? Elfové nejsou obratnější než lidi?! HEREZE! :-))
5.10.2020 17:11 - sirien
PetrH: ale ovšem mega LOL ten printescreen :D
5.10.2020 17:32 - Jarik
Tak hluboko do internetu se nemusí. Pro hraní Xeny je celá jedna subclass princezny. Povolání DnD 5e
5.10.2020 17:46 - Jezus
http://www.geekxgirls.com/article.php?ID=12239

Uvažoval jsem, zda na tom nepostavit jednoho velice výjimečného elfa :-D
5.10.2020 17:52 - Šaman
Omg a ono jo :D
Princezna s bola, chakranem a mejestic dmg bonusem

Ale Xena byla princezna bojovnice. Takže mulťák?
5.10.2020 17:55 - sirien
Princezna bojovnice je překlad Warrior princess a tu tam máš přímo jako obor.
5.10.2020 18:12 - Šaman
Nicméně zcela offtopic to není. Je to krásný příklad, že kdo chce, ten si systém upraví. Třeba tak, že vytvoří povolání `princezna` s oborem `princezna bojovnice`, která má zručnost s velmi exotickými zbraněmi, z nichž dvě ze čtyř ani neznám. Inu, proč ne…

Takže toho, že dostřel bude kazit dobrodružství, bych se moc nebál. oDrD má silnou tradici v domácích úpravách. A koneckonců, PJ má vždycky pravdu. Jestliže tam nedostřeliš, i když je to 200 metrů, tak nedostřelíš :) Jen je to dobré avizovat předem.
5.10.2020 18:13 - Jerson
Jezus píše:
Není "krátký dlouhý luk" nějaká obdoba kompositu? Ovšem nevím, zda by jej gnóm měl sílu natáhnout. Ale stejně... COŽE? Elfové nejsou obratnější než lidi?! HEREZE! :-))

On je to "dlouhý luk". Ale gnómové mají asi půl metru na výšku (jako vážně velikost batolete, jen o moc těžší), a píše se že rasy mají zbraně i další věci přizpůsobené na svou výšku. Takže pokud je dlouhý luk asi tak vysoký jako člověk, tak gnómský dlouhý luk bude mít asi 50 cm. Což je podle mě velikost dětského luku, tak nevím, jak pak někdo odliší gnómský dlouhý luk od krátkého, a proč by lidé nemohli používat gnómské luky, když mají parametry lidských, kromě velikosti.
5.10.2020 18:27 - Log 1=0
Šaman píše:
kdo chce, ten si systém upraví.

Akorát někdo tím tvoří povolání princezny a někdo funkční souboják.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11070418357849 secREMOTE_IP: 18.119.111.9