Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
29.11.2010 20:22 - Gurney
Night of Triumphator píše:
Kurnik, že bych ty Exalted zkusil? Mám rád fantasy a ST systém je v mých očích ten nejlepší systém... Díky topicu o DrD II :-)

mrtvolka píše:
Určitě, je to bohovská hra. Akorát ten systém bohužel je dělanej z klasickýho ST, kterej funguje u o pár řádů slabších postav, ale tady teda ne.

Pokud člověk není rádobydůležitej troll, který neví co mele tak ST funguje dobře i na epický hry, stačí si projít Combat Hacks v příručce Armory 2 Reloaded nebo jednoduše přefluffovat stupně vlastností a dovedností a dát postavám HPx2 (dohromady s vhodnýma combat hackama by to asi dalo hodně epickou hru) nebo cokoli podobného. (to jen aby tu jen tak nepovšimnuty nepadaly zjevné hovadiny, s mrtvolkou o tom nehodlám nikterak diskutovat; má-li někdo jiný odlišný názor tak o tom naopak podiskutuju rád)
29.11.2010 20:56 - pipux
Vojtěch píše:
*Otevřel si svou oblíbenou tlustou bichli pravidel a pozoruje dohady nad o poznání méně tlustými knihami s neméně ambiciózním obsahem*

Kdesi, kdysi, padla za příklad taková bichle ... měla tuším něco okolo 900 stran; jakož "realistická fantasy" obsahovala samé perly typu "pravidla boje pro pokusy o znásilnění", s přiloženou tabulkou kritických neúspěchů pro možná poškození pohlavních orgánů k tomu. Prý nejhorší fantasu všech dob, autor na následky vydatné negativní kritiky "shořel" (burnout syndrom). Název si nepamatuji (jako by snad šlo o nějakou důležitou informaci :) ), ale možná je to právě tvoje bichle ... no, hledej tlustší ...

:))
29.11.2010 20:56 - Night of Triumphator
Kdysi jsem upravoval ST system pro hraní Sci-fi podle filmů. Žádné velké změny nebyli třeba... U Exalted mě zarazil (prý, snad, cokoliv) nádech japonskou kulturou (hru moc neznám a japonsko jsem dříve nemusel) Ale začínám být tolerantní :-) (někdy asi až moc...)
29.11.2010 21:04 - Vojtěch
Depác... mojí hru dělali v Emerice a je dostatečně politicky a genderově korektní, aby přežila T raing. Holt těch 300 stran chybí... linka na tu tlustší knihu? :D
29.11.2010 21:27 - Blaine
Vojtech: nechces... FATAL se to jmenuje.
29.11.2010 21:29 - wlkeR
Hm. Search "realistic fantasy RPG book" hodil jako třetí výsledek "Book of Erotic Fantasy." Mám pocit, že google je buď google, nebo se k něčemu blížím XD
29.11.2010 21:33 - Vojtěch
Book of erotic fantasy je pro 3.5... a je to úžaaná békovina :)

Myslím že ji najdete v kdejaké sbírce 3PP produktů na torrentech.

Nějak se odchylujeme
29.11.2010 21:41 - wlkeR
Vojtěch: Ano, viděl jsem. Obrázek víl mám až do dnešních dní vypálený v mozku. Daleko lepší je dle mého názoru fan-made "Carnal Guide." Naše DM ještě pořád používá jeho generátor děv...čat na velkou část NPCček.

Odchylujeme neodchylujeme... Diskuse o vývoji nového RPG se přece nemůže vyhnout srovnávání se stávajícími. Takže nevidím problém v tom, abychom se krz tyto diskuse dostali k probírání XXX mechanik v DrD2...
30.11.2010 08:18 - Lotrando
mrtvej: tobě přijde nemrtvej drak za vesnicí normální? Ten příklad je velmi neoriginální a v rozporu s očekáváním (mým, abych zas nebyl nařčen s desinterpretace). čekal bych něco o dost jiného.
30.11.2010 13:47 - mrtvej bůh
Night of Triumphator píše:
Kdysi jsem upravoval ST system pro hraní Sci-fi podle filmů. Žádné velké změny nebyli třeba... U Exalted mě zarazil (prý, snad, cokoliv) nádech japonskou kulturou (hru moc neznám a japonsko jsem dříve nemusel)
Von je tam nádech vlastně úplně všema kulturama. Starej Řím, eskymáci, zeměmoří, sparťani, arabové, ...

