Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
30.11.2014 12:44 - noir
Pamatuju si, že vyšel 3E Babylon5, který měl progresi HP vyřešenou docela hezky - vzhledem k podobnosti edic by asi neměl být problém to adaptovat...
30.11.2014 14:35 - sirien
Quentin: trojciferná HPčka jsou až sekundární problém - mě vadí řádový rozdíl HPček mezi úrovní X a úrovní X+n. Přičemž můj problém není s obecnou odolností postav - postava na lvl 15 může klidně ustát třeba desetkrát tolik, co postaa na lvl 3, jen prostě nemám rád to řešení, kdy ta odolnost je dána růstem HPček - už jsem několikrát dával srovnání mezi DnD a Exalted - v Exalted máš počáteční default 7 HPček (původní STs model) a postava co má třeba 200xp (což je hafo... v DnD už by to byla nejspíš nějaká... minimálně 15. úroveň) může mít pořád jen těch 7 HPček - jenže její defaultní obrany a různé defenzivní powery narostou do takové míry, že jí těch 7 HPček budeš ubírat zatraceně hůř, než té začátečnické.
30.11.2014 14:41 - wlkeR
Mně ty hpčka dlouhou dobu taky nesedly, prostě dračí dech má člověka zabít, hrdina nehrdina... ale pak by ty hry o ničem nebyly. Takže je prostě toleruju jako jistý ústupek příběhu.
1.12.2014 10:30 - Torgal
O toto tu určite bude záujem - Rise of Tiamat z kvalitného zdroja. Nemáte za čo ;-)
1.12.2014 14:14 - ShadoWWW
Platí jen dodnes: při nákupu z Amazonu dnes zadáte promotional code "HOLIDAY30" a získáte 30% slevu na jakékoli knihy v objednávce. (Např. DMG vyjde na necelých 700,- Kč.)
5.12.2014 10:49 - ShadoWWW
wlkeR: Viděl jsem, že už v rámci Expedicí uvolnili dobrodružství Outlaws of the Iron Route a Tyranny of Phlan. Četls je už? Jaké se ti zdají? Navazují nějak svým příběhem na ty předchozí?
5.12.2014 12:58 - ShadoWWW
První malá, ještě bezvýznamná vlaštovka.
5.12.2014 16:32 - wlkeR
Ee, mam je v pořadníku, ale teď jsem trochu zpomalil, páč mi kolega dovalil 700-stránkovou bichli co čtu o volných hodinách, přestávkách, a dokonce většinu času který by se dal popsat jako pracovní XD A bvohužel odpadly porady, takže na hry nezbylo místo :(

Vlastně teprv dočítám konec The Scroll Thief a zatím bych ho ze své záliby v mystery hodnotil asi nejvýš z té řady - je opravdu těžce zkoumací a o zajímavé zvraty tam není nouze. Ve frontě jsou Drums in the Marsh na které se z nějakého důvodu těším a vypadá to, že i ony budou se Scroll thiefem nějak volně provázané (podobně jako Courting of Fire).
8.12.2014 14:32 - ShadoWWW
8.12.2014 17:03 - JanoS
Hura! Diky za PDF, ted to nastudovat do zitra, protoze uz se hraci dozaduji downtime activities a taky k cemu je ta Potion of Climbing co nasli v EX1-1 :)
9.12.2014 08:42 - ROBOcop
ShadoWWW: Diiiky. Jsi rychlejsi nez blesk :-).
9.12.2014 14:09 - kin
Díky moc shadowwwe :)
9.12.2014 15:10 - Sparkle
Tištěné DMG dorazilo do Prahy.
9.12.2014 21:37 - wlkeR
Projel jsem Defiance in Phlan. Je to hromádka 5 minidobrodružství, které se ze všeho nejlíp hodí pro lv1 postavy aby se trochu zapracovaly. Většina obsahuje hlavně zkoumání a interakci s 1-2 souboji, zápletky jsou poměrně zajímavé a celkem dobře nastiňují důležité body a místa kampaně.
11.12.2014 14:47 - Gurney
Dotaz na znalce - jak se posuzuje jestli použít jako záchranu Wisdom nebo Charismu?
DMG píše:

Wisdom saving throw - resisting effect that chram, frighten or otherwise assault your willpower

Charisma saving throw - withstanding effect, such as possesion, that would subsume your personality or hurl you to another plane of existence

Na jednu stranu se mi docela líbí že Charisma už není takovej dumpstat jako ve 3e/4e (...tedy ona byla původně docela důležitá, ale kdo dneska ví co je to reaction roll při setkání s potvorami a nebo loajalita henchmenů), ale nějak jsme moc nevyčetl kde je mezi tím ta hranice a docela mi to splývá když se to snažím aplikovat na nějaké situace co si pamatuju z našeho hraní D&D.
11.12.2014 15:03 - wlkeR
Hm, řekl bych že Wisdom save je proti něčemu, co sice jakýmsi způsobem ovlivní tvojí náladu (třeba máš strach nebo se zaláskuješ), ale nezmění to tvoji osobnost. Pokud máš udělat pod vlivem kouzla něco, co bys neudělal v jakékoli náladě (třeba aby někdo zákonně dobrý začal masakrovat lidi), je to na Charisma.
11.12.2014 15:43 - sirien
wlkeR píše:
třeba aby někdo zákonně dobrý začal masakrovat lidi

Co sakra furt máte s tim zákonym dobrem coby sluníčkárnou?

Dobro - sleduje prospěch ostatních; Zákonné - uznává uspořádání společnosti a psaná i nepsaná pravidla, řídí se zvyklostmi.

Já v tom vidim potenciálních "psychopatů" celý zástupy... Vidím celé obce co vzplanou pochodní inkvizitora, jenž usoudil, že lepší obětovat pár nevinných ve vsi teď, než celá města později.

EDIT: např. takový agent z Firefly: Serenity, bojující za "better world"...
11.12.2014 15:54 - wlkeR
Jej, jsem to uvedl pro jednoduchost.

Sám jsem měl postavy co v rámci dobra páchaly všelicos, nicméně můj popis byl cestou nejmenšího odporu abych vystihl něco úplně jiného.
11.12.2014 16:02 - ShadoWWW
wlkeR to docela vystihl.
11.12.2014 22:24 - wlkeR
Při hledání story materiálu jsem narazil na pár nepříliš chvalných recenzí Hoard of the Dragon Queen, a také na neoficiální errata (resp. spíš autorské Q&A) tohoto dobrodružství.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094547986984253 secREMOTE_IP: 13.58.247.31