Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
3.6.2010 21:56 - ShadoWWW
Každé fantasy RPG je plné klišé nestvůr - od přerostlého hmyzu, přes nejrůznější -dlaky, až po sfingy, medvýry a jiné křížence. Ale každá taková nestvůra může být zajímavá, pokud je u ní v bestiáři kvalitní ilustrace a jsou dobře zvládnuté z hlediska mechanik*.

Vždyť pro desetiletého kluka je stejně tak nový boj s želatinovou kostkou jako s vlkodlakem nebo vyjednávání s městkou hlídkou nebo černokněžníkem. Hodně ale záleží, jak je to zpracované mechanicky. Jestli si nejsou časem souboje i vyjednávání podobná jako vejce vejci. A od toho tu jsou zvláštní schopnosti CP a nestvůr.

------------------
* Což mi přijde, že u toho pavouka není. Herní mechaniky tam zatím nejsou žádné a o (ne)kvalitě ilustrace jsem se tu už zmiňoval.
4.6.2010 10:13 - sirien
...taky jak to je zvládnuté fluffově, na tom sejde možná víc než mechanicky. Dobrej fluffovej popis může dát potvoře rozměr i když sou mechaniky slabý. A dá se to pak použít i v jinejch hrách jako inspirace a tak.
4.6.2010 10:38 - ShadoWWW
Ještě k ilustracím. Ilustrace ve starém Dračáku (od Tomáše Kučerovského) byly povedené. Taky se mi hodně líbí ilustrace v Asterionu a Tarii. V Asterionu specielně Klíče bytostí astrálních. Zvlášť dobrou atmosféru měly ilustrace v Nemrtvích a světlonoších.

A teď přichází Altar s vlajkovou lodí DrD2 a chce do něj dát IMHO škaredé ilustrace Ecthelionů. To mě od DrD2 odpuzuje. Sice jsem si pořád říkal, že třeba budou jejich ilustrace jakž takž dobrý. Ale čím novější, tím horší. (Hlavně ty záda!). Ilustrace Merlkira jsou v pohodě, ale E^2 fakt ne...

Kdyby Altar přidal k Merlkirovi do týmu ilustrátorů někoho z asterionského nebo tarijského ilustrátorského týmu, bylo by to IMO mnohem lepší.
4.6.2010 10:43 - sirien
Ve starém dračáku byly ilustrace teda nic moc (level nad Ecthelionama, ale nic moc). Taria a Asterion už jsou docela rozumný.
4.6.2010 10:56 - Merlin
No, první Asterionský modul (myslím úplně první core book)...tam mě ilustrace rozhodně nezaujaly. naopak- disproporční, naivní, netématické a autor se často netrefil ani do atmosféry, kterou měl kreslit. Neříkám, že u jiných knížek či ilustrací byl ten autor stejně nevhodný, ale tam mi neseděl.
Pravda, kdysi dávno ve Stínu meče jsem si přelepil a překreslil kompletně všechny obrázky, protože mi původní vůbec, ale vůbec neseděly (a přišly mi fakt škaredý).
Další díly asterionu už byly samozřejmě na jiné úrovni než ten první.
Obrázky dělají, aspoň pro mě docela hodně. Nemám extra rád nabubřelé ilustrace typu Warhammer či DnD4e, ale pokud je obrázek navozující atmosféru...je to obrovské plus
4.6.2010 10:59 - Quentin
Nejlepší ilustrace v českém rpg produktu bezkonkurenčně Nemrtví a Světlonoši. Říkejte si, co chcete :-P
4.6.2010 11:10 - Quentin
Už jsem to našel; ilustrátor se jmenoval Tomáš Kučerovský. Bohužel jsem našel jen tyhle dva vzorky.
4.6.2010 11:15 - Merlin
Quentin: tak u Tomáše není o čem diskutovat :)
4.6.2010 11:22 - skew
Ten vlevo by byl parádní, kdyby si jen tolik neusnadnil práci tím černým pláštěm.
4.6.2010 12:19 - sirien
Přímo v tom sourcebooku ta černá ilustrace docela sedla. Správně temná a tak.
4.6.2010 13:11 - Deathman
A jeho dynamicke obrazky sou taky krasne zive


Ale je to predse jenom jina liga kvalitativne a jiste i cenove


Btw tu je jeho sample pdf z Asia-EU comics projektu

Nejake jeho dalsi obrazky
4.6.2010 13:27 - noir
Kučerovský se od dob starého Dračího doupětě posunul o pořádný kus vpřed. Škoda, že na něj nejsou peníze...
4.6.2010 15:40 - ShadoWWW
jj, několik dalších ukázek:
Ukázka 1
Ukázka 2
Ukázka 3
Ukázka 4

V jednoduchosti je krása.
4.6.2010 16:42 - Jarilo
Co se týče Asterionu, tak ilustrace snad všech obálek dosud vyšlých modulů jsou IMHO naprosto úžasné. Zejména Stíny Jihu, Z hlubin zelené a modré, Písky Proroctví, Nemrtví a Světlonoši,....