Lotrando píše:
tobě přijde nemrtvej drak za vesnicí normální? Ten příklad je velmi neoriginální a v rozporu s očekáváním (mým, abych zas nebyl nařčen s desinterpretace). čekal bych něco o dost jiného.
Nečekal jsem ho tam, to přiznám. Ale je v pohodě. Na obálce prvního dračáku byl taky drak jeden proti jednomu s barbarem, i když něco takovýho si postavy ještě dost dlouho dovolit nemohly. Prostě draci lákaj.
30.11.2010 13:47 - mrtvej bůh
noir píše:
prosím, už toho nech. Tyhle zbtečné demagogické hrátky fakt nejí smysl. Na konkrétní agumenty reaguješ buď osobními výpady, anebo ukročíš bokem.
S osobníma útokama si vždycky začal sirien, to já si zase hlídám.

A zrovna v naší poslední debatě jsme se my dva v úkrocích předháněli, a nemám dojem, že sem nějak rozhodně vedl.

Gurney píše:
Pokud člověk není rádobydůležitej troll, který neví co mele tak ST funguje dobře i na epický hry, stačí si projít Combat Hacks v příručce Armory 2 Reloaded nebo jednoduše přefluffovat stupně vlastností a dovedností a dát postavám HPx2 (dohromady s vhodnýma combat hackama by to asi dalo hodně epickou hru) nebo cokoli podobného. (to jen aby tu jen tak nepovšimnuty nepadaly zjevné hovadiny, s mrtvolkou o tom nehodlám nikterak diskutovat; má-li někdo jiný odlišný názor tak o tom naopak podiskutuju rád)

Sice nevím, co melu, ale aspoň poznám, že Exalted jede na starým ST a Armory Reloaded je pro novej ST, který nejsou kompatibilní.
To nejlepší, co můžeš dělat, aby se tu neobjevovaly zvejný hovadiny, je nepsat je sem.
30.11.2010 15:43 - sirien
mrtvej bůh píše:
Von je tam nádech vlastně úplně všema kulturama. Starej Řím, eskymáci, zeměmoří, sparťani, arabové, ...

Tak ten svět je myslim dokonce větší než Země. Nicméně celý to je stylizovaný do anime, takže ten východní fealing tam je víc nebo míň u všech.

mrtvej bůh píše:
Sice nevím, co melu, ale aspoň poznám, že Exalted jede na starým ST

Totálně nevíš, co to meleš, protože Exalted nejedou ani na "starym" ani na "novym" STs, přesněji ani na starym ani na novym WoD STs, ale na od WoD oddělený vývojový větvy STs, která má prvky obou WoD edicí a prvky které se neobjevují ani v jedné WoD edici (a ano, 1-3 v tomto beru za shodnou edici pro jednoduchost).

Kromě toho Exalted nejsou jediná varianta jak docílit v STs epického stylu, jdou jen jednou z mnoha možných cest, která je vymezena mimo jiné několika dalšími požadovanými charakteristikami, například začleněním velmi vysokého počtu kostek.
30.11.2010 16:54 -
sirien píše:
Totálně nevíš, co to meleš, protože Exalted nejedou ani na "starym" ani na "novym" STs, přesněji ani na starym ani na novym WoD STs, ale na od WoD oddělený vývojový větvy STs, která má prvky obou WoD edicí a prvky které se neobjevují ani v jedné WoD edici (a ano, 1-3 v tomto beru za shodnou edici pro jednoduchost).
Jestli teda chceš slovíčkařit, tak ne, nejede (přesně) na starým, ale rozhodně je mu mnohem bližší, než novýmu. Jako třeba v boji (zásah a dmg zvlášť), nebo že se zdaleka tak zuřivě nevyhýbá házení obran.
30.11.2010 17:37 - sirien
Píše:
mnohem bližší, než novýmu. Jako třeba v boji (zásah a dmg zvlášť), nebo že se zdaleka tak zuřivě nevyhýbá házení obran.

