Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
12.12.2010 18:07 - wlkeR
PDFko nového článku v Pevnosti: http://drd2.altar.cz/sites/default/files/drd-ii_pevnost_10-11.pdf

Dočetl jsem to k Vědmákovi, pak už jen tak povrchně, páč mi slzej oči.

Mimochodem, v duchu stávající duskuse si tak říkám, že spíš než v Pevnosti by si DrDčko mělo dělat reklamu v Bravíčku...
12.12.2010 18:29 - Vojtěch
Gurney píše:
Ryceo píše:
"Superhustí" vlkodlaci a upíři jsou podle mě trendem doby a jen určité věkové kategorie.
Tak třeba upíři:
Drákula (román vycházející z legendy - 1897)
Drákula (filmová adaptace - 1931)
Nemluvě o tom v kolika různých mytologií (včteně slovanské)se upíři nebo vlkodlaci objevují (dle jiných se upíři umí proměňovat ve vlky a tuším že v některých z těchto mytologií jde dokonce o jeden druh - hustej powergaming :)


Říkal superhusté, neplést s klasikou, která je taky dost dobrá, ale to nejsou takoví ti cool týpci. Cool nepoužívám v úplně kladném slova smyslu.
12.12.2010 18:40 - sirien
Píše:
A jak jsme si minule slíbili, čeká vás nejedno překvapení.

U téhle věty jsem se začal bát

Vědmák - tady mi začalo bejt zle.
Když někdo popisuje Sapkowskeho zaklínače bez nejmenší špetky invence, bylo by slušné nazvat classu "zaklínač". Nemluvě o tom že to je exrtémně nudný přepis... zaklínače.

To budou hustý skupinky... šaman co cestuje s kejklířem za doprovodu vědmáka...

jo mimochodem - šaman. V americkém stylu popsaný šaman... no radši snad už nic.

Píše:
A ti největší z čarodějů
umějí prý dokonce létat, ba i chrlit oheň jako draci.

ah, toužím být největší z čarodějů a dokázat tyto velkolepé kousky...

...to dělení magických class kdy čaroděj ovládá vzduch a oheň tu už bylo. V Hrdinech Fantasy, tuším že...

...ještě více se rozpadá má představa o tom co je dovednost, co je zvláštní schopnost a kde v tom je rozdíl
12.12.2010 18:51 - noir
Teď řekli slovo "kejklíř" ve Večerníčku! Jmenoval se Jerolím Jerolímek a chtěl ukrást Ruprechta.
12.12.2010 18:58 - noir
sirien:To ohledně neschopnosti rozlišit dovednost a schopnost mě nenapadlo. Ale když se dívám na šamana a zaklínače (to opravdu někdo věří, že lidi budou používat slovo vědmák?), tak šamanova zvláštní schopnost je vlastně úplně stejná jako zaklínačova dovednost - jen je jiný cíl. V tom aby se prase vyznalo...

Obzvlášť mě ale fascinuje hraničářská schopnost kopat jámy. Vskutku epické!
12.12.2010 19:10 - sirien
noir píše:
Vskutku epické!

tak je to opak stavění zdí... myslím že stavařství může být epické. Čínská zeď. Pyramidy. Babylonská věž. Sedm divů světa, ostatně...
...napínavá hra, zajišťovat dodávky surovin, výplaty dělníkům, domlouvat se se statiky a architekty... a házet jestli Ti to pořád ještě nespadlo.
12.12.2010 19:15 - Vojtěch
A není to jako že skupinku pronásledují potvory v množstvím větším než malém, když tu náhle se hraničář otočí řka: "Chachá bědní záporáci! Teď okusíte mou moc!" A vykope jim do cesty Grand Canyon...
12.12.2010 19:19 - skew
Na podobných postech v téhle diskusi je nejlepší, že je jich tolik.
12.12.2010 19:26 - Vojtěch
Promiň, ale kdyby se pánové alespoň pokusili dát příklad toho, co schopnost skutečně dokáže. Jeden strom schopností ukazující, jak to vypadá s vývojem, nebo relativní silou té které hračičky. Od prskavky přes ohnivou kouli až k požáru Londýna lusknutím prstu.
12.12.2010 19:36 - noir
skew: V čem je problém? Připadá ti nevodné dělat si legraci z něčeho, co je odpad a přitom na to jsou jeho tvůrci hrdí? Mě to přijde jako naprosto tradiční součást západní kultury, ne? Kdybychom se smáli postiženému dítěti, bylo by to špatně, ale špatně napsané a nehezky ilustrované knížce?
12.12.2010 19:57 - Lokken
noir píše:
hraničářská schopnost kopat jámy

Jen doufám, že zároveň hraničář umí i jámy zahazovat. Nebo je na to potřeba multiclass s bojovníkem?
12.12.2010 20:16 - skew
noir píše:
Připadá ti nevodné dělat si legraci z něčeho, co je odpad a přitom na to jsou jeho tvůrci hrdí?
To taky, ano. Mě přijde špatná i hvězdná pěchota v Superstar (zase abych nedělal svatýho, taky jsem se na ni díval a bavil se u toho...).

