Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
26.1.2013 09:24 - Nachtrose
Hrngz píše:
No ja bych se drd2 k windows8 prirovnat nebal.


Hlavne Win8 jsou porad windows ( Metro jde vypnout ), ale DrD2 ma s DrD spolecny opravdu jen ten nazev.
26.1.2013 22:36 - Sparkle
Beltar píše:
A já bych se i vsadil, že žádné další DrD už nebude, protože touhle knihou se Altar zabil.


Nerada kazím deziluze, ale prodává se to dobře. U nás víc jak všecky ostatní český RPG dohromady a Bestiáře, co jsme přivezli teprve před 14 dny, už jsou skoro fuč.
27.1.2013 05:59 - Vojtěch
Docela by mě zajímalo, jestli se to taky dál hraje. Takhle populární hra by se snad někde musela objevit, ne?
27.1.2013 10:08 - Sparkle
No kdyby se to nehrálo, asi by lidi už k tomu nekupovali ty Bestiáře...
27.1.2013 10:28 - Quentin
Píše:
Nerada kazím deziluze, ale prodává se to dobře.

Úplně mi přeběhl mráz po zádech. Imagine the damage. Jak se ti v noci spí?
27.1.2013 11:03 - Vojtěch
Mno, Bestiář je taky pěkná věcička sama o sobě aniž by byla ke hře, kterou hraješ. V češtině je obecně potvorářů pomálu myslím. Kde jsou ale ty houfy Dračákystů heredek?
27.1.2013 11:17 - Hrngz
Kde by meli bejt? Sedi doma a hrajou dracak. Nebo cekas ze o tom polezou vypravet na server o d20, odkud je mistni vyhani co to jen jde?
27.1.2013 12:22 - Alnag
Hrngz píše:
Nebo cekas ze o tom polezou vypravet na server o d20, odkud je mistni vyhani co to jen jde?


Tebe odtud vyháníme už řadu let a pořád žádný úspěch. Jak to, že to u těch Dračákistů jde tak dobře. :)
27.1.2013 12:36 - Quentin
Sice je pro mě drd2 zločin proti lidskosti, ale co ten bestiář; stojí za koupi kvůli fluffu? Ještě jsem ho neviděl, ale docela mě to láká. Je někde nějaká recenze nebo seznam monster?
27.1.2013 17:17 - sirien
Sparkle píše:
Nerada kazím deziluze, ale prodává se to dobře. U nás víc jak všecky ostatní český RPG dohromady a Bestiáře, co jsme přivezli teprve před 14 dny, už jsou skoro fuč.

Bestiáře chápu, jsou hezky udělaný (co sem tak zběžně koukal od ilgira) a jsou použitelný i u jiný RPG.
S těma základníma pravidlama si mi ale dobře zkazila náladu :/

Sparkle píše:
No kdyby se to nehrálo, asi by lidi už k tomu nekupovali ty Bestiáře...

No, to si zase nemyslim... nějací lidé to budou chtít ze sběratelských důvodů, jiní to jen budou chtít do kompletu, další to můžou chtít k jiné RPG hře (vím minimálně o dvou skupinách které si pořizovaly DnD bestiáře k hraní DrD. Proč? Inspirace, nápady, coolness provedení, zpracované potvory u nichž stačilo jen změnit čísla...)

Alnag: :) sem si po dlouhý době zase jednou málem poprskal počítač limunádou...

Quentin: No, co sem viděl u ilgira tak hezký. A Honza, všespalující kritik, z toho byl docela unešenej... a co jsem slyšel tak tam jsou i docela zajímavé nápady na obzvláštnění a tak... takže úplně na šrot to asi nebude, i když sám jsem to moc nečetl, takže se za to úplně zaručovat nechci.
27.1.2013 17:46 - Vojtěch
Hrngz: Mno, kolem TAKHLE populární hry bych čekal vznik nějaké komunity a tak, ale přijde mi, že se spíš schovávájí. Snad se za svou hru nestydí, ne?
27.1.2013 18:42 - Sparkle
QuentinW píše:
Úplně mi přeběhl mráz po zádech. Imagine the damage. Jak se ti v noci spí?


Útěchou mi je, že Pathfinder se nám prodává ještě o něco líp.
27.1.2013 18:44 - Quentin
27.1.2013 22:26 - Me-dea
Já si ten bestiář koupila kvůli slovanským potvorám a líbí se mi. DrD2 k němu naštěstí nepotřebuji :-)
27.1.2013 23:48 - Gurney
A já myslel že jenom Forgisti mají mindrák, že se hrajou i jiný věci než sami žerou..
27.1.2013 23:59 - Nachtrose
Jsou z toho bestiare nekde k nahlednuti aspon ukazky?
28.1.2013 09:00 - Quentin
Píše:
A já myslel že jenom Forgisti mají mindrák, že se hrajou i jiný věci než sami žerou..

Já mám rád hromadu her (all dnds, fate, SW, SWN, BW, SR, WOD, MW etc.). A hromadu dalších se slušností toleruju (lots of forge stuff). To jen drd2 má čestnou vyjímku.

Je to takovej Sucker Punch mezi rpgčkama. Nenávidíš to nejen kvůli tomu co to je, ale co to mohlo bejt :)
28.1.2013 14:47 - chrochta
to Nachtrose: Ano, na oficiálních stránkách www.drd2.cz, nakoukni pod Katalog.
29.1.2013 12:10 - crowen
Imho novy DRD2 Bestiar je produkt porovnatelny so zahranicnymi konkurentami, co sa tyka kvality textov, spracovania knihy, ilustracii a obsahu. Jedine, co sa mi na Bestiari nepaci, su rozpravkovo ladene hovoriace zvierata, ale to je vzdy len 2-3 vety pri kazdom zvierati z dvojstranky, a je k tomu uvod, ze to ludia mozu vynechat, tak to az tak velimi neirituje. Ilustrator imho nasadil latku akymkolvek dalsim domacim rpg produktom hodne vysoko.
29.1.2013 14:36 - sirien
crowen: ilgir to docela dobře ospravedlnil tím, že kdyby u každého zvířete nebyla mluvící varianta, tak zvířecí část bestiáře bude vypadat jak výtah z učebnice zoologie.

Osobně myslím, že to šlo pořešit i jinými způsoby, ale nemůžu říct, že by tenhle byl zrovna nějak extra špatný.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13126301765442 secREMOTE_IP: 3.147.78.174