Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
10.4.2011 23:47 - Vojtěch
Však proto jsem OotS vytahoval! Autor se neopomíjí otírat o zažité koncepty pořád.

Co se negativního vnímání týče, tak KÝM jsem se záměrně nesnažil odpovědět, protže je to všemi a nikým. Bude se to lišit případ od případu a ty se tu a tam opakují a celou věc udržují v chodu. Ve spoustě fantasy světů už nějak není problém se představit jako kouzelník (s výjimkou těch jasně negativních, jako jsou právě třeba ti nekromanti diabolisti atd.), ale zloděj má nějakou negativní auru asi. Hráč sám o sobě nechce prohlašovat, že je "zloděj" kvůli negativním spojení, která to slovo vyvolává. Asi se dovolávají nějakého neutrálnějšího zacházení. Válečník se také nenazívá masovým vrahem a popravčím, nebo řezníkem lidí, i když v praxi nic jiného není. Válka je asi společensky více v pořádku než masakrování všeho, co má odvahu na pozvednutí zbraně v pokusu ochránit loot *shrug*
11.4.2011 00:43 - alef0
Ja sa neviem zbaviť dojmu, že ty máš vykonštruovaný príklad a držíš sa ho ako kliešť :-)

OK, možno je problém v pomenovaniach -- veď to sme tu už zažili, keď mnohým hráčom prekážal názov ,,mastičkár". Je to to?

Ale reálne v rámci hry to nepovažujem za problém. U nás nie je zvykom sa predstavovať v rámci hry ,,Ja som Artuš, syn Uthera Pendragona, kráľ Britov, poraziteľ Sasov, zvrchovaný vládca celého Anglicka" ani ,,Ja som Thistle, zlodej".
11.4.2011 02:24 - sirien
alef0 píše:
Ja som Artuš, syn Uthera Pendragona, kráľ Britov, poraziteľ Sasov, zvrchovaný vládca celého Anglicka

Hm... ale nezní to vůbec špatně, když se nad tim zamyslíš. Třeba při hraní takového Pendragonu nebo tak něčeho by to vůbec nemusela být špatná uváděcí fráze pro postavu...
11.4.2011 05:43 - Vojtěch
Já nemám príklad. Mě osobně je to celkem jedno, ale jak vidíš debata na téma proč musím mít schopnoist vybírat kapsy, i když nic takového dělat nechci tu probíhala. Mě osobně u systému "vše se zvedá" docela točí, že válečník se stává schopnějším v arkaně než lckterý kouzelník o pár úrovní níž atd.
11.4.2011 07:52 - alef0
Sirien, samozrejme, že každý protipríklad má svoje reálne použitie, otázka je, či je to typická vlastnosť v daných príbehoch DrD.

V Pendragone určite, lebo tam sú všetci rytieri a od rytiera SA očakáva atď.

(To, že je zmienený výrok tiež z paródie, netreba hovoriť.)

Vojtěch,
no ale tú debatu si viedol práve ty (a Jerson) a v tomto momente sa debata kúzelne zacyklila, lebo vymyslený problém sa práve podoprel debatou o ňom :-)

- prečo mám vreckárstvo, keď ho nechcem
- lebo si zlodej a zlodej MUSÍ mať vreckárstvo
- prečo MUSÍ?
- lebo sa to očakáva
- kto to očakáva?
- MY
- kto je to MY?
- neviem, ale je zlodej MUSÍ mať vreckárstvo a to, že o tom debatujeme, len potvrdzuje, že je to systémový problém.
- ale ja nechcem vreckárstvo, dohodnime sa, že ho nebudem používať
- MUSÍŠ ho mať, lebo SA to očakáva

Kde sa inak deje ten problém s arcanou?
11.4.2011 09:39 - Colombo
Já bych tuhle debatu celou rozťal.

