Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
6.8.2011 13:02 -
Merlkir píše:
Cize je to docela nelogicke.
6.8.2011 13:08 - Colombo
Bouchi: whu? Pokud vím, Brontosauři jsou dinosauři.
6.8.2011 13:12 - noir
Brontosauři nikdy neexistovali, především.
6.8.2011 13:25 - Merlkir
noir píše:
Brontosauři nikdy neexistovali, především.


minimálně do roku 1903 existovali. Smartass. ;)
6.8.2011 13:36 - Wild West
Ono to skoro vypadá, jako by byl podstatný ten popis draka, a ne střelce.

1) drak - záashy mimo životně důležité orgány na něj nefungují, a ty životně důležité orgány jsou mrňavé a nepřístupné

2) drak - má tak tlustou kůži (šupiny, pancíř), že mu šíp skoro nic neudělá

3) drak - je tak veliký, že představuje snadný cíl; střílet do draka více lukostřelců, je po něm raz dva.

Když do toho vnesete problém střelce na koni, debata má tolik řešení, že tu budete do soudného dne.
6.8.2011 13:47 - Merlkir
Wild West píše:
Když do toho vnesete problém střelce na koni, debata má tolik řešení, že tu budete do soudného dne.


Přesně, proto nemá smysl řešit nějaké obecné "Ano/Ne", lze to snadno rozhodnout pro každou danou situaci.
6.8.2011 13:53 - noir
OK, nahraďme draka obřím pavoukem. Svým superstřelcem rozstřílím medvěda na kousky, ale proti pavoukovi (byť s nimi třeba postava bojuje celý život) nemám šanci. Tedy mám-stejnou jako ňouma, co v životě luk nedržel v ruce... Jen říkám, že mi to přijde dost divný.
6.8.2011 13:55 - Bouchi
Colombo píše:
Pokud vím, Brontosauři jsou dinosauři.
Vsak jo.
Klidne si to moje zmen na "jako jini, celkove mnohem mensi, dinosauri", jestli to bude pro tebe srozumitelnejsi.
noir píše:
Brontosauři nikdy neexistovali, především.
OK, predabujme tedy cestu do praveku, ale do diskuse o dracich a jejich velikosti by to chtelo nejaky jiny argument.
6.8.2011 13:55 - noir
Merlkir: "nemá smysl řešit nějaké obecné "Ano/Ne", lze to snadno rozhodnout pro každou danou situaci." Hm, vidíš, pak nějak nechápu dŮvod, proč si VŮBEC kupovat pravidla... Mám pocit, že právě o obecnému vyhodnocování u hry ANO/NE většinou sloužívají... Můžu v pokeru mít v ruce víc než pět karet? No, to se vyřeší podle situace. IMHO krapet zapomínáš, že jde nejen o fantasy a na hrdiny, ale i o hru.
6.8.2011 14:04 - skew
Chudáci Střepy Snů teda.... tam ani Erric neměl nikdy šanci udělat z nich hru, když si role, hodnoty, šrámy i cíle vymýšlejí hráči sami a jejich použití záleží od rozhodnutí hráčů :(

EDIT: ať jenom netrolluju, myslím že o tom mluvil už Peekay tadyhle.
6.8.2011 14:11 - Peekay
noir píše:
proti pavoukovi (byť s nimi třeba postava bojuje celý život) nemám šanci


Ak proti nim bojuje cely zivot, asi bude mat nejake urovne hraniciara, nie?

taktiez, fakt si klikni na Skewov link (diky Skew!)
6.8.2011 14:20 - Peekay
Wild West píše:
Ono to skoro vypadá, jako by byl podstatný ten popis draka, a ne střelce.


