Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
8.1.2012 14:47 - Sparkle
alef0 píše:
to voskovanie je kriedový papier, kde cena spokojne vyletí o 20% vyššie v porovnaní so štandardným ťažším papierom


To ale není argument, páč nikdo přece nenutil autory drd2, aby to na tom křídovým papíře bylo vytištěný, když je evidentní, že i normální papír by splnil účel...

alef0 píše:
A stále: prečo stojí Hello World toľko, koľko stojí? ($34.99 vrátane PDF, 432 bežných strán, softcover) Manning nevie rátať? Máš na to nejaký názor?


Nevím, co koukám na Amazon tak knihy o programování tam vesměs stojej kolem 30 dolarů, i kdyby si přirazili za pdf 5 dolarů, stále to je 100, nikoli 180 kč.


Jo, a teď koukám, že Neuroshima tam má vlepený ještě cédéčko.
8.1.2012 15:31 - alef0
Píše:
Nevím, co koukám na Amazon tak knihy o programování tam vesměs stojej kolem 30 dolarů, i kdyby si přirazili za pdf 5 dolarů, stále to je 100, nikoli 180 kč.

Nepochopil som formuláciu vety tejto vety.

Amazon má Hello World za $20 (ak si z Čiech, prirátaj tých $9 a DPH, si na $35) Ale prečo? Pretože Amazon je len distribútor, to vie zadotovať z iných produktov. Plus existujú strašné machinácie čo sa týka odberu produktov, ktoré sa na náš trh *vonkoncom* nedajú aplikovať -- jednak kvôli nákladu (anglická IT príručka má dosah na celý svet, náklad sa dá odhadnúť možno aj 10tisíc) a jednak kvôli tomu, že Amazon u nás nie je sprítomnelý.

"Ale to ma nezaujíma! Ja som zákazníčka" kričíš. Máš pravdu.

Bez ohľadu na to nie som v stave pochopiť rácio, že na jednej strane $35, 432 stranový štandardnopapierový softcover s PDF je menšie zlo než $20, 320 kriedovopapierový hardcover s PDF. Čo ty na to? :-)

Čo sa týka obete "kvalita za cenu": ty keď budeš vydávať svoju hru pre deti, pôjdeš dole s kvalitou len preto, aby bola cena nižšia a prilákala si hypoteticky viac zákazníkov, ktorí ti ale budú bedákať, že kniha sa po prečítaní rozpadne a listy lietajú hore dole? (Viď paperbacky.) Alebo si povieš "kniha láka" a pridáš na kvalite, lebo nechceš predávať vec na toaletnom papieri, fontom Times New Roman z Wordu v obálke z Malování (zamier svoj zrak na ČaroDeja, toho slovenského).

Ak to autorov nik nenútil, môžeš to spraviť za nich. Poradím ti fintu.
* Investuj 180 Kč do PDFka (alebo ukradni, v tom prípade investícia 0)
* Navštív Knihovničku.cz, tu som ti urobil kalkuláciu.
* Natlač 10 kusov (minimum) budeš to mať na bežnom papieri s jednofarebnou obálkou a čiernobielo.
* Každý ťa vyjde 195 Kč, predáš za 250 Kč kamarátom.
* ???
* Profit!
8.1.2012 15:42 - Bouchi
Sparkle píše:
co koukám na Amazon tak knihy o programování tam vesměs stojej kolem 30 dolarů, i kdyby si přirazili za pdf 5 dolarů, stále to je 100, nikoli 180 kč.
Nejak mi neni jasny, proc pises o 180 Kc, kdyz u DrD II je prirazka za PDF 60 Kc.
8.1.2012 15:58 - Sparkle
alef0 píše:
Amazon má Hello World za $20


V tom případě to je ještě lepší. Páč ty ceny co jsem uváděla byly taky z Amazonu, a my Hello World brali taky z Amazonu (jen jsem si nepamatovala, za kolik to bylo). A ta obálka s kódem tam byla. Takže ta knížka stojí čtyři stovky i s pdf zdarma, hm.

alef0 píše:
ty keď budeš vydávať svoju hru pre deti, pôjdeš dole s kvalitou len preto, aby bola cena nižšia a prilákala si hypoteticky viac zákazníkov, ktorí ti ale budú bedákať, že kniha sa po prečítaní rozpadne a listy lietajú hore dole?


Já si sednu se zkušeným vydavatelem, který mi poradí na čem se vyplatí šetřit a na čem ne. Nemám každopádně pocit, že by se Neuroshima měla rozpadat, opakuji, stále má tlustší listy než většina knih co mám ve svojí knihovničce.