Vzpomeňte si, jak se používá vůbec hod povolání, tam je to celkem volné, nejsou vyjmenované žádné činnosti.
11.4.2011 11:42 - Vojtěch
Já nevedl debatu, pouze shrnul problém, když jsi se ptal, o čem se to vlastně baví. Proto se ani nesnažím do toho naroubovat nějaký systém. Celé je to kočkopes. Stejně bych čekal, že čaroděj, který se bude mermomocí chtít specializovat na ohnivou magii bude mít i ten druhý živel, či kolik mu toho vlastně dali, ať se mu to líbí, nebo ne.
11.4.2011 12:15 - Colombo
Vojtěch: ještě jednou ti říkám, přečti si, co to znamená povolání, tam máš volnost. Tam si můžeš narvat, co GM uzná za vhodné a podle toho házíš. Nemáš 10 různých skillů, máš jen jeden, povolání, co si tam hodíš, budeš mít.
11.4.2011 17:01 - Jerson
alef0 píše:
Ja sa neviem zbaviť dojmu, že ty máš vykonštruovaný príklad a držíš sa ho ako kliešť :-)

Nevím jak Vojtěch, já tenhle přístup se zlodějem zažil, dvakrát.
Mimochodem, to představování taky nefunguje, když se mě ptali co jsem zač a já řekl "zvěd", jejich reakce byla "aha, takže zloděj".

Colombo píše:
Vojtěch: ještě jednou ti říkám, přečti si, co to znamená povolání, tam máš volnost. Tam si můžeš narvat, co GM uzná za vhodné a podle toho házíš. Nemáš 10 různých skillů, máš jen jeden, povolání, co si tam hodíš, budeš mít.

Opravdu myslíš, že to pomůže předcházet situacím "ty jsi zloděj/lupič, běž mu vybrat kapsy?" Pojmenování jsou velmi mocná.
11.4.2011 17:50 - Colombo
Píše:
Pojmenování jsou velmi mocná.

Jen pokud jim dovolíš, aby nad tebou získaly moc.
11.4.2011 19:21 - alef0
...a ty si kúzelník, choď doň nahádzať firebally.

...a ty si klerik, poď ma vyliečiť.

To je problém, ako som povedal, na medzihráčskej sociálnej rovine. "aha, takže zloděj" je presne takýto výrok.
12.4.2011 02:01 - sirien
Jerson píše:
a já řekl "zvěd"

špatná formulace. Měls říct "starší seržant speciálních služeb armády Jeho Veličenstva vy bando darmotratnejch bastardů". Hned bys měl respekt :)
12.4.2011 06:26 - Vojtěch
Jo, pokud si to bereš jen na herní funkce, bohužel někteří se cítí dotčeni býti tím, komu se nasazuje psí hlava (pokud nehraje gnolla tedy).

Colombo: Povolání dává bonus, ale víme už jistě jaká na to budou omezení a případně které z deseti schopností, z nichž celých pět půjde nashromáždit v průběhu kariéry budeme chtít, nebo naopak nebudeme? Které dovednosti že to máme? Já tedy doufám, že si půjde nějak vybrat, ale bez finálního seznamu to těžko posoudit.
12.4.2011 14:08 - Hugo
Sirien #4078

Heh... ten tvuj komentar mi pripomnel moji DMovskou soucasnou situaci

Profesor biologie, obchodnik/zarizovatel a dustojnik armady (se svym ordonanc - byvalym ucetnm sikovatelem) a vsichni panove "na vylete"
12.4.2011 19:05 - Jerson
Colombo píše:
Jen pokud jim dovolíš, aby nad tebou získaly moc.

To uvidíme u mastičkáře.
12.4.2011 20:02 - Vojtěch
Inu, někomu vadit bude, někomu ne.
21.4.2011 09:44 - skew
1.5.2011 16:24 - Jerson
Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych si DrD2 zahrál, časem napíšu nějaké postřehy.
3.5.2011 11:55 - Vojtěch
Heleme se, někdo nám sem spamuje reklamu!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12848281860352 secREMOTE_IP: 18.220.13.70