Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
3.6.2010 13:48 - yokuzava
Jezis, majraa nedeste me. Me uz to staci! Pak si jeste pustim Udalosti nebo nejake jine zpravodajstvi a pujdu se ubytovat do Bohnic.
3.6.2010 13:49 - Merlin
Alnag píše:
A co třeba Void 2.0 :)

To je krutý!
3.6.2010 13:52 - noir
Abych byl konstruktivní:
1/ Slovní popis, jak pavouk vypadá, je zbytečný. Když je dobrý obrázek, řekne víc než 1000 slov. Ušetříte tím hafo místa.
2/ Nápady na dobrodružství jsou fajn. Že pavouk někomu něco spolkne a vy to pak musíte vyndat, je dobrý, ale je dobrý naznačit v popisu, že tady dochází k pěknému morálnímu sporu. Co když spolkne kouzelný prsten roztomilé malé pavoučátko, které si hraje s pavoučí panenkou?
3/Jarikův nápad (pavouci jsou chytří, ale umí jen 30 slov) je bezva. Třeba jsou tak pavouci naprogramovaní od svého tvůrce, ale rozhodně to může být originální zápletka.
4/Nepublikujte polotovary, ale hotové věci.
3.6.2010 14:02 - sirien
noir píše:
které si hraje s pavoučí panenkou

...tj. jeden a půl roku starou lidskou holčičkou, kterou pavouci vysáli jako zákusek a pak vycpali pavučinama, de facto mumifikovali?
jj, to by bylo silný morální dilema...

A nějak mi nejde spojit si "roztomilé" a "pavoučátko". Proč přemejšlet o specialitách a netradičním pojetí, když se pořádně nevyužívá to klasické?
Za dobu co hraju RPG sem slyšel o mnohem víc "netypickejch" elfech než o normálních elfech.
3.6.2010 14:06 - Merlin
protože normální není kchůl! to je snad jasný, ne?

Ale myšlenka s tou holčičkou je super. Použiju.
3.6.2010 14:08 - sirien
Merlin píše:
Ale myšlenka s tou holčičkou je super. Použiju.

chjo. A pak se o mě roznáší, že sem hroznej sadista a že vybíjim postavy a šikanuju je a tak a přitom to neni vůbec pravda. Tohle mi fakt kazí reputaci.
3.6.2010 15:01 - wlkeR
Merlin píše:
Ale myšlenka s tou holčičkou je super. Použiju.


Uspořádejme rovnou víkend pavoučích holčiček, tohle nemá chybu :D

EDIT: Vůbec, proč se toho nechopit? Když hráči masakrujou pavouky jen aby se dostali k hlavnímu záporňákovi, kerej je zas nákej bebilní člověk-černokněžník ve věži... Jak je to... dobrodružné? Ale když jsou pavouci zcela autonomní, super-creepy a ívilní rasa, to je hned jinej matroš! Jedinej problém - dovedu si představit hráče, kteří by hned jednoho chtěli jako PCčko XD
3.6.2010 15:04 - Jerson
Merlkir píše:
Až budu kreslit draka, má to být ještěr velikosti psa? :D (draci samozřejmě nelétají, protože křídla by je neunesla. A samozřejmě nejsou obří, protože by se neměli čím živit.)
Reálnost a racionalita je super, ale občas nejde jinak než říct: "Fok. Magie."

Když si přečteš Argonantovo vývody o dracích, najdeš tam dost argumentů pro tvrzení, jak by mohl vypadat funkční drak, kdyby žil. Rozpětí deset metrů není tak málo, jen nebude vážit několik tun, ale několik metráků. Argo tomu svého času věnoval pár let života a debaty na foru Pevnosti, aby je vyladil.
To jen tak na okraj. Ostatně obří pavouk nemusí mít šest metrů - stačí metr a půl, nebo dva.
3.6.2010 15:14 - Lotrando
Alnag: já radši nemyslím. Já bych čekal všechno, ale pavouci mě dostali. Skoro mi to přijde, jako by měli obrázek, tak napsali nějakou omáčku. Bohužel za to úsilí ten obrázek nestojí a omáčka je dosti instantní. Řečeno slovy p. Polreicha, "tady se žádná gastronomie neodehrává." Možná je to i tím, že jsem po představení předchozích "systémových" informací na okamžik zaváhal a hlavně zadoufal v něco aspoň trošku rozumného. Ale poslední kousek mě zase vyvedl z omylu. Patrně budeme muset počkat na výsledek, a pak si buď definitivně oddechnout, nebo rychle zapomenout :)
3.6.2010 15:16 - Alnag
Jerson píše:
To jen tak na okraj. Ostatně obří pavouk nemusí mít šest metrů - stačí metr a půl, nebo dva.


Ve skutečnosti je výhoda velkého pavouka tak akorát v tom, že se do něj dobrodruh snáz trefí. Zatímco takový decentně velký pavouk, co vám vleze co já vím do nohavice... to je zlo úplně jiného rozměru.
3.6.2010 15:25 - wlkeR
Alnag píše:
decentně velký pavouk, co vám vleze co já vím do nohavice... to je zlo úplně jiného rozměru.