Bouchi píše:
Nejak mi neni jasny, proc pises o 180 Kc, kdyz u DrD II je prirazka za PDF 60 Kc.


Protože na webu drd2 nemáte o ceně ani slovo, v eshopu svítí 180 a až nyní na základě tvého upozornění jsem si podrobně přečetla odstavec pod tím, kde je uprostřed textu schováno oznámení o slevě pro ty co už mají tištěnou verzi.
8.1.2012 16:04 - Quentin
Já vůbec nechápu, proč se bavíte o pěnězích. Kdybych věděl, že to určitě budem hrát, tak bych o ceně začal váhat, až když by šla přes litr. A i tak by jsme to koupily s klukama dohromady. Na střední jsme neměli žádný příjmy, a taky jsme ty 3k na dnd daly do kupy.
8.1.2012 16:25 - alef0
Sparkle píše:
V tom případě to je ještě lepší. Páč ty ceny co jsem uváděla byly taky z Amazonu, a my Hello World brali taky z Amazonu (jen jsem si nepamatovala, za kolik to bylo). A ta obálka s kódem tam byla. Takže ta knížka stojí čtyři stovky i s pdf zdarma, hm.

Nemáš pravdu. Kniha sa ti sama neteleportne.

$28.97, čo je 590 Kč a to som nezarátal 20% DPH.

Opakujem: na jednej strane $35, 432 stranový štandardnopapierový softcover s PDF je menšie zlo než $20, 320 kriedovopapierový hardcover s PDF.


Sparkle píše:
Já si sednu se zkušeným vydavatelem, který mi poradí na čem se vyplatí šetřit a na čem ne.

Dala by si knihu pre deti čiernobielou tlačou na bežný papier? (Střepy: kriedový. Příbehy: kriedový. KaM: spinkované pravidlá Times New Roman, ale tam je dôraz na iné veci. Indie hry: štandardný, ale viď cena.)

A som smutný, že môj nepriestrelný biznisplán nedostal ani zmienku :-(

Quentin píše:
Já vůbec nechápu, proč se bavíte o pěnězích. Kdybych věděl, že to určitě budem hrát, tak bych o ceně začal váhat, až když by šla přes litr. A i tak by jsme to koupily s klukama dohromady. Na střední jsme neměli žádný příjmy, a taky jsme ty 3k na dnd daly do kupy.

Mám pocit, že Sparkle má pocit, že DrD2 je z akéhosi pocitu drahé a nakladateľ ju zdiera a nedopraje jej ani to PDF zadarmo.

Ja som na strednej 3K na D&D dohromady nedal, ale tých 15€ by som naškrabal (hlavne keď porovnám so stolovkami, heck, však koľko stojí Bang.)
8.1.2012 16:37 - Bouchi
Sparkle píše:
v eshopu svítí 180
Samozrejme, kdyz je standardni cena pro samostatny nakup 180.
Sparkle píše:
jsem si podrobně přečetla odstavec pod tím, kde je uprostřed textu schováno oznámení o slevě
Schovano? Je tam odstavec venovany slevam, ma snad ta jedna veta byt tucnym pismem dvojnasobne velikosti?
8.1.2012 18:12 - alef0
Jo a btw, dopočul som sa, že rozdiel môže byť aj v DPH: Poľsko má na knihy 5%, Česká republika 10%. (Slovensko 10%, Briti 0%)
8.1.2012 18:32 - Sparkle
Myslím že už se tu točíme v kruhu, mně prostě přijde cena za Drd2 asi o stovku přemrštěná, vzhledem k standardu jaký vidím kolem sebe... nejsem dost fundovaná na to, abych tu dělala závěry jestli se to dalo vydat levnějc, a ani mi to nepřijde smysluplný, páč zákazníka to že je Altar malý bohužel nemusí zajímat...