což je mechanika která se v určité míře vyskytuje i ve 4WoD a spolu s 4WoD drží zásadu pevného TN, což je specificky 4WoD oproti oWoDu, dmg je sice zvlášť od útoku, ale narozdíl od oWoDu to tam je provázané s docela rozsáhlou sítí charmů a dalších mechanik, které by bez toho byly dost ochuzeny, ve shodě s 4WoD tam je předdefinovaný pevný seznam skillů a ve shodě s oWoD tam je systém atributů...

...proboha už se radši nesnaž, fakt ti to nejde a to cucání z prstu začíná bejt už trochu nuda sledovat.
30.11.2010 18:10 - mrtvej bůh
sirien píše:
...proboha už se radši nesnaž, fakt ti to nejde a to cucání z prstu začíná bejt už trochu nuda sledovat.

Boha se nedovolávej, ten je mrtvej.

Stabilní TN ti přenechám, to je dost zásadní. Ale když už jsi vytáhnul charmy, nwod se úplně jinak chová právě ke zvláštním schopnostem, úplně jinak aktivuje a odolává, a všechno tam záleží na powerstatu, který se v exaltech hází jen občas na rozseknutí záseku.
30.11.2010 18:26 - sirien
Charmy jsou systém který je unikátní vůči oWoD i 4WoD takřka vším co se ho týká.
Power ability se v Exalted používá relativně často v combatu, v caste abilitách i v dalších věcech. Házení power ability ve 4WoD souvisí s unifikací power levelu a vzájemného působení abilit všech template.

Prostě a jednoduše Exalted STs variace je značně odlišná od oWoD, s obouma má shodný prvky, protože to pořád je STs core, v některých částech je cítit oWoD jako původní STs aplikace, jinde si už WW zkoušeli docela zásadní věci, které pak byly přeneseny do nWoDu, nicméně tvrzení že Exalted "jedou" na "starym" nebo "novym" WoD STs je prostě nesmysl, jejich STs variace je unikátní, nikoliv úprava WoDu.
1.12.2010 08:09 - Lotrando
pořád se bavíte o hře ? :)
1.12.2010 10:27 - Argonantus
Mrtvej Bůh:
Vůbec ne; jen je pro mne věta dokonale nesrozumitelná. Což vám samozřejmě nemusí vadit. To vlastně platí o celé následující debatě.

Lotrando:
Nemrtvý drak za vesnicí - toť vpravdě drsný svět. Zajímalo by mne, co asi bude v těch opravdu nebezpečných místech.

Celkově mám dojem, že je tento úsek debaty pro tvrbu nového DrD pramálo užitečný.
1.12.2010 10:42 - Lotrando
Je třeba přiznat, že to že je drak za vesnicí je taková trollí zkratka. Já tím chtěl jen naznačit, že se tvůrci v první kapitole nechali svést a použili poměrně klišoidní potvoru známou z těch ostrakizovaných zahraničních her. V tomto směru mi ta debata přijde užitečná. Protože se tu zásadně rozchází očekávání, povzbuzované prohlášeními samotných autorů, s tím, co nakonec spotřebitel dostane. Vesnická/slovanská/jakákoliv fantasy a ve výsledku je to víceméně to co najdu i jinde.
1.12.2010 11:51 - Gurney
Tipoval bych že "vesnická fantasy" ustoupila požadavkům trhu. Nebo možná tohle je vesnická fantasy, kdo ví...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13118290901184 secREMOTE_IP: 18.226.96.61