Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
16.8.2015 01:05 - Naoki
pampeliškožrout jako přezdívka pro elfy koluje na scéně už dlouho (já ji prvně slyšel na larpu)
16.8.2015 01:26 - sirien
jj, je to rozšířený, ale AFAIK je původ právě u Shadowrunu a to z titulu vegetariánství této... ehm... podrasy? Subrasy? Metarasy, asi... nezapomínej, že kdysi byl SR dost rozšířenej u nás.

Ale možná se pletu a původ je jinde, ale k tomu SR to prostě obecně sedí.
16.8.2015 07:10 - wlkeR
Mně se tahle verze naopak zdá slušná, ikdyž mě pořád irituje, že věci s darkvision viděj i v absolutní tmě, proti čemuž vytrvale křičí má přírodovědná intuice. -5 je myslim solidní postih za ztrátu schopnosti vidět barevně (a z ofiko hlediska se vyrovnává s bonusem za výhodu.. jakoby).
16.8.2015 11:26 - Babaj
njn trosku mne to nakrklo :-)) a nez jsem se uklidnil... ale chat by to mozna chtelo :-) ale to si vyrkame v pondeli
16.8.2015 11:43 - York
sirien píše:
Ale možná se pletu


Nepleteš. Je to přesne tak, jak píšeš.
17.8.2015 11:22 - ShadoWWW


Wow. To dobrodružství vypadá dosud nejlíp, co jsem pro 5e viděl. Netradiční přístupy, vymazelná zápletka a fascinující grafika a layout. A je to od malé skupinky nadšenců. Mají prý ale v plánu dál rozvíjet svět Feudal Lords dobrodružstvími pro 5e. Škoda jen, že toto dobrodružství je pro družinu postav až na 13. úrovni.
17.8.2015 23:51 - Dungo
Huhu to vypadá luxusně :) nevíš jestli to vyjde jen v PDFku nebo i knižně? :)
19.8.2015 09:47 - ShadoWWW
Primeval Thule 5e získalo na KS 52 811$. (Cíl byl aspoň 15 tisíc.) Dalším stupínkem bylo 53 tisíc (+8 stran do Hráčova průvodce), ale Sasquatch Game Studio přesto řeklo, že jako by se stalo a ty strany navíc udělá.
19.8.2015 10:00 - Winnie
ShadoWWW:... mi pěkně nabouráváš pracovní morálku, místo vyřizování mailů louskám Shadowed Eye of Halager :-)
19.8.2015 21:49 - onaash27
Předmluva k OUT OF ABYSS tady. Disclaimer tady :D
22.8.2015 22:03 - Alwaern
Dat watermark though. Raději to stáhni pryč.

Zde je čistá verze, děkuji.

A taky něco navíc
23.8.2015 10:38 - wlkeR
Houbičková svatba a návrat pudinkového krále. Co dál nás čeká v Rage of Demons? Dozvíme se už v září, zatím ukázková stránka.
23.8.2015 21:38 - fundy
"figurka" Zuggtmoy z wizardiho tumblru.

Houbičková svatba prý vypadá nějak takhle:
23.8.2015 21:51 - Vojtěch
Takhle před dětma? Inu démoni...
26.8.2015 09:21 - Anduriel
Pravidlový dotaz: Kletby

Narazili jste při hraní páté edice na kletby? Ať už uvržené někým, či prokleté předměty? A jak jste řešili jejich určování?

V pravidlech jsem nikde nenarazil na způsob, jakým určit, nebo vůbec jak jako postava mít šanci poznat, že předmět který jsem uzmul je prokletý.

Řešili jste to někdo nějak?
26.8.2015 09:36 - Babaj
co se tyce predmetu se to podle mne da urcit pomoci identifikacnich kouzel... hold pokud to zkousis identifikovat jen pomoci arkany , nebo jen interakci v pubehu odpocinku tak se prokleteho predmetu asi budes zbavovat tezko.. kdezto pomoci identifikacniho kouzla kletbu prokleti urcis a podle mne ani nespustis ..
26.8.2015 09:37 - ShadoWWW
V DMG se píše, že to v podstatě určit nelze, ani kouzlem určení, pokud to není specifikováno v popisu prokletého předmětu. Jinak lze určit jeho prokletost jen z mýtů a legend.

Je to podle mě kvůli tomu, že kletba má sloužit jako příběhový prvek dobrodružství, nebo celého tažení. Obzvlášť záludné jsou prokleté vnímající předměty nebo artefakty, které mohou zjevovat své vlastnosti postupně.

Jen u jednoho prokletého předmětu v pravidlech je napsáno, že kouzlo určení odhalí, že je prokletý.

P.S. Je to jinak než v přechozích edicích. Babaj píše výklad, který platil v dřívější edici.
26.8.2015 09:43 - Babaj
:-)) zajimave:-)) a pritom takove vysvetleni jste mi davali, kdyz jsem se rozciloval,, proc si vlastne brat kouzlo identifikace. kdyz uplne to stejne umi kazdy behem odpocinku :-)) a jeste na to nepotrebuje ani fokusove pirko a perlu za 100g :_)))... daleko od pravdy jste teda nebyli ale ted tim tuplem se ptam znovu k cemu to kouzlo teda je kdyz uz ani tohle nepozna .. :_))
26.8.2015 09:46 - Woprock
Od wizardov v dungeon master guide strana 136-139 ale jedine čo ti povedia je že na zistenie toho či je predmet prekliaty je treba použiť identify a pokial je už predmet priputany k postave tak treba najprv zrušiť kliatbu aby sa ho mohol zbavit... Pripadne ak to nechceš len tak aby zistili tak možeš pridať niečo ťažšie zohnatelne ako spell na identifikaciu... Prakticky je to vždy na DM ako chce aby bola kliatba odhalena a ako sa jej da zbavit, kedže niektori hrači su priliš opatrny tak sa im tažko dava niečo prekliate do ruk

Väčšinou postava zisti že ma niečo prekliate alebo je prekliata s toho že sa kliatba prejavy.
26.8.2015 10:00 - ShadoWWW
To identify je to otázka, protože v DMG, str. 139 se píše:
original píše:
Most methods of identifying items, including the identify spell, fail to reveal such a curse, although lore might hint at it. A curse should be a surprise to the item's user when the curse's effects are revealed.


překlad píše:
Většina metod určování předmětů, včetně kouzla určení, neodhalí takovou kletbu, i když ji mohou naznačovat mýty. Kletba by měla být překvapením pro uživatele předmětu, když se projeví její účinky.



Babaj: Asi nějaké upřesnění na netu. Zkusím se po tom znova podívat.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096027135848999 secREMOTE_IP: 18.220.16.184