a mimochodem, koupila jsem si to, i když mi ta cena přišla přemrštěná.
8.1.2012 19:19 - Bouchi
Sparkle píše:
mně prostě přijde cena za Drd2 asi o stovku přemrštěná, vzhledem k standardu jaký vidím kolem sebe
Ale vzhledem k jakemu standardu? Budes rikat, ze ceske vydani Pratchetta je o 50-100 premrstene, kdyz Nevidani Akademikove stoji v ceskych obchodech 299, zatimco na anglickem Amazonu 6,39 liber (sleva z 7,99 liber)? Porovnavat v Cesku vydanou knizku s jakymkoli jinym standardem nez s jinymi v Cesku vydanymi knizkami je scestne.
Vem si treba pro srovnani od jineho ceskeho nakladatele, Strak na vrbe (znamych svymi nizkymi cenami), posledni knihu ceskeho autora, Dobrodruh 3. 480 stran formatu B6 (polovicni nez DrD II, tedy jako kdyby to bylo 240 stran B5), bezny paperbackovy papir, cena 290. DrD II v paperbacku ma 320 stran (o tretinu vic), podstatne kvalitnejsi papir a stoji o tretinu vic. Cili ve srovnani se Strakami DrD II rozhodne nema premrstenou cenu.
8.1.2012 20:16 - sirien
Sparkle píše:
Sečteno a podrtženo, Neuroshima vede v kvalitě zpracování a zároveň je levnější...

Tohle byl první nepřečtený post. Po přečtení téhle věty mě okamžitě napadlo "schválně, když byl tohle tak dlouho ten preferovaný argument, jestli to bude crowen nebo alef0, kdo prohlásí nějaké to ale, nejspíš ve stylu ale o to vlastně vůbec nejde.
Tak, teď du číst dál a slibuju že tuhle větu postnu i kdyby ani jeden z nich žádné ALE nenapsal.

Sakra. Alef0 mě převez, místo trapného ALE svojí v podstatě identickou námitku velmi chytře opsal, takže tam žádné "ale" není. Škoda, věřil jsem že to přijde. (na druhou stanu výmluva na 5% rozdíl DPH to skoro vynahrazuje)

Bouchi píše:
Budes rikat, ze ceske vydani Pratchetta

Prosím, srovnávejme třeba s Goodkinem... srovnávat DrDII s autorem kterého já i mnoho a mnoho dalších lidí zkupuje hned co se objeví na polici bez ohledu na cenu, titul nebo cokoliv jiného mi přijde trochu neadekvátní; Pratchetta shrábnu z police i kdyby stál litra. Hm. Tak mě napadá že sem to už vlastně dvakrát udělal...

Sparkle píše:
Jo, a teď koukám, že Neuroshima tam má vlepený ještě cédéčko.

tohle srovnání už skutečně přestává mít chybu :)
Copak je jeho obsahem?
8.1.2012 20:54 - alef0
Sparke píše:
Myslím že už se tu točíme v kruhu, mně prostě přijde cena za Drd2 asi o stovku přemrštěná, vzhledem k standardu jaký vidím kolem sebe... nejsem dost fundovaná na to, abych tu dělala závěry jestli se to dalo vydat levnějc, a ani mi to nepřijde smysluplný, páč zákazníka to že je Altar malý bohužel nemusí zajímat...

Tiež som si myslel, že sa točíme, ale stále je tu nejaká príjemná diskusná zmena.

To, že si neodpovedala na moju otázku o manningovskej disproporcii beriem ako potvrdenie môjho vyššie spomenutého argumentu, že ani sám Manning nemá lacné knihy, aj keď to tak vyzerá.

Štandard tu neexistuje. Je to prakticky len tvoj intuitívny odhad, ktorý, obávam sa, je síce z pohľadu zákazníka relevantný (kto by nechcel mať veci zadarmo?) ale z hľadiska racionálnych argumentov veľmi vratký.

a) lebo argumentovať v štandarde Alefovou axiómou o cenovom infime nedáva zmysel
b) argumenty o zjavne drahšom papieri a zjavne väčšom trhu v Poľsku, väčšej DPH neboli vyvrátené.
c) v ostatných prípadoch sa porovnávajú hrušky s jablkami

Navyše sa obávam, že svojimi cenovými úvahami sa pripravuješ o všetky české RPG produkty, lebo Střepy sú ešte "drahšie" a Příběhy impéria tiež, KaM je "drahší" než paperback DrD2.

Ale samozrejme, stále sa dá použiť diskusný killer "mňa ako zákazníka to zaujímať nemusí", len v tvojom prípade je to paradoxné, keďže (verím a dúfam), že situáciu budeš musieť riešiť z druhej strany.
8.1.2012 21:58 - sirien
Líbí se mi, jak na jednu stranu kritizuješ půlku argumentů smést jako subjektivní nebo jako porovnávání hrušek s jabkama a v tom samém postu zvládneš:
- argumentovat kvalitou papíru, o které Sparkle jasně uvedla, že je přehnaná (resp. uvedla, že srovnávaný produkt má kvalitu nižší, ale plně postačující) a která byla čistě jen a pouze vaším rozhodnutím a klidně mohla být menší.
- argumentovat o 5% rozdílu DPH u produktu s cenou, u které tenhle rozdíl dělá míň než 20 korun, což je asi jako kdybych s feldou prohrál závod s porsche 911 a stěžoval si na to, že jsem musel jet po vnější části okruhu, takže jsem měl vlastně delší trasu.
8.1.2012 22:11 - alef0
DPH je ten najmenej významný z minimálne troch argumentov, ktoré som uviedol, ale prispieva, to už máš 50 centov. Čo si myslíš o ostatných bodoch? Si za to, aby DrD2 bolo na bežnom papieri?

