Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
14.10.2010 14:07 - Merlin
jojo..strendž je i mojke oblíbené slovo a všichni mi rozumí :)
14.10.2010 14:21 - sirien
/dva haléře? hm.../

Kejklíř. ... kejklíř. kejklíř. kéj-klíř... kejklir... hm.
hm.
Ať to slovo převaluju přes jazyk jak chci...

Král kejklířů. Hm. Proklatej kejklíř. Nejlepší z kejklířů... Chyťe toho kejklíře!
Řílkjek? Taky ne...

Ukejklil oheň bohům... no...
Obávaný kejklíř? chm.

V dávných dobách, před Válkami Temna, největší legendou mezi kejklíři byl- damn.
Prohnaný kejklíř?
Cech kejklířů, kejklířská gilda...
Kejklířská čest a solidarita?

V parlamentu sedí banda kejklířů... no, tohle by možná šlo, ale...
organizovaní kejklíři...
Okejklili mě?

nemůžu si pomoct, ale...
14.10.2010 14:48 - táá dýý dáá dýý dá
"dělá kejkle, je to kejklíř!"
"co je kejklíř něco jako žonglér"

- legendární rozhovor američana a francouzského policajta ze hry Broken Sword
14.10.2010 15:08 - Jarik
aspon se o kazdem vysetrovateli nebude rikat, ze je to taky zlodej :)
pro mne osobne, je tento termin v pohode.
Trochi mi pripomel Stiny nad Rivou, de byl Kejklir povinym clenem kazde party :D
14.10.2010 15:11 - táá dýý dáá dýý dá
ono - proč ne - přejmenovat ho je to nejmenší :-) . Narozdíl od 4e - tam bych musel škrtat a škrtat.
14.10.2010 17:25 - Ebon Hand
Boga Kejklíř bylo moje poslední postava, jejíž kampaň skončila před dvěma týdny. Nepřijde mi na tom nic podivného, dokonce mě kejklířská gilda inspirovala k dalšímu přístupu k tomuto tématu (prohnané gildy).
14.10.2010 19:03 - Night of Triumphatorr
sirien píše:
/dva haléře? hm.../

Kejklíř. ... kejklíř. kejklíř. kéj-klíř... kejklir... hm.
hm.
Ať to slovo převaluju přes jazyk jak chci...

Král kejklířů. Hm. Proklatej kejklíř. Nejlepší z kejklířů... Chyťe toho kejklíře!
Řílkjek? Taky ne...

Ukejklil oheň bohům... no...
Obávaný kejklíř? chm.

V dávných dobách, před Válkami Temna, největší legendou mezi kejklíři byl- damn.
Prohnaný kejklíř?
Cech kejklířů, kejklířská gilda...
Kejklířská čest a solidarita?

V parlamentu sedí banda kejklířů... no, tohle by možná šlo, ale...
organizovaní kejklíři...
Okejklili mě?

nemůžu si pomoct, ale...


Něco podobného jsme si svého času říkali u zloděje - kdo by chtěl hrát nějakého cikána co krade ve sběrnách. Kejklíř vypadá zajímavě. V nejhorším si ho můžete přejmenovat na barda...
14.10.2010 19:55 - sirien
S Bardem mám dost obdobný problém... whatever.
14.10.2010 20:06 - Jerson
A napada te, jak takovou postavu pojmenovat? Ja mu sveho casu rikal (mestsky) zved, ale o moc lepsi to nebylo.
14.10.2010 21:16 - sirien
Night je docela ucházející, myslim... (sakra, už zase...)

No, nevim, já hraju převážně Skill based systémy, tak proč se trápit, koncept pak případně pojmenovávám podle toho, jak svojí postavu vidim nebo jak ona vidí sama sebe :)

Každopádně můžeš jí pojmenovat několikanásobně, že jo - WW to tak udělal s několika schopnostma, třeba - fungujou stejně, ale jmenují se a fluffově se projevují jinak podle toho, odkud to máš. Klidně bych classu nazval například Tulák/Zloděj/Diplomat s tím, že si pak z nabídky vybíráš ze stejných schopností ale dáváš jim jiné fluffové vyznění (Tulák je přesvědčivý protože je výmluvný, Zloděj protože je to zkušený podvodník a Diplomat protože byl vychováván k dialogu; Zloděj umí bojovat s dýkou, protože je zákeřná, Tulák, protože bývá po ruce a Diplomat, protože se mu přišla jako nejelegantnější zbraň při výuce šermu a zpřízněných dovedností... Tulák zná město, protože jich prošel spoustu, Zloděj, protože žije na ulici a Diplomat, protože se často prochází za svými kontakty...)
14.10.2010 21:21 - Colombo
sirien: pěkné, ale "tulák" neznamená vůbec nic.
14.10.2010 21:29 - sirien
Colombo: Zahrnuto do výčtu jako odkaz na Rogue z DnD
14.10.2010 21:31 - Colombo
Sirien: já vím, že je to oficiální překlad "Rougue" z DnD. Ale zejména ve srovnání s Diplomatem nebo Zlodějem, tulák neznamená vůbec nic. Tulák znamená asi stejně, jako Dobrodruh.
15.10.2010 08:59 - Night of Triumphatorr
Colombo: taky sis u slova Tulák vybavil obtloustlého starého ožralu co se motá od města k městu a spí pokaždé v jiné škarpě :-)

Sirien: ta změna jména bude asi nutnost, pokud bude nutnost multiclass v DrD II... Jak nazvat např. takový mix hraničáře/kejklíře ?
15.10.2010 12:48 - Čindi
Co třeba medvědář :)
15.10.2010 13:40 - Night of Triumphatorr
ten mě nenapadl :-)
15.10.2010 13:44 - noir
Nebo fakír...
16.10.2010 00:33 - Shako
Night of Triumphatorr píše:
ak nazvat např. takový mix hraničáře/kejklíře ?


Na to vsichni cekame.. nastesti by to melo byt i povolani, takze nazev by meli dodat autori.

Kejklir: Libi se mi toto oznaceni. A rovnez souhalasim s poznamkou
Jarik píše:
aspon se o kazdem vysetrovateli nebude rikat, ze je to taky zlodej :)
16.10.2010 01:59 - sirien
kejklíř je takové typicky epické označení :) Hezky sme to dneska proglosovali s Lokkenem, nemůžu si pomoct ale fakt mi to přijde - ani nevim jak, ale neni to moc pozitivní dojem. Když sem to poprvé viděl v tester materiálech tak sem opravdu doufal, že to je jen prozatimní pracovní název.
16.10.2010 09:09 - orkim
Sirien: Pri zakladnych povolaniach nebolo cielom vytvorit epicke nazvy a epicke povolania. Chceli sme sa drzat viac pri zemi a ladit to smerom k "vesnickej fantasy".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10407090187073 secREMOTE_IP: 52.15.112.69