(jinak asi deafultně u mě většina zdejších lidí očekává, že spíš DrD2 fandím a jsem háklivej na označačování DrD2 za dopad... ale to je ok, já mám zase opačná očekávání na ně, co jsme si to jsme si and shit)
12.12.2010 20:41 - noir
skew: Jen pro pořádek, neoznačuju DrD2 za odpad, tím byly myšlené spíš konkrétní body.
12.12.2010 21:44 - wlkeR
J si 'zpomínám, jak sem čet Wizards Presents ... ke 4E. A spousta věcí, o kterých designeři psali, proč je vyřadili.... je v DrD2 a ještě jako úžasná geniální... no, nevim jak novinka, ale... věc.
(Hm, kvalitně, píšu víc trojteček než průměrná puberťačka; za chvíli přijdou trojvykřičníky.)
12.12.2010 21:54 - Vojtěch
Ty nerad necháváš spoustu věcí ukrytých za tečkami?

Já osobně jsem zvědav na výsledek. DrD+ mě tedy nezaujalo a jak dopadne další pokus se teprve uvidí.

Kéž by si vzali to dobré z předchozího a to nové moc nepo...
12.12.2010 22:53 - skew
Kýblohlav školní píše:
A spousta věcí, o kterých designeři psali, proč je vyřadili.... je v DrD2 a ještě jako úžasná geniální...
Mohl by jsi, prosím, trochu rozepsat, které to byly ?

(kdyžtak to neber jako ublížené řeči, doopravdy mě to zajímá)
12.12.2010 23:20 - sirien
skew píše:
To taky, ano. Mě přijde špatná i hvězdná pěchota v Superstar

Proč?
Ne, naprosto a zcela vážně - proč?
Ti lidé do toho šli zcela dobrovolně, sami přišli na konkurz, sami se tam zapsali, sami si stoupli před kamery a porotu, sami podepsali souhlas s veřejným vysíláním jejich projevu v souladu s podmínkami soutěže.
KAŽDÝ z nich to udělal z vlastní vůle a pokud jsou skutečně tak retardovaní a nemají soudnost, pak je tímto jejich idiocie příkladně potrestána. Nikdo nemá právo na to dovolávat se nějaké morálky v okamžiku, kdy platí za vlastní debilitu.

To, že je celá ta soutěž jako taková idiotská a nesledoval sem ani Hvězdnou pěchotu, protože z principu odmítám kulturní idiocii jakkoliv podporovat je věc druhá, ale tohle je fakt to poslední, co bych té soutěži vytknul.

Kýblohlav školní píše:
A spousta věcí, o kterých designeři psali, proč je vyřadili

např? (sem to bohužel nečet)
12.12.2010 23:29 - noir
Právě jsem se dodíval na Landův lektvar lsáky a napadlo mě, že spojit se s Danielem, dám na obálku statné bílé chlapíky, jak kyji třískají někoho tmavého po hlavě, to byl mohlo DrD2 moc pěkně prodat. A Bouchiho by si zvali nejen do všech televizí, ale třeba i na prokuraturü :)
13.12.2010 00:03 - Gurney
Vojtěch píše:
Říkal superhusté, neplést s klasikou, která je taky dost dobrá, ale to nejsou takoví ti cool týpci.

Myslím že se stavěl proti veškerým upírům a netuším kde u tebe vede hranice mezi "klasikou" a "negativním cool" a proč se klasika vylučuje se "superhustým", takže dokud to stejně jako "DrD feeling" někdo nedefinuje, tak moc neposoudím jak moc jsou ti kteří upíři vkusní (to není sarkasmus, já prostě fakt netuším co se zrovna pro tebe za těmahle výrazama skrývá).
Vojtěch píše:
Kéž by si vzali to dobré z předchozího...

To dobré je co? že to bylo v češtině? :)

Jinak ten článek je bomba. Od zaklínače opsaného ze Sapkowskiho, přes popis zvěda, který začíná jako opis sicca z 1.6., pokračuje tím, že tenhle chlapík si nechce ušpinit ruce, takže s sebou nosí dýku, prak a luk, skrz který se pomalu propracuje k tomu že je to vlastně mongolskej nájezdník až po záverečný coup de grace o mocném čaroději.
13.12.2010 00:10 - skew
sirien:
Nevím, je to takovej organizovanej výsměch. Jasně, ti lidi do toho šli, nic jim nebylo zatajeno a obzvlášť ti v dalších ročnících věděli přesně, jak taky můžou dopadnout.
Nepřijde mi ale moc výchovný podporovat lidi v posmívání se jinejm lidem za nedostatek soudnosti.
Jsme si o tom vykládali občas i my s učitelama na střední, tak jak to museli žrát mladší děcka. Nelíbí se mi vyrůstat v společnosti, kde k tomuhle media ponoukají tak natvrdo.

(někomu se možná nabízí srovnání s pořady stylu Neváhej a toč nebo i jinejma věcma... většina z toho je podle mě trochu něco jinýho, nebo to aspoň není tak závažný)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085093021392822 secREMOTE_IP: 3.145.186.6