To len, aby si debatu neodfúkol do krajín červených sardiniek.
8.1.2012 22:11 - Bouchi
sirien píše:
rgumentovat o 5% rozdílu DPH u produktu s cenou, u které tenhle rozdíl dělá míň než 20 korun
Ono se to nascita - 5 % rozdil v DPH (v soucasne dobe uz 9 %), 10 % rozdil v nakladech na tisk (dany velikosti trhu a tedy poctem vytisku, ktery je rozumne vydat v jedne varce), vetsi podil jednorazovych nakladu (protoze se rozpousteji v mensim poctu vytisku),...
A kdyz uz jsme u te kvality papiru, DrD II ma stejny nebo dost podobny papir jako Strepy snu a Erric mel asi taky dobry duvod, ze se nerozhodl pro mene kvalitni (a levnejsi), co myslis? Ostatne tvrdit, ze obycejny ofsetovy papir by byl plne postacujici, aniz by dotycny videl, jak by tisk na nem dopadl, je IMHO hodne odvazne, leda by to tvrdil profesionalni tiskar.
9.1.2012 00:31 - Sparkle
sirien píše:
tohle srovnání už skutečně přestává mít chybu :)
Copak je jeho obsahem?


polsky rozumím tužku takže to přepíšu doslova, co je na něm napsáno

Plyta zawiera dodatkowe materialy do gry:
fragmenty 14-tu dodatków do gry oraz antologii opowiadaň
6 pelnych dodatków fanowkich
ponad 70 artykulów do gry opublikowaných v magazyně Gwiezdny Pirat
64 tapety z tematami gry Neuroshima
karta postaci w formacie pdf

Bouchi píše:
Ostatne tvrdit, ze obycejny ofsetovy papir by byl plne postacujici, aniz by dotycny videl, jak by tisk na nem dopadl, je IMHO hodne odvazne, leda by to tvrdil profesionalni tiskar.


Jestli budeš na pragoconu, vemu Neuroshimu s sebou, podíváš se jak to vypadá.
9.1.2012 00:58 - alef0
PDF nedali? ^_^
9.1.2012 01:07 - sirien
nemuseli, rychlý dotaz na Google vyhodí hromadu odkazů. Hm. Kdyby DrDII někomu stálo za to udělat aspoň pirátskej sken, tak bysme teď nemuseli tak nadávat... paradoxní, že si na ty piráty pořád někdo stěžuje.
Mimochodem, jak přesně by PDF pomohlo Sparkle k tomu, aby Bouchimu ukázala kvalitu papíru a tisku?
9.1.2012 01:24 - alef0
Na sken DrD2 sa spýtaj Colomba, on si myslí, že je mu to lacnejšie skenovať.

Použijúc rétoriku niektorých diskutérov, zdá sa mi komické, ba až nepochopiteľné, že ak si kúpim knihu za 50 zlotých / 290 Kč a umcárara umca ca, si tam vydavateľ dáva námahu dolepovať CDčko, tak prečo tam kurňa nedal aj tú elektronickú verziu, s ktorou nemá, cárija juchacha, žiadne náklady? Očakával by som, že by tam mala byť! Kto mi dá odpoveď, vážení diváci?

(O kvalite papiera a vplyve na cenu sme sa už dorozprávali. PDF k tomu of course nepomôže.)

Jo a samozrejme odkazov je milión, veď odkiaľ som asi tak bral tie screenshoty? ;-)
9.1.2012 16:16 - Shako
QuentinW píše:
Já vůbec nechápu, proč se bavíte o pěnězích. Kdybych věděl, že to určitě budem hrát, tak bych o ceně začal váhat, až když by šla přes litr.


Dobry postreh. :-) Jestli stoji prirucka 300 nebo 500 je vcelku jedno, kdyz je to dobry systemm, lidi to radi zaplati. Nemyslim, ze cena systemu rozhoduje o tom, co hraci budou hrat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12012791633606 secREMOTE_IP: 3.147.80.39