Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
20.8.2010 11:16 - alef0
Píše:
Myslíš třeba jako nepronásledovat tuleníka s palicí i na další fóra?

Mám v pláne naháňať ho aj po plážach Facebooku a kričať po ňom ,,TY SVIŇA, PARDÓN, TY TULEŇ, JA TO D&D Z TEBA VYTLČIEM." Biť ho budem Player's Handbookom, ten hardcover je na to ako stvorený.

------
Ale keď už ťa vidím, hore som mal otázku ku kauze tých informácií, čo vytiekli z k 4e z playtestu, ako sa k tomu postavilo WOTC?
20.8.2010 11:17 - Alnag
Nevím o žádné reakci. Buď o tom nevěděli, možná dělali, že o tom neví a nebo to bylo řízené PR.
20.8.2010 11:18 - alef0
Ďakujem. A nejaké pracovné pozorovanie k tejto teórii nemáš? Veď si sa s tým tiež musel stretnúť v debatách D&D vs DrD, či nie?
20.8.2010 11:21 - Night of Triumphatorr
alef0 píše:
Mám v pláne naháňať ho aj po plážach Facebooku a kričať po ňom ,,TY SVIŇA, PARDÓN, TY TULEŇ, JA TO D&D Z TEBA VYTLČIEM." Biť ho budem Player's Handbookom, ten hardcover je na to ako stvorený.

kašli na PHB - přetáhni ho rovnou Pathfinderem, však brzo vyjde česky :-)

Řekl bych, že Wizzardi se úniků bát nemusí. Ne když ty knihy vypadají tak skvěle.
20.8.2010 11:51 - Kostej
No pokud diky tehle flamewar do dvou let vyjde Pathfinder cesky, tak vic takovych... Slo by pro tema ceskeho Pathfinderu zalozit nove tema at to tu nezapadne?

Alnag píše:
Nevím o žádné reakci. Buď o tom nevěděli, možná dělali, že o tom neví a nebo to bylo řízené PR.
Nebyl to ten unik prakticky hotovych prirucek pripravovanych k tisku? Takovych tech se soutiskovymi znackami apod.? Nebyla to ta posledni kapka, kvuli ktere pak uplne stahli ty sve pdf produkty?
20.8.2010 12:01 - alef0
Po torrentoch koluje Player's Handbook PDF so všetkými tlačiarenskými a orezovými značkami, takže to asi bude to.

Mňa skôr zaujímal ten leak z playtestu, našiel som blogpost z februára 2008, kde tiekli dáta v podobe skenov z D&D Experience, čo bola oficiálna udalosť organizovaná Wizardami.
20.8.2010 12:04 - Geralt
Pokud vím, ucho u džbánu se definitivně utrhlo, až když se internetem masivně šířily kopie z originálního pédéfka čerstvě vydávaného Player's Handbooku 2. Ten rok měly vyjít ještě další pokračování core příruček a Wizardi si domysleli, jak by to dopadlo i s nimi.
20.8.2010 12:14 - Alnag
Jo... skeny z Experience na netu byly, ale já tu vyloženě mluvím o blogu jednoho týpka, který playtestoval 4e (poprvé třeba psal o skill challenge, což do té doby nikde nebylo...).

A Geralt má pravdu, únik Core rulebooks z tiskárny nebyl důvod k ukončení vydávání PDF. Dokonce ani únik PHB2 nebyl ten důvod (i když byl tak oficiálně prezentovaný). Ale nakonec se ukázalo, že jeden elektronický obchod s RPG příručkami prodával víc PDF D&D než vykazoval Wizardům...
20.8.2010 12:14 - alef0
Ono je to komické, lebo pirátené verzie kolujú už dlhé roky. Pamätám časy, keď na DC++ huboch do mesiaca bola oskenovaná verzia ľubovoľnej D&D príručky.
20.8.2010 12:15 - alef0
Alnag píše:
ale já tu vyloženě mluvím o blogu jednoho týpka, který playtestoval 4e

Máš niekde link?
20.8.2010 12:42 - Almi
tuleník píše:
ja som svoje hráčstvo motivačne omráčil zápiskami z Amazing Adventures (a tak teraz ako GM musím konkurovať Almimu... :S čo si si navaril, si zožer! a ryba to tentoraz nebude! - tulení vnútorný monológ).


:o))
..vyřiď hráčům, že to není o DMovi, ale o hráčích. A nejen o nich ale i o chuti něco pak napsat. Protože zdaleka nejde jen o nejviditelnější (a úžasné) Aiss a Svena, ale i Ghara (a jeho flashback minulost) či kratičkou, ale dokonalou práci Gaerwynn. Jen Konstantin stojí bokem (ani nevím proč, ale řekl bych, že jako novinář má toho psaní z práce dost a dost.. :o))
20.8.2010 13:57 - Merlin
Bouchi: já ti na koupi překladu seženu tak..hmm.3 lidi :)
20.8.2010 14:02 - ShadoWWW
Já další dva
20.8.2010 14:08 - Jarilo
Taky bych do toho určitě šel, už jen kvůli podpoře projektu =).
20.8.2010 14:15 - alef0
Sirien tu spomínal výbornú taktiku, ktorá sa použila na e20. Namiesto ústnych sľubov zákazníkov sa vyhlási zbierka financií na projekt s tým, že projekt sa spustí len vtedy, ak sa nazbiera X korún. Každý zákazník je investorom, ktorý môže prispieť istou pevnou čiastkou.

Takto sa nazbiera počiatočný kapitál, ale čo je dôležitejšie, zákazník svojou investíciou potvrdí, že má skutočný záujem o produkt.

V prípade, že sa projekt nenaplní, samozrejme sa peniaze vrátia zákazníkom späť.
20.8.2010 14:24 - Quentin
Pesimista by řekl: Má smysl překládat deset let starou hru, když už je na světě 4e?
20.8.2010 14:54 - alef0
QuentinW píše:
Pesimista by řekl: Má smysl překládat deset let starou hru, když už je na světě 4e?

Ono tie argumenty boli zhruba takého:
* predpokladá sa, že Pathfinder má lacnejšiu licenciu než 4e
* máš príručku všetko-v-jednom (namiesto troch)
* Pathfinder je vyladenie D&D 3.X do dokonalej podoby :-)
20.8.2010 15:24 - Geralt
alef0 píše:
* máš príručku všetko-v-jednom (namiesto troch)

Bestiář vydává Paizo samostatně, takže DMové si musí pořídit ještě jej. (Už takhle má příručka asi 550 stran, Bestiář by přidal ještě 320 dalších.)
20.8.2010 15:28 - noir
Je zajímavé, jal velkou diskuzi vzbudila úplně jiná hra než DrD2. Možná by to mohl být pro vydavatele zajímavý signál :o)

Jen by mě zajímalo - opravdu někdy někdy v ČR vyjednával o licenci na takouhle velkou hru? Tišíte někdo, kolik by mohla stát? Na kolik třeba přišel Blackfiry Shadowrun?
20.8.2010 15:45 - alef0
noir píše:
Je zajímavé, jal velkou diskuzi vzbudila úplně jiná hra než DrD2. Možná by to mohl být pro vydavatele zajímavý signál :o)


Však Bouchi písal: 500 garantovaných kupcov a ide sa do toho.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12451219558716 secREMOTE_IP: 18.218.61.16