Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
8.3.2015 14:02 - sirien
Se těšim až Ti tu odpoví nějaká holka...
8.3.2015 23:48 - ShadoWWW
Acquisitions Incorporated se opět sešli k hraní na PAX East. Živě jsem to bohužel nestihl, ale aspoň záznam.
10.3.2015 12:10 - Dungo
JanoS: hele kde najdu statistiky vrka? :) v bestiaři nemužu najít a v PHB sem našel jen vlka a litého vlk. To je pro tebe vrk? :)
10.3.2015 12:22 - ShadoWWW
Vrrk je anglicky worg. V PHB není. Najdeš ho v nestvůrách, co jsou v překladu Základní_pravidla_D&D_PPJ.pdf (Mimo základních pravidel je i v Monster Manualu, ale ten ještě není přeložený.)
10.3.2015 17:28 - ShadoWWW
Wizardi vydali Player’s Companion jako PDF zdarma. Jsou to borci!
10.3.2015 18:17 - sirien
Hm.
Nebude managementu podivné, že se právník Hasbra neukáže zítra v kanceláři?
A je si Mike jistý, že se těch zakrvavených šatů zbavil fakt důkladně?
10.3.2015 18:58 - ShadoWWW
sirien: Tak hrozný to nebude. Má to jen 25 stran. Ale kdo chtěl mít živelného kouzelníka či čaroděje, ten se tu vyřádí.
10.3.2015 19:12 - Vojtěch
Aarakocra se z papuchovitého tvora koukám změnil na orla. Herdek to je USA :D
10.3.2015 19:29 - noir
Aarakocrové byli orlovití nejmíň od roku 1987, kdy se stali poprvé pc rasou... V Dark Sunu šli spíš do supovita, ale v tom světě je to logický :)

Jinak ty pravidla zdarma jsou luxus!
10.3.2015 20:00 - Woprock
Aarakocra aky je vaš nazor na ich lietanie, vidite vtom velky problem, pre bežnu hru?
10.3.2015 20:13 - ShadoWWW
Aarakocra není jediná létající hráčská rasa. Další je třeba zvonilka (pixie), která má ale jiná omezení. Určitě by ji stálo za to testnout v té nové příběhové linii Živelné zlo. Jestli ji zavést plošně do všech světů a kampaní? Ne všude by to zapadalo do celkového pojetí.

Píše:
V Dark Sunu šli spíš do supovita, ale v tom světě je to logický :)

:-D Pobavilo. :)
10.3.2015 20:16 - noir
Jo, imho je to hodně gamebreaking. Respektive nutí to GM hrozně pokřivovat dobrodružství...
Navíc je aarakocra ideální na hraničáře, tudíž jako střelec je pro gm v řadě situací hodně neřešitelný oříšek. A to nemluvě o tom, že může mít v letu zbraň na dálku a na blízko současně... No, Gm jsou varováni, takže je to ok.
10.3.2015 20:16 - sirien
ShadoWWW píše:
Jestli ji zavést plošně do všech světů a kampaní? Ne všude by to zapadalo do celkového pojetí

Vzpomínáš, jaké následky mělo, když se Kevin rozhodl Cassovi zakázat hrát rasu ze základních pravidel? To ses z toho snad vůbec nepoučil?
10.3.2015 20:17 - noir
Shadowww: pixie byl v 4e omezen tím, že mohl létat jen asi dva metry nad zemí, takže se docela elegantně problému letu vyhnuli...
10.3.2015 20:25 - wlkeR
Pro mně je to zklamání. Těšil jsem se minimálně na novej build sorcky, takovej, co chtěl Nacht (aby si mohl hrát na Chandru z Magiců). A nic :( Zatím jsem čet jen ten průvodní článek k tomu a žádné nadšení se nekoná. Rasy co už ve 4E patřily k mým neoblíbeným, na kouzla se ještě mrknu... Ale předběžně meh. Snad aspoň příběh/ilustrace budou dobrý.
10.3.2015 20:41 - ShadoWWW
wlkeR: Ty kouzla jsou to nejlepší!

noir: Právě. Nemám rád taková umělá pravidlová omezení, radši si vymýšlím příběhová omezení. Třeba s tou střelbou: Dole může stát taky někdo kdo umí střílet. V těch kouzlech jsou i některá parádní živlová kouzla, takže létajícího orláka bych se nebál. Navíc nahoře nebude mít žádné krytí, zatímco dole se dá schovávat za strom nebo keř. O vzdušné souboje nebude nouze.

A právě proto se o to nebojím. V této kampani to bude uzpůsobené tak, že to nebude žádný velký game breaker. Bude to naopak docela zajímavé a těším se na to. Lítání tam bude asi běžné. Ale kdyby to bylo běžné pro všechny kampaně, tak by to mohl být game breaker, protože bys musel mít ta opatření všude a tato kampaň by přestala být jedinečným zážitkem. I ta kouzla bych jako DM dal jedinečná jen pro tuto kampaň.

V 4E to právě museli omezit, protože všechno bylo Core a použitelné všude.
10.3.2015 20:55 - ShadoWWW
Nebo ještě jinak: V naší současné kampani by to byl těžko ukočírovatelný problém. Ale v kampani, kde budou šlehat plameny, křižovat blesky a burácet hromy, fičet fujavice a tornáda a projevovat se silná zemětřesení, nepředstavují létající orlovci žádný problém.
10.3.2015 21:33 - JanoS
Pokud jsem dobre pochopil umysl Wizardu tak momentalne se hraje Core (3 knihy) + Elemental Evil. A az bude dalsi block, tak se bude hrat Core + jedna kniha. Takze neplanujou letajici postavy a zaroven dalsich milion rozsirovacich knizek, coz je jen vyborne!
10.3.2015 21:50 - Vojtěch
noir píše:
Aarakocrové byli orlovití nejmíň od roku 1987, kdy se stali poprvé pc rasou... V Dark Sunu šli spíš do supovita, ale v tom světě je to logický :)


Já ti nevím... mě přijde, že orlovatí z papoucha až teď.





10.3.2015 22:26 - noir
Pro mě jsou tohle :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.068358898162842 secREMOTE_IP: 3.141.199.243