Autor Roman Kybus odvádí vážně skvělou práci.
4.6.2010 19:21 - Gurney
Zrovna koukám na ilustraci z Pevnosti (podle toho co je na stránkách DrD2, se tam mají objevovat obrázky které mají být přímo v DrD2) a přijde mi jednak že je to pokus vytvořit něco ve stylu DnD, jednak že je totálně divná.

Pavouk:
DrD2 píše:
Prozatím je připraven slovní popis jednotlivých bestií, který se bude ještě zčásti převádět do řeči pravidel. Už z něj si ale můžete udělat první představu, jak moc vám budou pravidla pomáhat při tvorbě příběhů a jaká bude atmosféra připravované hry.

Vtipné..

Ilustrace: Milan Dubnický (byť je to "úplně jiná liga" přímo se mi nabízí srovnání s kresbama v DrD2 - někde někdo stojí a na něco kouká vs. dramatická scéna)
4.6.2010 19:41 - Merlkir
Gurney píše:
Zrovna koukám na ilustraci z Pevnosti (podle toho co je na stránkách DrD2, se tam mají objevovat obrázky které mají být přímo v DrD2) a přijde mi jednak že je to pokus vytvořit něco ve stylu DnD, jednak že je totálně divná.


Kterou ilustraci myslíš? Můžeš trochu vysvětlit "totálně divná" a to napodobování DnD?

Gurney píše:
Ilustrace: Milan Dubnický (byť je to "úplně jiná liga" přímo se mi nabízí srovnání s kresbama v DrD2 - někde někdo stojí a na něco kouká vs. dramatická scéna)


Nevím jestli je dobré srovnávat Conana vraždícího opy, hady a jinou verbež s obrázky typu Naložení, ale budiž. Věřím, že v DrDII dojde i na akčnější a dynamičtější ilustrace. (minimálně jich mám několik naplánovaných)
4.6.2010 23:19 - Gurney
Merlkir píše:
Kterou ilustraci myslíš?

Tuhle
Napodobováním DnD myslím že mezi chlapíkem na obrázku a podobnými "chlápky" v DnD handboocích nevidím podstatnější rozdíl (kromě stylu kresby). Měl jsem za to že DrD2 se hodlá nějak vymezit a působit jinak než DnD - takže bych čekal například raně středověkého rytíře v kroužkové zbroji - ale asi to bylo jen takové počáteční reklamní prohlášení. "Totálně divná" mi pak připadá protože "hlavní hrdina" na mě dělá dojem "dramaticky se dívajícího larpisty", stejně podivně pak na mě působí "záhadná ruka" v záběru.

Merlkir píše:
Nevím jestli je dobré srovnávat Conana vraždícího opy, hady a jinou verbež s obrázky typu Naložení, ale budiž. Věřím, že v DrDII dojde i na akčnější a dynamičtější ilustrace. (minimálně jich mám několik naplánovaných)

To jsem se špatně vyjádřil, těmi obrázky "někdo někde stojí a kouká" jsem myslel některé ecthelioní ilustrace, ne všechny co byly představeny ve spojitosti s DrD2. Hrun a "naložení" mi sice taky nesedí ale to je spíš záležitost vkusu, naproti tomu obrázky od ecthelionů mi přijdou prostě "divné" - prázdné, nudně nebo nepřirozené a ten z Pevnosti mám za jeden z nejhorších (byť tento wallpaper zatím nic nepřekonalo, to je fakt děs). Přitom nijak neodsuzuju jejich tvorbu, skicy z KOCMOCu nebo SotE se mi docela líbily a přišly mi že k těm příručkám sedí, ale v DrD2 je to prostě výběr "the worst of Ecthelion".
4.6.2010 23:51 - sirien
Píše:
tento wallpaper

náhodou, naprosto autentickej. Legenda se vrací, ne? Unavenej vlekoucí se kůň, obrázek bez dojmu ucelenosti, nepromyšlenej nicneříkající design... myslim že v kontextu to je naprosto geniální umělecké dílo, jen pohledem odhalíš vše co odhalit máš :)

(jinak způsob jakym kamarádi supportujou ecthelionům ego je výbornej - dokud se nenabořili do Drakkaru, tak měl Drakkar obálky s kvalitníma fantasy obrázkama z devartu. Některý sem si dokonce i dohledal a favenul. No a potom... všichni chválili ecthelioní shity co to nahradili a od té doby se na obálky drakkaru vůbec nemělo smysl (a nedalo) dívat)
5.6.2010 00:46 - ShadoWWW
Můj názor: Ilustrace od E^2 pro SotE good, pro DrD2 fuj.
5.6.2010 01:18 - sirien
Mě teda neoslovily ani v SotE. Ale tam aspoň trochu zapadaly, protože E2 tam k tomu udělali i adekvátní zbylou grafiku, tak to tak nemlátilo přes oči, ale nějakej zázrak to taky neni.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10019087791443 secREMOTE_IP: 18.224.63.87