Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
1.10.2015 08:43 - Vojtěch
Oh yes yes yes yes :D
1.10.2015 11:02 - fundy
Já už jsem si to předobědnal:-) jinak na německém Amazon je to bestseller ve své kategorii (dokonce je i před PHB)
1.10.2015 13:20 - Gurney
Mě hlavně zajímá jak to obstojí před všemi hardcore Forgotten-Realms-fandy (kterých není zrovna málo) třeba ve srovnání s příručkami z dob druhé a třetí edice.
1.10.2015 14:21 - Vojtěch
Toť otázka, protože tam laťku nenasadili úplně nízko a 4E příručky ji zvládly spíš podběhnout. Držím jim palec.
1.10.2015 14:50 - Alwaern
Jako správný hardcore hardware hardwar Realms fanda již teď říkám - neobstojí :)

Edit: Ale na druhou stranu po 4E bude *cokoliv* lepší
1.10.2015 20:36 - fundy
no a další otázka pak je, jestli i když neobstojí, tak zda si ji přesto koupí :)

jinak odhalili i TOC. Nevím co na to říct, podobnou knihu nevlastním, tak nevím, zda tam není moc těch věcí pro postavy.
3.10.2015 23:10 - Woprock
Iba 160 strán, je celkom malo pre tak veľký svet ako je Forgotten Realms. Čakal som viac obsahu. Predsa len po DMG to je prvá väčšia vec čo robia. No možnosti pre postavy je akurát pri tom ako planuju do budúcnosti mať čo najmenej produktov, po roku dostaneme konečne aspoň po jednom archetype pre každé povolanie.
4.10.2015 17:48 - ShadoWWW
Taky jsem počítal, že to bude mít 320 stran. Takto to vypadá, že je to spíš takový úvod do světa Forgotten Realms pro pro nové hráče a aktualizace informací o bozích po Sunderingu pro staré hráče.

Podle obsahu se mi líbí, že nejspíš ukážou, jak ještě lépe využít frakce. Taky se mi líbí styl psaní i layoutu a vypadá to, že mapa bude taky luxusní (snad to teď v Extra Life dotáhnou až na 100 tisíc a zveřejní digitální hi-res mapu). Škoda jen, že hraničář zase ostrouhá a nebude mít nový archetyp. :(

Na druhou stranu to, že je to jen 160 stran, tak je to kandidát na přeložení (v budoucnu). :-)

Mimochodem, zveřejnili zázemí městského lovce odměn. A vypadá velmi variabilně.
4.10.2015 20:19 - ShadoWWW
Zbývá posledních asi 45 minut a vybrali dohromady zatím jen asi 83 tisíc, takže té mapy se nedočkáme. :-(
4.10.2015 20:54 - onaash27
Kdyz to zverejnili tak jsem doufal, ze nazev "Sword Coast ADVENTURER'S Guide" bude znamenat, ze to bude vicemene pro hrace (class archetypes, backgrounds,...) a ze v budoucnu vydaji i neco jako Campaign Setting zvlast ... Kazdopadne se tesim jako malej
4.10.2015 21:07 - ShadoWWW
Ta sbírka prý trvá do konce roku, takže je ještě možné, že se té mapy dočkáme.
4.10.2015 21:14 - ShadoWWW
Ještě nakonec tedy nový archetyp tuláka mastermind (a úplný kousíček šviháka).

Mimochodem, jak by se vám líbil překlad šibal?
5.10.2015 15:54 - ShadoWWW
V dnešní Unearthed Arcaně vyšel koncept prestižních povolání a runové magie.
8.10.2015 20:29 - ShadoWWW
Už se blíží (3.11.)

8.10.2015 22:22 - ShadoWWW
Když jsem přišel ve středu v noci z hraní Out of the Abyss, Wizardi je zrovna začali hrát přes Twitch. Tady je záznam. :)
12.10.2015 10:53 - ShadoWWW
Je tu další dotazník ohledně hraničáře, se zaměřením na poslední playtest (ten ala 1. edice s 2k6 životy na 1. úrovni).
12.10.2015 22:35 - Vojtěch
Pokud byste se někdo chtěli přidat, tak se nakopává Koboldí potvorář pro 5E
13.10.2015 21:34 - Gurney
Dotaz na znalce - je někde vyřešeno, jestli v 5e existuje nějaký způsob jak poznat jestli člověk je nebo není schopen sesílat kouzla? myslím pochopitelně ve chvíli kdy řekněme prostě jen sedí na židli, ne když zrovna něco sesílá.
13.10.2015 21:55 - ShadoWWW
Zajímavá otázka.

Explicitně to není řešeno nikde. Proto bych to asi nechal na rozhodnutí PJ s ohledem na konkrétní herní svět (setting).

Teoreticky by to mohlo umět najdi magii:
Najdi magii píše:
Po dobu trvání vnímáš přítomnost magie do 6 sáhů od sebe. Pokud vycítíš magii tímto způsobem, můžeš pomocí své akce spatřit slabou auru kolem jakéhokoliv viditelného tvora nebo předmětu v oblasti, který má v sobě magii, a zjistíš jeho školu magie, pokud do nějaké patří.
Kouzlo pronikne skrz většinu překážek, ale neprojde 1 stopou kamene, 1 coulem běžného kovu, tenkou vrstvou olova nebo 3 stopami dřeva či hlíny.

Ale toto kouzlo je IMHO určeno spíš na účinky aktuálně působících kouzel.

Pokud má na sobě člověk například hábit nějakého kouzelnického spolku nebo nějaké mágské tetování, postava ho může určit ověřením Inteligence (Mystiky)
Mystika píše:
Tvé ověření Inteligence (Mystiky) znázorňuje tvou schopnost vybavit si znalost o kouzlech, kouzelných předmětech, magických symbolech, magických tradicích, sférách existence nebo obyvatelích těchto sfér


Ale jak jsem řekl. Explicitně to nikde není řečeno, takže PJ klidně může rozhodnout, že v jeho světě to určit nelze.
13.10.2015 21:56 - fundy
Detect magic (Najdi magii) by melo pomoct
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1053261756897 secREMOTE_IP: 3.133.131.168