Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
7.8.2015 10:41 - Vojtěch
Bacha, oni ty encounter schopnosti použili i v PF verzi. Proto tenhle setting beru pouze v 13th Age mutaci, kde to nepůsbí rušivě.
7.8.2015 12:51 - Gurney
Ne že bych chtěl někoho moderovat, ale víte že Primeval Thule tady má vlastní diskuzi, kam už jsem nějaká preview (5e varianty) postoval? Protože kdyby to náhodou někoho zajímalo třeba za měsíc, tak v obecné diskuzi k 5e už to v životě nenanajde.
7.8.2015 13:10 - ShadoWWW
Gurney: Máš pravdu, dal jsem to tam.
11.8.2015 09:37 - ShadoWWW
Tady už je dostupný Player's Guide pro Rage of Demons. PDF materiály budou ale dostupné až od 31.8.
13.8.2015 20:54 - fundy
drobny preklad z RoD Player's guide:
https://www.facebook.com/notes/dd-next-v-brně/hněv-démonů/401324223405576
13.8.2015 21:21 - ShadoWWW
Pěkný.

Pamatujete na poslední dobrodružství Acquisitions Inc. na PAX East, jak šachovala s těma místnostma na papírech ve stylu Fate? (ZDE záznam, pokud ne.) Blíží se PAX Prime a vyšlo intro k dalšímu dobrodružství. Dost dobrý! ;-) Nejlepší byla ta scéna z minula, jak Omin seslal tu zónu pravdy a Jim na to: "Platí ta zóna pravdy v celé místnosti?" Omin: "Jo." Jim: "Vyspal jsem se s tvou sestrou." :-D
14.8.2015 07:59 - wlkeR
Joo na to se vzdycky tesim :)
15.8.2015 19:31 - ShadoWWW
Pátá edice zrušila vidění za šera a tvorům, kteří dřív viděli v šeru, dala rovnou vidění ve tmě. (I když jen s menším dosahem, než mají někteří skuteční tvorové tmy.) To obvykle znamená, že v rámci družiny nevidí ve tmě jen lidé, hobiti a drakorození.

Zapalovat pochodeň v jeskyni se pak zdá skoro jako plýtvání. (Zpravidla kvůli lidem.) Postavy, které nevidí ve tmě, by jinak měly stav "slepý", což se prakticky nedá bojovat.

Co jsem si ale neuvědomil, že tma má na tvory vidící ve tmě stejný účinek, jako šero pro tvory s normálním viděním. Tedy že dává nevýhodu k ověřením Moudrosti (Vnímání) opírajících se o zrak, respektive postih -5 k hodnotě pasivní Moudrosti (Vnímání). A to už je dost dobrý důvod i pro postavy s viděním ve tmě, aby si obstarali zdroj světla. (A nejen pro postavy, ale často i pro nestvůry.)
15.8.2015 20:17 - wlkeR
Oo to jsem nevěděl, dík za info :)

Melech used Rozárka IV! It's not very effective...
15.8.2015 22:51 - ShadoWWW
Jo, s tou Rozárkou jsem si to taky uvědomil až teď.
15.8.2015 23:27 - Babaj
nerozumim tomu co pisete :-)) jaky nevyhody?
15.8.2015 23:29 - Babaj
nejak nechapu proc by meli mit postavy vidici ve tme po tme nevyhody?.-)))
15.8.2015 23:29 - Babaj
k cemu pak to videni ve tme je?.-))
15.8.2015 23:30 - Babaj
kde jsi neco takoveho shadowwe cetl? takovou pitomost :-)
15.8.2015 23:41 - Babaj
ty vole to je blbost uz jsem to nasel...... ktereho ... tohle napadlo, takze chteji rici ze i tvorove co ziji v noci pomerne jako v prirozenem prostredi.. jako treba sovy. a podobny viri proste blbe a budou se spolehat na jasnou oblohu a nebo lovit nad korunami stromu........ jako vazne hovadina a ucelova vec pro pravidla. tohle u mne petky dost zhodilo :-)))
15.8.2015 23:43 - Babaj
coz taky dost meni nahled na darkvision jako takovy.... proste je k nicemu a ja si jako thiefling budu muset poridit cantrip svetlo.. takze uz ani nestabilizuju.. mate hossi smulu :-))) musim ho nahradit svetlem
15.8.2015 23:44 - Babaj
a rozarku zmenim na batmena I :-)))
15.8.2015 23:53 - Babaj
konec koncu zrovna rozatrka na tyhle hody haze s vyhodou, tak aspon bude o to vic nenapadnejsi pred tvory s videnim ve tme co si nesviti :-))
16.8.2015 00:09 - Vojtěch
Babaj, nechtěl bys to koncentrovat do jednoho postu? Kdo to má číst?
16.8.2015 00:14 - sirien
Tyvole Babaji co blbneš? Si normálně loglej, to tlačítko bločku s tužtičkou napravo nahoře u Tvejch postů je EDIT - tohle je diskuse, ne chat, jestli chceš na Kostce live chat okno, napiš nám to do Kostky sou vrženy :D

Anyway, celé tohle vidění ve tmě mě vždycky hrozně iritovalo. Dává mi smysl, když některé hry rozlišují Night vision (pro pampeliškožrouty a podobné rasy - vidění při minimu světla), Dark vision (vidění v absolutní tmě) a popř. Termovision... ale vzít night vision a prohlásit že to je ok do podzemí mi vždycky přišlo... takový děsně neintuitivní.

Ale možná sem moc odchovanej Shadowrunem a WoDem.


EDIT: jo, Shadowrunem... pro ty co nehráli, tak "pampeliškožrout" je Shdr přezdívka pro elfouny - oni si sice řikaj "vznešený", ale ostatní rasy jim to oficiální latinský "homo sapiens nobilis" moc nežerou.

note: bylo v tomhle směru vtipné hrát elfího vlkodlaka a objednávat si bloody steaky
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1055760383606 secREMOTE_IP: 18.222.179.186