Jednym z odkazov DrD II v kontexte boja rozhodne je, ze menej zalezi na tom cim bojujes ako na tom, proti comu bojujes. Co sme zatial mali moznost pozorovat, RPG veterani maju s tymto konceptom omnoho vacsi problem ako nepoznaceni novacikovia.
6.8.2011 14:30 - noir
skew: já si taky nemyslím, že Střepy snů by byly hrou. Pro mě byly vždycky spíš způsob, jak tvořit společné vyprávění.
Peekay: Proč by měl mít úrovně hraničáře? Aby zase ta postava měla další hafo skillů, které nechce používat? Jen kvůli jedné dovednosti? Zatím mi ten systém přijde hrozně nepružný vůči mým potřebám, ale třeba se to ještě změní, až pochopím manévry.
6.8.2011 14:39 - Bouchi
noir píše:
Proč by měl mít úrovně hraničáře? Aby zase ta postava měla další hafo skillů, které nechce používat?
Prijde mi dost obtizne predtavitelne, ze by postava, ktera cely zivot bojuje s netvory, nechtela pouzivat skilly, ktere se vztahuji k boji s netvory.
6.8.2011 15:12 - Fibriso
zatim z toho mám pocit jako že "DrD 2 je dokonalé a komu se to nelíbí toho upálíme"
6.8.2011 15:23 - Merlkir
Fibriso píše:
zatim z toho mám pocit jako že "DrD 2 je dokonalé a komu se to nelíbí toho upálíme"


Přesně tak..

6.8.2011 15:59 - noir
Bouchi: Asi jsem se špatně vyjádřil, promiň. Měl jsem na mysli postavu na vysoké úrovni (viz. příklad Jarikovi - asi tak 11.), která už má s pavouky/vlky/draky dosaď si, co chceš, řadu zkušeností. Tím jsem myslel ono "bojuje s nimi celý život". Prostě mi to přijde jako krajně nevěrohodné, že najednou v jejich přítomnosti zapomenu na vše, co jsem se naučil a zase se uchýlím k něčemu, co dělám stejně blbě jako pannenský dobroduh na startu kariéry.
6.8.2011 16:23 - Jarik
Noir: jestli ono to nebude o tom, ze v takovem pripade je malinkato chyba na strane Pruvodce, ze ti nedava vyzvy tobe hodne.
To je jako kdybys mel v oldDrD na 15 urovni jit vybit nejakou zriceninu, kterou obyva rodinka skretu.
Treba ti jen PJ(Pruvodce) spatne vysvetlil, ze tim konfliktem nejsou skreti, ale souziti skretu a lidi v tomto kraji. Ze vyzvou pro tveho zveda neni likvidace skretu, ale jejich zacleneni do spolecnosti (to je vyzva hodna 11.lvl zveda, ... ktery je na ceste s nudnou dopisni zasilkou).
6.8.2011 16:27 - Merlkir
noir píše:
Bouchi: Asi jsem se špatně vyjádřil, promiň. Měl jsem na mysli postavu na vysoké úrovni (viz. příklad Jarikovi - asi tak 11.), která už má s pavouky/vlky/draky dosaď si, co chceš, řadu zkušeností. Tím jsem myslel ono "bojuje s nimi celý život". Prostě mi to přijde jako krajně nevěrohodné, že najednou v jejich přítomnosti zapomenu na vše, co jsem se naučil a zase se uchýlím k něčemu, co dělám stejně blbě jako pannenský dobroduh na startu kariéry.


Je to opravdu pořád ta stejná stížnost. Prostě z fikce vyvodíš jak je to třeba pravidlově udělat. Tvoje postava zná pavouky, dříve s nimi už bojovala (úspěšně?) ale není hraničář? Nevadí, přičti si úroveň bojového povolání, které máš. (nebo si vezmeš hraničářovu dovednost boje s netvory, když nechceš ty ostatní.)

Tobě vadí, že tahle jedna věc není ošetřená natvrdo, aby vše bylo vždy úplně jasně dané pravidly, ale zároveň předpokládáš že existují podobně tvrdá omezení v jiných částech systému. Není divu že se ti to nelíbí, ty od toho chceš aby to byl úplně jiný typ hry.

(hah, nebo aby to "byla hra", ne jako Střepy. Ehm. Opravdu úsměvná poznámka.)
6.8.2011 16:29 - Beltar
Mě posledních pár stran opravdu přijde, že se snažíte ohýbat pravidla tak, aby najednou pokryla Noirovy výtky.
Je blbost a to nikdo nepopře, že když jsem 10 let porcoval lidi v bitvách i v soubojích, tak najednou nevím jak seknout Zombii?, nebo jak vykrýt úder šavlí, který na mě vede nějaký mutant??

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10055899620056 secREMOTE_IP: 18.119.123.32