... aneb vzpomíka na Červeného Trpaslíka.
3.6.2010 15:26 - Merlin
Pavoučí společenství dle Cress del Ssivah.
Pavoučí společenství je jednou z nejsložitějších komunit, která se na Wardu vyskytuje. Nemluvíme zde o drobných či jako pěst velkých pavoucích, ale o obřích tvorech, kteří byli před několika lety objeveni výpravou Sipala Hledače uprostřed Temného hvozdu.
Jejich studium je velmi komplikované a hlavně smrtelně nebezpečné. Podařilo se však určit určité základní markanty.
Narozdíl od vzdálených hmyzích příbuzných, jsou tito Pavouci schopni žít na jediném místě v jednom společenství. Toto místo se nazývám Hnízdo. Hnízdo a potažmo celé společenství je rozděleno hiearchicky. Menší Pavouci (do velikosti psa) slouží jako potrava větším a dravějším druhům. Tito menší tvorové se většinu času ukrývají v podivných kuklách, upletených z pevných vláken pavučiny. Živí se drobnými hlodavci a ptáky, ale nepovrhnou ani mršinami.
Dále se mi podařilo objevit jeden menší druh Pavouků (o velikosti většího psa), který má na svém těle drobný výrůstek, pomocí něhož dokáže paralyzovat oběť jakousi energií a to až na vzdálenost deset stop. tento druh se těší jisté toleranci od velkých druhů a to ne díky svému ochromujícímu "paprsku" ale díky tomu, že větším a méně pohyblivým druhům dopravuje potravu ze vzdálenějších částí hvozdu. Často pořádají celé výpravy......blablabla
3.6.2010 15:57 - sirien
Kýblohlav školní píše:
dovedu si představit hráče, kteří by hned jednoho chtěli jako PCčko XD

Napadlo mě to HNED co sem uvažoval o tom jak stylově zpracovat inteligentní pavouky. Víš, jak by to bylo nechutně stylový? Tři lidi, trpaslík a jako mág obří pavouk... vzít si k tomu tematickou magii aby to mělo styl... a držet skupinu v neustálé nejistotě ohledně toho co vlastně sleduješ, co máš za motivace a jakym způsobem přemejšlíš... tyvole to by bylo tak hustý...

Merlin: cute, odkud to je?
3.6.2010 16:13 - noir
Mě se hlavně líbí, že se tu během stránkové debaty objevilo asi pětkrát víc originálnějších nápadů než je v celém slavném článku...

sirien: Pavoučí holčička by mohla být fakt hodná - mandibulkou by hladila hrdiny, povídala si s nima, mohla by na hlavě nosit culíky. Jen ta panenka (super nápad) by byla taková děsivá...

V druhoedičním ADnD světě Savage Coast se dalo hrát za pavoukodlaky. Byli mimořádně hnusní a i psychicky to byli pořádně zmrzačné bytosti.Ale je pravda, žže tam se vyskytovali ještě mnohem hnusnější tvorové, třeba ty inteligentní želvy.
3.6.2010 16:39 - Merlin
Sirien: to jsem teď vymyslel :)
3.6.2010 16:46 - sirien
Merlin píše:
Sirien: to jsem teď vymyslel :)

cool
nechceš z toho udělat článek? Jen tak pro tu srandu? :)

noir: Kostka je teď trochu v útlumu, ale kreativity tu vždycky bylo hodně :)
Jinak jacíkoliv -dlaci (kreomě archetypálních vlkodlaků, případně jejich skutečně lokálních a smysluplných derivátů) ve mě vzbuzujou spíš takové skeptické nedůvěřívé zvedání obočí. Proč sakra -dlak? Vůbec, rovnou inteligentní creepu. Fakt bych si chtěl zahrát toho pavouka - ne pavoukodlaka ani jinýho pavouko-shape shiftera, fakt obřího inteligentního pavoučího sorcerera, žádný shifty ani nějakou pitomou lidskou řeč nebo podobný kraviny. Pavouka. Inteligentního. Se specifickou magií. Bez lidské podoby, řeči, kultury atd. Pavouka.
Ještě najít někoho, kdo si kolem mě zahraje tu normální lidsko-něco družinku :D
3.6.2010 16:50 - Merlin
Sirien...to bych musel ještě chvíli promýšlet..tohle je rychlokvaška u kafe po práci :) Ale tak, pokud by byl zájem, můžu to rozvést :)

(chtěl jsem jenom ukázat, že když bazírují na velikosti, inteligenci a jednom místě, dá se z toho něco udělat. Stejně tak asi u všeho ostatního)
3.6.2010 17:25 - Jarilo
Když už tu řešíme ty pavouky, tak Mievelleho Tkáč je IMHO naprosto úžasný příklad inteligentního velmi velmi specifického bizarního tvora =).

edit: A je fakt zajímavé, že během krátké doby zde i na RPGF vzniko strašné kvantum supr nápadů na pavouky, holt jsou tu samí kreativní lidé, to se musí nechat =).
3.6.2010 17:30 - sirien
Tkáč je hlavně nádherná ukázka toho jak autor naprosto netušil jak popsat cizí inteligenci cize a tak se uchýlil k té nejtrapnější variaci člověk-naprosto-posedlý-něčím-nesmyslným a postava-jednající-z-nevysvětlených-důvodů-tak-jak-se-mi-to-hodí-do-osnovy.
Popravdě zrovna Tkáčem bych se moc neoháněl...
3.6.2010 17:39 - Jarilo
Sirien: Ty ne, já ano, je to subjektivní =).

Mievelleho mám rád, ačkoliv třebas Železnou radu jsem už nezkousl...

Ale nechci plevelit téma o DrD II =).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10243797302246 secREMOTE_IP: 3.147.104.248