Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
27.12.2010 18:59 - Colombo
Nikdo? to je blbé:(
27.12.2010 19:04 - Merlkir
Alnag píše:
Tuhle jsem viděl studii analyzující pohlaví (resp. gender) a "aktivitu resp. pasivitu" činnosti postavy na obrázku v základních příručkách DnD 4e. (Ne, nedělám si srandu.) Budiž ti tedy známo, že jsi možná nevědomky naplnil klasický genderový stereotyp, že ženské postavy jsou pasivní, přijímající oběti.


Já myslím že z motextu bude jasné, že druidka nedělá jen tohle, ale že dokáže být akční a užitečná. :)

(hehe, fakt doufám že to není moc sexismus.)
27.12.2010 19:23 - pipux
Alnag píše:
Tuhle jsem viděl studii ...

A zdroj?

Právě si říkám, že kdyby existovala nějaká obecná databáze stereotypů, bylo by to určitě zajímavé čtení.
27.12.2010 20:06 - ShadoWWW
Tak pod ten Choranzanův citát z RPGf bych se podepsal. To je přesně to, oč tu běží.
27.12.2010 22:04 - Jerson
skew píše:
(nebo případně už v tom flavor textu před citovanou pasáží druidka osvobodí postavy z nějaké kobky)

Kobka s kořenem mi město nějak neevokuje. Nicméně, čert to vem.
27.12.2010 22:31 - Vojtěch
Jakoby nemohla udělat něco jako bylo v Soudných sestrách, kdy i staré prkno ve dveřích v sobě našlo dost síly aby se znovu zazelenalo. BTW, taky vám přijde, že té paní na obrázku uletěly včely? Souhlasím, že moc druidsky nevypadá, spíš jako nějaká chudá ženština z blízké vesnice s květy ve vlasech... nebýt toho spirálovitého malování (není tedy zrovna moc vidět), tak by to krásně mohla být i divá Bára.
27.12.2010 22:45 - Merlkir
Vojtěchu, jak vypadá druid? Pověz.
(Měla by mít vyholenou tonzuru?)
27.12.2010 23:29 - Vojtěch
Problém je v tom, že tahle vypadá jako každej druhej. Je to ženská s kytkou ve vlasech co někde na větvi sedí. Nedělá nic, čím by jí šlo identifikovat jako vládnoucí nějako přírodní silou. Jak poznáš, že to není rozvrkočená vesničanka? Kdyby jí třeba nějak v ruce ta vegetace bujela třeba, když už má tu schopnost rychlého růstu rostlin. Jestli to má být obrázek do pravidel k povolání, tak by asi mělo být vidět, že to není náhodný komparz.

To máš jako s ostatními typy. Má to na sobě zbroj a zbraň, tak je jasné, o koho nejspíš jde. Má to hábit popsaný runami a hůl (a nejlépe ještě divný klobouk), tak je to nejspíš čaroděj (i když doufám, že dříve zmiňovaná "slovanská" fantasy Rumburaka nabude zkoušet úplně klišovitě). Co nedokážou vyjádřit takové klasické prvky by měla vyjádřit činnost. Samozřejmě to hned nemusí být marš celého lesa na nepřítele, ale sezení na větvi to bude s těží.

EDIT: Ono je všeobecně problém rozpoznat všelijaké ty hábiťáky od sebe. Vezmi si charaktery ze strého DrD theurg, mág a čaroděj (a dobře upravený Druid, příadně předchozí typy poněkud zdivočelé) nešlo moc rozpoznat, dokud se nezačali pokoušet o ty své kejkle. Druidovi šel alespoň ještě vrazit srp, ale zbytek byli prokticky uniformovaní magikové a okud by někdo jejich obrázky v PPE třeba promíchal, tak by se na to možná ani nepřišlo.
27.12.2010 23:39 - Radan
Tak třeba může krmit nějaké plaché zvíře (třeba laň, ať s držíme genderového stereotypu). To se ti normálně nestane. A prakticky stačí dodělat na obrázek jenom hlavu. A můžu se zeptat, ty chlupy na nohách jsou její nebo nějaké ozdoby?
27.12.2010 23:58 - Vojtěch
Nebo je to půlčík, že?

Co kdyby třebas na lani, či jelenu jela třebas (je na čase, aby to u nás uměl i někdo jiný, než hajný Robátko)? Nebo stála po kotníky někde v tůňce a voda dělala nějako neobvyklou činnost, třeba jako že se jí šplhá vzhůru k ruce. Květy a plody v zimě taky celkem pěkně ukazují, že tu někdo umí něco neobvyklého (holý zapadlý strom, ze kterého si milá druidka podává jednu větvičku, na které vyrazilo listí a jablko třeba tam co má prsty).
28.12.2010 00:31 - Merlkir
Jsem napůl přesvědčený zeptat se tu na nápady než začnu malovat něco dalšího, ale to by bylo asi podvádění. ;P
28.12.2010 09:39 - Vojtěch
To víš, po bitvě se to generáluje jedna radost ;)
28.12.2010 10:04 - mrtvej bůh
Mě se líbí, že ty chlupaté nohy vypadají docela sexy.

Jerson píše:
Kterému ze slov vyznačdných kurzívou nerozumíš?
Těm, co říkají "druid je jednička v přírodě, ale nula ve městě". Těm, co říkají "v naší fantasy hned za cedulí začátku města začínají vybetonované silnice a skleněné mrakodrapy".

Moment, žádná taková slova tam nejsou. Tak v tom případě rozumím všem.

radan píše:
Tak třeba může krmit nějaké plaché zvíře (třeba laň, ať s držíme genderového stereotypu).
Nebo by se jí třeba mohli motýli a vážky slítat na ruku.
28.12.2010 10:13 - Merlin
mrtvej bůh píše:
Mě se líbí, že ty chlupaté nohy vypadají docela sexy.
asi mám jiný vkus...ale co, když se to někomu líbí
28.12.2010 10:31 - Vojtěch
Mrtvej: S motýli je problém, že to občas udělají i normálné, takže by jich bylo potřeba víc, aby bylo vidět, že se něco děje a né že si hmyz zrvna potřeboval oddáchnout na nejblížší větvi.
28.12.2010 10:45 - Colombo
Křeslo vytvarované z větví?
28.12.2010 10:46 - mrtvej bůh
Vojtěch píše:
S motýli je problém, že to občas udělají i normálné, takže by jich bylo potřeba víc, aby bylo vidět, že se něco děje a né že si hmyz zrvna potřeboval oddáchnout na nejblížší větvi.

To je pravda.

A když tu byly ty požadavky na akci, možná by rovnou mohla házet nějakej motýlball.
28.12.2010 10:52 - Merlkir
I lol'd. :D Moteelball!
28.12.2010 10:53 - Jarik
mrtvej píše:
A když tu byly ty požadavky na akci, možná by rovnou mohla házet nějakej motýlball.

myslis neco ve stylu Uncle Sam... a pred nim to utocici hejno?
Snad poprve jsem se nat tvym vyrokem zasmal.
28.12.2010 11:01 - Vojtěch
Je to jasné, už víme, čím se bude druid od teď prezentovat!

EDIT: Jarikův plakát - POTŘEBUJI PRÁVĚ TEBE! Přijď s námi bránit své nory a hnízda! Tohle vylepeno na mohutném dubu a pod tím dva králíčci s blembákem na hlavě vyrážejí plnit svou povinnost (stejně je zrekvírují do kuchyně aby nakrmili vlčí smečku).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10662913322449 secREMOTE_IP: 3.16.69.143